HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Sötét Vastelep
Today at 9:19 pm by Lysardriira Sheeriir

» Szörny, Nyű és az Élet
Today at 7:31 pm by Shuga

» Calipso, a kék elfek központja
Today at 6:36 pm by Uráldur

» Fehér kocsi
Today at 4:14 pm by Alia Caroline Azurre

» Az Életen Túl
Today at 8:49 am by Lashrael Laralytha

» Határmenti falvak-A Béke Követe
Szomb. Dec. 09, 2017 4:18 pm by Viridiel

» Robertünk érkezése
Szomb. Dec. 09, 2017 3:37 pm by Uráldur

» Szinek és árnyalatai
Szomb. Dec. 09, 2017 3:26 pm by Viridiel

» Empire of Fantasy
Pént. Dec. 08, 2017 5:56 pm by Vendég

» A kutya ismét ugat, a karaván meg halad
Pént. Dec. 08, 2017 5:51 pm by Viridiel

» Választás rossz és rosszabb közül.
Hétf. Dec. 04, 2017 12:32 am by Dreyndra

» A szívatás elkezdése
Vas. Dec. 03, 2017 2:26 pm by Viridiel

Statistics
Összesen 101 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Lysardriira Sheeriir

Jelenleg összesen 15515 hozzászólás olvasható. in 483 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 1 rejtett és 5 vendég

Alia Caroline Azurre, Dreyndra, Lashrael Laralytha

A legtöbb felhasználó (18 fő) Csüt. Nov. 30, 2017 6:39 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Lashrael Laralytha

Fáwen

Share | 

Dante-Zevadar bányája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Márc. 23, 2017 2:31 pm

/Yuban/

A yrchi hatalmas ereje meghozta a várt áttörést. Jó fizikumának köszönhetően ha eléggé igyekezett, le tudta lökni magáról a selfet. A másik fegyvere igaz még mindig neki szegeződik. Nagyon rossz helyzetben van, de neki kell döntenie, hogy kockáztat-e? Ha ismét neki veselkedik áttörni a résig, akkor talán osztozhat annak a vadászatnak az örömeiben, amiről az imént gondolkodott. Ám ha a nyakának szegeződő fém hegy jobb belátásra téríti, akkor hamarosan a többi bent maradt fogoly felé terelik.
Mennyire szeretné özveggyé tenni a feleségét és a gyereke apa nélkül nőjön fel?

/Ha szeretnél kockáztatni, akkor 50% az esély, hogy sikerül. Ám a visszatámadást kockáztatod./

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Viridiel
Hozzászólások száma :

2383
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Márc. 23, 2017 6:57 pm

Nem tudok már parancsolni féke vesztett vágyamnak, hogy magam alá gyűrjem ezeket a fekete démonokat és a puszta kezemmel tépjem szét őket.
Hatalmas izmaim megrázkódnak, ahogy lerázom magamról a hátamon terpeszkedő éjelfet és már készülök, hogy felpattanjak, amikor az alabárd erősen a nyakamhoz nyomódik és a tünde villogó szemekkel sziszeg valamit, ami biztos, hogy nem a szabadság ígérete.
Nagyon nagy a kísértés, hogy ennek ellenére megpróbáljam, de aztán hagyom kihunyni a szememben az elszánt fényt. Még biztos lesz alkalom, amit viszont nem fogok már hagyni arra a nyakamat teszem.
Leeresztem a vállam és hagyom magam beterelni a többiek közé.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Márc. 24, 2017 5:01 pm

/Yuban/

Úgy tűnik a nagy darab orkot is megtörték a félelmeivel. Vagy csak reálisan szembesült azzal, hogy ezek az éjtündék nem egyetlen ellenfélnek valók? Túl gyorsan jött a lehetőség és ő pedig túl távol volt tőle. Nem tudott kijutni ám ez nem jelenti, hogy örökre itt fog ragadni. Legalább is ebben bízik...
Lassan visszaáll a rend és mélyebbre küldenek titeket egy másik munkahelyre. Túlságosan befásultál az idelent létbe és az orrod előtt szervezett meg valaki egy szökést és észre sem vetted. Na jó! A törpe senkinek nem szólt, mert a társaid is ugyan olyan felkészületlenek voltak az első percekben.
Yuban kalandja folytatódni fog egy következő alkalommal.

