HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Rombánya
Today at 8:22 pm by Lashrael Laralytha

» Nekromanta csapdája
Today at 6:27 pm by Viridiel

» Sötét Vastelep
Today at 2:57 pm by Uráldur

» A tengeren
Yesterday at 11:38 pm by Aesma Daeva

» Nini-Well, a tévelygők és megtérők városa
Yesterday at 8:03 pm by Viridiel

» Orkok és gondok
Yesterday at 5:55 pm by Lashrael Laralytha

» Robert Halála
Szomb. Jún. 16, 2018 4:43 pm by Uráldur

» Nem jó egyedül
Szomb. Jún. 16, 2018 3:43 pm by Lashrael Laralytha

» Észak Bivaly Végvár
Vas. Jún. 10, 2018 9:43 pm by Uráldur

» Király a királynőhöz
Csüt. Jún. 07, 2018 4:30 pm by Uráldur

» Urb, a kalandosztó városa
Szer. Jún. 06, 2018 3:22 pm by Uráldur

» A tünde, a gyilkos kurva, és a hős (már ha léteznek hősök)
Vas. Jún. 03, 2018 6:26 pm by Shuga

Statistics
Összesen 107 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Zelgadis Melion

Jelenleg összesen 17194 hozzászólás olvasható. in 513 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Lashrael Laralytha, Pokoljáró Rexxan, Shuga

A legtöbb felhasználó (24 fő) Vas. Jún. 10, 2018 8:31 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Lashrael Laralytha

Shuga

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Share | 

Yrch-pici ork falu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next
SzerzőÜzenet
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Hétf. Jan. 30, 2017 7:45 pm

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Kedd Ápr. 25, 2017 8:14 pm

/Lisbeth- újra Maruk fogságában/

Lassan hőseink megérkeznek. Yrch még mindig sötét rejtélyként áll előttük, mikor belépnek két járőr ork kíséretében. Ám ezúttal nem egyszerűen átkísérik őket a törzs területén. Ide érkeztek és itt találkoznak Valora Moorral és a fogvatartóival. Egészen pontosan Marukkal.

-Ez a kölök meg a srác mit keres itt? Csak a sámánasszonyt kértem. Te -fordul a főpapnőhöz- mostantól szabad vagy és bármikor kérheted a segítségünket.
* Intett, hogy elhagyhatja a nő a falut. És nem nagyon törődött vele a továbbiakban. Inkább új szerzeményeinek szánta figyelmét.
-Ti hárman. Vigyétek a csecsemőt és a csávót a folyópartra és öljétek meg őket! Nincs szükségünk éhes szájakra. Te pedig... -jobb kezével megragadott az állad alatt és megszorított, miközben másik kezével a tarkón támasztott és megemelt annyira, hogy pipiskedned kelljen a cipődben és arcodat fölfelé fordította, egyenest izzó tekintetébe- ... valami nagyon forró kényeztetéssel lepsz ma este, különben az ő sorsukra jutsz.
* Nincs nálad semmi fegyver, ha esetleg eszedbe jutott volna. Még a poraidat is elvették Észak-Bivalyban. Alig hagytak meg valamit, mégsem sejthették, hogy birtokában vagy mindennek, amivel meg tudsz újra szökni.
Már csak az a kérdés, hogy a családod is veled fog-e tartani, ha kikerülsz innen.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Kedd Ápr. 25, 2017 8:53 pm

