HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Lashrael Laralytha
PM||Profil
Bárminemű dolog kapcsán kérdezzetek és jelezzetek nyugodtan!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» A királyért!
Today at 1:33 am by Shuga

» Vissza a mókuskerékbe avagy meddig tanácsos a tanácsos.
Yesterday at 6:08 pm by Shuga

» Mászni és mászni de vajon meddig?
Yesterday at 5:24 pm by Shuga

» Új hajnal virrad
Vas. Dec. 16, 2018 5:31 pm by Alia Caroline Azurre

» Fenothar
Szomb. Dec. 15, 2018 5:32 pm by Lashrael Laralytha

» Készen vagyok!
Szomb. Dec. 15, 2018 12:23 pm by Fenothar

» Az igazi ellenség
Hétf. Dec. 10, 2018 6:19 pm by Aesma Daeva

» Titkos gyógyír
Vas. Dec. 02, 2018 7:58 pm by Shuga

» Szökésben
Szomb. Nov. 24, 2018 5:38 pm by Lashrael Laralytha

» Nekromanta csapdája
Szomb. Nov. 24, 2018 4:34 pm by Lashrael Laralytha

» Mentőexpedíció
Hétf. Nov. 19, 2018 8:02 pm by Lashrael Laralytha

» Sötét Vastelep
Csüt. Nov. 15, 2018 5:01 pm by Shuga

Statistics
Összesen 111 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Fenothar

Jelenleg összesen 18512 hozzászólás olvasható. in 535 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Shuga

A legtöbb felhasználó (27 fő) Pént. Nov. 02, 2018 9:12 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Lashrael Laralytha

Admin

Nava Jade Aiglieri

Shuga

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Share | 

Börtön

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Börtön   Csüt. Jan. 08, 2015 10:13 pm

Helyszín leírása:

FIGYELEM! A helyszín és annak mottó dala is 18 éven felüli tartalmakra épül.

„Nem sz@..tt sokat, tűnés a pics@ba!
Olvasd el a jogaidat és húzzál a zárkába!”

Már szinte majdnem meg lehet szokni ide lent, hogy a falakról, az ajtókról és a plafonról állandóan csepeg a víz. A köd, mely az északi tájon oly gyakori, behatol a néhány cella rácsos ablakán és átlátszóvá válva lehömpölyög a csigalépcsőn és miközben az elvétve kirakott fáklyák körül felmelegszik és felszívja magát párával, tovább vonulva újra lehűl és kicsapódik minden lehetséges élettelen tárgyon.
Néha, amikor kínoznak, ordítások hallatszanak fel a legsötétebb és legmélyebben fekvő szintekről. A hadvezér lassan, egyhangúan lépked a fényűző lakrészek és hatalmas termek világából egy vastag, kétszárnyú fa ajtón át eme másik részébe az épületnek. Rögtön, ahogy átlépett, egy súlyos kovácsoltvas rácsot kezdett három jól meg termett ember húzni fölfelé.
Első megállója Athanar lakhelyénél volt. Hosszan és csendben nézték egymást a törökülésben ülő megkínzott awyrisivel. Gyűlölték egymást az ellenségek. Az erdő parancsnoka gyűlölte őt, amiért az, ami. Amiért egy az őt elfogó és gyötrő lényeknek, akik fel akarják forgatni a világot és ártani a népnek, akinek védelmére esküdött. Uráldur gyűlölte őt, amiért megadta Awnak a lehetőséget, hogy elfogásával megszilárdítsa tekintélyét a trojkában és megnehezítette a vele való leszámolást. A harctéri sikereket mindig elfogadta.
Nem őt faggatni jött. Még csak meg sem kérdezte az őröktől, hogy beszélt-e már. Az ő drága ISIS-e foglyát jött meglátogatni. Azt, aki megkönnyítheti a riválisával való leszámolást. Mégis mi öröme származna abból, ha azt hallaná, hogy egy fontos forrás nem tört még meg? Az égegyadta világon semmi!
Pár órával ez előtt már levitték az oawát a kívánt „kéjlakba”. Miközben egyik lábára vasbilincset csatoltak, mely a plafonhoz rögzített láncon lóg, addig ő egy nagy méretű vizes dézsával nézhet farkas szemet. A kísérői a megkötözött kezeit szorosan fogják, hogy testével még csak ne is legyen esélye kényelmesen elfordulni, ám fejét és szemeit forgatva körbe nézhet az üres szobában.
A belépő nem köszönti munkatársait, csak a fogolyhoz lépett.
-Hajlandó beszélni? Ki adta az információkat a határőrségről?
*Ha nemleges választ kap és nem dalol a madárka -vagy nem hiszi el a valóság tartalmát-, akkor elengedve a macskanő karjait és két srác elkezdi felhúzni a láncot és így a fürdővíz fölé húzzák.
-Úgy hallottam a kedvesemtől, hogy szeretné, ha rendszeres fürdésben vehetne részt.
*A ruhái lefelé hajolnak, ahogy megfordul a világ és könnyen bele engedhetik a másfél méter magas peremű edénybe. Kellően nagy, hogy akár kényelmesen elmerüljön benne és előbb -ha kapálózik és ügyeskedik- még fel tudja tornászni magát a levegőért, ám hamarosan már fuldokolni fog. Rövid idő múlva pedig vissza húzzák az emberek.

/A játék még az Exaileddel való második találkozás előtt játszódik./

A hozzászólást Uráldur összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 02, 2018 5:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Zaida Al-Hassan'Akil
Hozzászólások száma :