/Köszönöm a játékot!/

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Márc. 24, 2017 5:52 pm

Isis Do’Odrun írta:
Muszáj volt megbízni valakiben, de ez nem azt jelentette, hogy nem tartottam nyitva a szemem, amikor az ezredes összeválogatta a kíséretünket.
Arcvonásairól nehéz lett volna megállapítani, hogy vajon meglepte-e az, amit mondtam neki, habár szavai alapján azért volt amiről nem nagyon tudott.
Most nem tarthattam vissza azonban információt, mert azzal csak veszélybe sodortam volna a küldetésemet.
- Nem csak Uráldur tüntette el ott a nem kívánatos ellenségeit vagy éppen barátait, akik halála rossz fényt vetett volna rájuk, vagy épp még reméltek belőle valami hasznot. – néztem a szemébe nyíltan, de nem hittem, hogy ő ezt ne tudta volna. – Néro hűséges katona volt, de másnak is tett szívességet tudtommal. Arra is felhívnám a figyelmedet, hogy bár az Első Lord hadereje jó minőségű fegyvereket nyert ezzel, de a birodalmunk többi serege sem szenvedett kárt, ami nem mondható el akkor, ha gyanúnk beigazolódik a vezetőváltással kialakult helyzet miatt. És aki egyszer áruló volt, az áruló lesz máskor is. – jelentettem ki meggyőződéssel.
Igen, sajnos azt is figyelembe kellett venni, hogy talán Aszad keze is benne van. A régi jóbarát most halálos ellenség volt.
Most már nincs akadálya, hogy útnak indulhassunk és szerencsére minden gond nélkül meg is érkezzünk.
Az őrök gyanakodva néznek minket.
- Isis do’Odrun vagyok! A bánya vezetőjével lenne beszédem!

A katonák némelyike lekísér látszólag szívélyes vendéglátással téged. Ám sosem lehetsz biztos abban, hogy mikor őszinte a vendégszeretet és mikor sétálsz csak csapdába. Ám testőreid sem a szép szemükért jöttek veled. Lassan halad a néhány fős felvonóba az első ötven védőd leeresztése. Ám amikor ezzel végeztetek már te is lemehetsz és az ezredes is veled tart.
Odalent látszólag minden zavartalan. Úgy tűnik számotokra, hogy Al-Nuszra nem csak a fegyverek készítőjét nem avatta be az őrségváltás részleteibe. Az egyszerű foglyok és őreik mit sem sejtenek, ugyan az a nagy tekintélyű feleség vagy.
És az igazgató sem látszik túl eszesnek.

A meglepően alacsony fajtársad persze puttony és csákány nélkül fogad, ám szokatlanul csúnya külseje mit sem csökkent az önbizalmán idelent. Feláll az asztala mellől, mikor belépsz hozzá.
-Örvendek, hogy megismerhetem, ISIS Do'Odrun asszonyom! És Rolp vagyok, az intézmény új vezetője. És nagy híve az Önök családjának. Remélem a férje velem is ugyan olyan jól kijön majd, mint elődömmel.
*Széles vigyor terült el az arcára és a kezét nyújtja feléd.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Márc. 24, 2017 6:40 pm

