HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Egy titokzatos levél
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeToday at 11:32 am by Lashrael Laralytha

» Légiósok
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeYesterday at 12:37 am by Lashrael Laralytha

» A tél csendjében
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 23, 2020 1:26 pm by Lashrael Laralytha

» Észak-Bivaly felszabadítása
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2020 3:13 pm by Isabella

» Üldözött
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 20, 2020 5:25 pm by Lashrael Laralytha

» Hirannis
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 18, 2020 9:56 pm by Hirannis

» Lashrael Laralytha
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 18, 2020 6:03 pm by Lashrael Laralytha

» A végtelennek tűnő út
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 17, 2020 6:55 pm by Viridiel

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 16, 2020 5:07 pm by Shuga

» A nagy vadászat I.
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 16, 2020 4:25 pm by Shuga

» Garr Runit
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 16, 2020 3:15 pm by Shuga

» Táncos
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2020 5:59 pm by Viridiel

» Hazatérés
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2020 9:24 pm by Hirannis

» Frissítések
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Okt. 10, 2020 2:15 am by Lashrael Laralytha

» Erdei elf mágiarendszer
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 09, 2020 1:15 pm by Lashrael Laralytha

» Erdei elf hitvilág
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 09, 2020 1:10 pm by Lashrael Laralytha

Ki van itt?
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

Lashrael Laralytha

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
Lashrael Laralytha
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Vote_lcapÉjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Voting_barÉjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Vote_rcap 
Viridiel
Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Vote_lcapÉjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Voting_barÉjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Vote_rcap 
Isabella
Shuga
Hirannis
Ethugan Merlioth
Destiny Vex
Nargash
Nariatha Ventris
Statistics
Összesen 125 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dunreg Fertah

Jelenleg összesen 20590 hozzászólás olvasható. in 753 subjects

Share

Éjtünde bál, Neminra 473. éve

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Freia Suntide
Freia Suntide
Hozzászólások száma :

245
2017. Jan. 13.

Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjtünde bál, Neminra 473. éve    Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 14, 2020 1:09 pm

