HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» A pisztráng csendben úszott...
Today at 12:05 pm by Harlon

» Nini-Well, a tévelygők és megtérők városa
Today at 4:54 am by Uráldur

» Sötét Vastelep
Yesterday at 9:04 am by Lysardriira Sheeriir

» Lukoil, a csendes város
Yesterday at 4:15 am by Admin

» Egy váratlan találkozás
Yesterday at 3:40 am by Uráldur

» A törpék, a nomádok és a rablók.
Vas. Ápr. 22, 2018 4:57 pm by Shuga

» Rombánya
Vas. Ápr. 22, 2018 10:11 am by Pokoljáró Rexxan

» Én Kicsi Szörnyeim
Vas. Ápr. 22, 2018 9:57 am by Pokoljáró Rexxan

» Braslov, Üdvözöljük városunkban!
Vas. Ápr. 22, 2018 7:38 am by Uráldur

» Út pora
Vas. Ápr. 15, 2018 5:14 pm by Lashrael Laralytha

» Nekromanta csapdája
Vas. Ápr. 15, 2018 3:58 pm by Viridiel

» Észak Bivaly Végvár
Hétf. Ápr. 09, 2018 7:54 pm by Uráldur

Statistics
Összesen 107 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Zelgadis Melion

Jelenleg összesen 16531 hozzászólás olvasható. in 502 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Aesma Daeva

A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Nov. 30, 2017 6:39 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Lashrael Laralytha

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Fáwen

Share | 

Határmenti falvak-A Béke Követe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Vas. Júl. 02, 2017 3:25 pm

Sok mindenen mentem keresztül, volt amikor szívesen meghaltam volna, annyira elkeseredett voltam, de akkor sem ilyen halált képzeltem el és most el is határoztam, hogy mindent elkövetek azért, hogy ez ne is következzen be.
- Ez akkor is igaz volt, de vadászni még tudok és jó vadász vagyok, csak hadd mutassam meg!

Persze van más is a tarsolyomban és a félelem megsokszorozza az erőmet, így a nagydarab orkon is hat az igézet, aki az egyik végtagomat fogja, ezért nagy lendülettel a tűzbe borul és csapkodása közben szét is túrja, mag a többiek elvesztik az egyensúlyukat ettől.
Megörülve ennek, egy fájdalom átkot idézek az áruló félvér fejére, hátha azt hiszi valamelyik társa bántotta és akkor egymásnak ugranak.
Én meg egy parázsló ággal megpróbálom addig elégetni a kezemet szorító kötelet, talán sikerül és akkor menekülőre fogom.
Persze erre nagyon kicsi az esély, de hát ha meg sem próbálom……..
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Vas. Júl. 02, 2017 3:43 pm

/Hirion/

Aw fattyú gyermeke egyelőre sikeresen megölte lassú halállal egyik elfogóját. A félvér pedig jajveszékelve esik földre. Túlságosan fogékonynak bizonyul a self trükkökre. Babonás elméje mindent könnyen bevesz. Ám így nem tud neki esni társainak, akik ijedten néz körbe, hogy mi történt hirtelen mindenkivel...
Az égő ág sebzi a kezedet, most csak ilyen jutott a markodba, de pillanatok alatt elégeti rólad a kötelet és te már szaladhatsz is. Ám a két utolsó ork nem akar olyan könnyen engedni téged, hirtelen megered utánad, hátra hagyva értetlenül bámészkodó bajtársukat.
-Állj meg, démonfattya! Megöllek, mielőtt ránk hozhatnád a társaidat.
* Aki ott maradt, az végre ráveszi magát, hogy segíteni próbál eloltani a tüzet, de már nem tudja megmenteni áldozatodat.

