HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Titkos gyógyír
Today at 11:07 am by Shuga

» Nekromanta csapdája
Yesterday at 6:28 pm by Viridiel

» Ulf Skullsmasher
Szomb. Aug. 18, 2018 7:49 pm by Ulf Skullsmasher

» Silvermoon Chronicles
Csüt. Aug. 16, 2018 9:42 am by Helléna Silvermoon

» Csak egy kis semmi.
Hétf. Aug. 13, 2018 5:31 pm by Shuga

» Egy fényes nap nagy eseménye
Vas. Aug. 12, 2018 10:28 am by Helléna Silvermoon

» A tengeren
Csüt. Aug. 09, 2018 11:58 pm by Aesma Daeva

» Nini-Well, a tévelygők és megtérők városa
Csüt. Aug. 02, 2018 4:46 pm by Viridiel

» Sötét Vastelep
Kedd Júl. 31, 2018 1:53 pm by Admin

» Viridiel
Csüt. Júl. 26, 2018 7:23 pm by Uráldur

» Orkok és gondok
Kedd Júl. 24, 2018 7:33 pm by Shuga

» Pokoljárók faluja
Hétf. Júl. 23, 2018 3:16 pm by Uráldur

Statistics
Összesen 108 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Ulf Skullsmasher

Jelenleg összesen 17829 hozzászólás olvasható. in 519 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Shuga

A legtöbb felhasználó (24 fő) Vas. Jún. 10, 2018 8:31 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Lashrael Laralytha

Shuga

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Share | 

Észak Bivaly Végvár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next
SzerzőÜzenet
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 15, 2016 8:31 pm

Hát ha választani lehet, akkor a kártyásoknál gibicelek egy kicsit és ha rájövök mit játszanak, akkor akár még be is szállhatok, a kocka elrettent egyelőre.
Nem akarok egyből a közepébe ugorni, így elsőre csak meghívnám egy-két körre a társaságot, aztán kezdenék tapogatózni, hogy ismeri-e valaki a palotát.
Igyekszem kíváncsi turistának tűnni.
Hamar befogadnak  a társaságban, a pohárra való meghivás mindig jó ajánló és kivetnivalót sem találnak a személyemben. És pókereznek. A kérdésedre viszont egyikük elszomoritó választ ad nekem.
-Az erdei elfeket nem szeretik arra felé. Szerintem ne akarj a főpapnővel találkozni. Mostanában volt gondja Awyirissel és nem hiszem, hogy még áldozott volna a bünei megbocsátásáért.
A fickó hétköznapi ruhában volt, de egy tiszti kard lógott az oldalán és gallérja katonásan felhajtva, kikeményitve.
Hát a póker a kockánál talán egy fokkal jobb, abban sem vagyok nagy ász, de hajlandó vagyok kisebb összeget veszíteni is, ha ezzel segítek megtudni valamit az épület elrendezéséről, a főpapnő szokásairól.
És ez úgy látszik nem is olyan nehéz, bár amit megtudok, annyira nem jó az álcámat nézve.
- És mi a helyzet a többi népekkel? Törpék, éjelfek? Őket kedveli a főpapnő? Tudod nem vagyok annyira ismerős errefelé, nem tudom miként is él egy ilyen tiszteletreméltő személy? Te tudsz róla mondani valamit? ismered? - nézek rá nagy kerek szemekkel, mint aki nagyon kíváncsi.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 15, 2016 8:52 pm

/Hirion/

/Userrel Skypon egyeztetve./

Újabb osztás következik és sorban elmondják, hogy hány lapot dobnak el, hogy újat kérjenek érte cserébe. És közben megy a beszélgetés.
-A Kegyelmes Isten mindenkinek megbocsát. Még a vétkezőknek is. Nincs gondunk egyetlen fajjal sem, de a fajod mostanában nem túl barátságos lépéseket tesz. Hallani szóbeszédet arról is, hogy megtámadták az egyik közeli faluban a katonáinkat is.
A drowokról nem sokat tudok mondani. De békében élünk, akivel csak lehet. Noha a büdös orkok sem épp a legkedvesebbek velünk. De ha újra fosztogatni próbálnak, akkor majd elkergetjük őket ismét.
Talán a város vallásának megismerésével lenne a legcélszerűbb kezdened, ha több időt szánsz Észak Bivalyára. Akár egy kisebb szentélyben is elég felkészültek a papok, hogy bevezessenek téged a misztikumunk rejtelmeibe.
És majd meglátod. Ha megtetszik, akár meg is térhetsz.

*Rád kerül a sor, hogy elmond, hány lapot szeretnél húzni.
Nem elég, hogy nem tud jól játszani, még valami hittérítőbe botlott ráadásul, mert nagyon megered a nyelve, mikor feltesz a fiú pár kérdést. Csak az a baj, hogy nem igazán arról beszél, ami Hirion-t érdekelné.
- Persze, mindenképp meglátogatok majd egy szentélyt, bár csak átutazóban vagyok. - bólintott azért, mint aki komolyan is gondolja.
- Csak egy vallás mindig sokban függ a vezetőjétől és mivel te bennfentesnek látszol, gondoltam első kézből hallhatok róla valamit.
Egyedül lakik abban a nagy palotában?
Közben leteszek három lapot a cseréhez.
-Dáma páros. Teritek. -mondja a soron következő és a szerencse fogja eldönteni, hogy vajon kinél van a nyerő leosztás. Ám nem ez érdekli most a nagyérdeműt.
Sokkal jobban koncentrál Hirion is arra, hogy vajon a fickótól mit tud meg a merénylet legesélyesebb helyszínéről.
-Persze, hogy nem. A királynő nagyon szerény, nem úgy, mint Astelath. Nem lenne szüksége akkora házra, de vele lakik több ezer katona is, akik a város rendjére ügyelnek. És temérdek hivatalnok. Tudod, hogy van ez. Minél több az ügyintézés, annál többen vannak.
A legtöbb ilyet persze költségtakarékosság miatt a saját papjaira és papnőire osztotta ki. Könnyen el lehet tévedni a palotában is, ha valaki először jár. Néha engem is beosztottak oda, de csak külső őrnek.