Mindenféle akadékoskodás nélkül lejutunk a bányába, ahová előzetesen már lement a fele testőrségem, a másik fele biztosításként a bánya bejárata mellett vert tábort és várakozott.
Nem bízhattam semmit a véletlenre, hiszen fogalmam sem volt ki és mi vár rám odalenn.
Azért örülök, hogy Brayen ezredes velem tartott, mert ugyan nem voltam olyan nő, aki megijed a saját árnyékától, azért sohasem szerettem itt lenni.
A bányában látszólag minden a legnagyobb rendben, semmi nyoma annak az ork és erdei fűevők támadásának, aminek híre eljutott hozzám is.
Mintha csak gúnyt űztek volna Néro emlékéből, aki ugyan legalább olyan ronda volt, mint az előttem parancsnokként bemutatkozó kis gnóm, de legalább a termete tekintélyt tisztelő volt.
Talán még el is hinném a fickó szavait, hogy minden rendben van és tekintélyünk a helyzet magaslatán helyezkedik el, ha nem nyújtaná felém a kezét.
Sokat mondóan meredek a mancsára egy darabig és lassan emelem rá a tekintetem, amivel együtt emelkedik a szemöldököm is, néma kérdésként, hogy mit is képzel magáról.
- Rolf…… - mondom halkan, de egyelőre mindennemű érzelemtől mentesen. – Talán rosszul informáltak a személyéről? Melyik nagy nemesi házból származik?
Nem szoktam élni a származásom előnyeivel, de ez a viselkedés kihozta belőlem a legrosszabbat.
- De elsősorban tájékoztatna a helyzetről és, hogy milyen kiváló tulajdonsága és teljesítménye alapján került Néro helyére?

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Márc. 24, 2017 8:28 pm

/ISIS/

Az igazgató öröme hamar leolvad az arcáról és megérzi rajtad a nyílt ellenségességet. Márpedig nem szokta meg a fajtársak között, hogy ennyire nyíltan kimutatják az érzéseket, ha tétje van a dolognak.
-Nem tudom, mire ennyire magasról beszélni vele, Hölgyem, mert onnan csak nagyobbat lehet esni. Nem kötelességem magyarázattal szolgálni, hogy miért lettem én itt az első személy. Épp elég az, hogy én tudom és az őreim.
*Furcsa kettősség az "őreim" szó még két hónappal ezelőtt is ugyan így passzolt neki. Ám mára már jócskán megnőtt neki is az önbizalma. És kérdés, hogy melyikőtök esik arccal előre. Hiszen a zsíros kenyér is úgy szokta, mindig csak pofára, nem ám a másik oldalára! Smile

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 1:15 pm

Ismét felemelkedett a szemöldököm, amikor szinte nekem támad, holott én voltam az, akinek nem adta meg a rangjának járó tiszteletet és kezet nyújtott, ami tudván, hogy honnan pottyant a vezetői székbe, enyhén szólva is sértő volt. És, ahogy ennek hangot adott!
Ránéztem a testőreim és az minket ide kísérő éjtündék szemébe, hogy lássam, ők is azt hallják-e amit én, vagy valaki szórakozik velem, de az embereimen is láttam a feszengést.
De most higgadtnak kell maradnom, mert különben a következő lépés, hogy levágatom ezt a férget, vagy magam végzek vele, de ez nem vezetne eredményre, csak talán polgárháborúba, ha Al-Nuszra már kellően erősnek érzi magát.
- Tisztázzunk valamit ….parancsnok! Maga nem adta meg a tiszteletet azzal, hogy kezet akart fogni velem, de ezt betudom annak, hogy……..nem mozgott mostanában a megfelelő …körökben. – fogalmaztam igazán udvariasan, ahhoz képest, amit éreztem. – És nem hiszem, hogy nekem okozna gondot a hirtelen emelkedés utáni zuhanás, ami általában a velejárója. Belegondolt, hogy aki felröpítette, annak mennyire lesz egy idő után útban és gondolom itt nem nehéz egyik napról a másikra eltűnni. – próbáltam a nyilvánvaló tényre rávilágítani. – Azt is tudhatja, hogy mi megbecsüljük az embereinket, Nero is hosszú évekig állt a helyén és szerintem nem járt rosszul.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 1:27 pm