Mikor őrökkel körülvéve besétáltunk a következő faluba és megláttam a gyűlölt agyaras férget, minden reményem porrá omlott, ami eddig azt mondogatta nekem, hogy ez csak valami véletlen.
A főpapnőre csak egy gyűlölködő pillantást vetettem, hiszen nyilvánvaló volt, hogy a mi életünk árán vette meg a magáét, amiért csak megvetést érdemelt.
Azonban nem sokáig lehettem elfoglalva a bosszú gondolatával, mert Maruk, eddigi ismereteimet róla nem meghazudtolva, máris intézkedett és ez úgy összeszorította a szívemet, hogy majdnem megnémultam.
Vagyis igazán pár percig ez is történt, hiszen levegőt is alig kaptam, ahogy félig a levegőbe emelt a nyakamnál fogva, de a félelem és kétségbeesés megsokszorozta az erőfeszítéseimet, amivel egyrészt meglendítve a lábam ágyékon igyekeztem rúgni az orkot, aztán ha sikerült levegőt vennem, hatalmasat sikítottam, hogy jó ha a közelemben állóknak nem szakadt be a dobhártyája.
- NEEEEEEEM! HA HOZZÁJUK NYÚLSZ EGY UJJAL IS, AKKOR JOBB, HA OST AZONNAL MEGÖLSZ, MERT HA KELL A FOGAMMAL ÉS A KÖRMÖMMEL TÉPLEK SZÉT, DE SOHA, HALLOD TE OSTOBA…..KÉJVÁGYÓ BAROM…….SOHA NEM NYÚLSZ HOZZÁM!

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Kedd Ápr. 25, 2017 9:31 pm

Ahogy felegyenesedik Maruk a fájdalom elmúltával egy büszkeségében megsértett férfi néz vissza rád.
-ROHADT SZUKA!
* Egy olyan parasztlengő suhan el arcod felé, melyet ember nem képes adni. Ha betalál, akkor fél métert levegőben úszva teszel meg, mire egy szaltó után a földre érkezel. És onnan haverod segít fel vállára kapva, cseppet sem kíméletesen.
-Koszos sámámasszony! Ezt még nagyon meg fogod bánni. -oda fordul a három fegyveres felé, akik már Aligátort lökdösték elfelé, karján Izuldával- Várjatok! Kössétek ki a falu közepére egy fához a férfit, a gyereket pedig adjátok oda Mambijnak! Én üzem neki, hogy gondoskodjon róla is úgy, mint a sajátjáról.
Te pedig ma este megszolgálod, hogy holnap ne változtassam meg a parancsaimat. Különben velük együtt a patakba folyatom a véreteket...

* A kunyhójába cipel és az ágy mellett lerak a földre. Csak most nézhetsz újra a szemébe. Nem nyúl hozzád, valamire vár.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 3:08 pm

Nem érdekel a tettem következménye, hiszen, ha megölik a kedvesemet és a gyermekemet már én sem kívánok élni egy percig sem. De az is biztos, hogy amíg egy szikrányi élet is van bennem, megkeserítem ennek az anyaszomorítónak az életét.
Az ütés olyan nagy, hogy azt gondoltam tényleg eljött az utolsó percem. Minden valószínűség szerint azonban csak az arccsontom tört el, hiszen érzem a könnyfakasztó fájdalmat, amikor után felránt a földről, de csak homályosan látom a ronda pofáját a könnyeimen keresztül.
Hányingerem van és szédülök, így ha magával akar vinni, akkor vonszolnia kell. Azonban mindent megért azt hallani, hogy kénytelen volt visszakozni, még ha ezzel csak haladékot is nyertem Aligátornak és a lányomnak.
Félig meddig öntudatlan vagyok, amikor a földre dob, de aztán nem csinál semmit.
Érzem meleg vérem az arcomon lefolyni és valamennyire kipislogtam már a szememből a könnyeket is, így felnézek rá, fennen lobogó gyűlölettel.
- Szolgállak, mert nincs választásom, de azt ajánlom, hogy egy pillanatra se hunyd le a szemed, míg együtt vagyunk. – suttogtam.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 4:31 pm

Az álboszorkány úgy tűnik lassan beletörődik a végzetbe, hogy újra ennek a törzsfőnöknek a társaságát kell élveznie az ágyban. Szenvedélyes szavaira válaszul Maruk megsimítja az állát gyengéden.
-Ha elégedett leszek az éjszakával, akkor lesz elég időd. És egész végig téged foglak nézni.
* Ajkát hozzá érinti a tiédhez és ha engedsz neki, akkor hamar az ágyba döntve hullámzik a testetek. Ám ha nem csókolsz vissza, akkor erősen szorítja mind két kézzel azt a porcikádat, amit éppen megfog és úgy kényszerít téged megfelelő helyzetre és megfelelő időben szád kinyitására. És minden hang a lelkedben azt suttogja, hogy életed teljesen más irányba folytatódik, ha beleegyezést színlelsz, mintha dacolsz a határon táncolva.
Másnap a kunyhó előtt egy X alakban földbe vájt farönk párhoz találod kikötözve Aligátort, akit két alvó őr vigyáz.