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Vas. Júl. 02, 2017 6:51 pm

Bár nem bántam túlságosan, nem volt szándékomban megölni az agyarast, csak káoszt akartam kelteni, hogy kiszabaduljak. A félorkon kiválóan fog az átkom, így egyelőre ő is kiesik a játszmából, ám ott van még a probléma, hogy meg vagyok kötözve és, hogy még van három tag, aki nem hiszem, hogy jó néven vette az előbbieket.
A kötél egy izzó fadarabbot használva lekerül rólam és én nem habozok azonnal futásnak eredni.
Hátra sem kell nézni, hogy dobogó lépteikből tudjam, a két agyaras a nyomomba eredt és ezt szavaikkal is alátámasztják.
- Eddig nem akartalak titeket bántani, de ha tovább üldöztök, akkor még súlyosabb átkokat szórok rátok és hamarosan itt vannak a társaim is. De ha elmentek, akkor még megúszhatjátok! – kiáltottam hátra a vállam felett.
Még elég zsibbadt voltam és csak reménykedhettem benne, hogy a blöfföm bejön.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Vas. Júl. 02, 2017 7:09 pm

/Hirion/

Teljes erővel futnak és neked is így kell tenned. Ám igen jó kondícióban vannak, és bármennyire is kétségbe vagy esve, nem könnyítik meg a helyzetedet. És a menekülés elején méterről méterre egyre jobban beérnek. Ám még mindig nem egyértelmű számodra, de még a Mesélő számára sem, hogy bírják-e hosszútávon az iramot. Te már hónapok óta nem ettél, de a kő a gyomrod helyén gyógyítja és regenerálja a testedet folyamatosan.
Ha beérnek, egyik üldöződ a buzogányával vág a tarkódra. Ám ha kifogyna belőlük a szufla, akkor hallhatod az egyre lassuló lépteiket.
-Nem csapsz be pokolfajzat. Sosem kíméltek senkit, egész falvakat lemészároltatok. Most megölünk téged ezért.

/Kockadobás: Hatos
1-3-ig -Hirion még sincs olyan jó kondícióban, a kő energiái a tenyere égési sérüléseire fordítódik nagyobb részt.
4-6-ig -Hősünk gyorsan iramodik a pusztában./

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Admin
Hozzászólások száma :

507
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Vas. Júl. 02, 2017 7:09 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Hatos' : 2

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Kedd Júl. 04, 2017 7:30 pm

Mindent elkövetek, hogy eltávolodjak fogva tartóimtól, de sokat kivett belőlem a kényelmetlen, megkötözött sonkaként való utazás, még akkor is, ha segít ebben a varázskő, ami a gyomrom helyén van. Azonban sajnos túl sok a segíteni való, ezért a gyors haladásra már nem telik. Még hallom a döngő lépteket, de aztán fájdalom hasít a tarkómba és lefejelem a földet. Sötétség.......
Amikor felébredek, újra megkötözve vagyok. Ugyan azon oughwariak a közelemben, beszélgetnek halkan a halálra égett társuk teteme felett. Valami evésről.
Hasogat fejfájásra eszmélek és mikor meg akarom tapogatni a fájdalom helyét, nem tudok mozdulni....
Eszembe jut az ájulásom előtti pillanat és mindent megértek.
Ismét fogoly vagyok és a beszédből egyértelműen kitűnik, hogy az orkok nem mondanak le a prédájukról, bár nem tudom miért nem öltek meg már és miért nem sülök már a nyárso, ha én szerepelek az étlapjukon.
Mivel nem titkolhatom az örökké valóságig, hogy magamnál vagyok és különben is túl akarok már lenni, ha meg kell halnom, megköszörülöm kiszáradt torkom.
- Ha nem akartok megölni, akkor adjatok egy kis vizet, ha meg igen, akkor essünk túl rajta......
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Kedd Júl. 04, 2017 7:40 pm

/Hirion/

/Userrel Skypon egyeztetve/

A tisztavérűek rád sem hederítenek és a tovább folyó beszédből hamar rájöhetsz, hogy jelenleg a társuk felfalásán tanakodnak. Ám a félvér nem vele foglalkozik, hanem rád néz.
-Ahogy gondolod!
* Ezzel megragad és a másik oldal felé akar húzni, ahol már megint lobog a tábortűz. Úgy tűnik ő nem fanyalodik fajtársai tetemére.
Vagy nem elég hangos Hirion, vagy csak tojnak a fejére, ami jó is meg rossz is. Jó mert ha jól hallja nem ő az akit meg akarnak enni, rossz, mert szomjan fog halni, legalábbis most úgy érzi menten kitikkad.
De az a dög félvér, aki elárulta őt, jobban fülel és mindjárt ráncigálni is kezdi a tűz felé.
- Áááá! - hasít a fejébe a fájdalom. - Rohadj meg! Ha megölsz nagy jutalomtól fosztod meg magad. Én az előbb nem mondtam igazat, értékes vagyok népem vezetőjének. - szólal meg, mert reméli ezzel húzhatja az időt.
* Gonoszul felnevet Skandar és egész közel hajol hozzád. Erre a kis időre megálltok a téged vonszolásban.
-Yvoltól megkapom az ajándékot és egy selfért már biztos megjutalmaz a mágiával. Te leszel az utolsó ára, hogy igazi hatalmat kapjak a természet felett.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Kedd Júl. 04, 2017 8:59 pm