/ISIS/

Az embereiden hűség tükröződik, ám akik ide kísértek bánya őrök már egész más. Vagy jobban fogalmazva egészen más valakinek szurkoltak a vitátokban. És bár Yuban támadása sokakat megölt közülük, még mindig elég szép számban voltak.
-Nos, akkor ne csak egy valamit tisztázzunk! Menjünk tovább! Nem hiszem, hogy csak a kellemes séta kedvéért látogatott meg. Valamit akar és ha az nem tőlem akkor nyilván ellenem. És nagyon jól tudom, milyen kockázatokkal jár az ellenségeim életben hagyása.
Ha van egy kis ideje, megmutatnék valamit, amit nagyon kevesen láthattak. Talán érdekli Magácskát, hogy miről is van itten szó...
*A szemeivel ha ölni tudott volna, most biztos halott lennél. A saját kis szemétdombján szemtől szembe megmondani, hogy ő mennyire alacsonyabb rangú nálad teljesen elsöpörte a kezdeti készséges és bizalmaskodó magatartását. És rossz érzés gyötör azzal kapcsolatban, amit mutatni akar.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 2:44 pm

Bár egyáltalán nem hittem eddig, hogy esze is van ennek a törpe kiadásnak, de még időben figyelmeztettem magam, hogy ne becsüljem le, hiszen saját portáján, saját embereivel körülvéve, igen csak magabiztosan lép fel és nem is azért jöttem, hogy letaszítsam a maga emelte piadesztráról, hanem, hogy megtudjam egyrészt mi történt, másrészt a Pók Ház felé tereljem a hűségüket, kiütve Al-Nuszra-t a nyeregből. És épp nem jó felé haladunk.
- Tévedsz Rolf parancsnok! – ráztam meg a fejem, ahogy kezdte magát belelovalni. – Nincs szándékomban ellened fellépni, de az események megleptek minket. És mivel Nero parancsnok jó emberünk volt, természetes, hogy szeretnénk tisztán látni.
Én minden bizonnyal jobban tudok a sorok között olvasni, mint ő és még nem is nagyon rejti véka alá a felénk irányuló fenyegetést.
- Azt hiszem majd legközelebb megnézem, amikor majd a férjem is velem lesz. – hárítom a „szíves” meghívását. – Engem most az érdekel, hogy a szállítmányokban és azok szállítási helyében terve-e valami változást és ha igen, azt ki rendelte el. – engedtem meg egy „békéltető” mosolyt.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 3:00 pm

/ISIS/

Az igazgató szája széle remegni kezdett, nem tudván eldönteni, hogy vigyorra húzza vagy lekonyuljon szomorúságában. Kezdte úgy látni, hogy ma semmit sem fog hozni ez a találkozás. Jót egészen biztosan nem.
-Biztosíthatom a családodat, hogy minden pont oda fog indulni és érkezni, ahová eddig. Ugyan abban a mennyiségben. És katonáitok nem maradnak acél nélkül.
*Nehéz lett volna a hangjából vagy a zavarodott arcából kivenni, hogy épp mire gondol azon kívül, hogy téged a Pokolba kívánna most már. Érezhetően más reményeket fűzött a megismerkedésetekhez, ám most már túl akart lenni az egészen.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 3:55 pm

Nem akarok belemenni semmilyen kétes dologba és ez a bánya már így is idegességgel tölt el, valami hatodik érzék azt súgja, hogy ne nagyon menjek ennél is lejjebb. A bizalom pedig nagyon messze van, hogy ezzel az új vezetővel valahová is elmenjek, még ha mellettem is vannak a testőreim.
- Akkor minden rendben van. Azért megnézhetem a legutolsó szállítás papírjait? Csak a biztonság kedvéért, hogy megnyugtassam a férjem, tényleg nem okozott fennakadást a főnökcsere.
- Egyébként, meg küldhetünk pár őrt is megerősítésként, úgy tudom sokan elestek a harcokban, nem lenne jó, ha újra lázadás ütne ki. – igyekszem tovább békíteni a helyzetet.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 4:26 pm

/ISIS/

Női megérzéseid működnek és nem evezel veszélyes vizekre. A bánya vezetője pedig elmosolyodik.
-Hát természetesen! Már mutatom is.
*Az olvasztárok továbbra is a szükséges mennyiséget kapják. És egy részük meg van jelölve külön a már megismert kovácsnak. Úgy tűnik minden úgy halad, ahogy eddig, a mester továbbra is a legjobb acélt kapja meg.
-Igazán nem szükséges. Férjednek a hadjárata során is lesz nem kevés vesztesége. Al-Nuszra nagyúr pedig már biztosított róla, hogy intézkedik. Kiváló katonákat küld feltölteni a védelmet.
*Ha ezután elmész, senki nem tartóztat fel. Hamar kiérsz a felszínre. Igazad van abban, hogy amióta ez a szörnyszülött hatalomra került, a bánya borzasztóan nyomasztó még a pók-ház tagjainak is.

