HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Rombánya
Today at 8:22 pm by Lashrael Laralytha

» Nekromanta csapdája
Today at 6:27 pm by Viridiel

» Sötét Vastelep
Today at 2:57 pm by Uráldur

» A tengeren
Yesterday at 11:38 pm by Aesma Daeva

» Nini-Well, a tévelygők és megtérők városa
Yesterday at 8:03 pm by Viridiel

» Orkok és gondok
Yesterday at 5:55 pm by Lashrael Laralytha

» Robert Halála
Szomb. Jún. 16, 2018 4:43 pm by Uráldur

» Nem jó egyedül
Szomb. Jún. 16, 2018 3:43 pm by Lashrael Laralytha

» Észak Bivaly Végvár
Vas. Jún. 10, 2018 9:43 pm by Uráldur

» Király a királynőhöz
Csüt. Jún. 07, 2018 4:30 pm by Uráldur

» Urb, a kalandosztó városa
Szer. Jún. 06, 2018 3:22 pm by Uráldur

» A tünde, a gyilkos kurva, és a hős (már ha léteznek hősök)
Vas. Jún. 03, 2018 6:26 pm by Shuga

Statistics
Összesen 107 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Zelgadis Melion

Jelenleg összesen 17194 hozzászólás olvasható. in 513 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Lashrael Laralytha, Pokoljáró Rexxan, Shuga

A legtöbb felhasználó (24 fő) Vas. Jún. 10, 2018 8:31 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Lashrael Laralytha

Shuga

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Share | 

Nekromanta csapdája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Csüt. Jún. 14, 2018 10:08 am

A hadvezérnek minden bizonnyal nem véletlenül csillant fel a könyvtárban a szeme az egyik legveszélyesebb lehetséges célpont láttán. Fontos a király elrablása, ám ha Zevadaron belüli pozícióját akarta volna pusztán erősíteni, elég lett volna csak a megölésére játszani. Úgy tűnik, idejét látja apró pénzre váltani.
-Üdvözlet neked is! Nem túl megszokott a sötét elfek látogatása erre felé. A megadását elfogadjuk és ha nem próbál meg szökni vagy ártani nekünk, akkor ígérem, sokkal jobb bánásmódban lesz része nálunk, mint minekünk maguknál.
* A királynővel való találkozás úgy tűnik, most még várat magára. Egy földbe vájt menedékházba kísérnek az erdő egy igen sűrű részén. És ha önként mész, akkor még csak nem is lökdösnek. A kezed sincs megkötözve. Csupán a fegyvereidet veszik el, megmotozva téged.
-Volt itt pár éve egy másik magas rangú self. Boko Haramnak nevezte magát. Azt mondta, a béke nevében küldte a királyotok.
* Drey számára ismerős lehet a történet. Egy igen híres hadvezér titkos akciója volt ez.

Eközben Hirion eljut a templomig. Csak a démonok mondhatnák meg neki, hogy a csudába nem foglalkoztak vele azok az erdei tünde határőrök, akik még akkor is lecsapnak, ha emberek járnak szeretett erdejükben.
A bejárat előtt két ugyan olyan szobor. Az egyik jobbról, a másik balról. Mintha csak egy négy lábon járó alacsony szintű démont ábrázolna. Pitbull szerű kinézetét hatalmas tűfogak teszik félelmetessé. Ösztönösen eltudja olvasni a már megszokott idegen nyelven irt mondatot a homlokzaton.

"Te, ki tudod a megfejtést, igyekezz vele, mert az idő az pénz!
 De ha nem vagy biztos magadban,
akkor inkább a menekülésre tartogasd a gyorsaságod!"

Odabent egy elkanyarodó folyosót lát. Teljesen sötét, ám az ő szemét ez nem zavarja.