- Ki a fene az a Yvol? - kiáltok fel dühösen, mert annyira ragaszkodik ez a kis korcs ehhez a személyhez. - Valami varázsló? Bolond vagy, ha azt hiszed kaphatsz varázserőt! - rántottam magamon egyet. - Ha nem születtél vele, akkor sosem használhatsz mágiát, viszont gazdag lehetsz és lehet személyi mágusod. Csak szabadulj meg ezektől és vigyél haza. - váltok csendes szavakra.
-Yvol nem mágus. Ő a leghatalmasabb, a káosz istene. Aki elég lelket jutottat el hozzá, azt főpapjának fogadja és befogadja a lénye egy részét. Igy ő is hordozni fogja az isteni tulajdonságait.
Már elég embert elégettem a dicsőségére. Most, hogy egy selfet fogtam és küldök hozzá, egész biztosan felfigyel rám.

- Ez ostobaság! - ráztam meg a fejem kétségbeesetten, mert rájövök, hogy ez a fickó nem csak ronda, hanem őrült is. De teljesen!
- Megölhetsz számtalan ártatlant, akkor sem kapsz semmilyen hatalmat. Kaptál tőle bármit is, mióta neki áldozol? - próbáltam megingatni.
Hiába törtem a fejem, nem találtam semmilyen megoldást, hogy anélkül szabaduljak, hogy megegyeznék vele. Gyenge voltam és megkötözve semmit nem tehettem, ha használnám is a mágiámat.
-
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Júl. 05, 2017 6:19 pm

/Hirion/

Úgy tűnik, egyre közelebb vagy az élve elégetéshez. És a félvért nem a pocakja mozgatja, de nem is feltétlenül a zsákmányszerzés. Hanem egy őrült eszme, amit kigondolt és amitől olyan hatalmat remél, amit soha nem szerezhet meg.
-Azt hiszed, hogy ostoba vagyok? -sziszegi megsértve- A papok a templomban nem véletlenül áldoztak. Azt hitték ők is, hogy kihasználhatnak és az orromnál fogva vezethetnek. De túljártam az ő eszükön is. Ellestem a tudományukat, és én magam leszek egy új főpap! Ha Yvorl nekik adott varázserőt, nekem miért ne adna egy zevadari áldozása után?
Na? Erre nem tudsz mit mondani, kis sunnyogó.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Csüt. Júl. 06, 2017 7:22 pm

Egyszerűen kezdek kifogyni az ötletekből és már látom magam előtt, ahogy a tűzön pirulok, de még tettem egy kísérletet.
- Szerintem tényleg becsaptak. - erősítettem meg bólintva. - Mert hiába áldozol itt össze-vissza, csak azt látja meg a te....khhm....istened, amit a templomban csinálnak, ezért kaptak a papok varázserőt és ezért nem kaptál te, hiába öltél meg annyi embert. Különben is - emeltem meg a hangom, hogy az ork haverjai is hallják, - ha most feláldozol, akkor megátkozok mindenkit aki csak hallja, hogy soha ne szeresse egy fehérnép se és sose nemzen utódot és egy fia zsákmányt se szerezzen.
Annyira tartottak tőlünk sötét elfektől, hogy talán bejön ez a kis trükk.
Skandar hirtelen a nyakamnál fog meg és fojtogatni kezd. Nagyon dühös lett.
-Miket beszélsz, te pokolfajzat? Ez megint valami sötét ármánykodás. De te tudod, hogyan szerezhetnék mágikus hatalmat. Áruld el azonnal, vagy megdöglesz!
Ez után elengedett és várta, hogy mit válaszolok.
Reméltem, hogy a fenyegetőzésemre az orkok is regaálnak és leszedik rólam ezt az őrült korcsot. A szándékom persze az volt, hogy felbosszantsam, de azért nem kellett túlzásokba esnie, mert azt hittem egy percig, hogy itt a vég.
- Nem tudom, de csak gondolj bele logikusan. A papok a templomban kaptak erőt, te meg nem, biztos ez lehet az oka. Nekünk, selfeknek más vallásunk van, másban hiszünk és ez ad erőt ahhoz, amit az előbb mondtam, ha megölsz, akkor az átok rátok száll. - erősködtem.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Csüt. Júl. 06, 2017 7:30 pm