-Való igaz, kicsit sajnálom, hogy nem tudom, hogy mi van az embereimmel, de egy hű emberem elkísérte őket, szóval nem aggódom miattuk.-A puccs említésére egy kicsit elmosolyodom kívül, belül azonban igenis végiggondolom a dolgot. Hiszen való igaz, ha ennyi katona van mindenhol, sőt mi több nekem is csak egy-két őröm lehet itt, mindegyik házfő könnyű szerrel eltehető láb alól.- Ebben van valami, hiszen sok házfő elgondolkodna ilyenkor egy ilyenen, főleg, ha minden irányítás az övé, de nem hiszem hogy nekem, mint szövetségesnek ezen kéne aggódnom.-mondom én is a dolog kapcsán a gondolataimat, amire ha érkezik is válasz, akkor remélhetőleg megnyugtató lesz, nem pedig idegeket borzoló. Persze ezután meg rátér a lakosztályra, melyről illik ilyenkor nekem is pár szót mondanom, de ha már itt vagyunk, lehet egy kicsit játszani is kéne vele nem?
- a lakosztály tökéletes, nagyon kényelmes és fel van szerelve mindennel, amire csak szükségem lehet. Szerintem a tábornok sem panaszkodik semmi miatt.-na persze szolgálók hiányoznak belőle, de inkább ezt nem teszem szóvá~ közben pedig ha Dagnír rátekint a tábornokomra, az illően meghajol, mosolyogva, jelezve, hogy ő sem panaszkodik. Na nem mintha ha lenne is valami akkor elmondaná, ismerem annyira, maximum nekem jelzi. Persze Dagnír tovább is viszi a szót, és bár látni rajta, hogy siet, mégis kellő időt szán rám, amit tisztelek benne. Nem igazán lennék a helyében, ugyanis nagyon sok minden olyan dologra kellett készülnie, ami elég sok stresszel jár. Így amikor említi a fürdővizet én felelek neki, de nem tartom tovább fel, hadd szaladjon, amerre a sors viszi:- A fürdővizet elfogadom, be kell vallanom, egy kicsit az utazás után jól esik az ilyesfajta kényezetés, és ha lesz ideje, akkor pedig nagyon szívesen megnézem a palotát Önnel. De tudom jól, hogy milyen nehéz is lehet egy ilyen nagyszabású rendezvényt lebonyolítani, így inkább megvárom, hogy Ön hívjon meg, hiszen nem tudhatom, mikor lesz egy szempillantásnyi ideje rám.-ezután Dagnír már az ajtóhoz is a tart, amiből pedig hamar az elköszönéshez vezeti a beszélgetést. Én elmosolyodom és bólintok neki, majd kedvesen hozzáteszem: - Köszönöm, akkor este találkozunk!-ezzel pedig halkan be is záródik az ajtó mögötte.
Nem telik el sok idő, mire az ígért víz megérkezik, én pedig megköszönve a szolgálóknak bele is mászok abba, hogy kicsit ellazuljak és feltöltődjek a hosszú este előtt.
Hátradöntve a fejemet a kád peremének, és azon túllógatva a hajamat kezdek el gondolkodni...
Nos a kémeim nagyon sokat meséltek erről és nagyon sok jegyzet is van otthon arról, hogy mik is történtek ezeken az estélyeken. Vérontás, invázió, ármánykodás és csalás... Nem túl jó kilátás, mármint lehet Dagnír jót akar ezzel az eseménnyel, de számba kell vennie azt is, hogy más házfők is vannak, sőt lemerem fogadni, hogy páraknak még a katonái be is vannak épülve a többi vendég közé, talán pár bérgyilkos is van közöttük, hogy eltegyenek egy-egy kellemetlen vendéget láb alól.-folytak a baljós gondolatok a fejemben, miközben ezzel kapcsolatban eszembe jutott valami, így a függöny mögül szóltam a tábornoknak, aki az előtérben volt eközben. -Amrektért küldess majd el egy katonát, hogy beszédem van vele, ha már nem jött velünk...- erre a tábornok annyit felelt, hogy "Azonnal intézkedem", mire én visszadőlve a vízbe picit még gondolkodtam, hogy kik is lehetnek majd akik megjelennek itt biztosan, majd miután kellően megmostam magamat és el is lazultam, kimászok a kádból, hogy felöltsem a báli ruhámat. Természetes jó sötét elf, és kissé talán ennek megfelelően paranoiás is elrejtettem a hajamban pár tűt, mint amik a frizurámat tartják, csak ezek kicsit élesebbek annál. Lehet azonban ruhám kicsit kirívó lesz, de nem számít, nem azért jöttem ma el, hogy meghúzzam magamat. És talán még emiatt találok jó szövetségeseket is.

Amikor Amrekt megjön én már régen készen vagyok, és kissé aggodalmas a tekintetem, amikor belép, talán nem titok előtte sem, hogy ez az esemény nekem nagyon fontos, és pont emiatt nagyon nehéz is lesz, így amikor megjön rögtön ránézek.- Szia, remélem jó szállást kaptál a többiekkel együtt, azonban lenne egy kérésem, és most nem fogadok el nemleges választ. El kell jönnöd velem a bálra, mert ti ketten lesztek-biccentek a tábornok felé-a védelmezőim, ha bármi történne a teremben.