/Kockadobás: Hét*HATOS

Utolsó kocka Hirioné, az első a beszélőé. A legnagyobb dobás nyer, Hirion viszi a nyereményt akkor is, ha megosztott az első hely./

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Admin
Hozzászólások száma :

587
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 15, 2016 8:52 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

#1 'Hatos' : 4

--------------------------------

#2 'Hatos' : 4

#3 'Hatos' : 6

#4 'Hatos' : 2

#5 'Hatos' : 6

#6 'Hatos' : 6

#7 'Hatos' : 6

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 15, 2016 9:12 pm

Boldog vigyorral az arcomon söpröm be a nyereményemet, bár most alig-alig figyeltem oda, hogy miként játszom, fontosabb volt, hogy mit tudok meg a katonától, mert, hogy az volt az már előbb is nyilvánvaló volt számomra, se a fickó nem is titkolta.
Az azonban letörli a képemről a jókedvet, hogy a hely tele van katonákkal, szemtől szembe merénylet ezek szerint csak a halálommal végződhetne.
Viszont a sok pap adott egy ötletet, már csak öltözetet kell majd szereznem hozzá.
- Akkor az újoncoknak meg gyűlik a bajuk, nem igaz? Ráadásul nem is igazán ismerhetik egymást, de biztos megnyugvást találnak a hitükben. - jegyzem meg.
Eddig igen jól megy a dolog.
A katona komoran bólint. De utána elmosolyodik.
-Azért nem olyan vészes. Csak fegyelmezetten követni kell az utasitásokat. Rend a lelke mindennek. És az úrnő igen csak szereti a rendet és a fegyelmezettséget.
Úgy érzem a megérzésem jó. Egy új hivő egy olyan fajból, akik között még kevésbé terjedt el a szekta hite felkeltheti az érdeklődést és nem feltétlenül biznák rá ezt csak a legutolsó papra. Nem kizárt, hogy magához Moor kisasszonyhoz is bevezetnének, hogy ő egyengesse megtérésemet és legavatottabb kezével rögtön ki is aknászhassa esetleg egy új téritési hullám lehetőségét vagy csupán csak személyes érdekeire felhasználhassa buzgóságomat.
Persze nem csak ez az egyetlen lehetőség, csupán a lehetőségek egyike, hogy ha Zevadar végezni akar vele, akkor eredményes keze legyek Birodalmadnak.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Dec. 16, 2016 8:28 pm

/Hirion/

Még úgy dönt a fiú, hogy játszik egy kört, hátha mond még valami hasznosat az őr, mert azt csalódottan vette tudomásul, hogy csak kívülről ismeri a palotát.
- És láttad már a főpapnőt? Ott lakik benn? Nagyon zárkózott, vagy tart audienciát? - érdeklődöm tovább játszva a kíváncsi utazót.
-Ó, hát itt mindenki látta más a főpapnőt. A nagyobb ünnepeket ő vezényli és elég sokan megkeresik a fontosabb problémáikkal. Bár természetesen nem mindenkire tud időt szakítani, de nagyobb események idején láthatja a tömeg.
*Bólogat, miközben felveszitek a lapokat és mindenki hol a sajátját nézi, hol szeme sarkából a másik szeme állását. Majd egy másik az asztalnál, egy tetovált nyakú megszólal.
-Öt ezüsttel nyitok. Egyet kérek.
*Letesz lefordítva az asztalra egy kártyát és húz a pakli tetejéről helyette.
Biztos benne Hirion, hogy egy új vallás minél több ünnepi alkalmat igyekszik teremteni, hogy megmutathassa magát és terjessze a hitet, így valószínűleg talál olyan alkalmat, ahol a főpapnő megjelenik a pórnépnek is, így ez is egy olyan lehetőség, amit ki lehet használni, egy kis szerszámíj, amit el tud rejteni, kiváló lehet a célnak.
- És mostanában lesz ilyen ünnep? Szívesen megnézném. - csap le a lehetőségre a fiú, miközben két lapot tesz le a cseréhez.
-Ebben a hónapban már nem biztos. Bár néha rendkívüli alkalmak szoktak teremni, amikor áradást vagy aszályt kell egy jövőbe látás miatt elhárítani és istenünk kegyét megnyerni.
*Közben a kör lassan hozzád közeledik és neked is el kell mondanod, hány lapot cserélsz és beadni az 5 ezüstöt a közösbe. De előtte még közbe vág a beszélgetésetekbe az egyik.
-Én úgy tudtam, hogy valami téli összejövetel lesz vagy micsoda. Vagy az nem most lesz?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Dec. 16, 2016 8:39 pm

Hát most sem áradásra, sem aszályra nem számíthatok, így ez a lehetőség elúszni látszott, de talán legalább a zsebem megtömöm, mert nem tűnnek jobb játékosnak nálam.
Már nyitnám a szám, hogy megtegyem a tétemet, mikor az asztaltársaság egyik tagja mégis felcsillant némi reményt.
- Tartom. - tolom be az öt ezüstöt és fordítok le két kártyát. - Talán mégis szerencsém lesz, vagy az valami szűk körű ünnep?
katona zavartan néz a fickóra és semmit nem ért. De az pont emiatt bizonytalankodott emiatt is, hiszen ő tudni véli, hogy valami lesz talán.
-Az egész város ott lesz. Az egyik este, de nem tudom melyik. Nekem az asszony szokott szólni mindig, ő rángat el a szentélybe. Gyakran már azt gyanitom, hogy szive szerint házasságra is vinne oda, de ezt ügyesen kikerültem még.
Az asztaltársaság felnevet és van, aki megjegyzi, hogy bizony ha ilyen komoly az ügy, hogy együtt mennek templomba, akkor akár el is vehetné. Ha ki akar tartani mellette, úgy sem veszit semmit.
Meglep, hogy látom az őr arcán a bizonytalanságot, hiszen ha ilyen sokan vannak ezen az ünnepen, akkor, hogy hogy nem tud róla?
Ez igen csak különös!
- Óóóó, ez igen izgalmasnak hangzik! - sóhajtottam. - Pedig jó lett volna látnom egy ilyet.
Közben én is a többiekkel vigyorgok a másikon kárörvendve, hogy ne lógjak ki a sorból.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Dec. 16, 2016 8:52 pm

/Hirion/

/Userrel Skypon egyeztetve./

A tetovált nyakú elszégyenli magát és úgy érzi, valamit mondania kell. De hát nem egyik percről a másikra fog eldönteni egy ilyen kérdést. Ám kicsit felcsillantja a reményt.
-Hát ígérem, hogy a nősülésről biztosat fogok mondani, amint ki lesz tűzve az alkalom. De még nem siettetem. És mindenkit meghívok majd, akivel játszani szoktam. Még az elf barátunkat is, ha a városban lesz akkor még. És Valora Moorhoz fogok ragaszkodni, hogy összeadjon minket, csak hogy találkozhasson vele.
*Vigyorodik, hogy bizonyítsa, makacsul kitart. De a szemében valamit látsz. Lehet közelebb van ez a neves alkalom, mint ahogy állítja ez az ürge?
- Ennek szívből örülnék, cimbora! - veregette vállba Hirion a fickót, mert bár látta, hogy veszi a lapot és a többiekkel vigyorog, de azt is, hogy talán már rég elszánta magát, csak valamiért ezt nem vallja be.
- Szívesen megnézném, ahogy beadod a derekad és, hogy miként ad össze benneteket a főpapnő.
-Nos, ha majd győz az asszony, akkor is várni kell még lehet egy hónapot is. Nagyon sűrű a programja a királynőnek. De gondolom akkor már csak itt marad új barátunk a városba, hogy lásson titeket. Nem lehet a vándor szemtanúja gyakran, hogy egy igazi főpapnő ad össze két szegény sorsú embert.
Pedig a mi vallásunkban ez is gyakran megtörténik.