/Hirion/

/Userrel Skypon egyeztetve/

-Nem érdekel!
* Úgy tűnik mégsem tudtad végig vezetni a logikus ívet. Mert hirtelen felkap a vállára és mindenestől beledob a tűzbe.
Az előbbi reakció után, bár kissé erősre sikerült, azért Hirion reménykedik benne, hogy megtalálta a megfelelő motiváló erőt, ezért még kiáltani sincs ideje, ahogy hirtelen a levegőbe emelkedik és aztán belezuhan a tűzbe. De akkor már észbe kap és ordít, ahogy a torkán kifér.
- Átok! Átok! Átok rátok!
-Dögölj meg, Yvol redves farkára! Ezzel senkit nem versz át. Csak attól féltél, mert tudtad, hogy ha egy te istenedben hívőt áldozok fel, akkor végre igen is felfigyel majd a káosz istene.
* Úgy tűnik átestél a ló túlsó oldalára és ez egyelőre a bőröd bánja. De hamarosan sokkal több minden is meg fog égni. Már szinte majdnem csak az a kérdés, hogy addig mit csinálsz, míg ez bekövetkezik?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Csüt. Júl. 06, 2017 7:50 pm

Nagyon gyorsan kell valamit tennem és semmi más nem jut eszembe, mint, hogy kihasználjam a hiedelmét, ha más a többi ork ezt az egészet tétlenül nézi végig. Kipattanok a testemből és derengő szellemem a félvérre ordít.
- Azonnal szedd ki onnan, különben lesújt rád haragom!
Ijedten távolodik el három lépést az ork félvér és a távolból eddig csak mérsékelten figyelő, de a társuk húsából eszegető többi ork is most minden figyelmét rám szegezi.
-Átkozott!
Ezzel benyúl a lángok közé és gyorsan kikapja csúnyán megégett testemet.
Ahogy látom, hogy a testem kinn van, elégedetten felmorranok.
- Ha valaha is varázserőre vágysz, gondoskodnod kell róla, hogy ez a self meggyógyuljon. Vigyázz rá és segítsd az útján. Nem mindig az ölés az, amivel egy isten elégedettségét kivívhatod Skandar. - játszottam tovább, de aztán gyorsan visszaröppenek a testembe, bár a kínok kínját élhetem át, ahogy érzékelni kezdek. Fogalmam sincs, hogy mi lesz most, de egyelőre örülök, hogy élek.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Pént. Júl. 07, 2017 3:06 am

/Hirion/

A félork felhorkant szavaidra és dühösen rád parancsolt.
-Ne játszd meg magad! Látjuk, hogy a te szellemed jött ki a testedből, kotródj innen az átkaiddal. És örülj, hogy most nem ölünk meg.
* Úgy tűnik megint túllőtt a célon Awernondyas törvénytelen gyermeke. A négy agyaras megfordul és ott hagy megkötözve téged a bőrökkel. És sebeidet eszük ágában sincs ellátni. Csak magadra vagy utalva.
Ám örülhetsz annak, hogy életben maradtál.