51
2014. Nov. 03.
23

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Jan. 10, 2015 1:37 pm

* A börtönömben való raboskodásom idején nem sok tennivalóm akadt a nekem kijelölt, kicsinyke cellácskámban. Bátran nézegethettem a falakra vésett betűket, rúnákat akik különböző fajba tartozó, egy-egy itt raboskodó egyedeitől származhattak. Jelentéseik nagyrészt a szökést, halált és az őrület kezdeti stádiumát jelentették, jelezték, de volt olyan firka is, amire már csak egy tudatmódosító szert fogyasztott művész lenne képes. Minden bizonnyal az illető olyan sokáig tartózkodott itt, hogy a bezártságtól rosszul léve becsavarodott az elméje és kiborulásait vérrel avagy a cellákban található kaviccsal karcolta föl a falakra. Időérzékemet én is elvesztettem már órák óta, rosszabb esetben több napja raboskodhattam itt ebben a cellában, amiket néha megtekintett egy sötét árnyalatú ruhákba öltözött, csuklyás alak, fáklyával a bal kezében. Ugyan a mennyiségtől nem voltam elájulva - a minőségről nem is beszélve -, de kaptam ennivalót és innivalót is, így azt sem mondhattam hogy olyan nagyon szívtelenül bántak velem. A többi cellában ücsörgő rabtársam néha susmogtak egymással, de az idejük nagy részét csöndben töltötték, horkolva. Nem is csodálkoztam, semmiféle elfoglaltság nincs itt a cellában amivel gyorsabban telne az idő, csak te magad vagy és a cella.
Vagy mégsem? Egyik pillanatban csapódik az ajtó és két darab melák lép be a börtön ajtaján, hogy a kis cellába betörve mozgásképtelenné tegyenek engem. Nem tanúsítottam ellenállást, úgy is tudtam, hogy most vagy megint egy újabb kihallgatás következik, vagy pedig egy kínzás. ~ A kettőnek a vegyítése sem kizárható. ~ gondoltam.
A bal lábamra bilincset raktak, hogy mindent biztosra vegyenek és semmiféle trükkel ne tudja kiszabadulni. Ezért kellett ez a nagy biztonság, mert az előttem álló úr minden bizonnyal Isis úrnő drágalátos férje lehet. Bevallom, a férj úr sem volt sokkal bizalmat sugárzóbb a nejénél, csontos arca, a világot szigorúan vizslató tekintete pillanatok alatt egy ember lelkébe látott és nagy mennyiségű félelmet vitt a szívébe. Bevallom, engem is elbizonytalanított a tekintete, át is gondoltam az életemet. ~ Csak a kérdésekre válaszolj. Ha nem muszáj, ne részletezz semmi olyat ami nem érdekli. ~ gondoltam vissza a két darab pofonra, amit Isis gorillájától kaptam a szófosásomért.
A plafont bámultam egy pillanatig, elnézegettem a kőtéglák közötti fugákat. Visszatekintettem a kifejezéstelen arcommal a férfira majd a mély, kissé rekedt, ám de nyugodt hangomon válaszoltam a felett kérdésére:
- A megbízóm egy bizonyos Alfred Von Wienmann, nyugatról. Ő adta az utasításokat nekem, ám a határőrségről és a várban állomásozó helyőrség számáról semmiféle adatot nem szolgáltatott nekem. - Mondtam ki a hosszú választ. *
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Jan. 10, 2015 4:54 pm

Mivel Uráldur elégedetlen volt a válasszal, hiszen ezeket az információkat megkapta a feljegyzésekből, ezért a fürdetés megtörtént a fent említett módon. Nem tartott sokáig, hiszen nem akarták elveszteni az első rossz válasznál a foglyot. Ám... az elf végtelenül gyanakvó természete nem hagyta nyugodni. Ott motoszkált még a kérdés a fejében, amit ISIS akkor tett fel neki, azon az éjszakán, mikor megölte az erdei elfek hercegnőjét. Vajon mi célból jutott ilyen közel? Csak egy nagyon ügyes futár lenne, aki egy igazi levelet szállított riválisának? Vagy egy kémvadász, akit ezzel a fedősztorival akartak becsempészni és lebukása esetén elterelni a gyanút? Ki lehetett a célpont, Demrtor, Uráldur vagy maga a címzett Awernondyas? Számos kérdés és ha kiemelt személyek elleni összeesküvésről vagy a határ biztonságáról volt szó, ő még a szokásosnál is paranoiásabb lélekként élte mindennapjait.
-Elnézését kell kérnem, hölgyem, amiért ilyen szégyenbe kerültünk. -mondta, miután kiemelték ismét a vízből- Az embereim igen rég óta szolgálatomban állnak és már fárad a karjuk. Véletlenül történt a baleset.
Ígérem nem történik ilyesmi,
-mondta a fejének szőrzeténél megragadva- csak kezdjük elölről a beszélgetést higgadtan. Ön, amikor átlépte határainkat sok hasznos információval rendelkezett az ellenőrzésről. Még azt is megtervezte, merre meneküljön, ha a nyomára akadnak. És felszerelésben is úgy tudom, kapott ehhez elég segítséget. Alfred Von Wienmann nemes vagy Harry Potter mágus mondott ilyen információkat? Vagy volt ott más is? Egy tünde esetleg?
*Szemei egész közelről fürkészték a fejjel lefelé lógó Zaida tekintetét lelkesen mozogtak kicsit jobbra majd balra. Jól feltérképezték beszéd közben is a szem körüli területet, kutatva az önkéntelen izomrándulást, mely a lelkiállapotról mesélhet neki.
A válasz után egyszerűen csak csalódottságát kifejezve fogja elengedni, hogy az után kicsit hosszabb ideig tartsák víz alatt. Ez nem lehet meglepő az oawának, hiszen ez igen elterjedt vallatási technika. Sok helyen csak vízbefojtásosnak mondják, utalva arra, hogy minden élő szervezett amikor fogytán van a levegője, ösztönösen pánikba esik és önkéntelen rándulnak izmai. Fizikai kárt nem okozó hatásos eljárás, ám elterjedt volta az átka. A különleges feladatokat ellátni képes katonákat Zevadarban is kiképzik, hogy felkészüljenek a waterboardingra.
Ám ami az utolsó pillanatokban következik be, az talán meglepetés lehet számára is. Hirtelen görcsbe rándul a víz alatt a gyomra és a lábában is sütő fájdalom keletkezik. Ordítani vágyik, ám a végtagjával ellentétben a hasában nem tartós az érzés. Viszont egy szemvillanásnyi idő múlva újra visszatér. A fájdalom átka, mellyel kombinálta Uráldur ezt a kihallgatást másodpercenként háromszor rándítja össze a hasizmát és engedi el, miközben olyan érzést kelt, mintha tűz forró kést döftek volna bele. Az ingerület és az azt követő önkéntelen mozgás szinte ki akarja préselni a levegőt a tüdejébe, hogy a világba ordítsa fájdalmát.
Nem szerette csak a mágikus úton történő megtörést, ám szórakoztatja mindig, ha ezt fizikai lehetőségekkel kombinálják.

/Bocsi a szívatásért, csak a beszélgetés során kell kiderülnie, hogy mi is lesz a sorsa a karidnak a kihallgatás után. Smile /
Zaida Al-Hassan'Akil
Hozzászólások száma :