* A katona láthatóan feledtetni akarja a hibáját, hogy valamelyik közeli ünnepről nem tudott és továbbra is a hit nagy szószólója maradt. De hát ilyen örömteli hírek után ki törődne ezzel? Hiszen ha igaz, akkor hamarosan akár két alkalmad is lesz lesből támadni a célpontodra... Ha megkapod a parancsot.
De vajon akarsz-e valamit megtudni tőlük, miközben lassan megint rád kerül a kör, hogy újabb 5 ezüstöt berakj és cserélj lapokat.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Dec. 16, 2016 9:12 pm

Úgy gondolom ennél sokkal többet nem fogok már megtudni, nyíltabban meg nem merek kérdezősködni, mert akkor biztosan gyanakodni kezdenek. Viszont nem panaszkodhatok, mert alkalom minden bizonnyal lesz arra, hogy valamilyen módon becserkésszem az áldozatomat.
Az újabb kört is tartom, aztán várom, hogy kinek kedvez a szerencse.
- Még nem tudom, hogy meddig maradok, mivel egy barátommal beszéltem meg itt találkozót, de egy hónap múlva már remélem hazafelé tartok. - teszem azért hozzá.
A makacs, független emberke kicsit szemrehányó pillantást vet rám, hogy ilyen könnyen elutasitom a megtiszteltetést és sietek hazafelé, de fajom miatt egyáltalán nem tünik fel nekem, hiszen sokkal gonoszabb és ridegebb viszonyokhoz szoktam, mint az emberek.
Ám ez jó ok arra is, hogy hamar kikeveredjek majd az asztaltársaságból és fontos elintéznivalómra hivatkozva elmenjek a kör végén dolgomra. Hiszen egyelőre többet nem fogok megtudni tőlük.
Mivel még szerelmes nem voltam, így remélhettem, hogy a kártyában legalább rám mosolyog a szerencse és teli zsebbel búcsúzhatok el, hogy visszatérjek a szállásomra és megnézzem, nem kaptam-e valamiféle üzenetet, hiszen az assassinok bizonyára semmi idő alatt kiderítik hol lakom.
Ha nincs semmi, akkor csak elheveredem az ágyamon és megpróbálok különféle terveket kieszelni, hogy legyen mindenre megoldásom.

//Kocka dobás: Tizes
1-4-ig -Hirion 2 arannyal gazdagabban állt fel a az asztaltól az első kör nyerését is beleszámitva.
5-10-ig -A fattyútól hamar elpártolt a szerencse a vége felé és 50 ezüsttel szegényebben távozott.//
Admin
Hozzászólások száma :

587
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Dec. 16, 2016 9:12 pm

The member 'Viridiel' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Tízes' : 4
Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 8:10 pm

/Hirion/

/Userrel Skypon egyeztetve/

Hirion haza indul, hogy átgondolja, mit is kéne csinálnia. Ám  a tervezett ágyon heverést csak feltűnő udvariatlansággal tudja majd csak kivitelezni. Hiszen a gazdasszony a fogadóban megint kiszúrja, ahogy folyosón van és az egyik szobából portörlővel kilépve rögtön szóval is tartja kéretlenül is.
-Nem tudom, hogy akar-e menni ma még a városba, de nagy segítségem lenne, ha hozna a piacról pár dolgot. Nem szaladnék csak azért le.
Kellene három fej vöröshagyma és egy fej saláta. Nem tenné meg nekem ezt a szívességet?

Gondolatoktól eltelve ballag a fiú a szobája felé, így majdnem sikerül a hirtelen előtte termett gazdasszonyba majdnem belerohanni, csak az utolsó pillanatban cövekel le, aztán csak pislog először értetlenül, aztán dühösen, majd nagyot nyelve engedékenyen a nőre.
Nem hiányzik neki egy pletykás némber, aki elkotyogja, hogy van egy fura vendége, aki egész nap a szobájában ül, meg nem csinál semmit, de pénze az van......szóval végül, ha kényszeredetten is, de rábólint. Végül is, nem olyan nagy idő, legalább nézelődik ott is.
~Csak ne szokjon hozzá......~ morogja magában, miközben visszaballag az utcára és a piac felé veszi az irányt.
A vásárhoz egy kis kitérőt téve a palota érintésével megy az assassin. És ez jó ürügy is arra, hogy még egyszer szemrevételezze a terepet és a környéket.
Egy fiatal lány szegényes öltözékben, kopottas kabátjában szedi a lábát, kifordul egy félre dugott mellékajtón és igazán csak akkor figyelsz fel rá, amikor több perce azonos irányba mész mögötte.
Lehet, hogy ő is a piacra megy?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 8:29 pm

Soha nem elég elégszer szemügyre venni a terepet, mert mindig fedezhet fel esetleg újat az ember, így úgy kanyarítom a lépéseimet, hogy a palota útba essen. Szemrevaló fehérnép kerül elém az egyik palotába vezető bejáratból, bár látszik, hogy nem veti fel a pénz. Mögötte lépkedek, önkéntelenül elnézve ringó csípőjét, keskeny derekát, ami azért a szegényes ruha alatt is látszik.
Kicsit elveszi a gondolataimat a feladatról, hiszen idejét sem tudom, mikor voltam már egy lánnyal.
Azonban az is nyilvánvaló, hogy bejárása van az épületbe, talán közelebb kerülhetnék hozzá és kikérdezhetném.
Követem, hátha szerencsém lesz és a piacra megy, akkor aztán felajánlhatom neki a segítségemet.
Egyelőre észre sem vesz. Nem úgy, mint egy lány a fiúkat, hanem amig nem kerülök mellé vagy elé, addig nem figyel hátra. És legeltethetem rajta a szememet. Főleg azért is, mert hamarosan látom, hogy tényleg a piacra megy.
A halakhoz megy és egyre inkább elmélyül a halásszal való beszélgetéssel a pontyok árairól.
Egyre izgatottabbá váltam, ahogy kiderült, tényleg a piacra tart, persze ez egyálatlán nem látszott rajtam.
Nem okozott gondot, hogy kövessem, hiszen nem egy kémről volt szó, hanem egy ártatlan lányról, így egy jó darabig csak néztem, ahogy vásárolgat, aztán mikor láttam, hogy kezd sok lenni a portéka, akkor mellé léptem.
- Nem való egy hölgynek, hogy ennyi mindent cipeljen. - mosolyogtam rá, a legártatlanabb mosolyommal. - Engedd meg, hogy segítsek. - ajánlottam fel előrenyújtott kezem, hogy átpakolja a nehezebbeket.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 8:42 pm

/Hirion/

/userrel egyeztetve/

-Ó, ez igazán kedves. Jaj, maga is a palotában lakik, most veszem csak észre a hegyes füleit.
*Kénytelen engedni a kuncogásának a leány, pedig nem az arcodat tartja ennyire nevetségesnek, hanem magát és azt, hogy mennyire zavarba jött a hirtelen jött felajánlástól. És igen hálás neked, hogy segítesz, így nem is enged egyelőre szóhoz jutni, csak egy gyors levegővétel után mondja tovább.
-Nekem kell bevásárolnom a mai menühöz és tudja elég sokat kell cipelnem. Igazán rendes magától, hogy segít nekem. De remélem nem tartom fel. Nem szeretném, ha utána megszólnák, hogy miért nem a saját dolgával törődött.
Nem akarom, hogy bajba kerüljön miattam.