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Csüt. Jún. 14, 2018 1:39 pm

//Hirion//

Egyszerűen hihetetlen, hogy a hadvezér és apám terve bejönni látszik, mert senki nem áll az utamba, így minden gond nélkül eljutok az elhagyatott templomig.
Már az is felmerült bennem, hogy ez az egész szándékos, hogy az erdei elfek is arra várnak, hogy valaki kikaparja nekik a forró parázsból a gesztenyét és ha sikerül megszereznem a könyvet, egész egyszerűen kifelé menet elveszik tőlem, utána nyírnak ki. Hát legalábbis egy self ezt csinálná…….
A két Őrző itt is ugyan úgy néz ki, félelmetes kinézetük mindenkit elriasztana, de én már túléltem egy ilyet.
A szöveget most gond nélkül elolvasom és természetesen most is ki lel a hideg. Tudom, hogy a halál is várhat rám. Kell ez nekem? Nem! De ha most elmegyek, akkor soha többé nem térhetek vissza a húgomhoz.
Az előttem húzódó folyosó sötét, mint a pokol feneke, de mivel a szememet ez nem zavarja, némi habozás és lelkem megacélozása után beljebb lépek.
Dreyndra
Hozzászólások száma :

135
2017. Jun. 18.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Pént. Jún. 15, 2018 12:38 am

Ahogy válaszol szinte elmosolyodom, bár ezt inkább ne tenném s az ösztönös válasz is érkezik mellé.
-Akkor melyik tábornok ágyasa ként végzem?
Ilyen meg jegyzéseimkor gondolkozom el hogy Malthael nélkül is sikeresen meg tudom én ásni a saját tizenkét lábra nyúló nevetlen gödrömet nem kell hozzá segítség. De hát hülyébb pofát vágva hagyom hogy át kutason s majd újabb szóra nyitnám a szám de előbb eszembe jut hogy most nem húzhatom az időt pont a barlang bejáratánál hisz az Hirion életébe is kerülhet, így ahogy csak lehet elindulok önszántamból velük s csak út közbe szólalok meg. De hogy minek azt már fene tudja, de hát önpusztító természetem van.
-Szóval, ha meg engednék s meg érkeztünk "fogva tartásom" helyére, egy fürdőt engedélyeznének? -Hiszen már napok óta úton vagyok.
Igaz csak saját szolgáimból tudok ki indulni milyen bánás módról is van szó, de hát a fürdés és az alapvető dolgok nálam adottak, igaz a szóbeszéd másról árulkodik a többi hadvezér és magas rangú katona lakosztályán.

Majd csak csak elérkezünk az út végére, nem mondhatnám hogy nem otthonos ahova vezetnek első látásra de hát a Werit tigris odúja is annak mondható míg nem találkozik az elf a házi gazdával. Ha végül meg adják a kérésem s fürdőt vehetek nem várom el hogy a parancsnok is távozzon míg végzek elvégre a foglyok élete nem a kényelemről szól. Így gondolom hogy a parancsnokkal kettesben maradva állok neki a fürdésnek s figyelek a szavaira, kérdéseire. s egy igen érdekes nevet mond. Ha viszont meg tagadják sincs módom ellenkezőleg akaratuknak s egyenesen a cellába vagy a kihallgatóba megyek a kalauzom segítségével ahol megint csak a parancsnok fogadhat mint beszélgető partner.
-Hát, őszinte leszek ha szándékomban állna egy a teljes népemet érintő békéről beszélni díszesebb pompában érkeztem volna mint a legendákban élő szőke hercegek.
Majd folytatom és csak felhozom a nevet amit említett.
-Igen csak ismerős a név, és a dolog is ami azzal a tárgyalással történt, de nem vagyok mindent tudó, így csak hallottam a valódi célokra utalást, és kétlem hogy önök is bele egyeztek volna hogy földjeik a saját vérükkel legyen öntözve.
De ez csak felvetés, bár a név ismerős jó magam csak a királyságban lévő szóbeszéd alapján tudok róla, annál meg jobb módja is van az öngyilkosságnak. Bár várom a parancsnok válaszát, csak csak feltárom érkezésem célját. S ha még is csak engedélyezték hogy vehessek egy fürdőt lassan elengedem magam a remélhetőleg meleg vízben bár ennyiben se nagyon reménykedek, s ha hideg a víz igyekszem gyorsan ki kászálódni belőle.
-Az én jövetelem célja majd nem hogy egyszerűbb mint egy faék, nem állok úgy hogy bármilyen lépést tegyek a trónunk felé, s ehhez szövetségesekre van szükségem akár Zevardán kívülről is, viszont innentől a legtöbb amit mondhatok hogy ezen dolgok kibeszélését csak is valódi politikai vezetőkel vagyok képes meg oldani.
Majd ahogy meg kapom a válaszát, s ha a fürdőben kényelmesen eltudom engedni magam a meleg víz hatására egy kisebb mosoly húzódik végig az arcomon ellenben ha a kihallgatóban ülök akkor államat támasztva nézek a parancsnok szemébe. Ha pedig hideg vizes fürdőben részesítenek akkor ekkora már igyekszem felvenni ruháimat.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Pént. Jún. 15, 2018 8:53 am