51
2014. Nov. 03.
23

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Jan. 10, 2015 6:27 pm

* Persze, hogy nem volt kielégítő a válaszom. Gyakran hallottam, hogy a hóhérok és a segédjeik gyakran nem az információ szerzés miatt kínozzák a rabokat, pusztán csak kedvtelésből, unalomból teszik azt a sok szörnyűséget.
Miután kiemeltek a vízből, kiköptem a számban lévő maradék vizet is és tovább meredtem a sötét elfre. A turbánom a vizes hordóban maradt, leesett a fejemről amikor kiemeltek engem a vízből a gorillák. Talán jobb is így, elvégre a vízben csak bajt jelentene, mert akár a nyakam köré is tekeredhetne, ha rajtam van ami gyorsabb fulladáshoz vezetne. Így sem kizárt az, hogy meg fogok fulladni - még ha nem is elsőre, mert előtte az úrnak ki kell nyögnöm minden információt amit tudok -, nem kell még ezt megkönnyíteni.
Kifejezéstelen arcommal megint meredtem rá. Nem foglalkoztam a megjegyzéseivel, helyette a fejemben próbáltam kitalálni, hogy mit is mondjak neki, mi olyat lehet neki mondani, ami elhisz és aminek a végén nem az lesz a vége, hogy a hordóban lesz a felsőtestem. A levelet nem olvastam el, összesen annyit tudok mondani neki, amit elmondott nekem a nemes és amire még magamtól rájöttem.
- Meg kell cáfolnom Önt, Uram. - mondtam. - Nem rendelkeztem semmiféle információval a csapatokról, tárgyi segítséget sem kaptam a megbízómtól. Amit a táskában látott felszerelés, az mind a sajátom és nem a megbízó ajándéka.
Nos.. nem volt különösebben megnyerő ez a válasz sem. Őszintén szólva, nem tudtam mit mondani arra, hogy esetleg az a Harry Potter nevű valaki benne volt-e ebben a bizniszben, leblokkoltam, hogy mi is van. Mire észhez kaptam, már a vízben voltam és megint unott képpel bámultam a hordónak az alját.
Egészen addig ment ez így, amíg föl nem sikoltottam a víz alatt. A számból kiömlő buborékok a fájdalom ellenére észhez tértettek, nyomban be is csuktam a számat, nehogy elájuljak itt az oxigén hiánytól. Ha nem is láttam vért a vízben, a hasam akkor is iszonyatosan fájt, mintha valamit nagy erővel beledöftek és forgattak volna.
Amikor abbamaradt, már kezdtem azt érezni, hogy ez után kiemelnek a vízből. Dehogy! helyette megint éreztem ezt a borzalmas érzést, és összeszorított fogakkal próbáltam meg elviselni, közben rángatózott a lábam. ~ Valamit tényleg ki kellett találnom, ez így nem mehet tovább! ~ gondoltam. A harmadik ilyen után, mikor kiemeltek az arcom kissé meggyötörtebbnek látszott. Nagyokat lélegeztem és igyekeztem minél előbb összekapni magamat és készülni a vallomásra. Igen nehéz egy ekkora fájdalom után úgy beszélni a vallatóval, hogy ne látszódjon az arckifejezésemen, hogy legszívesebben a torkáét harapnám el, hogy utána a fejemet megrángatva kitépjem a torkának húscafatját a testéből. Nem tehettem meg, az életem múlt rajta.
És ez a fickó nem viccel.
- Bátorkodom.. - itt köhögtem egy sort. - megjegyezni, Uram, de nem olvastam el a levelet. Az a bizonyos "Harry Potter", vagy kicsoda, az nem különbözik Wienmann úrtól, egy és ugyanaz, egy álnév lehet. Egyedül még a mágusára tudok tippelni.
Mikor megkaptam a feladatot, hogy kézbesítsem a levelet, más nem volt ott rajta, a két őrén kívül.

A felelet után már készültem is a következő vízitúrára. Reméltem magamban, hogy nem kerül sor erre, fürkésztem a fejemet markolászó úr tekintetét.
- Mikor átléptem a határt, nem tudtam, hogy mit adtak rám. A katonái létszámról semmit nem tudtam, bármennyire is hangzik ez hihetetlennek. *
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Jan. 10, 2015 7:31 pm

Uráldur igen figyelmesen hallgatta a futárt és elérkezettnek látta a pillanatot, amikor előre gördítse végre a kihallgatást. Előhúzta a macskanő rejtélyes ékszerét a zsebéből és fagyos hangon szólt rá.
-Ez a kincs miért van összekötve a levéllel? Mi célt szolgál? Kitől kapta?
*Amint kimondta ezt, már indította is a fejet útjára, hogy immáron maga is segítsen lent tartani áldozatát. Még láthatta, ahogy másik kezével felgyűri ruhája ujját, hogy ne legyen vizes. Még akár mondhat pár szót vagy vehet egy nagy lélegzetet. De a kihallgató tudta jól, hogy nagyon jól le kell kontrollálni minden cselekedetet. Addig akarta lent tartani; és gyomrát, máját, veséjét izzó lándzsákkal átszúrni a bűbáj hatása által, míg el nem kezd újra vizet nyelni. Megvárja, míg nagyjából félig megtelik tüdeje és csak ekkor húzza ki minél gyorsabban. A halál közelsége felpörgetheti az eseményeket, ám csak néhány lemerítése van már csak, azok alatt is csak pár kortyot ihat. Lehet, most az egyszer túl kapkodós volt, de tudta jól, hogy egy jól felkészült, különleges harcossal van dolga. Ha észreveszi ő is, hogy túl gyorsan halad a kihallgatás, talán úgy érzi, egy amatőr kezébe kerül, aki nem tudja a pontos határokat.
Kiemelve a vízből a még magához térőtől csak ennyit kérdez.
-Nos?
Zaida Al-Hassan'Akil
Hozzászólások száma :

51
2014. Nov. 03.
23

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Jan. 11, 2015 7:46 pm

* Felgyorsult a kihallgatás, most már az előzőekhez képest igencsak kezdtünk áttérni a valódi vallatáshoz. Úgy láttam, hogy a válaszaimmal csak nem hatom meg, hiába erőlködök én annak bizonyítására, hogy a legnagyobb áldozata ennek a játszmának én vagyok. Tippem szerint, egyhamar nem is fog rájönni, hogy rajtam hiába keresi a határvédelmének réseit és kiskapuit. ~ Nem fog ez egyhamar véget érni. ~ gondoltam.
Azonban amikor előhúzta a karkötőt, nagy volt a meglepődés. Ezt hogyan vette le? Netalán az egyik melákja, gorillája, miközben engem tartott? ~ Miféle kapcsolat? ~ kérdeztem magamban. Mire kinyitottam volna a számat, már lent is volt a fejem a víz alatt. Tudtam, hogy mi következik, a vártnál hamarabb előjött, méghozzá ugyanolyan fájdalmasan és ezúttal több ponton. Minden izmom megfeszült, igyekeztem nem sikítani a víz alatt a fájdalomtól, hogy a levegőmet minél több ideig bent tartsam.
Ám ilyen fájdalmak közepette nem könnyű a levegőt bent tartani, egy idő után az is elfogy. Amikor ez megtörtént, egyértelmű, hogy én is levegő után kapkodtam, mert már szinte lila lehetett a fejem a levegő hiánytól, amit a víz alatt persze nem pótolhattam. A hideg víz jeges lándzsaként hatolt be a tüdőmbe, ám akkor nyomban kihúztak a hordóból.
Amint a fejem kiért a vízből, rám jött a köhögés és megpróbáltam előidézni a hányást. Persze csak köhögés jött és mellé az ösztönző kérdés, hogy válaszoljak az előbbire.
- Hát.. - köhögtem. - Nap végére sem én, sem a ruhám nem lesz büdös az biztos.
Nagyokat lélegeztem, persze közben alig tudtam megszólalni a köhögéstől és krákogástól. Nem nekem való ez a környék, de nem volt választás, hogy maradok-e.
- Nem tudok a kapcsolatról. - válaszoltam. - Nekem annyit mondtak el, hogy az a karkötő.. - köhögés. - Az a karkötő a biztosíték, hogy megcsinálom-e a feladatot. Ha nevezhetjük úgy, akkor az egy nyomkövető. Többről nem tudok. *
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Jan. 11, 2015 8:25 pm