* Ez elég érdekesen hangzott Hirion-nak, mert miért laknának a palotában elfek? Bár, ahogy a múltkor az fajtéjabeli, ahogy könnyedén bejutott........Mi a fene folyik itt? Most már igazán kezd kíváncsi lenni ő maga is.
Kicsit azért belepirul a lány kuncogásába és előrébb húzza a csuklyáját.
- Szívesen segítek, nem tart fel, nem sietek sehová, és én miért kerülnék bajba, inkább magácska ne kerüljön, ha esetleg meglátja az udvarlója. - jegyzi meg.
A cselédlánynak kikerekedik a neve és a sötét elf arcába nevet jó hangosan.
-He-he! Miket nem mond? Hogy lenne nekem udvarlóm? Nem vagyok én olyan kapós lány. A komolyabb srácok rám sem hederítenek.
*Kicsit mozgatja a csípőjét, hogy mutassa, nem is olyan visszataszító az alakja. És mint már megállapítottuk abszolút nem. Csak ezek szerint senkinek nem sikerült még ügyesen megkörnyékeznie a fiatal lányt.
-Még vennünk kell burgonyát. Tudok egy árust, aki nagyon olcsón szokta adni. Mindig nála veszem, ha nekem kell jönni.
* De azon felül, hogy nem kapott választ a fel nem tett kérdésért, amit talán csak az épületen belül tudhat meg... Vajon csak új éjszakai kaland az, amit szerezhet vagy van valami köze a lánynak a megbízásához is?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 9:07 pm

Bár nem az a szégyenlős fajta, azért mégis azt mondja nincs senkije, így van esélyem bevágódni nála és megtudni esetleg valamit a palotáról is és még kellemes is a társaság.
- Pedig ilyen csinos lány körül azt hittem zsonganak a vetélytársak. - hízelegtem tovább.
Jó képet vágtam a további vásárláshoz, de legalább volt időm kérdezgetni.
- Ezek szerint a palotában dolgozol, biztos szép lehet belülről, jó nagynak látszik, biztos sok a munka is ott. - noszogatom kicsit, hogy beszéljen, bár elég szószátyárnak tűnik szerencsére.
-Ó, hát de mennyire! Ne is mondja nekem! Az egészre főzni, mosni, takaritani kell. A katonáktól kezdve a szolgákon át a hivatalnokokon át mindenki ugyan arról a konyháról eszik. És ma nekem kell bevásárolnom. Ha maga nem jött volna, egész nap több fordulóban tudtam volna csak hazahordani.
Tovább sétálunk a kedvenc kalmárja felé és újabb részleteket mond el, ami az eddigi tervemet talán kicsit részletesebben megmutatja.
-A fontosabb emberek persze nem jönnek le. Nekik néhány finomságot külön is elkészitenek. De a köretet nem is tudják, hogy nem nekik készitjük. Nagy kondérokban lefőzzük a krumplit és abból jut nekk is a tányérra meg marad nekünk is.
Ha tudná mennyire utálom, hogy egész nap lejárom a lábamat és utána még fel is kell vinnem nekem is a sok ennivalót. És ők meg ott ülnek és én is lógatnám már a lábamat.
És ezek a lábak kopognak a piac macskaköves placcán.
- Milyen sok munkája van azoknak a sok kezecskéknek és lábacskáknak. - játszom tovább, hogy beszédre ösztönözzem, de látszik, hogy alig várja, hogy elmondhassa. - Azt hittem, hogy talán a fópapnő egyedül étkezik, de ezek szerint társasággal..... És te viszed fel neki is az ételt? Akkor legalább minden nap láthatod. És válogatós a nagyasszony?
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 9:15 pm

/Hirion/

-Amióta megsérült egyedül étkezik a szobájába. De nem ritka, hogy fogadást tart és gazdag emberekkel együtt, máskor pedig inkább a magas rangú papokkal, papnőkkel, hivatalnokokkal és beszélgetnek az asztal körül.
* Majd hirtelen eszébe jut ismét valami és hirtelen témát vált.
-De azt hittem te is tudod. Amikor megláttam, hogy rám kérdeztél, azt hittem a nagykövetetek keze alatt dolgozol a királynő közelében.
- Még új vagyok, sokat kell tanulnom és a sok dologtól nem érek rá sokszor mással foglalkozni. - sóhajt Hirion nagyot és elhúzza a száját. - Még téged is csak most láttalak meg, pedig igazán felfigyelhettem volna rád. - próbálja elterelni a lány figyelmét.
-Ó, hát köszönöm a bókot! -pirul bele megint- Nem is tudom, mit mondjak. De nem azt mondtad, hogy nincs semmi dolgod? Biztosan nem fognak leszidni? Én szívesen veled töltöm az egész napomat, de utána nehogy baj legyen!
* Még mindig meg van győződve róla úgy tünik, bár kevésbé jelentős dolog, hogy téged is kiküldhettek valamivel, amit ha nem végzel el időben, akkor valaki számon fog kérni.
De mivel nagy segitség vagy neki és nem utolsó szempontból imponál a lovagiasságod, ezért csak aggódását fejezi ki, nem lebeszélni akar.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 9:31 pm

- Ööö....hát ma lazább napom van, ritka pillanatok egyike, de neked szívesen segítek. - magyarázkodok gyorsan. - És különben is elvégeztem már, amiért jöttem, épp visszafelé tartottam, amikor megpillantottalak. Szóval ne aggódj. Viszont segíthetsz nekem, hogy jobban és hamarabb megismerjem a palotát és az ottani szokásokat. Ki merre található, milyen fontos dolgokat kell betartani, hogy ne legyek láb alatt az őröknek, ilyesmi. Szép hangod van, szívesen hallgatlak. - ütöm tovább a vasat.
-Ó, köszönöm! -mondja - Hát igazából nincs olyan sok szabály, amit be kell tartani. De mivel úgy is gyorsabban haladunk, ha segitesz, lesz időm mindent megmutatni.
Ha ismerik a strázsák az arcod, látnak ki-be menni, akkor nem fognak rád se kérédezni. Az elején még lesznek biztos fiatal katonák, akiknek még meg kell szokni hirtelen a sok arcot és ők náluk kicsit tovább tarthat, de nem kell aggódnod.
A folyosókon használd a szolgálók lépcsőházait, általában hátul is van minden szobának ajtaja és nem keltünk feltünést. Bár gondolom te elől jársz, ezért nem találkoztunk még.
Hú, mi is van még... Gondolkodjak csak egy kcisit!

Gondolkodik el.
- Nekem is szoknom kell a sok katonát, meg is akartam kérdezni, hogy miért vannak ennyien, vagy ez mindig így van? Talán a főpapnő sebesüléséhez van köze? - tapogatózom óvatosan tovább.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 19, 2016 9:50 pm

/Hirion/

-Nem, már az előtt is így volt, hogy Braslovba ment. Egy királynőt nagyon kell védeni, mert sok ellensége van. Akik nem szeretnék, hogy abba az irányba forduljanak a dolgok, amerre most halad.
Astelathnak is nagy kísérete volt mindig, amikor idejött. A mi királynőnknek is sok testőre van.

