HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Az aggódó leány
Today at 4:24 am by Uráldur

» Délos- kapu a tengerre
Yesterday at 8:49 pm by Lashrael Laralytha

» Urb, a kalandosztó városa
Yesterday at 1:01 am by Dreyndra

» A varázsgyürü darabjai 2. rész
Hétf. Okt. 16, 2017 6:48 pm by Uráldur

» Szinek és árnyalatai
Pént. Okt. 13, 2017 8:45 pm by Isis Do’Odrun

» Észak Bivaly Végvár
Vas. Okt. 08, 2017 7:45 am by Uráldur

» Négy pata, négy tappancs
Kedd Okt. 03, 2017 8:25 pm by Lashrael Laralytha

» De gustibus non est disputandum
Vas. Okt. 01, 2017 11:12 am by Uráldur

» kitaposott ösvény..
Hétf. Szept. 18, 2017 10:30 pm by Alia Caroline Azurre

» ColorsofSeattle
Szomb. Szept. 16, 2017 5:28 pm by Vendég

» Út pora
Hétf. Szept. 11, 2017 10:03 pm by Lashrael Laralytha

» Mint a Reichstag
Vas. Szept. 10, 2017 10:33 am by Lashrael Laralytha

Statistics
Összesen 100 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Ayala

Jelenleg összesen 14990 hozzászólás olvasható. in 474 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Szomb. Május 30, 2015 10:50 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Fáwen

Hirannis

Share | 

Urb, a kalandosztó városa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Pént. Jún. 30, 2017 11:44 pm

Lassan érném el a város belsőbb részeit melyre feltekintve érdekes módon nem láttok havat hullani, talán egy ügyes illúzió lenne csupán? Majd lovam meg botlik egy emberi hullában, szerencsétlen halálra fagyott ahogy közelebbről meg vizsgálom miután sikeresen ki ásom magam a hó alól bőr kesztyűjét eltávolítva egy érdekes gyűrűt találok. Erős mágia forrása van a tárgynak, de jelen helyzetben nem lenne bölcs dolog feltárni minden titkát így elteszem a lehető legjobban elrejtve majd tovább indulok hátasomra vissza ülve a város felé, remélhetőleg előbb elérve mint hogy a hó teljesen betakarjon.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Szomb. Júl. 01, 2017 4:40 am

/Dreyndra/

Hosszú időt tölthetsz a városban, de élővel mégsem találkozol egészen addig, amíg teljesen átszelve egy túloldali bástyán végül három nagykabátos őrrel nem találkozol. A halott lovadat hátrahagyva mész fel az erődítés tetejére, ahonnan tűz fénye világit. Két pikás emberi strázsa szótlanul néz rád, majd visszafordul a kezét melengetni. De a törpe úgy tűnik sokkal jobban bírja náluk a már zúzmarás vaspáncél ellenére is. Ő szól hozzád.
-Az úrnő jelenleg nincs itthon, ha őt keresi. Legalább egy hónap, mire megjön. Addig nyugodtan beköltözhet az egyik házba és legyen a vendégünk!
* Nemtörődöm hangon, nem igazán éreztetve biztatást, hogy fontos lenne számukra, hogy maradsz vagy visszajönnél később. Még csak nem is látszik rajtuk, hogy különösen meglepődtek volna a felbukkanásodon. Rajtad múlik, hogy kérdezel-e tőlük valamit, mert a hó lassan olyan magas lesz odalent, hogy lovon sem tudod átszelni. Noha nem sejti senki, hogy pár óra múlva olyan gyors olvadásnak fog indulni, mint amilyen gyorsan most leesett.

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Kedd Júl. 18, 2017 3:16 am

Kihalt utcák, csak is a vihar hangja kísér utamon, na meg élőholt hátasom lépéseinek hangja az egyre nagyobb hóban. Elégé sokáig bóklászunk a városba, lassan már lovamon se fogok ki látszani a hó alól addigra meg már kéne találnom egy helyet ahol meg húzhatom magam. Végül elérek egy bástyára feljutva hűséges lovamat hátra hagyva néhány őrrel találkozok, két ember egyetlen törpe.
-Hát üresedés a házakban az van mint láthattam ide felé vezető utamon.
Válaszoltam vissza a törpének, bár félelem járt át mert ebben a helyzetben nem vagyok olyan előnybe amilyet én szeretnék.
-Meg engedik az urak hogy csatlakozzam önökhöz a tűz mellet?
Tettem fel az udvarias kérdést, bár lehet ezen formalitás meggyőzőbb lett volna ha nem teljes harci vértezetben és fegyverekkel tele díszítve álltam volna ott. A hideg viszont még az én fajtámat is képes meg törni, akármennyire is kedveljük az ilyen fajta időjárást.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Szer. Júl. 19, 2017 5:00 am