A fekete szemek tulajdonosai elgondolkodtak, hogy szinte magának tegyen fel egy kérdést. Szinte már nem is figyel a macskanőre.
-Hmmm... Tehát ha követjük visszafelé a jelet, akkor megtaláljuk a levél íróját? -tekintete már egyáltalán nem keresi az oawát, inkább a lánc és annak plafonra függesztését kutatja. Mintha csak gondolkodna, hogy mi az, amiről tudja, hogy elfelejtette.
Nem sok idő van, de hagy egy keveset, hogy valami esetleg elterelje a figyelmét. Vagy olyan szépet halljon, amitől meglágyul a jégbe fagyott szíve.
-Abban állapodtunk meg, hogy nem kapott felszerelést. Most meg azt állítja, hogy ezt a megbízótól kapta. Nehezen tudom követni.
*Újra a víz fölé tolta, de lustán. Sokkal lassabban, mint eddig.
Zaida Al-Hassan'Akil
Hozzászólások száma :

51
2014. Nov. 03.
23

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szer. Feb. 04, 2015 11:35 pm

* - Allah.. ne csináljuk m.. - elhalkultam. A sötét elf a vízbe nyomta a fejemet, ami félbeszakította a már majdnem befejezett, káromkodással záruló mondatot. Talán jobb is volt úgy, ha kimondtam volna, akkor talán most csak a fejem lenne a hordóban, a testem pedig valahol másutt.
A vízben már inkább csak a szememet forgattam és vártam, hogy mikor nyilal megint belém a mágiával gerjesztett fájdalom, ami csontig hatol. Úgy éreztem, hogy ez a vallatás már kezdett átmenni inkább amolyan komikus szadizmusba, mert mondhatni mindent elárultam már ennek az embernek - talán azt nem, hogy azt a karkötőt rám erőltették. A kedvesének is szintén elmondtam már amit tudtam, ez a része a vallatásnak már csak puszta játéknak volt betudható, aminek én voltam a vesztese.
Amikor kiemelt a vízből, oldalra köptem egy nagy adag vizet, és unott arccal néztem vissza a férfira.
- Megjegyezném, Uram, hogy a becses ékszer, amit a kezében tart, nem a szívem csücske, mondhatni rám erőltették útnak indításom előtt. - itt vettem egy nagy levegőt, majd kifújtam és fáradt hangom mondtam tovább, mint amikor egy anyuka már belefáradt a fia oktatásába. - Ám akkor igen, magának van igaza. *köhögés* Azt az egy darab csecsebecsét magától a megbízó személyzetétől kaptam, a levéllel egyetemben.
Nagyot sóhajtottam. Rosszabb vendégszeretetben nem is lehetett volna részem, csak igazolni tudom a saját állításomat: ide nem szívesen mennék turistának, vándornak itt egyszer bőven elég volt, ezt eldöntöttem. Inkább kezdeményeztem.
- Uram - ha szólíthatom így -, nagyon szívesen folytatnám magával ezt az információban gazdag konverzációt, azonban hadd kockáztassak meg egy kérdést: mi egyéb célja van velem?
Szemeimmel követtem a férfit, a mellkasától a fejéig végigmértem. A szempárunk találkozott.
- Kétlem, hogy a szavaim elérnek Önhöz, ám megemlítem: nyugaton és délebben, a hírvivőt nem szokás a kútba hajítani. Nos.. a főváros igazán lenyűgöző, a maga módján kulturálisnak örökségnek is mondható. - buja mosolyt intéztem a férfi felé. - A szolgálataimat talán felajánlhatom, mint egy professzionális hírvivő.
Legbelül igyekeztem nem elnevetni magamat a "professzionális" szó kapcsán. Elég volt csak körülnézni és máris le lehetett következtetni, hogy nem jó alkalomkor sütöttem el az ajánlatot, mert a helyzet engem hazudtolt. *
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Csüt. Feb. 05, 2015 9:33 am

Az északi elf türelmesen hallgatta a szavait. De gyanakvó természete, mely arra késztette, hogy még egy együttműködőnek tűnő foglyot is próbára tegyen olyan gondolatokat szült a fejében, melyet Zaida ha tudott volna, jobb szerette volna inkább azt a békés tudatlanságot, amiben most van.
~Hmmm... Érdekes a városunk. Szívesen megismerkedne a kultúránkkal. Felajánlja a szolgálatait.
Teljesen úgy beszél, mint egy kém. Ha ez délre, számára „biztonságos” területen történne békés körülmények között, akkor most ketté vágnám, mert meg lennék győződve, hogy csupán be akar épülni.
Ám mi értelme lenne egy ilyen beszédért végig rohanni Zevadaron és elfogatni magunkat? Mit csinálnék én az ő helyében? Például amikor Exailed kisasszony egy nyílpuskát szegezett rám és én fegyvertelen voltam...
Együttműködést színleltem és megvártam a megfelelő alkalmat, hogy elvegyem a fegyverét.

*Hosszan, csendben nézegetve a fejjel lefelé lógó nőt őrlődött belül, de egyre jobban arra helyezkedett, hogy épp eszű nem volt az az ember, aki kitalálta a macskanő feladatát, így valahol az irreális tartományban kell keresgetni. És a megbomlott elméknél körülbelül minden lehetőség ugyan annyi valószínűségű.
-Futár? Hát tudnék magának megbízást adni. -mondta félre fordulva, már nem keresve a szemeit- Nagyon is. Túl sokat dolgozom és egy kedves ismerősömmel már... nem is tudom, mióta nem beszélgettem. Ez a sok kihallgatás, öldöklés előkészítése. És nem hinné, hogy mennyi energiámat elrabol egy-egy kreatív kivégzés kiötlése!
Írok is neki egy levelet és akkor maga fogja elvinni neki.