* Miközben ezt mondja, megérkeztek a kereskedőhöz és így a figyelme rólad őrá fordul.
-Ezekből kérnék két zsákkal, ha lehet. Megint kiszedhetem, amelyiket szeretném? -mondja mosolyogva.
* És az eladó bólintására elkezdi aprólékosan áttúrni a portékát, hogy a szebbeket kiszedegesse alulról. Úgy tűnik fontos a tulajnak is, hogy Valora Moor úrnő ne panaszkodjon. És főleg nehogy máshoz menjenek, ha véletlenül egy rossz napon megszólja az ebből készült ételt.
Kezdi a fattyú férfi kapisgálni, hogy miért is akarják majd kinyíratni a nőt, hiszen már most királynőnek nevezik, pedig még csak egy szemétdombon uralkodik, mint egy kiskakas, de már testőrök hada veszi körül.
- Talán már merényletet is hajtottak végre ellene? Szegény! - adtam a döbbentet. - Pedig gondolom egy főpapnőnek azért van magának is istenétől való képessége, hogy megvédje magát.
* Kicsit félbeszakad a csevej, pedig annyi mindent megtudott röpke idő alatt, mintha egy évig élt volna itt.
Türelmesen várja, hogy a lány kiválogassa a burgonyát.
Pedig valószínűleg aztán nekem kell cipelni azt is.

És a sejtés beigazolódik. Valóban rád vár a neheze, bár a lány sem hagyja magát, hogy mindent te vigyél. Valamit azért ő is fog, igazából nem is keveset. Csak hát jól megpakolt téged, hogy minél gyorsan letudjátok a feladatát és legyen talán egy kis szabadideje körbe kalauzolni a kastélyban.
-Jaj, nem! Hát nem hallottad még ezt sem? Valóban nagyon új lehetsz. Mindenki erről beszél. Elment Braslovba, hogy az isten kegyéből megtérítse, de az orkok rengetegen voltak. Állítólag sokakat megöltek közülük, hogy felszabadítsák a várost, pedig csak tizenketten voltak. De amikor többeket, köztük az uralkodónkat is meglőtték, jobbnak látták visszajönni.
De a kegyelmes isten azért még egyszer, utoljára bosszút ált a hitetleneken. Leomlasztotta a falait a várnak egy nagy földrengéssel. Magának Moor kisasszonynak nincsenek képességei a harchoz, jámbor asszony. De az istenünk megvédi és csodákkal siet a segítségére, ha szükség van rá.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szer. Dec. 21, 2016 7:00 pm

Nem is tudom kinek köszönjem meg, hogy ezt a lányt az utamba sodorta! Gyanakvás nélkül lát el az összes információval, amit másként valószínűleg esélyem sem lenne megszerezni. Információhoz jutok a palota belsejéről, az őrökről, a főpapnőről és szokásairól és még egy olyan emberre is szert teszek, aki maga szolgálhatja fel a mérgezett ételt úgy, hogy nekem a nő közelébe sem kell mennem. Mi ez, ha nem óriási szerencse!
Ehhez képest csekély áldozat, hogy leszakad a keze és a hátam a súly alatt, amit a bevásárlás során rám pakol.
- Igazán kedveli a főpapnőt ezek szerint az Istene. - bólintottam a magyarázatára. - És mielőbbi felgyógyulást neki.
 -Ó, köszönöm! Nem fogja levenni a figyelő tekintetét a mindent látó szem róla.
Lassan megérkezünk a palota egyik oldalsó kapujához és engem mint az "új fiút" bemutat az őrnek kedvesen. Az pedig csak bólint és a többi helyen is, ahol a biztonságra ügyelők mellett elhaladunk, mindegyiknek elmondja, hogy én friss húsként kerültél és gyanú nélkül engednek pityókával megpakolva tovább a konyha felé.
-Amint ezt lerakjuk a raktárban, meg is mutatom az épületet.
Az általam vágyott belső ismeretek igy csak percekre vannak. Ha akadálytalanul tudunk haladni, akkor nem csak a vendégek és urak által használt főfolyosókat ismerem ki, de otthonosan mozgok majd a cselédek és szolgálók hátsó járataiban is.
Azt mondják, hogy az emberek összekötik a kellemeset a hasznossal, hát én most mindenképpen ebben a helyzetben találom magam. Nem elég, hogy teljesen veszélytelenül jutok hozzá a hírekhez és a megfelelő tudáshoz, de még ezt egy csinos leányzó társaságában tehetem, akit mindenki ismer és gyanakvás nélkül elfogadják, amikor vele látva bemutat nekik. Innentől kezdve szabadon járhatok kelhetek és végrehajthatom a megbízást, ha az assassinok egyszer e mellett döntenek. Bár lehet már rég változott a helyzet, hiszen nem úgy nézett ki, mintha ellenségek lennénk a főpapnővel.
- Az nagyszerű lesz, nagyon sokat segítesz nekem ezzel, nem tudom, hogyan hálálhatnám meg. - cirógatom meg a lány vállát, minden nyájasságomat és férfias sármomat bevetve.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szer. Dec. 21, 2016 7:16 pm

/Hirion/

/Egyeztetve privátban a userrel./

A raktárban hamar lerakjátok, mely meglepően kicsi spájz inkább ahhoz viszonyítva, hogy egy egész udvartartást kell ellátnia. Ám a leány a konyhát gondosan kikerüli, nehogy megtalálják valami újabb feladattal. Inkább téged vezet körbe.
És az egyszerűség kedvéért rögtön nem a titkos zugokkal kezdi, hanem egyik sarkon kinézve mutogat.
-Ez itt a főbejárat utáni folyosó. Itt halad le a legtöbbször a vendég és a fontosabb emberek is gyakran itt hagyják el a kastélyt. De persze vannak, akik inkább a mi mellékkijáratainkat használják.
*Miközben beszél egy újabb problémával szembesülsz. A lépcső tetején, melyet bíbor szőnyeg borít lefelé, egy orrát fennhordó fajtársad bukkan fel és úgy tűnik a palota ugyan azon részét akarjátok most használni.
Határtalanul megkönnyebbül Hirion,a mikor végre lepakolhatja a vásárolt termékeket, mert már a keze is elzsibbadt. Aztán viszont azonnal éberré válik, ahogy a lány bemutatása elkezdődik, hiszen sok múlhat azon, mennyire ismeri meg a helyszínt.
Azonban alig kezd el ismerkedni az épülettel, azonnal baj bukkan fel, méghozzá annak a selfnek a felbukkanása, akit már láttam bemenni. Valószínűleg neki feltűnne egy fajtársa itt, ezért a legkézenfekvőbb dolgot teszem, elkapom kísérőm derekát és a falhoz szorítva, heves csókot kezdeményezek vele, amíg remélhetőleg a férfi elhalad mögöttük.
Ha ez álcázás lenne, akkor igen feltűnő. Már önmagában is, bár az arcodat a csuklya miatt nem látja. Ám a leány felemelt kézzel hirtelen megpróbál valamit mondani tiltakozásul, ám igen sikeresen tapasztod be a száját. És ő teljes zavarában próbál valamit tenni -igazából ezernyi apró jelet szór a nagyvilágba-, hogy ő nem gondolja...
-Ez... nem tudom mit mondjak. -mondja teljes zavarban, ingatva a fejét- Én ezt nem... A többiek előtt meg egészen biztosan...
* Nem akar elijeszteni, de rendre sem tud térni afelett, hogy már nem az az ártatlan kislány, mint eddig és ezt a főurak folyosóján következett be első alkalommal. De Draw már elfelé megy, így csak mosolyogva veszi tudomásul, hogy valakinek jó napja van ma.
És fel sem figyel a kilétedre, igy zavartalanul megbeszélhetitek a dolgot.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szer. Dec. 21, 2016 7:57 pm