/Reagod végén dobj kockával!
10-es jelenti azt, hogy Lisbeth terhes lett az éjszaka. Egyéb eredmények esetén nem./

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 6:40 pm

Most, hogy Aligátor is itt van és tudom, hogy mi mehet végbe benne, még rosszabb, mint akkor volt, amikor először kerültem ennek a vasállatnak a markába.
Ráadásul komolyan meg kell erőltetnem magam, hogy ne kapjon el a hányinger, ha csak ránézek.
Egyszerűen nem tudok úgy színlelni, mint annak idején, a gyűlölet teljesen átitatott, azonban nem tudtam volna elviselni, ha Aligátornak és Izulda-nak baja esik.
Visszanyeltem a keserű nyálamat és összeszűkült szemekkel meredtem az orkra. Képtelen voltam megérteni mi a fenét akar ez a tulok tőlem, miért ragaszkodik hozzám, még úgy is, hogy jóformán halálosan megfenyegettem és annyira nem lehetett ostoba, hogy ezt félreértette.
Tudtam viszont, hogy állni fogom a szavam és az első adandó alkalommal meg fogom próbálni megölni, aztán kiszabadítom szeretteimet és utána végzek magammal is.
Nem ellenkeztem mikor ágyba vitt, de nem  is játszottam el, hogy kedvemre van.
Másnap mikor kiléptem a kunyhóból nem bírtam a férjem szemébe nézni.
- Ki foglak szabadítani! – suttogtam neki.
Ha sikerül Maruk-kal beszélnem a kikötözött Aligátor felé intek.
- Engedd el onnan és bánj jól vele, hagy gondoskodjon ő  a lányunkról. Erre kérlek és nem fogod megbánni.

/ 10-es jelenti azt, hogy Lisbeth terhes lett az éjszaka. Egyéb eredmények esetén nem./

A hozzászólást Isis Do’Odrun összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 26, 2017 6:57 pm-kor.
Admin
Hozzászólások száma :

551
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 6:40 pm

The member 'Isis Do’Odrun' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Tízes' : 4
Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 7:53 pm

Lisbethnek elég rápillantani férjére, hogy megérezze a távolságot közöttük. Soha életében nem érezhette ezt ezzel a férfival kapcsolatban. Aligátornak elég volt az éjszaka kiszűrődő hangokat hallani. Ha te nem produkáltál, már csak a három méteres nagy állat hangjait hallotta.
-Nem voltál te olyan jó, hogy ezt megtegyem. Már azon is gondolkodom, hogy valamelyiküket ma vagy holnap megölöm.
* Gyengéden végig simítja az ujját az arcodon Maruk, amikor félrevonulva beszélgettek. És hangjában valami nagyon baljóslatú számodra. Hamarosan egy ork nő jön a gyermekeddel a karján és oda adja a kezedbe. És elvonulnak kettesben És bár jobban színlel nálad, megérzed azt is, hogy ő sem szerelemből van Yrch főnöke mellett.
Egy óra múlva látod bújtatott szégyennel az arcán kijönni a házból.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Ápr. 26, 2017 8:47 pm