Az őrnek még csak az arca sem rezdül meg az üresedés említésére. Nem igazán megszokott, hogy az ellenséges fajok ilyen nyugodtak maradjanak egy self jelenlétében. Főleg ha fegyver van nála és náluk is. Vagy sikoltoznak a legtöbbször, hogy segítséget szerezzenek és figyelmeztessenek másokat vagy csapatostól megtámadják. Vagy mindkettő.
Ám ezúttal teljesen természetesnek veszik a jelenlétedet és intenek, hogy jöjj közelebb, mikor ezt felveted. Leülsz és a hidegben igyekeznek felvenni újból a beszélgetés fonalát.
-Mi hozott téged Urbba, a titkok városába? Esetleg valamit meg akarsz tudni?
* Egy csajkába tölt magának forró kávét és elkezdi inni. Bár nem kinál meg vele, de a főzőt visszateszi a tűzbe, hogy bárki más -te is- bármikor kivehesse és tölthessen magának. Igaz csak zaccból készült.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Hétf. Szept. 11, 2017 1:13 pm

Ahogy le ültem a tűz mellé, egy barátságosnak tűnő mosolyt vetítem az örök felé, bár indokom nem lett volna rá, mégis elgondolkoztam azon hogy pár jól irányzott suhintással oldjam meg az esetleges problémákat, de az talán nagyobb bajt hozott volna rám. Majd elhangzott a kérdésem itt létem okáról.
-Őrjáratból dezertálok.
Közöltem rezzenéstelen arccal, igen kevesen maradnak életben a sötét elfekkel való találkozás után, bár talán így is kételkedésre adhat okot páncélom díszítése ami első ránézésre is árulkodik a magas katonai beosztásról.
-Esetlegesen tudják hol szerezhetnék valami át meneti munkát a városban?
Tettem fel egy olyan kérdést aminek kimondása bármelyik sötét elftől furcsán hangozhatott volna, de hogy egy hadvezértől, az elődjeim biztosan forognak most sírjukban.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Vas. Szept. 17, 2017 10:33 am

Bár érzed azt, hogy történeted és külsőd kissé elüt egymástól, ám ezek az őrök valamiért nem nagyon zavartatják magukat még mindig. Olyannyira, hogy kedélyesen beszélgettek.
-Nos, új zsoldos mindig jól jön. Egy self hadvezér fogadására készülünk és jól jönne valaki, aki tudja mit hogyan szeretnek. És talán megnyugtatná egy új fajtárs jelenléte is a csapatunkban.
* A hóval vastagon borított város látképe igen csak furcsán hat, ha ők egy fontos vendéget várnak épen. Halott varázstárgybirtoklók a hóban, kihalt házak...

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Vas. Szept. 17, 2017 11:19 am

És amikor azt hinném hogy az örök nem tudnak még jobban meglepni közlik velem hogy egy hadvezérre várnak. Érdeklődve nézek feléjük, miközben azon jár a fejem hogy még is mi dolga lenne itt bárkinek is.
-Egy hadvezér látogatása nagy tisztesség,
és kedvükre tenni igen csak nehéz, bár talán könnyebben segédkezhetek ezen ügyben egy név és a megfelelő összeg hallatán.

Kijelentésemben téve fel a két legfontosabbnak vélt dolgot nézek bele a tűzbe és várom a választ, ki tudja milyen hasznom nem válik még ebből. De ahogy telik múlik az idő saját biztonságomról is gondoskodni szeretnék, s így igyekszem hangtalanul, tátogva elmondani a Gyengeség varázslatnak minden igéjét, kicsit versesebben a meg tévesztő hatás kedvért.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Vas. Okt. 01, 2017 1:15 pm

Urb katonái örülnek, hogy csatlakozol hozzájuk. Ismereted a fajodról és katonai múltad, mely első ránézésre is tagadhatatlan nagy hasznukra lehet az előttük lévő hónapok elvégzendő feladataiban. És így mosolyogva válaszol a beszélő.
-A vendég neve, aki körülbelül három-négy hónap múlva érkezni fog egy hadvezérasszony, bizonyos Dreyndra nevű. Minden bizonnyal egy győztesnek hit hadjáratra indulva.
A fizetség pedig ne legyen gond! Bármit megkaphatsz, amit kérsz.

* A fázós, hideg nap ellenére jó kedvűen kortyolgatják a kávéjukat és a reakciódat nézik.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Kedd Okt. 03, 2017 9:40 pm

Lágyan elmosolyodom nevem hallatán, s amilyen gyorsan jött a mosoly úgy jött a felismerés. Várnak rám és csapataimra, miért? Merült fel bennem a kérdés, ahogy tekintettemmel a katonáim lehetséges táborának irányába tekintek.
-Szóval Dreyndra... Szólaltam meg finoman, majd a törpre tekintettem.
-Ha ő győztes hadjáratra indul akkor ott már rég eldőltek a csaták végkimenetele. Álltam meg egy pillanatra, jobban elgondolkozva azon amit hallottam. Hitt, sikeresnek hitt... fontolgattam magamban mit is jelenthez ez, elvégre legtöbb csatámat igyekszem előre eldönteni a saját javamra, főleg amikor Malthael csapatai is mellettünk menetelnek...
-Nehezen tudom elképzelni legkeményebb kiképzést alkalmazó hadvezérasszony vakon rohanna egy győztesnek hitt hadjáratra amire ő nem tervezett volna több tervet is. Közöltem azt mit is gondolok magamról, katonáimról és arról a badarságról hogy csak hiszem a győztes hadjáratot, bár reméltem hogy valamennyire vitába szállnak velem és fény derül arra hogy mégis mire gondolt az őr.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Pént. Okt. 06, 2017 6:58 pm