Még, ha nem is olvad a karomba a lány, azért legalább nem látványosan lök el magától, mondjuk ahhoz elég erősen szorítom, de a fickó minden további nélkül tovább megy, így hamar hátrébb lépek és úgy teszek, mint aki maga is zavarban van.
- Bocsánat, csak........csak meg akartam köszönni. Bocsáss meg, kérlek. - szabadkozom felemelt kézzel. - Többé nem fordul elő, ne haragudj rám. - nézek rá nagy bociszemekkel, az egy sötét elfnek nagyon megy.
A lány hirtelen vált hangulatot és arcszint. És egy nagy levegőt véve hirtelen hadarja el.
-Jaj, nem azért mondtam, hogy megbántsalak. Ó, annyira hát nem is tudom mit mondjak, csak ez nekem nagyon váratlan meg szóval... -csak két pillanatnyi időre marad csendben, mig rájön mit akart mondani - Én nem igy képzeltem el az első alkalmat.
Kebeleire teszi a kezét és egy újabb nagy levegővétel után kicsit megnyugodva kifújja.
-Húúú, hát akkor azt hiszem menjünk is tovább az ugyan erre futó folyosón, amit a személyzet használ. Ott legalább kevesebben látják.
Úgy látszik bejön a bűnbánó tekintet, mert látom a szemén, ahogy megenyhül, így én is megejtek egy bátortalan mosolyt.
- Menjünk! De azért tudd, hogy nagyon ....hmm.....édes a csókod.
Ekkor jövök rá, hogy még a nevét sem tudom, sőt ő sem tudja az enyémet, de most igazán ostobán jönne ki, ha bemutatkoznék ebben a helyzetben.
- Nagyon kíváncsi vagyok....a folytatásra. - mosolyodtam el kétértelműen.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szer. Dec. 21, 2016 8:00 pm

/Hirion/

/userrel Skypon egyeztetve/

Ahogy haladtok szinte szívod a tudást magadba. És igen sok mindent megtudsz. Ha valaki nem csak céltalanul bolyong, akkor igen logikus a felépítése. Szinte minden szobának van egy bejárata, ami oda nyílik, ahová a pórnép nem jó ha bemegy. És egy hátsó szobája. Ezt már korábban is megtudtad, de így látva és elmagyarázva, hogy ez azt is jelenti, hogy minden nyilvános folyosónak van 1 vagy 2 rejtett társa, mely ugyan abba az irányba fut, egészen más.
Ráadásul kedvesed kihangsúlyozza azt is, ahol eltérés van és mondjuk a cselédek lépcsőháza hamarabb megszakítja ezt a sort, nem egyszer azért, mert a fontos szobákba ne tudjanak belopózni hátulról. Természetesen Valora Moor hálószobájába sem tudsz így bemenni, egy sarokkal hamarabb kell a szobalánynak kifordulnia a főfolyosóra és így ő is az ajtóban álló őr előtt megy be esténként.
Figyelmesen hallgatja a fiú a kísérője magyarázatát, mi miért van és hamarosan már lát logikát is az elhelyezkedésekben, így már nem nehéz megjegyeznie mi hol található.
Azonban látható, hogy a főpapnőt sem ejtették a fejére, vagy azt aki az őrzéséért felel, mert a szobája teljesen elszeparált, oda csak a főfolyosóról lehet bejutni, így éjjel meglepni reménytelen, ha csak előtte nem verekszi át magát az ember az ajtóban álló testőrökön, az viszont zajjal jár és ki tudja mire képes egy álmából felriasztott főpapnő?
- Nagyon jó idegenvezető vagy. - dicséri Hirion a lányt.
* Amikor épp ezt a szobát mutogatja neked távolból, hirtelen egy katona jön oda hozzátok szigorú tekintettel és mintha csak reményedet akarná valóra váltani a bemutatkozással, hirtelen a tárgyra is tér.
-Mégis mit kerestek itt? Ki ez a gyerek? Ide nem szoktunk behozni idegeneket. És neked nem épp dolgoznod kellene?
* Hogy ennek hogy sorjáznak a kérdései! Mintha a válaszok nem is lennének fontosak. Pedig nem rég pont a neveket akartad tisztázni.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szer. Dec. 21, 2016 8:30 pm

Nem kerüli el a figyelmem, hogy amikor a főpapnő lakrészénél járunk, azonnal felfigyelnek ránk és egy őr már ott is terem, egy csomó megrovásban részesíteni szegény lányt.
Szívesen orrba vágnám, hogy mit parancsolgat, de hát jobb, ha nem vonom magamra a figyelmet, így csak lehajtva a fejem kissé hátra lépek.
- Nem bántsa az őr úr szegényt, csak még új vagyok és nekem segít, hogy ne tévedjek rossz helyre. - felelem csendesen, mint aki megszeppent.
Fiatal képem általában mindenkit megtéveszt, ebben reménykedem most is.
-Nos, akkor talán megszervezhetnétek magatoknak az embereitek képzését és nem a királynő embereit zargatni ezzel! Amig nem jelentik, hogy mászkálhatsz ezen a részen, addig nincs keresnivalód itt. Iratkozz fel a listára vagy ha nem ide osztottak be, akkor másfelé nézelődjetek!
Ezzel hagy elmenni.
- Értettük, nem kell leharapni a fejünket! Mi is csak a munkánkat végezzük, mint maguk! - füstölögtem halkan, de már húztam magam után a lányt. - Menjünk innen, ne tartsuk fel az urakat.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 22, 2016 1:39 am

/Hirion/

Talán a legalaposabb munkát végezted eddig. Pedig nem is biztos, hogy szükség lesz a főpapnő megölésére. Ám talán pont emiatt -vagy mert a kiképzéseden a gyors, meglepetésszerű támadásokra koncentráltatok- most van elég időd felkészülni a merényletre.
Az elkövetkező napokban senkinek fel sem tűnik, hogy neked semmi keresnivalód nem lenne a legvédettebb házban, hacsak túlzásokba nem esel. Ilyen túlzások egyike lehet, ha nappal is a lánnyal lógsz és feltűnően mindig szabadnapos vagy. (Igen. A munka után szívesen marad veled és hamar meg is szokta a gondolatot, hogy rövid udvarlás után jártok. És néha kérdez is a követről, akinek a keze alatt te olyan titokzatos munkát végzel.)
És persze az is egy érdekes kérdés, hogy szeretnéd-e a megismert kocsma-szerencsejátékbarlangot továbbra is meglátogatni? Vagy már helyeket a városban feltérképezni.

/Egyelőre köszönöm a játékot és hamarosan folytatjuk!/

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Wora
Hozzászólások száma :

224
2016. Apr. 24.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Dec. 22, 2016 1:49 pm

[Valora Moor bejelentése]

A közleményt kitették minden piacra, köztérre, kocsmákba, eljuttatták mindenhova, ahol a Kegyelmes Isten egyházának hívői éltek, még Nini-Wellbe is.
_

Áldás néktek!