Mikor meglátom, ahogy a férjem rám néz, tudom, hogy sosem fogja megbocsátani, amit tettem, de azt nem tudja, hogy én sem fogom magamnak. Ettől függetlenül úgy ég az arcom, mintha valaki jó erősen felpofozott volna. Tudom, hogy mit akarok elérni és ez valamennyire segít megerősíteni a lelkem, hogy ne roskadjak össze és kibírjam, amíg megvalósítom, aztán már nem fog érdekelni semmi, megfizetek érte, hogy nem voltam okosabb, hogy elkerüljük ezt a sorsot.
Aligátor bízott bennem, bízott a megérzéseimbe, a képességeimbe és én cserben hagytam, de nem csak őt, hanem a lányunkat is.
Nyelek egy nagyot és dacosan nézek Maruk szemébe.
- Azt mondod? Rendben. – bólintottam és vonallá szorítottam a szám és ráharaptam a nyelvemre, hogy a fájdalom elakassza a szavam.
Mert megláttam Izulda-t és nem akartam bajba sodorni, meg megvesztem, hogy lássam jól van.
Tudtam, hogy hol találok kést és inkább magam végzek vele és magammal, mint, hogy hagyjam, hogy hozzányúljon.
Cska öleltem magamhoz, amíg a másik nő Maruk-kal volt és vártam, hogy alkalom nyíljon az éles szerszám megszerzésére.
Nem hiszem, hogy Mambij élvezte a dolgot, de ez most nem érdekelt.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Csüt. Ápr. 27, 2017 6:22 am

Miközben Maruk a másik nővel van, odaosonhatsz férjedhez és annak végre van ideje reagálni az általad neki suttogottakra. Noha nem sok édes van szavaiban.
-Lis! Hagyj itt engem! Fogd a lányodat és rohanj!
Nem akarok már élni. Nem akarok ezzel a szégyennel az emberek közzé visszatérni. Jobb az nekem, ha megöl ez a barom.
Kérlek tedd meg ha nem is értem, a lányunkért! Braslov óta gyötör a kétség, hogy te előre láttad az egészet. És pont azért alakultak a dolgok így, mert te jobban szereted titkon azt az orkot.
Én ezt nem akarom csinálni.

* Könnycsepp csillogott mind a két szeme sarkában, miközben igyekezett halkan beszélni, nehogy felébressze őreit. És lelked mélyében egy benyomás nem hagyja, hogy elhessegesd. A büszke könnyű lovas katona belül nem téged vádol. Próbált megvédeni téged, de nem tudott. Már többször vallott ebben kudarcot. Még mindig szeret, hiszen a vesztébe rohant, mikor Bivalyban feladta magát.
Ám hogyan lehetne leporolni az ő és a te lelkedről a szégyent, hogy ez a szeretet újra a felszínre kerüljön?
-Csak azért mentem a rossz nőkhöz, mert ők legalább nem hazudtak nekem.

/Ha a kést meg akarod szerezni, akkor kockát dobsz érte.
1 és 2 -Lebuksz és észreveszi az egyik agyaras.
3-6-ig -Sikeresen megszerzed a kést./

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Csüt. Ápr. 27, 2017 10:40 am

//kép//

Mikor Aligátor válaszol először azt mondja, ami miatt én sem tudok a saját szemembe nézni és ezért a szégyen fojtogat, de mire mondanivalója végére ér ezt felváltja a keserű düh, ami még a levegőt is kiszorítja belőlem. És mivel sneki máson nem tudom levezetni és pont az vádol meg ezzel a számomra elképzelhetetlen dologgal, akiért az életemet is odaadnám, teljesen elveszítem a maradék józan eszemet is és nem törődve az őrökkel, nem törődve senkivel, hatalmas pofont keverek le (már nem először sajnos) annak az embernek, aki azt hittem legalább, ha szégyell is engem, de legalább bízik bennem, tudja miért teszem.
- Mit nem merészelt! Hogy mondhatsz ilyet, hogy vádolhatsz meg azzal, hogy ezt a……. – egyszerűen nem találok szavakat, - ….ez az …..ocsmány férget, az életem lerombolóját……szeretem????? Hát mi a …..démonokra!....Minek nézel te engem!!!
Aztán a legeslegutolsó tőrdöfés a szívembe legvégén hozzátoldott szavai adják meg.
Falfehérre sápadtam és csak üveges szemekkel meredtem rá, még a könnyem is megmerevedett a szemem sarkában.
- Szóval ….ÉN….hazudtam neked? Én esküdöztem, hogy nem volt a szajhákkal semmi??? – suttogtam megsemmisülten. – ÉN Aligátor, soha nem hazudtam neked! Ellentétben veled.
Vettem pár nagy levegőt és elszánásom betonkeménnyé szilárdult.
- Kiszabadítalak és megkapod a lányunkat, de akkor csak egyet kérek tőled………se nézz hátra…..egyszer sem, ha meg akarod menteni Izulda-t! – azzal hátat fordítottam neki és elrohantam, le a folyópartra, ahol már láttam pár halászt és a hálójavításhoz, vágóeszközöket, talán szerencsém lesz és találok egy kést…..most azonnal!