/Ha ennyi volt, akkor köszönöm a játékot! Élveztem és izgultam ISIS-ért. Smile /

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Vas. Márc. 26, 2017 5:49 pm

Most legalább nem rosszindulatoskodik és ellenkezik, hanem előkeresi a papírokat. Úgy látszik a mosollyal többre mentem, mint az előző szavakkal, amikkel az értelmére próbáltam hatni.
Hiába keresek valami hibát, valami ellentmondást, nem találok semmit, minden rendben lévőnek tűnik, így nem tudok mit tenni bólintok Rolf-nak és visszaadok neki mindent.
Azonban a védelemre tett intézkedések megint csak megszorítják a gyomromat, jelezve, hogy nagyon nem jó ez így, de ez ellen, most tehetek semmit, de minél gyorsabban értesítenem kell Uráldur-t.
- Azt hiszem jobb, ha Fawen asszony is értesül erről, ő talán még megfelelőbb embereket tud küldeni. Tudod Rolf, milyen kényes a bánya egyensúlya, ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor mindenkitől egyforma darabszámú katonát fogadsz el, így téged nem érhet elfogultság vádja. – biccentettem felé, azzal minél előbb távoztam, mert már megfeküdte a légkör a gyomromat.
- Ezrede, azt hiszem mindenképp pár embert tudjunk nélkülözni, akik csak magának és nekem jelentenek. Ha ragaszkodik a kis korcs az elképzeléséhez, akkor építsünk be valakit, tudtommal van rá emberünk elég, aki alkalmas rá.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Szer. Ápr. 05, 2017 8:10 pm

/Frea, még Capitalban/

Közvetlen felettese, az őrmester, az egyik nap közölte Freával, miközben ő a Do'Udren lakosztály bejárata felé menő folyosót védte, hogy új küldetést kap és el kell kísérnie őt Dante-bányába, hogy körbenézzenek ott.
-A bánya irányítása kicsúszott a pók-ház kezéből és ISIS úrnő és az Első Lord azt akarja, hogy szerezzünk valamit, amivel visszaveszik. Nagyon nehéz feladat lesz, készülj fel, hogy jól kell teljesítened! És az értékelésed nagyon beleszámít majd az előmenetelbe.
* Nem kevés társad pillant rátok ebben a a másodpercben és fajotoktól szokatlanul nem is nagyon leplezik irigységüket. Egy felettes arról beszél neked, hogy jó teljesítmény esetén akár előléptetés is várhat rád idővel.
Az élőhalott lovakhoz mentek és ő rögtön a hegyekbe menne, de talán neked van egy jobb terved.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."

A hozzászólást Uráldur összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Ápr. 06, 2017 2:10 pm-kor.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 10:47 am