Az utóbbi időben sok hír keringett arról, hogy egyházunkat támadás érte és intrika. Jómagam is hallottam ezekről a pletykákról.

Amit igazolni tudok, hogy egy kedves térítőnk Szentkő Várába ment, elhozni azt a követ amely minket illet. A követet azonban nem fogadta más, csak undor kétely és elutasítás. A tündék a barátaink, ahogyan minden nép, ám a Szentkő várában lakó boszorkány, aki Kasszandra névre hallgat, megfertőzte az egyik tünde elméjét és arra kényszerítette, támadja meg szeretett térítőinket. Mi békésen próbálunk fellépni ezért katonáink nagy részét hazaküldtük, s csak egy kisebb csapat ment vissza. Ám őket soha többé nem láttuk, kegyetlen és gonosz módon lemészárolta őket a megfertőzött tünde Viridiel.
Népünk egy erős hívünket vesztette el, emlékezzünk rájuk szeretettel, s tudom ők már a Kegyelem asztalánál ülnek.

Mindazonáltal a boszorkány, Kasszandra egy magukat Égi istenek vallásának nevező pogány szektát hozott létre, ami bájosság kellemében tetszeleg és a megtévedt embereket mint egy ostromhajó igázza le.
Ezentúl ezek az emberek nem barátaink, Ahmest jelezte nekem, hogy az ÉGI ISTENEK VALLÁSÁNAK NEM JÁR KÖNYÖRÜLET!!!

Ezentúl minden férfi és nő, idős és fiatal, bárki, aki ezen vallások hívője, vagy rejteget ilyen embert az a mi ellenségünk, s azonnali kivégzés a jussa.
Kérlek titeket lányaim, fiaim, ha látjátok ezeket a rettenetes embereket, ne a félelem, hanem a lándzsa gyújtson szívetekben fényt és sújtsatok le rájuk könyörtelenül.
HALÁL AZ ÉGI ISTENEK VALLÁSÁRA!

Kérem most, hogy ennyi bajszerencse sújtott minket, legyetek erősek és bízzatok, hogy minden bűnös elnyeri méltó jutalmát!

Aki az alul megjelölt két személy valamelyikét látja, élve vagy holtan hozza szemem elé, s fizetsége nem csak aranyban de kegyekben is nagy lesz!

Ahmest kegyelmezzen nektek!

Valora Moor

Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 26, 2016 2:03 am

/Flint/

In medias rest. Úgy tűnik elrablód ha valamit tud a dráma műfajából, akkor az ez a latin mondat...
Ezt abból szűrted le, hogy amikor az egyik kocsmárosnénak akartál segíteni az erszény cipelésének megkönnyítésével titokban, hirtelen egy kezet éreztél a nyakadon. A bordáid között pedig egy bicskát. A füledben pedig hangokat.
-Jobb lesz, ha feltűnés nélkül megyünk fel a szobámba, kis pajtás! Nem sokan siratnának meg, ha mások előtt kellene leszúrnom téged. Főleg, ha elmondok rólad ezt-azt.
* Ám a már említett hang a hátad mögött elég sunyi és kellően magabiztos hatást vált ki, hogy 50%-ot adja a szavahihetőségének. Vagy igazat mond vagy hazudik. A harmadik lehetőség úgy tűnik számodra, hogy nem létezik.
Ha szökni próbálsz, akkor a sikátorban, ahol a teregető asszonytól pár lépésnyire történt mindez, hát ott kudarcra van ítélve a próbálkozásod. Még kiszemelt célpontod is felfigyel rád és gyanakodva méreget újdonsült ismerősöddel, hogy mit akartok. (Addig nem is vett észre. Csupán te a pénztárcáját és a nagy formátumú hátsóját.)
Ám ha az ivóban bent próbálkozol, a sok láb között egérutat nyersz hamar. Ott csak abban az esetben értek fel az emeleti szobájába, ha nem dobsz kockát az utánad hajított késre, hanem követed őt, miközben a gallérodnál fogva húz.
Eme harmadik esetben egy szokványos szállodai szobában lök az ágyra és előtted megállva hadonászik a pillangókéssel.
-Te vagy Flint? Valaki azt mondta nekem, így mutatkoztál be neki. Nem igaz?
* Ha tagadsz, akkor hamar elkezdi firtatni, hogy mivel tudod bizonyítani, hogy nem te vagy az, akit keres. Ám ha elfogadod az általa mondottakat, akkor úgy néz rád, mintha halálos bűnt követtél volna el a sérelmére.
-Ha tudnád, hogy mennyire keres valaki egy kardozó tanítványt magának! Nagyon felidegesítettek valakit.
Szerencséd van. Nem tudom, hogy hívták neked, amikor elmenekültél tőle. De én JóLovagnak ismertem meg. Nekem az is marad, még így a sereg után is. Ám az évek alatt megértettem, hogy Jólovag meghalt. Ahogy te is így kezeld mentorodat. Bármit tanított neked, bármit is éreztél iránta és akár gyűlölöd, akár megkedvelted...
Nem tudom, mi történt köztetek. De az az alak már nem létezik többé. Megint új nevet fog kitalálni és rá sem ismer senki, úgy viselkedik. Eddig sem olyan volt, ahogy én megismertem. A szegények védelmezője, a király katonája!
Ha elég ügyes és talpraesett vagy ahhoz, hogy kerestessen téged az ismerőseivel, akkor én is (mi is) jó hasznodat vehetjük, ifjú lovag! Adok egy ajánlatot. Pár dologban segítünk. Te meg meghúzod magad és azt csinálod, amit mi mondunk neked. Áll az alku, paladin?

* Rajtad áll, hogy elkötelezed-e magad egy újabb züllött arcú idegennek, aki több ismerőssel rendelkezik valószínűleg, mint erkölccsel. Ha rákérdezel, csak megerősödne a gyanúd, hogy "Valószínűleg igen." a történet Janiról szólt. Még ha semmit nem is tudsz arról, hogyan válhatott JóLovag királyi katonából Jani, a csatornában élő bandatag. És ha annak vége, miért kereste fel régi ismerőseit, hogy tartsák nyitva a szemüket és a fülüket... És ha már nyitva tartotta a ragyás képű, akkor mi lehetett köztük, amiért most nem a barátját értesíti, hogy átveheti a csomagot... Miért bízna meg benned egy itteni bandatag egy halovány ígéret vagy egy kecsegtető mondat nélkül, mint abban az emberben, akihez egykoron nagyon közel állt?
-Kezdetnek le kell mosnunk rólad a Flint nevet. Első sorban ezt kérte, hogy keresse mindenki. Hogy hallott-e felbukkanni a környékén egy ilyen suhancot?
A Jókai utcában lakik a 6. ker alatt él JonDill. A kancellár írnoksegédje, nagyon okos ember. Bánj vele tisztelettudóan! Tud neked hamis papírokat kiállítani. De aztán nekem ne menj üres kézzel! Biztos szereztél az utóbbi időben valamennyi pénzt! Ne sajnáld, ha a biztonságodról van szó!