Admin
Hozzászólások száma :

551
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Csüt. Ápr. 27, 2017 10:40 am

The member 'Isis Do’Odrun' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Hatos' : 2
Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Csüt. Ápr. 27, 2017 6:21 pm

Egymás között, amikor a karakterek nem hallják, valljuk be, hogy Lisbeth felháborodásában igen kézzelfogható igazságok voltak. Házassága nem csak megromlott, de Aligátor miatt hazugságba is süllyedt. És a romokból már nem látszik, hogyan lehetne újra felépíteni a bizalom körét.
Az őrök az ordítozásra és a pofozkodásra felébrednek és hamarosan már el is hurcolnak tőle. És zaklatott lelki állapotban érkezel a folyóhoz, ahol próbálod az utolsó dolgot előkészíteni, amit csak tehetsz.
Ám lebuksz és amikor Maruk elé cipelnek a késsel, ismét hatalmas pofont kapsz tőle. Ezúttal is elhiszed, hogy a csontod tört bele, bár tévedsz. Ez az alak úgy tűnik nem csak a csatatéren gyilkolászást tanulta meg, de azt is hogyan támadjon sérülések nélkül. A két halász két oldalról szorítja még mindig a kezeidet, mikor űrnél is sötétebb feketeségbe esel jótékonyan.
Amikor eszméletedhez térsz egy Bivalyban látott katedrális belsejében ébredsz. Sehol egy árva lélek. Megérzéseidre hagyatkozva az oltár felé mész és ott sejted, hogy valami fontosat elrejtettek. És ahogy egyre inkább közelítesz, egyre tisztábban kivehető, hogy az egyik mécses nem gyertyával világit, hanem valaki van benne. Egy szellem.
Ha engedsz a mesék szép történeteinek és a reménynek, hogy egy dzsinn megoldja a problémádat, akkor kinyitva a tetejét hirtelen Hubert inkvizítor lebeg ki belőle lidércfénnyel körbe véve. És túlvilági hangon a következőket mondja:
-Találd meg a kulcsot, ami a r...
* Hirtelen az ébredés és az álom közötti mezsgyéjén találod magad és egyre növekvő vágyat érzel, hogy kinyisd a szemed.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Csüt. Ápr. 27, 2017 7:26 pm

Talán nem kellett volna így kibuknom, hiszen tisztában voltam vele, legalábbis sejtettem, hogy mit élhet át egy férfi, akinek asszonya épp egy másik hímmel hál, de ha neki rossz volt, akkor el lehette képzelni én mit éltem át, akinek el kellett viselnie a bűzös ork testét.
Természetesen err a kiabálásra már az őrök is reagáltak és bár nem azért, mert szánták volna a férfit és féltették volna az ütlegeimtől, szakítottak el tőle, hanem mert nem akartak szorulni Maruk előtt. Valószínűleg még jól is szórakoztak.
Sajnos nem vagyok elég higgadt ahhoz, hogy kivárjam a megfelelő alkalmat egy kés ellopására, így nem csoda, ha azonnal lebukom.
Maruk nem habozik bemutatni, hogy ki a legény a gáton és, hogy vele nem lehet szórakozni, de ez az ütés túl nagyra sikerül és a fájdalom belenyillal a fejembe, de aztán elsötétül előttem a világ.
Küszködve ébredek és fogalmam sincs, hogyan kerültem ki az orkoktól, ebbe a hatalmas templomba, ami ismerősnek tűnik. Lehet, hogy az egészet csak álmodtam?
Bizonytalanul, de valami ösztönös késztetésnek engedve lépkedek az oltárhoz. Kikerekednek a szemeim, ahogy az egyik mécsesbe kis alakot pillantok meg. Hitetlenkedve nyitom fel, de aztán ijedten hökölök hátra, ahogy Hubert inkvizítor magasodik felém.
- Milyen kulcsot? – értetlenkedem, de a látomás elmosódik és nyögve tapogatom meg az arcom, mire a kíntól kipattannak a szemeim.
Ködös tekintetem a nem messze tőlem tevékenykedő alakra siklik. Mambij az, aki épp a lányomat teszi tisztába.
- Mi történt? – nyögök fel.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Pént. Ápr. 28, 2017 2:27 am