Hálás vagyok a sorsnak, hogy sikerült bekerülnöm a Pók Ház testőrcsapatába, mert a munka sem volt túl megerőltető és Isis asszony igazán jól bánt velem, még segített is, amikor a barátnőm bajba került, ami más nemesi házaknál nem igazán volt jellemző, inkább szélnek eresztettek volna, mint bajlódjanak egy egyszerű katona dolgával.
Éppen ezért igyekeztem mindig mindennek megfelelni, most is éberen végeztem az őrtállás fárasztó feladatát a sokadik óra óta, mikor megjelent az őrmester.
Feszesen tisztelegtem neki, mert először azt hitem csak a szokásos ellenőrzés, de aztán már minden figyelmem az övé volt. Mikor befejezte nehezemre esett elégedett mosolyomat elrejteni, de természetesen továbbra is rezzenéstelen arccal álltam. Persze láttam a többi őr irigykedő tekintetét, de hát ez már csak így van.
- Igenis, uram! Nagyon örülök, hogy segíthetek, mindent el fogok követni, uram! – válaszoltam aztán előírásszerűen, miközben azon keringtek a gondolataim, hogy vajon mi történhetett.
De ez nem az én dolgom, csak az, amivel megbíztak.
- És hogyan jutunk be a bányába, uram? – kérdeztem, amikor a lovakhoz mentünk. – Ha az Első Lord ellensége szerezte meg a bányát, nem hiszem, hogy szívesen látnák két katonájukat. Hmmmm…..ha javasolhatnék valamit, uram………mivel oda viszik birodalmunk legtöbb elítéltjét, talán ezt lehetne kijátszani, valamelyikünk lenne a rab és a másikunk a kísérője…..
Persze sejtettem, hogy nem ő akarja majd eljátszani a fogoly szerepét………
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 2:17 pm

/Frea, a bánya környékén/

Talpraesettségedről tanúbizonyságot teszel amikor egy jól hangzó tervvel állsz elő. Az őrmester szavaiból hamar kiderül, hogy ő csak a környező terület bejárását tervezte volna első napra, de nem tud ellenállni, hogy valakit leküldjön a mélybe.
Hamarosan elvágtattok egy kitérő után egy kéz- és egy lábbilinccsel. Még nem látszik a bejárat, amikor letértek az útról és leszállva a zombi hátasokról, rád aggatja az általad felvetett feladatot. Jól gondoltad, hogy ezt neked kell majd végig csinálnod.
-Itt hagyjuk a te lovadat, hogy hihetőbb legyen. Egy fogolynak ritkán adnak, mert elszökhetne vele. Gyalog fogsz mellettem menni és majd én beszélek. -mondja, miközben a vasba vert karodat és a fenekedet fogdossa- Nem kell sietnünk, mert nem kértem úgy sem időpontot.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 6:52 pm

Bár a felettesem elmondta, hogy nem tervezte elsőre, hogy lemegy a bányába, csak körbenézni akart, ez sem változtatott a javaslatomon, elmondtam volna később is, nem riasztott a veszély.
Persze az őrmester kapott a lehetőségen és, ahogy gondoltam, nem magára osztotta a rab szerepét.
Soha nem viseltem még béklyókat magamon, így elég furcsa volt, de közömbösen tűrtem, ahogy társam a feladatban, rám aggatta őket. Ha szándékosan tapogatott össze, akkor sem jeleztem még csak egy arcrándulással sem felé. Nem most akartam egy kis simogatás miatt elveszíteni a lehetőséget az előrelépésre, főleg ha félreértem. Nem volt jellemző a nők kihasználása a Pók Ház-nál.
- Nem lesz gond uram. Igyekszem hihetően játszani a foglyát. – bólintottam. – Talán a ruhámat is össze kéne koszolni egy kicsit. – javasoltam még.
Arra, hogy nem kell sietnünk, nem tudtam mit mondani. Gyalogosan, bilincsben, amúgy sem tudok majd gyorsan haladni.
- Talán nagyon nem kéne bemártania, uram, így kevésbé figyelnek majd rám és könnyebben mozoghatok odabenn.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 8:46 pm

Nyugodtan viseled a feszült helyzetet és a felettesed sem reagálja túl a dolgokat.
- Talán nagyon nem kéne bemártania, uram, így kevésbé figyelnek majd rám és könnyebben mozoghatok odabenn.
-Ne izgulj, vigyázok rá, hogy ne szálljanak rá. -csókolta meg utána a nyakadat- Ismerem a szokásokat.
* Kicsit előre enged és lovon követ téged és nagyon jól játssza a bűnöst foglyul ejtőt, le sem veszi rólad egész úton a szemét. És odaérve átad a bejáratnál lévő őröknek, mint akit lopás miatt elítéltek. Nem a legsúlyosabb bűncselekmény ez, és csak félig jelzi, hogy pont rossz helyről emeltél el valamit, amiért ide kerültél. Így hihető a kegyvesztetettséged.
Ideje beszállnod a felvonóba, mely a nevével ellentétben pont a másik irányba fog szállítani téged.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 9:34 pm