/Drey/

Hősnőnk a szerény lakhelyen azért megkapja a kívánt fürdőt. Úgy tűnik, hogy valaki érkezni fog és a katonák nem akarják, hogy morcosan kezd a beszélgetést vele. Vagy csak ezzel akarnak megpuhítani a kihallgatás előtt? Ráadásul férfiként illedelmesen kimennek fürdésed alatt. Próbálnak udvariasok lenni veled. A beszélgetést is csak később ejtitek meg.
A parancsnok lehangolt hangon válaszol.
-Nem hiszem, hogy bármiért is be akarunk avatkozni egy másik ország ügyeibe. A mi célunk csak annyi, hogy megvédjük az erdőnket és távol tartsuk az idegeneket.
* Ez után lassan megérkezik Amerith királynő.

/Hira írásáig ezt a szálat kicsit fagyasztjuk./

Eközben a kis self eléri a folyosó végén a hatalmas ajtót és az eddigi legegyszerűbb rejtvénynek tűnik első ránézésre az itteni feladvány. Egyetlen kör alakú nyitószerkezet, melyet el lehet forgatni és a jól hallhatóan fogaskerekeket működtet odabent, és mellette a megszokott táblázat. Fölötte pedig egy újabb baljós figyelmeztetés: "III, vagyis a három az a kettő rákövetkezője, de biztosan nem V vagy IV!"

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Yesterday at 3:37 pm

És megint ott állok egy ajtó előtt, amit az ősök rejtvénye borít és most nem felejtettem el a bejáratnál olvasott baljós szavakat:
"Te, ki tudod a megfejtést, igyekezz vele, mert az idő az pénz!
De ha nem vagy biztos magadban,
akkor inkább a menekülésre tartogasd a gyorsaságod!"

Most nincs itt a húgom, hogy segítsen, ő sokkal jobb az ilyen rejtvények megfejtésében, mint én. Persze ez nem olyan nagy dolog, mert én borzasztóan tehetségtelen vagyok ebben. Még a harcban is jobb vagyok, pedig az sem az én műfajom.
Sokáig nézem az ajtó melletti ábrát, majd azt a zárszerkezetet, aminek a megfelelő kombináció elforgatása után ki kell nyitnia az ajtót. Nem igazán találtam összefüggést, csak valami halvány ötlet volt, ami végül mégis arra az elhatározásra juttatott, hogy megpróbáljam.
Ha üres kézzel megyek ki, akkor valószínűleg halál fia vagyok, még mindig jobb, ha kísérletet teszek, mert a futásban mindig jó voltam………

A sorrend: III - I - II vagy ha négy jegyű a kombináció, a szöveges részt figyelembe véve talán még a végén van még egy III-as.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Yesterday at 5:03 pm

/Hirion/

Elképesztően izgul a Mesélő minden pillanatban és szinte egy hétnek érzi azt a rövid pillanatot, amikor Hirion oda lép a gombhoz és elfordítja. Az első szám után nem érez semmit, majd visszafelé forgatva az 1-es után kattan valami. Megint irányt változtat a keze, de a harmadiknál beragad a szerkezet és nem hajlandó bevenni a negyedik számot a kombinációban. Hiába feszül rá esetleg, túl sok a rozsda és ehelyett inkább hatalmas csattanással előre dől, magával rántva, ha nem kapja el időben a kezét.
Egy S alakban kanyargó folyosó van mögötte, mely három irányba ágazik szét a végén. A padlón egyedül az ő faja szeme képes kiszúrni talán a humanoid lábnyom lenyomatát. Valaki nem olyan rég itt járt előtte. De hogy tehette ezt meg, ha nem volt nyitva a bejárat? És egymáshoz jól illeszkedő kövek tartják maguk fölött az idők homályából iderakódott földet.
Akár hogy kutatná, oldalsó rejtett ajtót nem talál sem más magyarázatot az előtte itt járt lényre. Erős tesztoszteron szagot érez arról, míg a másik két folyosó biztonságosnak tűnik.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Yesterday at 8:47 pm