/Köszönöm a játékot!/

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Pént. Júl. 07, 2017 7:16 pm

Azt hiszem nem jól hallok, amikor Skandar fröcsögve rám kiáltott és nem titkolta el, hogy felismerte a szellememet, bár igaz, ez nem lehetett nehéz. Azt gondoltam, most már tényleg nem ment meg semmi a haláltól, ehelyett egyszerűn felálltak és otthagytak. Aminek örülnöm kellett volna és megkönnyebbülnöm, de nem így volt. A kötelékeimet nem bontották ki és nagy fájdalmaim voltak az égések miatt.
Csak abban reménykedhettem, hogy a varázskő meggyógyít majd, ha lassan is, na meg abban, hogy a tűz meggyengítette a köteleket és talán ha erőlködöm egy kicsit ki tudok szabadulni.

//Én is köszönöm Smile //
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Nov. 01, 2017 1:59 pm

//Az események folyása//

Most történt meg életükben először, hogy Federic, a király elemi mágusa (vagy ha úgy tetszik papja) és az erdei elf Lazy egy településen fordult meg egy időben. Nem mintha kerülték volna egymást harag miatt. De szenzációhajhász olvasók ha akadnak, azokat biztosan boldoggá teszi a tudat, hogy Csak Itt, Csak Most, Csak Önöknek.
De egyébként ha nem történik az események különös láncolata, akkor nem is jönnének rá, meg sem tudnák, hogy ők ugyan abban a faluban voltak ugyan azon éjszaka.
Egy eddig ismeretlen nevű kis község, mondhatni bokortanya húsz-harminc házzal és egy fogadóval. Szentély nincs, a legmódosabb gazda egyben a bíró is. A nagy folyam egyik bővizű mellékága mellé települt. És ha valaki meg akarja ismerni eme érdektelen porfészket, még borzasztó sok mindent el tudok róla mesélni. Ám azt az egyet még nem, hogyan kerültek ide a hőseink és mi vezette lépteiket.
A sötét éjszakában egy árnyék surran a házak közötti homályban. Néha megáll körbenézni, majd folytatja az útját kerítéseknél lehajolva takarásba és minden rejtő tárgyat kihasználva.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

356
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Nov. 01, 2017 3:23 pm

Csak vándorol, cél nélkül - vagy inkább nem merve belevágni abba, amit már egy ideje a fejében forgat. Mintha félne, pedig igazából már nincs miért, elvégre ami hozzá tartozott, már nem létezik, de ha mégis, már annak sincs szüksége rá. Mindennek ellenére látni akarja legalább egyszer, hova jutott, mire vitte, miként él, még ha nem is szól bele az életébe, csak úgy, távolról figyelni... Viszont nem tudja, merre kéne indulnia. Rengeteg területet átnézett már, kutatott elhagyott gyerekek után, de a reménye már a végén jár, nagyon a végén. Általában ezért csak megy arra, amerre a lába viszi, még mindig elhitetve magával, van értelme a keresésnek, hogy lesz eredménye, méghozzá jó, és minden visszakerülhet a normális kerékvágásba.
- Normális, mi? - üldögél az egyik háztetőn, nézve az ezüstszín karperecet, édesanyja "örökségét", amit a halvány holdfény világít meg. - Sosem leszek normális, ezt te is tudtad, nem igaz? - motyogja, végigsimítva az ékszeren, mely örök emlékeztetője múltjára és származására, valamint vétkeire. Meg kéne szabadulnia ettől is, hátha képes előrébb lépni, és elindulni egy olyan irányba, amit talán neki szántak. Vagy egyszerűen csak a szakadék felé sétálni...
Furcsa az az üresség, amivel küszködik már hosszú évtizedek óta - sose érezte ennyire haszontalannak és érdektelennek magát. Magányosnak nem magányos, mivel azt sokkal rosszabb volt látni, mikor mindenki más jól kijön a társaival, mindössze ő lóg ki a sok közül más gondolkodásával és szemléletével. Talán ezért sem működött egy kapcsolata sem, bármennyiszer próbálta újrakezdeni. Talán az az ember sem értette meg igazán, aki aztán - mily meglepő módon - elhagyta.
Mély sóhajtással engedi ki a negatív gondolatokat, hátát a kéménynek támasztva, úgy nézve fel a szomorkásan kacagó Holdra, mire egy félmosoly jelenik meg az arcán.
- Neked is hiányzik valamid, mi? - néz végig íves alakján. - Mondjuk a tested másik fele? - erőltet egy viccet, amin igazából ő nevet egyedül halkan egy fejrázás kíséretében, homlokát dörzsölgetve, majd szemeit eltakarva. - Természet Anyára, ez nagyon rossz volt - pillant le az utcára, ahol már senki sem jár. Egyetlen gyertyaláng sem világít ki egy épületből sem, csupán a hold és a csillagok fénylenek az égen, kellemes látvánnyal ajándékozva őt, és valami szokatlan árnnyal, amire összeszalad a szemöldöke. Nem kíván nagyon beleavatkozni, ki mit csinál, elvégre nem sok köze van a kicsi falu életéhez, így marad egy darabig a szemlélő szerepében, a magasból kutatva az alakot öltött sötétséget.
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Nov. 01, 2017 7:21 pm