*Ezzel ott hagyta és kiment a szobából az Első Lord. Az emberei még csak csendben vártak, nem tudták eldönteni a kiszámíthatatlan természete miatt, hogy ezt egy percig is komolyan gondolta-e vagy csak ez amolyan érthetetlen üzenet lett volna, hogy végezzék ki a foglyot a vízbeejtésével. Ám tíz perc elteltével visszatért a vén elf és kezében egy lepecsételt boríték volt. A katonák elengedték a láncot és az a csigán csörömpölve végig futott, hogy a párducot a földre engedje. Nem tartották fontosnak, hogy ez lassan vagy gyorsan következik be.
-Íme az üzenet. Kyrinne Je'thema kisasszonynak a saját kezébe kell adnia. Itt él ő is a palotában. Ha más kezébe kerül, maga halott. És ezt nem burkolt fenyegetésnek szánom.
*A viasz pecsétbe egy pók mintát nyomtak bele, mely jelzi, hogy ha megsérül, akkor igen sokat magyarázkodhat Zaida, hogy miként is volt ez lehetséges.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Márc. 18, 2017 5:58 am

/ISIS/

ISIS-hez szokatlan helyszínre érkezik. Bár a lakosztályuk is a Palotában van, ám a legtöbb itt lakó kivételezett is csak ritkán lép át azon a kovácsoltvas ajtón, ami a drow mögött is hangos csattanással csapódik be két katona kíséretében és lefelé kanyarog egy szűk lépcsőn az út.
Természetesen testőrei ezúttal is elkísérik és éberen figyelnek a bezártakat őrző két katona minden mozdulatára, akik a találkozó helyszínére kísérik. Az Első Lord egyik ezredese üzent, hogy itt lesz. És fontos információi vannak. Szirtit még mindig vén róka hírében áll, aki csak akkor avatkozik bele valamiben, ha biztosan nem jár rosszul.
Nem fogsz csalódni, ezúttal sem kockáztatott.
Egy madzagot tart épp az ujjai között, miközben a székén ül egy másikhoz odabilincselt fogollyal szemben. És fogselyemként fut körbe az oawa egyik fogán. Néhány fog pedig a földön van közöttük. Miközben beszél hozzád, a rab szemébe néz végig és szinte szuggerálja, bár nem tudni szerencsétlen sorsáról semmit, ha csak nem tartod fontosnak rákérdezni. Egyszerűen egy másik munka amivel szintén haladni akar.
-Jó éjt, ISIS úrnő! -köszön neked, bár eme napszak nem szükségszerűen az alvásról szól a selfek fővárosában- Aggasztó dolog jutott a tudomásomra. És bár meg mernék esküdni, hogy férjed szólt róla, hiszen mindenki mást meg szokott előzni az értesülésekben, de azért hűségemet bizonyítva siettem, hogy én is tudtodra adhassam.
A határon a védők nagyot hibázhattak. Az ellenség egy csapatának támadásáról beszélt egyik jó barátom. És amin még jobban elcsodálkoztam, hogy Dante-bánya igazgatóját állítólag sikerült megölniük. És Al-Nuszra vette át a dolog ellenőrzését.
Kinevezte az új igazgatót, akit férjurad száműzött arra a helyre bűnei miatt és akit az ellenséggel való harc miatt kegyelemben részesítettek. No, meg egykori beosztottam miatt ügye azonnal munkába is fogtak, mint említettem.
*Ha valaki azt állítja, hogy ki tud ezen az alakon igazodni, az hazudik. Bár nem ad túl nehéz csavarokat neked. Ám az intrikákkal átszőtt világotokban olyan természetes a hazugság, hogy nem egyszer illik nem igazat mondani. Ahogy könnyen kikövetkeztethető az a rész, hogy ha biztosra venné, hogy Uráldur elmondta neked ezt a dolgot, akkor nem vesztegetné az idejét, hogy hűségét és igyekezetét bizonyítva csak visszhangot játsszon.
Ám ha létezne hazugságvizsgáló ebben a világban, talán azzal sem lehetne megmondani, hogy vajon mennyire gondolta komolyan azt, hogy a déli hadjáraton lévő főnöke értesült a számra kedvezőtlen fordulatról?
Ha úgy gondolná, hogy ez nem valószínű, akkor sem engedné meg Capital etikettje, hogy nyíltan kimondja, hogy valami olyat tud, amit Uráldur nem. Így akár tisztában van vele, mit tud a hadvezére akár nem, minden képen elsütné ezt a bókot.
A nyakatekert gondolkodásból visszatérve egy pillanatra az már nem ennyire bonyolult, hogy neked döntened kell, mit csinálsz ezekkel a mondatokkal. Hiszen eddig te egészen biztosan nem voltál vele tisztában. És a kovácsok legfontosabb beszállítói nem tartoznak közvetlenül a hadsereg alá. Ám nem figyelmen kívül hagyható a tény, hogy az acélt onnan kapják, ahol most a vezetőnek minden oka megvan keresztbe tenni nektek.
Uráldur és Néró jó kapcsolata csak múló előny volt számotokra.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Márc. 18, 2017 4:24 pm

Nem voltam teljesen biztos abban, hogy jó ötlet-e itt találkozni bárkivel is, de Szirti ezredes azt mondta, hogy valószínűleg sok múlik azon, hogy hajlandó vagyok-e meghallgatni és, hogy a falnak is füle van, így muszáj ezen a helyen találkoznunk.
Mivel valami bizonytalan szövetséget kötöttem Thea-val , reménykedtem benne, hogy ez nem valami ügyes kis csapda a férje részéről. A mi világunkban soha nem lehetett ebben biztos az ember.
Hoztam ugyan magammal testőröket és a többiek is tudták, hová és kihez indulok, ezért talán nem kellett semmi bajra számítanom. Ennél sokkal ravaszabbnak ismertem meg a hadvezért, hogy ennyire nyíltan cselekedjen ellenem. És egy fontos információt sem hagyhattam figyelmen kívül, főleg nem, hogy most egyedül kellett megbirkóznom az itthoni feladatokkal.
A szemem sem rebbent a fogoly és annak állapota láttán. Bár sosem kedveltem a véres módszereket, néha elengedhetetlen volt és különben sem fűződött semmi érdekem ahhoz, hogy szót emeljek egy ismeretlen félember miatt.
- Szirti ezredes! – biccentettem az üdvözlésére, aztán intettem neki, hogy folytassa.
Mondókája előre haladtával egyre jobban felszaladt a szemöldököm és már magamban azt mérlegeltem, hogy vajon ennek milyen következménye lehet ránk nézve.
Hát semmi jó! Egyrészt férjem nem fog örülni egyetlen hibának sem, amit a hátországban elkövetnek és ami meggyengítheti a védelmünket és gyengeséget mutat a házunk részéről. Másrészt hiába van némi hallgatólagos megegyezés Al-Nuszra-val, ez azon nyomban semmivé foszlik, ahogy a férfi valamiféle előnyt tud kovácsolni magának.
És a bánya feletti felügyeletünk elvesztése nem kis gond, annak mikéntje meg főleg megmagyarázhatatlan.
- Ki támadta meg a bányát és hogyan lehetséges ez egyáltalán? – sziszegtem teljesen feldúltan. – Hol voltak a határőrök, a járőrök, a bánya őrei? – váltak jegessé a kérdéseim.
- Remélem a felelősök mind halottak, de ez nem változtat azon, hogy MIÉRT CSAK MOST TUDOM MEG! – léptem egészen közel villámló szemekkel az ezredeshez? – Al-Nuszra hogyan előzhetett meg? Az a bánya a Pók Ház fennhatósága alá tartozik! Ki ezért a felelős ezredes?
Vettem pár mély levegőt. Most főleg nem engedhetem meg magamnak, hogy elveszítsem a hidegvéremet.
- Kiben bízhatunk meg, hogy átvegye a bánya irányítását? Azonnal beszélni akarok vele!