Az álomban már nem volt az ismerősödnek válaszolni. Hamar újra a valóságban találod magad. Nem a törzsfőnöki kunyhóban vagy.
-A halászok zokon vették, hogy megpróbáltál ellopni tőlük egy kést. És Marukot sem kellene hergelned.
Erős és jó vezető. Még ha az embereket nem is szívleli. De ki lehet vele jönni. És engem is magához vett, miután a férjem meghalt egy csatában.

* Oda adja a kezedbe a lányodat, aki nyugodtan viseli az ork kezeket.
Odakint Yrch lázas munkája zajlik. Ami Oughwarban nyüzsgésnek számít, ám mivel a munkát nem viszik sose túlzásban, egy városi lány lehet csak azt észleli belőle, hogy óránként elmegy a bejárat előtt valaki komótosan. És a falu legnagyobb része sziesztázik. Milyen megtévesztő a látvány elsőre! Ügye?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Pént. Ápr. 28, 2017 2:50 pm

Mikor Mambíj elmondja a történetet, már nekem is eszembe jutnak a dolgok. A düh, ahogy elvették a kést tőlem, a dac, ahogy Maruk szemébe néztem és a közeledő hatalmas ököl, mely még most is fájdalmat okozott, ha csak megmozdultak arcomon az izmok.
- Egy kegyetlen gazember Mambij, láttam, hogy bánt veled is. És, ha ennyire utálja az embereket, mi a jó fenének cipeltetett ide? – fakadtam ki, de azonnal lehiggadtam, ahogy az ork lány a kezembe helyezte Izulda-t, aki érdeklődve forgolódott és egyáltalán nem tűnt zaklatottnak a helyzet miatt. – Jól értesz a gyerekekhez. – mondtam némileg elismerően.
Nehezen ment bármit is elfogadnom, amit egy agyaras tett.
- Mi lett Aligátorral? – csapott le rám azonban rögtön a másik aggodalom. – Remélem őt nem bántották? – néztem ki a kunyhóból, ami nyilvánvaló, hogy nem a főnök lakhelye volt.
Nem volt túl nagy forgalom, de tudtam, hogy ha kilépek innen akkor biztosan figyelni fognak.
- Mióta vagy …..vele? – intettem nyilvánvalóan Maruk-ra utalva. – Ki kell jutnia innen a lányomnak és a férjemnek, még ha nekem itt is kell maradnom. – fakadtam ki kétségbeesve.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Pént. Ápr. 28, 2017 8:08 pm

-Ő a törzsfőnök. És győztes csatába viszi a harcosokat, ráadásul a zsákmány is sok.
* Úgy mondja ezt, mintha emberi településen arról beszélnétek, hogy egyik vagy másik parti mennyi pénzt visz haza havonta. Igaz ez nem lobbantja szerelemre a nőket..., de érezhetően itt meg a portyák jövedelme nem elhanyagolható tényező.
-A férfi még most is ott van. De nem hiszem, hogy Maruk valaha is elengedné. Én is jobban álmodtam egy nyugodt életről egy kézműves mellett, de ő elment a háborúba és nem tért vissza.
* Kint láthatod Aligátort, aki ugyan úgy ki van kötözve az egymást keresztező két fadarabhoz.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Pént. Ápr. 28, 2017 8:58 pm