Hát ha a Mesélő izgul, akkor el lehet képzelni, hogy én mennyire izgulok és egy zabszem sem fér be, ahogy megtekerem a szerkezetet egyszer……kétszer……háromszor és…..né…….nem, az istennek sem megy a dolog, azonban mintha megmozdult volna az ajtó……..
Az utolsó pillanatban kapom el a kezem, hogy ne rántson magával a hatalmas darab, ahogy nagyot döngve a földnek csapódik.
Megmerevedtem, mint kígyó előtt az egér, mert fogalmam sem volt mi várható odabenn, vagy éppenséggel ki, így minden érzékszervem fokozottan működve figyel befelé.
Szemem próbálja egyben befogadni a látványt, hogy nehogy kihagyjak valami életbevágót.
Látom a kanyargó folyosót és aztán az elágazást, de ami a legfontosabb egy kétlábú lény nyomait.
A járat biztonságosnak tűnt, nem látszott omlás nyoma, így habozva bár de beljebb léptem.
Ott is körülnéztem, de nem tudtam rájönni, hogyan juthatott a masszív kőajtó túloldalára az, akinek a nyomát láttam, hiszen ha kinyitotta volna azt, akkor minden bizonnyal úgy járt volna, mint én és most egy kidőlt ajtó fogadott volna. Milyen lény az, aki átsétál egy falon?
Megborzongtam, mert akármi is volt, talán ő is azért jött, amiért én és akkor nem lesz barátságos.
Óvatosan közelítem meg a hármas elágazást.
Jellegzetes szag üti meg az egyik járatból az orrom, a másikoknál semmi gyanús.
Amíg nem visz rá a kényszer nem akarok harcot, így a középső járatot választom.

Uráldur
Hozzászólások száma :

5751
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Yesterday at 9:31 pm

/Hirion/

Lassan haladsz a középső járaton és húsz méter megtétele után furcsa jeleket látsz a padlón. A négyzet és téglalap alakú köveket felváltották dominó szerűen elrendezett alakzat. Balról egymásba úgy kapaszkodnak egymásba, hogy ugyan olyan annyi pötty után ugyan annyi jön. Majd a dominó másik oldalán egy új szám és a következőnél először azt ismétli meg. A középső vonalon rendszertelenül érintkeznek egymással. Míg a jobb oldalinál két szomszédos egymást mindig hatra kiegészíti.
Hirtelen lőnek ki a kör alakú dugók alól a fém nyársak és próbálnak akkor elpusztítani téged, mikor ennek a jelentésére igyekszel rájönni és fölé hajolsz. Talán egy csapdát működésbe hoztál. Mögötted leszakad a plafon egy jókora darabja és egy hatalmas, egész járatot elfoglaló kőgolyó kezdi meg a lejtős alagútban az utat feléd.
Csak a Kocka mondhatja meg, megsérültél-e a fém tüskéken.

/Kockadobás: Hatos
1-4-ig -Jó reflexeidnek hála elkerülted.
5 és 6 -Valahol a testeden átszúrt, 5 esetén 1 helyen, 6-os esetén 2 különböző helyen. Te választasz./

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Admin
Hozzászólások száma :

551
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Yesterday at 9:31 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Hatos' : 6

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Viridiel
Hozzászólások száma :

2632
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   Today at 6:27 pm

Mivel már volt szerencsém hasonló helyeket ügyes és kifinomult ősi csapdákba belesétálni , természetesen óvatosan megyek előre és azonnal megállok, ahogy meglátom a padló dominószerű elrendezését. Három oszlop és más-más elrendezés. A két szélsőben látom a logikát, de a középső elég káoszosnak tűnik.
Úgy vélem a középsőt kéne rendbe tenni, ezért kissé előrébb lépek, hogy jobban rálássak és bár nem éreztem, de biztos, hogy beindítottam valami érzékelőt, mert egyrészt hatalmas robajjal leszakad mögöttem a mennyezet és míg ez elvonja a figyelmem a dominók pöttyeiből nyársak csapódnak ki.
Fájdalmasan kiáltok fel, ahogy a vádlimat felhasítja az egyik, a másik meg előre tartott bal tenyeremen szalad át.
A mögöttem támadt dübörgésre visszakapva a fejem, azonban el is feledkezem a fájdalomról.
Az a golyó, ha elér palacsintát csinál belőlem és nagyon jön.
Azt hiszem, hogy nagyon gyorsan kel megoldanom a rejtvényt.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Nekromanta csapdája   

Nekromanta csapdája

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Similar topics

-
» -=Sima Jutsuk=-
» Hikari Ayame