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Márc. 18, 2017 6:14 pm

/ISIS/

-Az orkok és az erdei tündék közös akciója volt. De még mindig nem tudjuk, hogyan juthattak át. Két hadvezért bízott meg Dementor a határok felügyeletével, Saravent és Uráldurt. És a halála óta ez a parancs van érvényben.
A jelek szerint a rabszolgákat akarták kiszabadítani és az őrök átadták nekik, miután a néhai Néró Mester fogságba esett. Sajnos ezzel sem tudták megmenteni az életét.
*Ez után elhallgatott és még jobban fókuszált a kihallgatott személyre.
-Nem akar még mindig beszélni?
*A konok hallgatás volt a felelet és utána egy gyors rántás, mellyel még egy fog kiszakadt a helyéről.
-Sajnos semmi ötletem nincs a bánya felügyeletének visszaszerzésére. Ami Uráldur hadjáratait beárnyékolhatja. Hálás volt a néha az oda levitt foglyokért és a legkiválóbb ércet mindig félre rakatta a férjed veszteségeinek pótlására. Ha még rosszabbra fordulnak a dolgok, akkor a mostani hadjáratban eltört fegyvereket azokkal pótoljuk, amiből csak hibásakat lehet készíteni a műhelyben. De minden képen Al-Nuszra a saját katonáinak szánja a legjobb acélokat.
*Nem túl szívderítő, amit hallottál. Ám a leghamisabb érv, hogy pont neki ne lenne ötlete. De ha le akarja a nyakából rázni, hogy egy hadvezérnek keresztbe tegyen a felesleges beszédjével, akkor nem valószínű, hogy túl sok érdemi produktumot várhatnál szavaktól.
Figyelmeztetni is csak azért figyelmeztet valószínű, mert félti saját ezredét, hogy a rossz minőségű fegyverektől leromlik a teljesítménye.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Szomb. Márc. 18, 2017 7:38 pm

Egyszerűen hihetetlen, amit mond! Ilyenre még nem volt példa! Orkok és tündék birodalmunk szívében jóformán és senki még csak észre sem vette őket, amíg el nem érték a bányát? Sőt még kiszabadították a foglyokat és megölték Néro-t!
- Remélem, hogy a parancsnokok már mind halottak vagy végeztek magukkal, mert ha ezt az Első Lord megtudja………
Valószínűleg pont Szirti ezredesnek nem kell ecsetelnem, mi vár azokra, akik még életben lesznek.
- Nem hanyagolhatnád a szórakozásodat kicsit későbbre? – húzom el a szám, ahogy ismét az oawa-val kezd foglalkozni. – Ez igazán várhat.
Természetesen éppen olyan jól tisztában vagyok vele, hogy mivel jár, ha a férjem legnagyobb riválisa teszi rá a kezét a bánya felügyeletére és éppen ezért vagyok annyira dühös.
Mivel ismerem Uráldur minden bizalmi emberét és azt is tudom, hogy nem azért tartja maga mellett őket, mert annyira „ötlettelenek” lennének, egy szavát sem hiszem el az ezredesnek.
Valószínűleg ezt is csak azért mondta el, mert minden oldalról biztosítani akarta magát, akár hogyan sül el a dolog.
- Majd megemlítem a férjemnek, hogy szólt, bár sajnos tanáccsal nem szolgálhatott. – bólintok visszafojtva a mérgem, nyájasan. – És így kénytelen leszek magam járni utána…..
Az biztos, hogy valamit lépnem kell, nem maradhatunk jóminőségű fegyverek nélkül pont most.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 7:11 am

/ISIS/

Szirtit leteszi a véres masnit az asztalra és feléd fordul.
-Természetesen várhat. Hiszen barátunk úgy sem akar beszélni. Előbb-utóbb kihullik az összes foga, csak hogy lássa milyen szavatartó vagyok.
* Aggodalmad nem alaptalan. A király volt hivatott minden konfliktust elsimítani az országban. És nem volt még olyan sötét elf vezető, aki a jóságáról és kedvességéről híresült volna el. Ám amióta nincs, azóta minden zavaros. És bár néha pont megkönnyíti az életet számotokra, hogy ebben halászhattok, de ugyan ekkorát bukni is lehet.
Első dolgod kell legyen, hogy összegyűjtöd az információkat. És ezt nem hagyod abba ilyen esetekben az akció végéig. Választhatsz, hogy az irattárban kezded ahol ez esetben egy aggodalmaskodó bürokratával találkozol vagy egy ismerősöktől kezdesz érdeklődni a fejlemények iránt. A sorrend ezúttal fontos lesz.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 1:29 pm

Elégedetten szusszanok fel, ahogy az ezredes végre teljesen rám koncentrál. Nem érdekel most a fogoly és, hogy miért van itt, van gondom éppen elég, ami lekösse a gondolataimat.
Éppen eleget éltem már a férjem mellett, hogy tisztában legyek a birodalomban folyó intrikákról és, hogy a legtöbb vezető meg tudná fojtani a másikat egy kanál vizben, hogy előrébb léphessen. Ez Demertor idejében sem volt másként, de akkor ő volt a legnagyobb kutya és mindenkit megfélemlített vagy megölt maga körül, akiben csak a leghalványabb szikráját is feltételezte, hogy ellene lázadna.
Uráldur próbálta meg először, hogy egy hármas szövetség vegye át ennek a helyét, de láthatóan nem működött. Legalábbis Al-Nuszra, ahogy egy kis hatalomhoz jutott, nyilvánvalóan megpróbált minden követ megmozgatni, hogy előrébb jusson és biztos vagyok benne, hogy szándékában áll a király helyébe lépni, ahogy elég hatalmat és támogatást tud maga mögött. És ehhez az első lépést most már nyíltan megtette: a bánya elfoglalását saját magának.
Úgy döntök első utam az irattárba visz, ahol előkerestetem, a láthatóan egy ideges írnokkal, az utóbbi pár hónap fontosabb feljegyzéseit, birtokvásárlásokat, családi kapcsolatok változásait, áthelyezéseket.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 4:48 pm