Valószínűleg sosem fogom megérteni ezeket a lényeket, hiszen csak a harcnak élnek, a halált dícsőitik és mindenkit hajlandók megtámadni, aki csak nagyobb zsákmányt ígér. Ráadásul, amennyit tapasztaltam, más faj asszonyait szinte csak tárgynak tekintik és a saját fajtájuknál sem sokkal más a helyzet.
- És a harcokban mindenki szép lassan elveszíti a férjét, a fiát, a testvérét, nem igaz? – nézek rá dühösen. – Mit érsz a nagy zsákmánnyal, ha így kell élned? Hidd el tudom mit érzel. – nézek ki a térre, ahol a férjem van kikötve, aztán a lányomra néztem. – Én nem akarok így élni, segíts nekem Mambij.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szomb. Ápr. 29, 2017 3:41 am

Mambij megrázta a fejét.
-Nem tudod, hogy mit érzek. De nem is tudhatod, hiszen nem vagy ork. Nem segíthetek, azzal magamra vonnám a törzs haragját és Maruk száműzne a gyerekemmel együtt. Akkor mit érnék egyedül?
* A szavai ellenére hangján nem hallod, hogy a félelem beszélne belőle. Nagyon távoli tőle a gondolat, hogy szakítson mindennel, ami Yrch-hez köti és népével. Ám igen beszédesnek mutatkozik.
-Gyere! El kell készítenünk a reggelit férjurunknak.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szomb. Ápr. 29, 2017 3:03 pm

Elég jó emberismerő vagyok ahhoz, hogy tudjam és lássam, nem fog segíteni megszökni, de talán kellő információval elláthat, hogy tudjam miként tehetem ezt majd meg akkor magam.
- Ebben igazad van, nem vagyok ork és soha nem is leszek, de a helyzet egy ember számára is lehet ugyan olyan. De talán abban tudsz segíteni akkor, hogy megértsem, Maruk miért teszi mindezt? Mit akar velem, velünk? És abban is segíthetsz, hogy eligazodjam itt, mi hol van, mit vár Maruk tőlem és hogyan segíthetnék a férjem helyzetén.
Miután Izulda elaludt a kezemben, leraktam az ágyra és felálltam, bár még megszédültem kicsit, de hamar rendbejöttem.
- Ő sosem lesz a férjem Mambij, nekem nem halt meg a párom, hanem ott van. – intek kifelé. – És ha rajtam múlik így is marad. – mondom határozottan. – Mielőtt bármit is tennék, megmosakodnék, nem akarok véresen mászkálni.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Hétf. Május 01, 2017 7:21 pm

Mambij szomorúan rázza meg a fejét.
-Nem tudom miért csinálja. Büszke a kardjára, amit állítólag érted kapott pénzen vásárolt a törpéktől. És azzal a pallossal legyőzhetetlennek tartja magát. De én sem értem, miért ragaszkodott ahhoz, hogy visszagyere. Talán újból el akar adni, hogy megint fegyvereket vehessen.
* Úgy tűnik sorstársnődön kívül majd másokat is meg kell kérdezned a faluban, ha lesz időd. Ám hangjából nem tűnik úgy, hogy rajongana a helyzetért, hogy egy ember nő ágyas ennyire fontos a törzsfőnökének.
-Körbevezetlek reggeli után Yrchben. Van kovácsunk, vadászaink, csapdakészítőink, halászaink és két sámánunk.
* Nem tudja még, hogy Marukot és az öreget is megismerted már Braslovban, az utóbbi keze alá is dolgoztál gyógyítóként. Ám ha visszaemlékszel, gazdádnak nagyon fontosnak tűnt, hogy egy ottani kovács bronz alkarvédőt készítsen. Ezt láttad is a házban.
-Először azt mutatom meg, hol vannak az ételek.
* Egy őrzött raktárból vesztek ki nyers húst, melyet finom ételként kell majd tálalnotok. És ehhez rengeteg minden egyéb növény is van, noha az emberi konyhákkal ellentétben nem termesztett, hanem erdőben gyűjtött gumók és gyümölcsök.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