A kocsma egyik szegletében teljesen belefeledkeztem az egyik vándor árustól vásárolt könyvbe. Sok szörnyet, különös lényt láttam már életem folyamán, hiszen a király sokszor küldött ezek levadászására varázstudót és én a legjobbaktól tanultam, de ebben a könyvben, olyan ábrákat és leírásokat találtam, amiken vagy jót mosolyogtam vagy csak hitetlenül ráztam a fejem. Nem is tudom miért voltam képes akár azt a pár érmét kiadni érte, amit a kufár kezébe adtam mégis. Talán a borítója fogott meg, mert az valami érdekes bőrből volt és igen díszes kivitelű. Minden esetre igen csak elment az idő és már késő estére járt, az ivó is elcsendesedett, nekem meg még vissza kellett térnem az öreg anyóhoz, akinél szállást találtam éjszakára.
Kifizettem az étel-ital árát, a könyvet a köpenyembe süllyesztettem és elindultam a holdfény által megvilágított, kihalt utcán. Magamban még mindig a látott képeken ámuldozva, kényelmesen bandukoltam. Másnap már korán útnak akartam kelni, hogy a két faluval odébb lévő papnak átadjam a levelet, amit az új királyi mágia tanácsadó megbízásából vittem neki.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Nov. 01, 2017 9:12 pm

//Az események folyása//

Eme sötét órákban a két főhősünk ugyan... mondanám, hogy azon az utcán, de ez már így közhelyes. De tény ami tény, hogy észreveszik mind a ketten a settenkedőt. Aki egy ház kertjébe bemászik és a nyitva maradt ablakban eltűnik.
Mit mondhatnék? Nem sok minden történt veletek. Egyedül annyi, hogy Federic az árny eltűnése pillanatában -talán csak azért, mert a korom fekete szobát nézte volna- felbukik egy kőben és majdnem elveszti az egyensúlyát. Hmmm... jobban belegondolva ilyen nehéz látási viszonyok között megbotlott volna akkor is, ha végig a lába elé néz és nem lát gyakorlatilag semmit.
Lazyvel azért nem történik ilyesmi, mert ő nem mozog épp.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

356
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szer. Nov. 01, 2017 9:29 pm

Az az árny meglehetősen furán viselkedik. Félne valamitől? Vagy mire fel jár egyik búvóhelytől a másikig? Finoman dörzsölgeti az állát, miközben még mindig csak figyel, próbálva kitalálni, mégis mi a fenét akar művelni az ismeretlen alak. Nem tudná eldönteni, felkeltette-e az érdeklődését, ugyanis továbbra sem érzi elhivatottnak magát, hogy utánajárjon az ügynek, viszont az már jócskán felcsigázza, mikor az egyik épület kerítésén átmászik. Nyomban összeszűkített szemekkel bámul tovább, halkan hümmögve, üldögélés helyett már guggolva a tetőn, ügyelve arra, hogy véletlenül se csússzon meg, mivel egyelőre a nyaktörést kerülné.
Igyekszik minden mozzanatot rögzíteni, amikor az árny bemászik - vagy legalábbis ötletre ezt csinálja - az ablakon, aminek szobája ugyancsak sötét, teljesen eltüntetve a mozdulatokat. Ezzel egyszerre hall meg egy puffanást, mire hirtelen emelkedik fel, hogy meginduljon az elsősorban tolvajnak gyanúsított alak búvóhelye felé, ám hamar rá kell jönnie, hogy ez a hang nem abból az irányból jött. A tetőről bizonyára elég jó belátása van a környékre, így hamar észreveszi a földön heverő alakot, és nem tudván, kicsoda, a kémény mögé bújik. Nyilván egy tündének nem ez lenne az első lépése, hanem teketóriázás nélkül felsegítené, de a kocsma közelsége, az éjszaka, valamint a negatív tapasztalatai és mások aggódó elmondásai jócskán hozzájárulnak ahhoz, hogy túlzottan elővigyázatos legyen. Nem szeretné, ha emiatt egy alkoholtól eszét vesztett férfi a karjába nyomja a körmeit, elráncigálva valahova, ahova nem áll szándékában menni, szóval meghúzódva a helyén figyel tovább.