A kis aktakukac folyton aggodalmaskodott, hogy ki lehet-e adni neked az iratokat, hiszen nem viselsz hivatalos tisztséget. Ám volt azért olyan segítőkész alkalmazott a közelben, aki leintette és kiadta maga a papírokat. Volt annyi eszük, hogy a férjed nem csak a papírokat tudja majd kikérni, ha egyszer hazaérkezik. Hanem őket is a székükből, ha épp azt akarja.
Így gyors ütembe haladsz. Az új bányaigazgató kinevezéséről is megvan a dokumentum. És bár minden rendben lévő azon kívül, hogy abszolút nem így szabályos. De a király az nincs, aki formálisan alá kellene írnia. A mostani körülményekhez képest viszont nagyon is jól meg van írva.
Ám ahogy utána nézel a régebbi róla szóló iratoknak, az első amit eléd tesznek, hogy Uráldur ítélte halálra Dementor elleni lázadás okán. Ami csak annyit jelent, hogy ő is trónra szeretett volna kerülni vagy támogatta valaki ilyen jellegű céljait és túl fontos volt már akkor is ahhoz, hogy urad ne hagyja szó nélkül.
Később egy másik dossziéban majdnem ugyan az a név szerepel. Rokonok lehetnek ez alapján és valaki így szerzett meg egy kovácsműhelyt egy adósság elengedése fejében. Amit tartson csak meg An-Nuszra vagy bárki is áll emögött! Részeges lehet az az acélos, aki nem tudja fizetni a számláit. Egy katonaállamban egy fegyverkovács sosem megy tönkre.
Egyelőre ennyire jutottál.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 5:22 pm

Nem szeretem kihasználni azt, hogy az Első Lord felesége vagyok, de most nem fogtam vissza magam és már azon voltam, hogy testőreimet a kis vakarcsra uszítom, amikor pár a könyvtárban dolgozó kollégája átvette a dolgot és sokkal készségesebben előadták nekem azokat a dokumentumokat, amiket kértem.
Azokból egyértelműen kitűnik, hogy gondosan megtervezték az egészet és ez nem is most kezdődött el. Mindig is tudtuk, hogy a háttérben összeesküvések kezdődhetnek, hiszen a király betegsége és hosszú idejű eltűnése először csak pletykákat, aztán nyílt próbálkozásokat indítanak el. De Uráldur jó politikus és jó taktikus volt, eddig minden ármányt leleplezett.
Ez most váratlanul érheti, hiszen van elég problémája, hogy az itteniekkel foglalkozzon. De azt is tudtam, hogy számít rám, hogy jól tudja, minden elkövetek, hogy távollétében nem támadhassanak hátba minket.
Elég átlátszó dolog ez a fegyverkovácsos üzlet, hiszen az az egyetlen foglalkozás, amire biztosan lehet építeni a birodalmunkban.
Azt hiszem ennek jobban utána kell néznem, még ha jelentéktelennek is tűnik, valószínűleg pont ez is volt a cél.
Nem akartam feltűnést, de a testőrparancsnok hallani sem akart róla, hogy egyedül menjek. Ezért aztán kér emberét végül csak magammal kellett vinnem, bár meghagytam nekik, hogy csak messziről kövessenek. Magam pedig felfegyverkezve, kalandozáshoz használt bőrruhámban, a teljes testet takaró kámzsás köpenyben mentem a kiolvasott címhez.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 6:10 pm

Idejét látod újra akcióba lendülni és ahogy ajtót nyit a ház ura, igen szívélyesen fogad.
-Jöjjön csak be asszonyság! Nem is tudom, mivel kínáljam. Először is hellyel. A nappaliban jó lesz, vagy a nagy asztalnál szeretne leülni? Mindjárt szólok az én kincsemnek, hogy terítse meg az asztalt és hoz mindent, amit enni szeretne. Van szivar is, amit egyik kém csempészet nekem a határon túlról. Direkt arra tartogattam, hogy ha egy előkelőség szerény hajlékomba látogat, illőn tudjam köszönteni.
* A kovács szín aranyból csodálatosan megmunkált gyertyatartókat csinált magának a falra. És ami fémből van, az a legügyesebb mester keze munkáját dicséri. Ám minden más inkább drága import anyagokból van, mint sem ügyes munkának mondható. Ám az felső közép szintnél jól láthatóan sosem adta alább mások által megbízott munkákat sem. Hiszen azt hamar leszűrheted, hogy nem a divatos dolgokat gyűjti, amit épp úgy megvesz egyik hadvezér, mint a másik, ha nem is olyan jól sikerült készítmények kerültek a kezei közé, mindenből a ritkaságot rendelte meg más szakmák képviselőitől.
Ha egy hadvezér fényűzni akar, akkor nagyobb pompával is berendezheti a lakását, ám még a te lakosztályod sem biztos, hogy verseng minden tekintetben ezzel a családi fészekkel. A falon lévő fegyvereket pedig a testőrök közel lépve egyszerűen némán csodálták. Igen jól sikerült darabok.
-Mi járatban van felénk, kedves hölgyem?
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 7:03 pm

Igen csak meglepődök a szívélyes fogadtatás láttán, mert gyanakvásra és tartózkodásra számítok.
Amiket megtudtam a papírokból abból azt feltételeztem, hogy a fegyverkovács Al-Nuszra embere, vagy egyáltalán nem is kovács, de amit a házában látok az azt bizonyítja, hogy érti a szakmáját és nem is megy rosszul neki.
Az udvarias invitálásra leülök az asztalához, de mosolyogva intek neki és az asszonyának, hogy ne fáradjon, nem kérek sem enni, inni, sem szivarral nem élek.
- Ne fáradjanak, csak……csak valakitől hallottam, hogy kiváló munkát ad ki a kezéből és úgy látom, hogy a hírek nem hazudtak. – intek a testőreim által csodált fegyverek felé. – Biztos nehéz beszerezni ezekhez a remekmívű pengékhez az alapanyagot. – jegyzem meg teljesen ártatlanul a szemébe nézve.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Vas. Márc. 19, 2017 9:16 pm

/ISIS/

A mester jólesően elmosolyodik és kedvesen néz rád a szavak hallatán.
-Mindig öröm számomra, ha a munkámat dicsérik. És nem tévesztették meg, elkészítek bárkinek bármit. Igaz most rengeteg dolog van bent nálam megrendelve, de ami fontos, azt előre veszem. Természetesen kis fusit mindig tudok vállalni.
A vasat az olvasztároktól kapom. Az Ön férjének egyik tisztjével beszéltem le annak idején, hogy a legjobb minőségű ércet tegyék félre nekem, mert úgy gondolták, hogy én vagyok a legügyesebb kezű a szakmában. És természetesen azóta is szeretem a hadosztály igényeit előbbre sorolni másokénál.
* Őszintének tűnik, de Zevadarban bármi lehet jól eljátszott illúzió. És soha nem tudni, mi jár a másik fejében. Persze nem ő lenne az első kézműves, aki bezárkózik a saját elefántcsont tornyába és nem foglalkozik a nagyok játszmájával. Hiszen egy fegyverkészítőnek ritkán van elég katonája és felbérelhető bérgyilkosa, hogy beleszóljon a hadvezérek viszályaiba...
De akkor mire utal a műhely adás-vétele? És érdemes-e rákérdezni vagy inkább távolabbról körbeszaglászni? Kevés a kapaszkodód, és remélhetőleg nem csúszol meg semmin.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Hétf. Márc. 20, 2017 2:01 pm