878
2014. Dec. 20.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Hétf. Május 01, 2017 8:00 pm

Egyáltalán nem hiszek benne, hogy ezért hozatott vissza és ezért mozgatott meg minden szálat Maruk, de azt be kell vallanom, hogy ez az ork szokatlanul intelligens és biztos, hogy tervez valamit.
De az tény, hogy nagyon rajong a fém holmikért, ott volt az az alkarvédő is amit legutoljára csináltatott.
De most nem úgy nézett ki, int aki megint el akar adni, mert az már megtehette volna, sőt, ha nagyon őszinte akarnék lenne, akkor semmi szüksége nem volt a férjemre és a lányomra, az lett volna a logikus, ha megölette volna őket.
Viszont, ha akar tőlem valamit, akkor zsarolásra pont megfelelőek.
A körbevezetésre csak bólintok, mert meg kell ismernem a falut, ha sikeresen akarok segíteni Aligátornak a szökésben.
A sámán említésekor eszembe jut az, aki Maruk-kal volt Braslov-ban, valószínűleg ő sem lesz tőlem boldog.
Mambij megmutatja hol tartják a húst és egyéb élelmet, ami szintén jól fog még jönni.
- Ti nem termeltek semmit, nincsenek kertek, ültetvények? – kérdezem, ahogy meglátom a gyűjtött növényeket.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Május 03, 2017 7:08 pm

/Yuban, pár órával Lisbeth és Mambij beszélgetése után/

Eljött a nap és eljött a perc, amikor végre újra a megszokott romok között sétált Yuban, amit Al-Nuszra vérengzése előtt az otthonának mondott. Azóta sok kunyhót újjá építettek, ám Yrch még mindig nem tért magához teljes mértékben. És Aglarnis támadása után is feleslegesnek tűnt újabb otthonokat rendbe hozni.
Akárhogyan is képzelte el a pillanatot és a fogadtatást, mély döbbenet volt az első reakció, amit látott az arcokon. És az örömteli üdvözlet a második. Hősnek kijáró felvonulás lett hamar az odasereglő ismerősökből. És arcán önfelet mosollyal végül az is a tímár felé szaladt, aki a legkevésbé sem remélte már, hogy újra viszontlátja.

-Drágám! Hát kiszabadultál? Hogyan?
* Karjait széttárva közeledik Mambij.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   Szer. Május 03, 2017 8:07 pm

Mindent megtettem azért, hogy visszajussak az orkok hegyeibe és onnan yrch-be, de nem reméltem, hogy sikerülni fog, így aztán igen csak elcsodálkoztam, hogy tényleg sikerült. Már nem gondoltam, hogy valaha is ismét láthatom a hegyeinket és a sziklák között megbújó kunyhóinkat.
Ahogy azt sem gondoltam, hogy úgy fogadnak, mintha valami hős lennék. Ez erősen zavarba is hozott, hiszen azt hittem elfordulnak tőlem, amiért annyi harcos maradt ott a selfek birodalmában az én vezetésem miatt.
De, ha ez meg is lepett, igyekeztem nem mutatni, azonban amikor Mambij rohant felém, úgy viselkedve, mintha sosem járt volna zevadar bányáiban és csak itt várt volna rám kéztördelve, míg én csatában vagyok, teljesen megdermedek.
Aztán időben emelkedik, szinte ösztönösen a kezem és a mellkasának támasztva tartom magamtól távol.
A szívem azonban árulóvá válik, hiszen sajgón vágyik az ölelésére. Feleségem gyönyörűbb, mint valaha.
- Megszöktem. – közöltem úgy, hogy mindenki hallja. – Nekünk pedig azt hiszem van mit megbeszélnünk. – mondtam szokatlanul rekedten Mambij-nak és a kunyhónk felé indultam.
- Hol a fiam?

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Yrch-pici ork falu   

Yrch-pici ork falu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
26 / 29 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

Similar topics

-
» Yrch-pici ork falu
» Falu temetője
» Fürdő- és kereskedelmi falu
» Kamakura hegyi falu
» Elhagyatott bánya