- Valóban? – kérdezek rá közömbös arccal, de elhúzódom előle, mikor mégis kezd zavaró lenni a közeledése. – Járt már máskor is a bányában?
Ez azért érdekes, mert akkor mit akart a felderítéssel? Valami nekem nagyon kezdett nem stimmelni, de most egyelőre nem visszakozhattam. Többet kell tudnom.
Egy kis fárasztó gyaloglás után megérkezünk a bányához és megkönnyebbülve veszem, amikor az őrmester teljesen logikus magyarázattal szolgál arra, hogy miért hozott ide.
A tolvajlás nem túl súlyos bűn, de erre is van indoka: fontos személy az, akitől állítólag elemeltem valamit.
Az őrök betaszigálnak a liftbe és megindulok lefelé. Remélem, hogy nem kerülök túl mélyre és lesz lehetőségem arra, hogy körbekutakodjak.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Csüt. Ápr. 06, 2017 10:41 pm

Női megérzéseid egyre másra gyújtják ki a piros lámpákat, pedig a te munkád egyáltalán nem olyan volt eddig, ahol a piros fény dívik. És bármennyire is megérdemelnéd a ranglétrán való fentebb jutást, most mégis az ellenkező irányba visz a lift. Szó szerint. Ám nem kerülsz olyan megnyugtatóan mélyre, hogy a reménynek még csak nyoma se legyen.
Egy öt fős társaságba kerülsz. Kevesen dolgoznak ezen a szinten, mert szinte mindenki segítette az őröket az ork-elf támadás idején. És nem csak az igazgató kapott kegyelmet. Ám cserébe akik itt maradtak, azok bármikor elvágnák a torkodat a kijutás leghalványabb reményéért is. De akár ennél jóval kisebb előnyökért cserébe is. Ismered már fajod kegyetlenségeit eléggé, hogy rágyere, ezek akik itt maradtak, szinte megkattantak az állandó fény hiányától.
-Tudsz élőholtakat mozgatni? Nem muszáj saját magad kibányászd a napi kvótát. -kérdezi tőled az egyik őr, amikor odaadja a csákányt.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Ápr. 07, 2017 4:05 pm

Alaposan körülnéztem és elégedetten állapítottam meg, hogy csak a legfelső szintre vittek le, ahol még az ellenőrzés is sokkal lazább volt, mint valószínűleg lejjebb, de még rabokból is elég kevés volt itt, őrökből meg még kevesebb.
Azonnal egy négyes csapathoz csapnak, akikkel azért gyanakodva méregetjük egymást, hiszen az itt lévők egyike sem a hamvas lelkéről volt híres, nem azért kerültek ide. Ha csak megsejtették volna hogy egyáltalán nem azért vagyok itt, mint ők, vagyis, hogy pont az ellenségük vagyok, akkor aligha éltem volna túl a következő percet.
De még így is jobb lesz, ha szemmel tartom őket és erre egy éles szemvillanással figyelmeztettem is őket.
- Tudok. Rendes tőled, hogy szóltál. – bólintottam az őrnek és elvettem a csákányt. – És hol találok hozzá megfelelő alanyokat? – néztem körbe. – És mond, mi a számunkra tiltott terület? Csak, hogy tudjam merre ne menjek. – jegyeztem meg ártatlanul.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Ápr. 07, 2017 4:28 pm