Hamarosan elérkezik az idő, mire annyira vártunk, én pedig felkészülve rá indulok el az első jelzésre, remélhetőleg a két kísérőm társaságában. Az ajtó előtt egy katona várt már minket, hiszen kopogása jelezte az indulást, a folyósóra pedig kilépve végigtekintve a többi ajtón jól tudom, hogy nagy számú self vendégségre kell számítani. Rögtön feltűnik, ahogyan haladunk, hogy az addigi fáklyák helyett kristályok adják már a fényt a folyósón, ami egyébként azért is feltűnő, mert a fáklya fénye sárgás, még ezé... nos nem egészen természetesnek mondható. Már amennyire a mágia nem természetes.
Kissé feszültnek érzem magamat, ahogyan haladunk előre a folyósón, sőt ahogyan a lépteimet megteszem az emlegetett nagy ajtó felé, egyre jobban izgulok belül, hogy vajon mi fog ránk várni a mai estén? Vajon túl fogjuk-e élni, vagy ahogyan az őseim, én is egy ilyen estén vesztem el mindenemet?
Persze a tekintetemet és a gondolataimat rögtön elűzik a bálteremben fogadó látvány. A kellemes muzsika, és a szemben lévő nagy üres trónszék, mely megragadja a figyelmemet. Egy pillanatra nézem azt a csodálatos és jelképet helyet, majd az előttem lévő lépcsőfokokra fogom a tekintetemet, hogy nehogy leesek rajtuk. Ahogyan pedig sikeresen leérek a lépcsőn a körben álló katonákra nézek, majd a kísérőimre, nézve végig a tekintetükön, hogy mit gondolhatnak, majd miután a kísérő katonánk eltávozott tőlünk, szólok feléjük. -Nos ideje lesz akkor gondolom elvegyülni nem igaz? Ne feledjétek, minden amit tesztek, minden amit mondotok, most a házat reprezentálja, nem nyomásként mondom ezt, de próbáljunk jó benyomást kelteni rendben?-mondom nekik halkan még mielőtt egy nagyobb csoporthoz mennék oda, akiknek illően köszönök.
Bár sokak arcát nem ismerem, sőt azt sem tudom javarészt ki-kicsoda csak névről, így talán nem meglepő, hogy nem olyanokhoz megyek oda, akiket ismerek, és bár így nagyon vakszerencsére bízom magamat, még mindig jobb, mint azt mutatni, hogy senkihez sem megyek, mert az azt jelenti, hogy nem érdekel a társaság... Talán ez a jó döntés, talán nem.
Ekkortájt jött a nagy bejelentés, Dagnír és anyja is megérkezett a bálra, akikre feltekintve, a mellettem álló vendégekkel együtt egyértelmű. Már csak az a kérdés, hogy mi fog ma történni ezután?
Vissza az elejére Go down
Lashrael Laralytha
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

1570
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Éjtünde bál, Neminra 473. éve    Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeVas. Okt. 04, 2020 5:15 pm

Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Fb992a079739d561e15d13cedbf7f891