"Don't worry about me, I'll be fine. Just don't look into my eyes."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Csüt. Nov. 02, 2017 2:43 pm

Gondolataimból egy sötét árny villanása zökkent ki, amit a szemem sarkából észlelek és mivel sokszor vagyok vándor úton, ahol számítani lehet veszélyes helyzetekre és mivel a falu lakóinak többsége a nappal nyugszik és a kakasokkal kel, azonnal éber leszek.
A szememet meresztgetem arrafelé, de csak abban lehetek biztos, hogy valami van ott vagy inkább valaki, de abban a pillanatban el is tűnik egy nyitott ablak sötétjében, nekem meg mielőtt még bármit is felfoghatnék az egészből, megakad a lábam egy kiálló kőben és azon kell, hogy igyekezzek, nehogy hasra essek. Mire ismét vissza nyerem az egyensúlyomat, addigra csak a nyitott ablak sziluettjét látom.
~ Ez csak valami besurranó csibész lehet és kihasználja a gyanútlan lakók álmát. ~ morgok magamban és természetesen azonnal a ház felé indulok, hogy figyelmeztessem őket a veszedelemre.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Pént. Nov. 03, 2017 7:49 pm

//Az események folyása//

Mivel Lazy történetének van folytatása, ezért elég egyértelműen nem csúszott meg a tetőn és nem törte ki a nyakát. A hatalmas Ferula-folyam ága pedig egyre jobban láthatóan csillog a holdfényben nem messze a házaktól.
Eközben Lazy észreveszi a kis papunkat, de ez nem kölcsönös kettejük között. És főként mindannyian felfigyelve már a sötétben lopakodókra, hősnőnk inkább még mindig a háttérből figyeli az eseményeket, ám az egykori főpap kedvence inkább elindul megelőzni egy rablást.
A kőbe való botlás kihagyható a gondolatok sorából, hiszen nem az válik majd meghatározóvá, hanem az, hogy a sunnyogó halk hangját veszi ki a házhoz közeledve Federic. Egy lánnyal beszélget.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

356
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Pént. Nov. 03, 2017 8:03 pm

Összehúzott szemekkel szemlélődik egészen addig, amíg a másik idegen is úgy dönt, megközelíti az épületet, ahol eltűnt az árny. Egyre inkább kezdi fúrni az oldalát, hogy mégis miről maradt le - esetleg valamilyen szektás gyűlést tartanak? Nem mintha annyira vágyná beleütni az orrát mások dolgába, de ha macskaként közelíti meg a helyszínt, majd jár utána annak, ez valóban érdekli-e őt vagy sem, baj nem lehet. Másnap úgyis halad tovább, amit bár most is megtehetne, egy kis pihenés ráfér.
Még indulás előtt megvakarja a tarkóját, meggyőzve magát, nem veszíthet ezzel semmit, és ha úgyis érdektelen számára a sunnyogás, hamar el fogja felejteni, már csak a jelentéktelenségét tekintve is. Mély levegőt vesz, még gyorsan körbenéz, megbizonyosodva arról, senki más sincs, aki láthatná a holdfényben halványan körvonalazódó alakját, és felveszi állati formáját, amiben ügyes és gyakorlott mozdulatokkal érkezik a földre. Néma mancsain közlekedve érkezik meg a házhoz (remélhetőleg gond és átkozott kutyaugatás nélkül), persze mindig valami menedéket találva magának, ahol nem fedezhetik fel, figyelve az ismeretlen és új szagokra, amik alapján tájékozódhat alkalomadtán. Csendben van, mintha csak vadászatra készülne, és bár itt nincs semmiféle vad, amit becserkészhetne, jobb ez a fajta óvatosság.
Ha az újonnan megjelent férfi az ajtóhoz megy, akkor ő nem követi oda, helyette könnyedén átugrik a kerítésen - ha alul van hely, akkor átbújik -, és az ablak felé igyekszik.
Viridiel
Hozzászólások száma :