/Frea, a bánya mélye/

Nagy szerencsédre egy őr kezei alá vesz és elvezet egy rövid időre egy viszonylag frissnek tűnő hullákkal teli mélyedésbe. Sok ork épp a támadás halottjaiból került ide, de sötét elfek és más népek tetemei is akad, kedvedre válogathatsz. Öt élőholtat feltámasztva kapsz még négy csákányt, hogy őket dolgoztasd. Neked csak figyelned és koncentrálnod kell rájuk.
Munka közben a többiek sem fáradtak el, így kedvük volt beszélgetni veled.
-Te milyen bűnnel kerültél ide? -kérdezi egy 150 év körüli férfi melléd állva, aki szintén rab.
*Hamar kitapasztalod, hogy nem kell mást tenned, mint zombijaiddal arra felé "ásni", amerre eddig a többiek és ha bármi változik, egy tudós őr szól nektek. A bánya geometriájával így nem sokat kell törődnöd, merre alakítsd tovább.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Ápr. 07, 2017 5:00 pm

Úgy látszik a saját fajtánkkal nem szemétkednek az őrök, sőt inkább segítik a munkánkat, így én sem habozom megköszönni a segítségét és egy mosollyal jutalmazni.
Nincsenek ellenérzéseim, amikor feltámasztom a holtakat, igyekszem az erősebbeket választani, hogy minél előbb teljesítsék a kvótát és így a többi időmben a feladatomra tudjak koncentrálni, ne az ő irányításukat.
Azonban először a társaim kíváncsiságát kell kielégíteni, hogy nyugodtan ténykedhessek.
- Rossz helyről próbáltam megfújni valamit és ahelyett, hogy simán kaptam volna pár korbácsütést, az úr úgy gondolta, hogy megleckéztet. – forgattam meg a szemem. – Nagy pechem volt. És téged?
Uráldur
Hozzászólások száma :

5193
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Ápr. 07, 2017 5:29 pm

/Frea, a bánya mélye/

Rabtársad inkább húsbábjait figyeli éles tekintetével, miközben téged hallgat. Bár nem nagy feladat, de hamar felfedezheted jeleit, hogy gyakorlott a haladó mágia terén és akár a te szintedet is elérheti.
-Én Hafez Al-Aszad lázadónak nyilvánítása után kerültem ide. Egyik hadvezér úgy gondolta, hogy emilyen jól ismerem, minden bizonnyal benne voltam a tervébe. És jobb hűsöltetni engem, mint hogy véletlenül kiderüljön, hogy számolni kellett volna velem.
Bizonyítékot nem találtak, hogy Dementor ellen lázadtam volna.

* Az őr, aki segített, élénken figyeli a beszélgetéseteket. Ám nyugodt az arca, nem is sejted, hogy a nem selfeket ilyen munka közben való beszédért rendszeresen megverik odalent.
-Igazán nem volt szép dolog téged egy piti lopásért ide zárni.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   Pént. Ápr. 07, 2017 6:29 pm

Aki itt élőholtakat mozgat az mind veszélyes mágiát űzhet, így persze, hogy kellően szemmel tartom őket, valószínűleg ők is pont így vannak velem.
Az egyik férfi, aki inkább tűnik eszesnek, mint erősnek, hamar meg is találja velem a hangot és beszélgetést kezdeményez.
Nem mutattam a meglepetésemet, amikor közölte, hogy a lázadó és áruló Hafez egyik embereként került ide és bár a hangsúlyából azt veszem ki, hogy ő nem tartja annak magát. De nem azt mondta, hogy ártatlan, hanem azt, hogy nem találtak rá bizonyítékot, ez nem kerülte el a figyelmemet.
Fél szemmel a közelben ácsorgó őrre pillantok, de az láthatóan nem ideges, míg a zombik dolgoznak és termelik a vasat., így visszatért a figyelmem a férfihoz.
- Én is ezt hangoztattam, de csak pár pofont kaptam érte. – vontam meg a vállam. – Hogy hívnak és mi itt a dörgés, hogy könnyíthet az ember itt magán? – kérdeztem, hiszen beszédesnek mutatkozott és mivel már régóta van itt, így talán olyan infókkal láthat el, ami hasznomra lehet.

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Dante-Zevadar bányája   

Dante-Zevadar bányája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
18 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Similar topics

-
» Dante-Zevadar bányája
» Ayanokoji Takashi / Dante
» Allen Dante
» Dante's night club