Dagnír Do'Odrun
+egy kis mesélői instrukció

Még Freiával

Freia puhatolózása egy halvány mosolyt vált ki belőle, hiszen a sötételfek alapvető mentalitásából kiindulva nem számított másabbra, a megtudottak alapján Freia pedig jobban kötődik a katonáihoz, mint bármely más hadvezér. Ezen óvatosságba csomagolt aggodalma némileg szórakoztatja, hiszen ezt adott esetben ki is használhatja a későbbiek során a szövetségük építésénél – és természetesen ugyanolyan nagy hatással lehet annak lerombolásában is.
- A kísérőket a katonák szárnyában szállásoljuk, tekintve, hogy nem mindenkinek adhatunk ki ilyen lakosztályt azok limitált száma miatt – int egyet elegánsan egy félkörív mentén. – A meglátogatásuk természetesen nem tilos, így adott esetben az egyik katonám segítségével megkeresheti őket, ha meg akar győződni az épségükről, ők ugyanakkor nem jöhetnek a lakosztályok közelébe a többi kiemelt vendég nyugalma érdekében. Természetesen az ellátásuk nekik is biztosítva van, így ételt-italt, fürdővizet ők is kapnak, hacsak nem tartózkodnak ezen idő alatt a városban inkább – válaszol egy megnyugtató mosoly kíséretében, végig Freia szemeibe nézve, és bár a fajtájuk nagy hazugok tudnak lenni, talán ez elég lehet ahhoz, hogy a nőben némi nyugalom alakuljon ki. Rejtegetnie úgysincs mit, így ha meg is akarja látogatni a szárnyat, nem fog semmi gyanúsba botlani, legfeljebb pár megbotránkoztató szóhasználatnak lesz fültanúja - vagy egy nő számára kényelmetlen öltözethiány látványának szemtanúja, ismerve a pihenő katonák viselkedését és szokásait, mikor nem számítanak látogatóra...
Csendesen és szórakozottan felkuncog a puccsal kapcsolatos következtetések levonására, mely a jelek szerint kisarjasztja benne az aggodalom halvány csíráját.
- Egy pillanatig sem kell aggódni, sem önnek, sem más vendégnek, de még a kísérőknek sem – jelenti ki aztán nyugodtan. – Senki nem profitálna egy mészárlásból, sem én, sem más ház, sem az egész sötételf nemzet; a fegyelmezett védelem külső hatások hárítása miatt jött létre a korábbi évekből tanulva. Ha azonban lenne is indokom egy ilyen szintű vérontásra, akkor se tenném meg nem pusztán azért, mert ezzel a saját és a családom sírját ásnám meg, hanem ez a társadalmunk pusztulását is nagyban elősegítené, amit én éppenséggel el akarok kerülni. Ezért is szeretnék pár változást bevezetni megbízható társakkal együtt – magyarázza a végén némileg sejtelmesebben, már-már hízelegve, hogy egyértelmű legyen hangsúlyából az utalás. A tények feltárása kapcsán ezen felül nem zavartatja magát; az őszinteség és események logikus levezetése ebben az esetben a kapcsolat előnyére van, egy szövetség megkezdésével pedig nem is ártalmas dolog, míg kialakul egy erősebb kötelék, bizalom.
- Ezt örömmel hallom – biccent egyet a nő felé, amint szóba kerül a lakosztály és azzal kapcsolatos elégedettsége, a tábornok felé is megismételve ezt a mozdulatot, de már közeledik az ajtó felé, nyomatékosítva távozásának szándékát – meg hát a vendégeket is szeretné pihenni hagyni a nagy esemény előtt. – Ez esetben intézkedem is, ami pedig a körbevezetést illeti... – néz maga elé, állához emelve egy pillanatra a kezét, ahogy végiggondolja, mennyi mindent kell még elintéznie és mennyi mindenről kell még kezeskednie, és így, a bált megelőző szűkös időben meglehetősen felgyűltek a tennivalók, kezdve a jeles vendégek meglátogatásáról a katonák biztos elhelyezésén át néhány jelentés ellenőrzéséig... Anyja, testőre és annak néhány kiválasztottja elképesztően sokat tesznek azért, hogy teendőket és terheket vegyenek le a válláról, de továbbra is mindenről meg akar győződni, így nem sok feladat került ki a kezei alól.
- Nos... Feltételezem, nem azonnal a bál után fog elszaladni, így azt hiszem, mindkettőnk számára az lesz a legkényelmesebb, ha rákészülünk az estére, kiélvezzük a bál nyújtotta lehetőségeket, és másnap mondjuk délután, estefelé kipihenten körbejárjuk a palotát. Addigra a vendégek nagy része már nem lesz itt, illetve ebben az esetben a szoba és a katonák számára a szállás biztosítva lesz még egy éjszakára ellátással együtt. Ehhez mit szól? – érdeklődik, megtartva a tőle jellegzetes halvány mosolyt, noha magában azért el kell gondolkodnia, ez mennyire jó ötlet, tekintettel az esetleges másnapos-fejfájós állapotára. Lehet, így el kell engedje a bált követő iszogatást, mert még a vendégektől való búcsú könnyedén menne, de egy kísérés...? Viszont az sem valószínű, hogy máskor ilyen módon tudná kiengedni magából a feszültséget, egy rövid kikapcsolódásra pedig még kevesebb esélyt lát...
- Én köszönöm, hogy eljött – bólint, előbbi gondolatai nyomán kicsit szélesebben mosolyogva, majd kilép az ajtón, kis híján felnevetve, milyen szintekre ereszkedett, miközben elküldi az egyik katonát fürdővizet hozó szolgákért.
Egy ilyen nagy esemény szervezése közben komolyan a legnagyobb gondom az, hogy mikor ihatok? Őrület, mikre rá nem vesz ennek a háznak a vezetése... Más kérdés persze, hogy az ehhez köthető nyugodt kiszolgáltatottság az, ami hiányzik neki, annak az érzete, hogy biztonságban van és kicsit ellazulhat mindenféle aggodalom nélkül.