Ezúttal elszámítottad magad. Könnyedén kihúzhatnád belőlük az információkat, ha vitázni kezdenének tömör és szavaikkal ellentétesnek vélt megállapításaiddal. Ám úgy tűnik annyira nem kavarja fel őket a leendő történések.
-Ha így gondolod, akkor az úgy is van. A saját fajodat te ismered a legjobban.
* A fehér táj semmit nem mutat meg a távolban táborozó csapataidból. És eltelik egy kis idő, mire végre az egyik pikás ember belekezdene egy régi szerelmi kalandjának elmesélésébe, de a törpe hamar közbeszól.
-Umwold majd segít neked és eligazít a városban. Ő is északi elf. Azt hiszem talán abban a házban húzta meg magát a vihar elől.
* Egy hóbuckára mutat, ami lehet egy túlméretezett szénarakás is hóval beborítva. De egy félig földbe süllyesztett kis házikó is megbújhat akár alatta. Ha odamész csak a szilárd víz látszik mindenhol, ajtónak egyelőre nyoma sincs.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Kedd Okt. 17, 2017 10:15 am

Nehéz eldönteni hogy higgyeke az őröknek, bár nem adtak még okot. Majd lassan le emelem a pallost hátamról, majd arra támaszkodva állok fel és indulok meg az említett ház irányába. A hideg bár ki kezdett engem is akár mennyire is megszoktam azt, a kényelmes, meleg, hadvezéri lakosztályt.

Ahogy közelebb érek az említett házhoz bejárat helyett csak a hideg, dermesztő, jég békés magánya fogad. Jobb lehetőség hiányában tovább kutatok a bejárat után.

Remélve azt hogy Malthael keresésemre indul, elvégre a démoni kolloszusnak ezen rideg idő járás nem lehet akadály feladata elvégzésében. Ha szerencsém van több órába kerülhet neki átkellni a méteres havon, ha viszont szerencsém ellenem dolgozik a démoni lény akár a következő pillanatban is meg jelenhet ami biztosan tönkre vágja az ígyis kétes mesémet a dezertálásomról.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Yesterday at 12:39 am

Kénytelen vagy pallosod markolatával feltörni a falakra fagyott jeget, amivel először csak a ház falát találod meg. Ám belül valami megmozdul. Mintha valaki ezt mondta volna:
-Türelem, mindjárt megpróbálom kinyitni az ajtót. Ki van odakint?
* Egy egész más helyen kezd el dörömbölni, ezzel legalább be tudod lőni. hogy hol folytasd úttörő szerepedet a jeges pályán. A benti ürge nem tud megbirkózni a befagyott bejárattal mindaddig, amíg te kívülről le nem vered róla a fagyott vizet, de hamarosan egy meleg kunyhóba léphetsz be. Bár tűz nem ég, de mégsem hűlt ki a kunyhó.
Egy férfi fajtársad köszönt.
-Üdv! Umwold vagyok. Miért mászkál odakint ilyen cudar időben?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Dreyndra
Hozzászólások száma :

20
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   Yesterday at 1:01 am

Pallosommal kezdek el utat törni, szerencsémre a markolat gombja igen jól megmunkált acél és bírja a zord használatot. Majd lassan a bent tartózkodó megszólal, egyenes az ajtóhoz térve amivel nagyban megkönnyítve dolgomat a jég pusztításában.

Lassan nyílt ki az ajtó s mögötte egy fajtársam fogadott. Melegben, ahol tűznek nyomát se látom, de kellemes hőmérséklet uralkodik. Ahogy beléptem olyan gyorsan csuktam be magam után az ajtót, ha majd eljön az ideje a távozásnak addigra már Démoni testöröm is a segítségemre lehet. Közben elhangzik a férfi neve és első kérdése felém.
-Őrszolgálatból dezertálok. Közöltem ridegen mintha ez népünk szemében nem egy halállal büntetett vétség lenne. Bár lehet hogy zúzmarás páncélom díszítéséből elsőre nem érzékeli valódi rangom, de idővel mikor a páncélom díszítése végre láthatóvá válik igen csak könnyen meg mondhatja hogy ki is lehetek.
-Mit keresel itt Umwold, távol az otthontól,
családtól?
Bár nem a legmeggyőzőbb formámat sikerült elővenni, meg hát lehet az sem segít a helyzeten hogy pallosomat csak lassan függesztettem vissza helyére.

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Urb, a kalandosztó városa   

Urb, a kalandosztó városa

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Similar topics

-
» Urb, a kalandosztó városa
» Elhagyatott város