* Ha a többszörös ha után (ha nem szöktél volna el az ivóban, ha nem utasítottad volna el elfogód különösen érthetetlen ajánlatát és ha megtalálod az említett utcát) neked kell kérdezősködnöd, hogy vajon mit jelent az a számozás, hogy 6. ker. Ám azt megtalálva egy földszint plusz első emeleti szerényebb belvárosi ház ajtaja előtt állsz. És még csak nem is utolsó akadály. Hiszen többen laknak itt. És a háziúr -ki térdig érő gyapjú kabátban, sétapálcával és cilinderben- morog, hogy a keresett személy a padlástéri egyik szobában bérli a maga kis zugát. És add át az üdvözletét neki, hogy reményekkel van az albérleti díj mihamarabbi megkapása ügyében.
Odafent pedig egy göndör, vállig érő, fekete hajú ifjú felszínes mosolygással fogad.
-Miben állhatok a rendelkezésére?
* Elmondod a dolgokat, akkor pedig pár ezüsttel megúszható lehetőséggel hozakszik elő.
-Bátorkodom ajánlani, mivel nem tűnik túlságosan eleresztve, hogy csupán egy megtévesztő irattal hidalja át a válságát. Valamilyen számára fontosabb értéktárgyról, amitől nem tervez a közeljövőben megválni, írunk egy adás-vételi szerződést de'Flint vagy von Flint vagy ha más tetszik Önnek, akkor olyan névre. Így bármikor egyszerűen igazolhatja magát a hatóságok előtt, hogy a keresett személy Flint nem Ön. Hiszen miért lenne egy Flint nevű alaknál egy de'Flint tárgya és az arról készült szerződés? Nyilvánvaló az ok, hogy mivel magánál van a tárgy, ezért nyilván Ön a tulajdonos.
Viszont a dolog szépsége, hogy sehol nem rendelkeznek arról, hogy egy ügyvédnek papírt kéne kérnie egy ilyen okirat kiállítása előtt arról, hogy a szóban forgó személy valóban az-e, akinek aláírja magát. Így én nem vállalok kockázatot és ez nem nyomja fel az árakat.
* Jó ízűen felkacag és kalapjával legyezve magát közli a rossz hírt a jóban.
-Sajnos legkésőbb Farsang után tudom csak megcsinálni. Nézz meg! -mutatja kézfejét- Ez a fagy teljesen tönkre teszi az ujjaimat. Minden télen előjön és kiszárad a bőröm. És úgy fáj, hogy ilyen finom munkát a legjobb szándékkal sem tudok végezni ilyenkor.
* Ha Jani egy újabb barátja megtalál az elkövetkező pár hónapban, akkor neked meszeltek. De ha nem találnak meg, akkor viszont olcsó megoldás. Minden más eset drágább, hiszen vagy egy másik írástudót kell kerítened vagy valahogy rendezned a sorsát, hogy ez a fazon tudjon kényes ügyeket intézni.

/Bocsi a trollkodást a Jókai utcával meg a házszámmal!/

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2773
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Dec. 26, 2016 3:38 pm

Egészen jól ment az erszény megszerzése, amíg valami bele nem nyomódott a hátamba és nem hallottam meg a suttogást a fülembe.
Az erszényt ennek ellenére már sikerült elemelnem és gyorsan eltüntettem az ingemben, éppen ezért nem igazán örültem volna, ha pont most kezdi el közhírré tenni az ismeretlen fenyegetőm azt, hogy mit műveltem, még letagadni sem tudnám.
Egyben biztos vagyok, hogy nem városőr és nem konkurencia, mert akkor már más lenne a helyzet és nem csak egy suttogás a fülemben.
Nem kockáztathatok és valamit mindenképp akar tőlem a fickó, hiszen, ha nem, akkor már az a kés nem állt volna meg a bőrömnél.
Így aztán hagyom magam felrángatni az egyik emeleti szobába, ahol nem túl kedvesen a durva pokróccal letakart ágyra lök, ahogy felérkeztünk.
- Én? Flint?Ki mondta? – emelem fel védekezőn a kezem. – Mit akarsz tőlem? Nem csináltam semmit!
Aztán csak pislogok rá, amikor azt akarja, hogy bizonyítsam be, hogy én, nem vagyok én, de végül széttárom a kezem.
Innentől kezdve valahogy nem érdekli, hogy mit mondok, elkönyvel Flint-ként, mint aki eleve biztos volt a dolgában, így aztán hallgatok és egyre jobban kerekednek a szemeim.
Persze gondoltam rá, hogy a banda és Jani zokon veszik a távozásomat, de, hogy ennyire? Képesek a sarkamba ugrasztani minden ismerősüket és azokat, akik be akarnak vágódni valami alvilági szervezetbe? Az agyam eldobom!
De a meglepetések még nem érnek véget, hiszen Janiról olyan dolgokat tudok meg, hogy komolyan leesik az állam. Lovag! Jó lovag? Király katonája, szegények védelmezője! Ez egyre különösebb és hiába vakerászik ez itt az orrom előtt, hogy felejtsem el, azzal, amit mond csak kíváncsibbá tett.
Viszont az biztos, hogy most még nem kerülhetek a szeme elé, az valamelyikünknek nagyon rossz lenne és több, mint valószínű, hogy egyelőre nekem.
Az persze nem tetszik, hogy megint valakinek a parancsaira kell ugrálnom, de ha…..
- Ha tanulhatok tovább fegyverforgatást, akkor áll az alku. – bólintottam némi gondolkodás után, bár azt nem tudtam mi az a paladin, csak tippeltem.
Mivel volt logika abban, amit ez a rosszképű késes hadovált, ezért a névváltoztatás nem tűnt rossz lépésnek. Mondjuk sok pénzzel nem rendelkeztem, de hát addig még van idő lopni hozzá.
- Rendben.
Nem kérdezem meg, hogy mi lesz utána, mert valószínűnek tartom, hogy ha megtalált most, megtalál utána is, ha meg nem, nem fogok könnyet hullatni utána.
Bár érdekes címet kaptam, kis kérdezősködés és egy kissé morózus házi úr után, máris egy fiatal fickó előtt állok, akiről elég nehéz elképzelni, hogy a Kancellárián dolgozik, igaz biztosan valami nemes rokon segítette az álláshoz, ami nem fizet túl jól, de ha pénze nem is, legalább volt esze hozzá, hogy megtalálja a jövedelmező kiskaput.
Egészen beleszédülök a hadarásába, ahogy előadja az ötleét, mert elég nehéz követni, hogy miért kell ez a papír és miért jut el valaki valamilyen hátsó következtetésből arra, hogy nekem akkor mi is a nevem, de mivel több pénzem nincs, így választás nélkül bólintok rá.
- Akkor csináld azt!
Aztán kiderül, hogy ez sem mehet azonnal, bár ebben nem tudom mi ilyen tréfás.
Savanyúan nézek rá, míg ismét elkomolyodik.
- És ha hozok neked tüzifát? Akkor lehet előbb? – nézek rá kérdőn.
Jobb lenne előbb, de ha hajthatatlan, akkor el kell fogadnom és üres kézzel távozni egyelőre.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   

Észak Bivaly Végvár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 26 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Similar topics

-
» Hegységek - Kanada és Alaszka (Észak-Amerika)