A lakosztályban Isis-szel

Még egy darabig Rathal társaságában várakozik anyjára, noha lassan valóban ideje lenne elindulni, nehogy a késés miatt panasz érkezzen. Szeretné azt hinni, hogy a vendégek jól elvannak a házigazda nélkül is, hiszen annyian gyűltek össze, sajnos azonban ilyenkor a legtöbbször ezen a házigazdán van mindenki szeme – a sötételfek pedig kifejezetten olyanok, akik szeretnek kritizálni és teóriákat összerakni puszta félmondatokból és alaptalan elképzelésekből, miben sántikálhat a késlekedő fél. Ezzel a tudattal valóban nem engedhetik meg, hogy túl sokáig hiányozzanak, mert még a végén a bálozók eljutnak odáig, hogy a palota alatt egy hatalmas démonidéző kör van és a trónteremben tartózkodók lelkét használják fel valami erős túlvilági lény áthívásása... Igazi abszurdum lenne, ha a fajtájuk ismerné ezt a szót.
- Na jó, azt hiszem... – tápászkodik fel végül a helyéről. – Most már el kellett készüljön, de előbb benézek még Aglarnishoz és Meleth-hez is – néz Rathalra, azzal elindul legkisebb húga szobája felé, feltételezve, ott tartózkodik a két lány. Benyitva a lelkes Melethet szinte azonnal felkapja a hóna alatt, amint odarohan hozzá, és bár már nem nevezhető teljesen kislánynak, akit így kéne tartania, nem fog tiltakozni, nem ezen a napon. Na meg így közelebbről ígértetheti meg vele, hogy időben megy aludni és hallgatni fog Aglarnisra, akinek megpengeti a közeli vadászat lehetőségét ilyen módú segítségéért. Ismerve nyughatatlan természetét, bizonyára kellő kárpótlása lesz egy ilyen „unalmas” kötelezettségnek, aminek köszönhetően még a bálon se kell résztvennie, hiába látná kiöltözve és hiába szórakozna jól, ha ellepnék őt az udvarlók, akiket egytől egyig egyre frusztráltabban elhajt magától.
A lányokat ezt követően hamar magukra hagyja, előre is jó éjszakát kívánva nekik – és még egyszer felhívva a figyelmet arra, hogy viselkedjen mindkettő, míg ő és anyjuk távol vannak Rathallal -, majd magát is meggyőzve arról, hogy ez elegendő idő lehetett Isisnek összekészülni, bekopog hozzá.
- Zajlik még a szépítkezés? – érdeklődik játékosan, ezzel kérve belépésre engedélyt, de ehelyett anyja nyit neki ajtót, akinek mosolyát ösztönösen viszonozza, önkéntelenül is hátrálva egy lépést, hogy kiengedje őt – és természetesen megnézze, milyen öltözet mellett döntött. – Engem pedig egy ennél is csinosabb hölgyhöz – csatlakozik a szórakozásba, meg is hajolva a nő felé. - Bár félő, hogy így kardot kell rántanom, nehogy túl sok uraság közelítsen meg szépséged túlzott elismerése miatt - kuncog, miközben felkínálja karját, amibe amint a nő belekarol, már szólásra nyitná a száját, hacsak anyja nem előzné meg már-már gondolatolvasás gyanúját keltő mondandójával. - Természetesen! Nem szeretném, ha hanyagolva éreznék magukat – mosolyodik el szélesen, biccentve egyet Rathalnak az indulásuk megerősítéseként.