2491
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Pént. Nov. 03, 2017 9:12 pm

Elszántan tartok a ház felé, hogy felébresszem az ott lakókat és felhívjam a figyelmüket a behatolóra, hiszen a rablás nem szép dolog, ám mikor elég közel érek a nyitott ablakon keresztül halk hangok ütik meg a fülem. Az jut eszembe, hogy ha a behatoló már valamelyik bentinek szegezi a fegyverét, mert felébredt, akkor ha elkezdek dörömbölni, akkor lehet végez is vele, de semmiképp nem lesz időm ezt megakadályozni, így inkább az ablakhoz igyekszem, hogy ott utána ugorva hatástalanítsam a zsiványt.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5558
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szomb. Nov. 04, 2017 4:51 am

//Az események folyása//

Halkan közelítitek meg a házat és ahogy az idegenre, úgy rátok sem támad a kerítésen belül kutya. A szomszéd kertjében azonban idegesen morog egy komondor és ha olyan közel mentek el az életét jelentő deszka(kerítés) mellett, mint az előbb surranó, akkor sokkal hangosabban fog ugatni.
Ám ha jól csináljátok és erdei elfként tudjátok jól mennyire területvédő jószág ez, akkor komolyabb hangot nem fog kiadni és nem olyan sokkal Federic megérkezése előtt egy macskaféle ugrik fel a párkányra.
Már nem halljátok odabentről a hangokat, belesve pedig megszakad az ágy szélén ülve csókolózó pár légyottja. Az itt lakó csaj furcsán ellenségesen néz rátok, melybe ki nem mondott kérdés is vegyül.
Lazy állati alakjában valószínűleg legalább álcából is nem bámulja őket folyamatosan, így feltűnik a háta mögött is ugyan annak a folyónak a Holdban csillogó tükröződése.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

356
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   Szomb. Nov. 04, 2017 1:22 pm

Már csak az ösztönök miatt is távol marad attól a kerítéstől, ahonnan a kutya halk morgását hallja, folytatva némán a sétát, szerencsére ezen kívül gondtalanul. A férfinál előbb érkezik meg az ablakhoz, aminek párkányára felugorva hatalmas szemekkel mered a sötétségbe, hamar észrevéve, igencsak kényes jelenetre érkezett. Egy darabig szaglászik ide-oda mozdítva a fejét, mintha élelmet keresne, és még egy halk, dorombolással vegyes nyávogást is kiszorít magából, ténylegesen igyekezve az éhenkórász bundás szerepét megtestesíteni. Mivel egyébként annyira nem éhes, így hamar leugrik, eloldalogva, megkeresve a férfit, aki ugyanúgy ehhez a házhoz igyekszik - mi több, az ablak irányába -, és inkább az ő útjába áll, megakadályozva, hogy benézzen az épületbe. Nyávogással próbálva részben megállítani őt, részben magára hívni a figyelmet, nem engedve őt közelebb az ablakhoz. Ha odébb is lép azzal a szándékkal, hogy kikerülje, akkor elé ugrik, és ha hozzá akarna nyúlni azzal a szándékkal, hogy odébb rakja, akkor fújni és morogni kezd. A simogatást csak a fején engedi, de ha lekúszik a nyakára és a mellső lábai alá, nyomban ráharap a kezére, persze csak finoman, figyelmeztetőleg, további próbálkozásra már komolyan beleharapva. Visszaváltozni nem akar, ugyanis nem akarja felfedni ezen képességét mások előtt.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Határmenti falvak-A Béke Követe   

Határmenti falvak-A Béke Követe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
7 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Similar topics

-
» Határmenti falu
» Határvidék
» Határszigetek
» Határvidékek
» 17. - kiképzőterep