Nem gondolom, hogy a kérdésemre gyanút fogna, hiszen láthatóan mestere a szakmájának és nem is csalódom, készséggel válaszol, azonban semmi olyat nem mond, amivel alátámasztaná az én gyanúmat, hogy ebben az üzletben is benne van Al-Nuszra keze és ami megalapozná, hogy régebben készül erre a kis akciójára, amivel aláássa a Pók Ház eddig szilárd alapjait.
- Úgy hallottam azonban, hogy nem régen tett szert erre a szép kis üzletre. Megtudhatom, hogy előtte hol dolgozott? Talán már máskor is rendeltünk Öntől, főleg ha a férjem tisztje volt az üzletkötő. – ravaszkodtam tovább. – És biztos vagyok benne, hogy az Első Lord tisztje jó munkát végzett, de azóta sok idő telt el, megtudhatnám ki volt az? – mosolyogtam kedvesen a férfira, akinek nyíltsága vagy tényleg igazi volt, vagy nagyon jó színészkedett, ezt még nem tudtam eldönteni, de én sem mondtam semmi olyat, amit egy komoly megrendelő nem kérdezett volna meg tőle.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Hétf. Márc. 20, 2017 7:35 pm

/ISIS/

A kovács továbbra sem adja jelét, hogy zavarná a beszélgetésetek. És nyugodt hangon válaszol.
-Én már vagy három évtizede itt dolgozom. De ma is olyan jól emlékszem arra a napra, mintha ma történt volna. Egy Nuszra nevezetű Al-százados hozta a hírt, hogy ha az Ön férjének a hadosztálya megrendeléseit előre veszem, akkor elintézi, hogy Dante-bányából a legkiválóbb alapanyagokat félre rakják nekem külön.
Bár nem kértél semmit, de azért több finom falat az asztalra kerül mégis eléd. És a felesége láthatóan még a keresgél, mi hozná meg esetleg az étvágyadat.
-Kiron, nem tudod hol van a kovászos uborka?
*Kiron nem a vevő, hanem az eladó volt a papíron.
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Hétf. Márc. 20, 2017 8:46 pm

Egy percre sem lep meg, amikor kiejti Al-Nuszra nevét, bár a megfogalmazása kicsit furcsa, de szinte vártam, hogy Uráldur egykori parancsnokát hozza fel.
Valószínűleg akkor, mikor ezt a megállapodást kötötte még talán nem volt vele hátsó szándéka, hiszen nem tudhatta férjem milyen magasra juttatja, de …….
A meglepetés elhallgattatja a gondolataimat! Szóval ez Kiron? Ő az, aki adósságot halmozott fel és ezért el kellett adnia az üzletet? Ezt nem értem! Úgy tesz mintha minden rendben lenne……..
Most már kénytelen leszek nyíltan rákérdezni, hiszen nincs ötletem, hogyan hozzam fel ezt, hogy ne jöjjön rá, már kutakodtam utána.
- Kiron úr………miért kellett eladnia a boltját, ha ilyen kiváló termékei vannak és ilyen jó szakember? Talán valaki kényszerítette? És mielőtt még megkérdezi, igen tudok róla, ne felejtse el, hogy ki vagyok és ki a férjem. Kérem válaszoljon őszintén. – nézek a szemébe, miközben barátságos mosolyt küldök a felesége felé, aki mindent elkövet, hogy a kedvemben járjon. – Kérem, ne fáradjon asszonyom.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Kedd Márc. 21, 2017 2:21 am

/ISIS/

Most érkezett el az a pont, amikor a mester rájött, hogy nem csak békés szándék lehet az, amivel érkeztél. És ez kiült az arcára. Ám folytatja a beszélgetést veled. Felesége viszont mint egy kígyó próbál araszolva oldalazni az egyik ajtó felé szürkéből fehérré vált arccal. Az asztalon pakolászva mindig kicsit közelebb hozzá.
-Nem adtam el a műhelyt. Csak elrabolták a lányomat a lázadók és nem volt annyi pénzem kiváltani. Az Al-százados segített, de... -zavartság mellett gyanakvás vegyült hirtelen a hangjába- Az csak egy papír. Nem lett az övé, csak a látszatért kellett...
*Nem lehetsz biztos abban, hogy el tudná mondani, hogy ki és mi ellen kellett a látszat. De valóban úgy tűnik, hogy az új igazgató rokona csak egy stróman. És nem befektetésnek vásárolta az ingatlant, a szövevényes ügy hátterében a magához láncolás van.
Talán tényleg nincs tisztában a fegyverkovács, hogy immáron egy másik hadosztály megrendeléseit helyezi előtérbe. És az igazgató halála után Al-Nuszra gyors reagálásával eme szívességhez kötött kiváló acél is onnan érkezik.
De hogyan kéne a dolgokat úgy alakítani, hogy Uráldur se maradjon kiváló fegyverek nélkül?
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   Kedd Márc. 21, 2017 5:25 pm

Persze tudom, hogy a kérdéseim most már nem tűnnek véletlennek, de ha fényt akarok deríteni a dolgokra, már tovább kell lépnem és finomkodással nem megyek többre.
Tisztán látszik, ahogy ők is rájönnek arra, hogy nem csak egy jó zsíros üzletet jelentő vásárló vagyok és talán már így is többet mondtak a kelleténél.
Nem kerüli el a figyelmemet a fegyvermester feleségének ténykedése, de egyrészt nem hiszem, hogy gondot jelentene nekem, másrészt ott vannak a testőreim is, akik végig szemmel tartják mindkettőjüket, így nem aggódom.
Ahogy Kirlov beszélni kezd, bennem kezd összeállni a kép és már látom, hogy Al-Nusza milyen ravaszul eszelte ki ezt az egészet, hiszen látszólag semmi nem változott volna, így valószínűleg jó időbe telt volna, mire akár Uráldur is rájön, hogy valami nem stimmel, addigra viszont már lehet túlságosan is megerősödik valamikori tisztje.
- Szóval Al-Nuszra…… - ismételtem meg töprengve. – Gondolom hallottál már róla, hogy milyen rangra emelkedett, ugye? – néztem fürkészve a férfi szemébe. – És visszakaptad a lányod?
Meg mertem volna rá esküdni, hogy tudom ki állhatott a lányrablás mögött.
- És ugye tudod, hogy bár csak „papíron” adtad el a boltodat, bármikor tényleg elveszítheted? Ha kiderül, hogy az új tulajdonos, nem szakember, akkor nem készíthet fegyvert és az Első Lord nem engedélyezi, hogy a sereget egy hozzá nem értő lással el készletekkel………ami persze könnyen előfordulhat, ha beszélek vele……….

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Börtön   

Börtön

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next