A trónterem

Nyugodt, de ez inkább az a fajta nyugodtság, ami a beletörődött halálra ítéltek sajátja, még ha az ő helyzete közel sem ilyen drasztikus. Mégis kissé olyan ez, mintha egy olyan csatába készülne, amiből biztos nem jut ki élve, ugyanakkor ez minden bizonnyal a rengeteg készülődésnek köszönhető és annak, hogy most először vesz részt egy ilyen nagy volumenű eseményen, amit ő rendezett. Párszor ugyan megfordult a capitali téli bálon, de sosem volt évről érve visszatérő tagja, nemhogy annak szervezőinek egyike. Most pedig minden szem őrá szegeződik, minden megérkezett vendég az ő döntésein csámcsog és minden jó vagy rossz vélemény a bál kapcsán az ő nevével lesz összekötve, amiről továbbra sem tudja, mennyire készült fel rá.
Ha bizonytalan is, az engedeles és fegyelmezett katonái láttán rögtön elül ez a kényelmetlen érzés, a szorosan mögöttük haladó Rathal pedig hasonló biztonságérzetet vált ki belőle – és elégedettséget. Annak tudata, hogy mennyien állnak mögötte és mellette, segíti őt abban, hogy feszes, egyenes és büszke tartással menjen végig a Pók-ház katonái szegélyezte úton, magabiztosan a beléfektetett közvetett vagy közvetlen bizalomtól, és nem akar csalódást okozni egyiküknek sem. Büszkévé akarja tenni a házat, annak minden tagját és szándékában áll egy még fényesebb korszakába vezetni azt a jövőre vonatkozó terveivel, ma pedig saját magának is bebizonyíthatja az alkalmasságát, nem csupán a megjelenteknek.
A palota előcsarnokának lépcsőjén lesétálva biccent egyet az ott tartózkodó katonáknak, halvány mosollyal fürkészve azokat a nemeseket és házfőket, akik a trónterem felé vezető folyosó ajtaján átlépve igyekeznek a bálnak megjelölt terembe jutni. Hamarosan már ők is ezen a mágikus kristályokkal megvilágított helyen haladnak, eddig kardja markolatán pihenő kezét egy rövid időre anyja kézfejéhez érintve a kölcsönös megnyugtatás szándékával, hiszen sejtése szerint ő is feszült lehet, figyelembe véve Al-Nuszra félig-meddig nyílt fenyegetését. Nem néz azonban rá, egyenesen a nyitott trónteremajtókat figyeli, aminek fényűző megjelenését már a folyosóról látni. Mindeközben lassan vesz egy mély levegőt, felkészülve a rövid, de várt beszédre, amit a megjelentek felé kell intéznie – és természetesen az Al-Nuszra által követelt vallomást sem feledte el, amit ugyanúgy beleépít a köszöntőbe.
A trónterembe érve, míg nevüket bemondják, halvány mosollyal végignéz az egybegyűlteken, felismerve több nemesi ház sarját és rezidenciák vezetőjét, megpillantva ellenségek és lehetséges barátok arcát egyaránt néhány kékelffel együtt. Úgy tűnik, a szövetséges faj sem mondott le a látogatás lehetőségéről, ami némileg megnyugtatja, hiszen ez erősítheti a két népet összekötő kapcsolatot, melyből mindkét fél pozitívan jön ki.
A karján lévő finom szorítás hívja fel a figyelmét, hogy nem most kéne elkalandoznia és fejben politikai sakkjátszmát tartania, mire anyja fel fordítja nyugodt tekintetét, újra rárakva kezét kézfejére, csak egy biccentéssel jelezve felé, hogy a köszöntő idejére elengedi őt.
- Nagyra becsült vendégeim, tisztelt házfők és nemesek – lép előrébb, széttárva a karját, ismételten végigfuttatva pillantását az egybegyűlteken, akik hamar elcsendesednek. Érzi magán az összes itt tartózkodó tekintetét és soha nem érzett még ilyen súlyt magán – soha nem kellett megnyilvánulnia ennyi nemes és vezető előtt, de a pániknak nyoma sincs benne. Ura a hangjának, a testtartásának és ábrázatának egyaránt, és nem hagyja, hogy bármilyen formában érződjön a realizálás okozta pillanatnyi káosz.
Örömömre szolgál, hogy újfent együtt ünnepelhetünk közös téli bálunkon, melynek megrendezésének feladata évek óta a Pók-házat éri megtiszteltetésként. Bízom benne, hogy, akárcsak az elmúlt évek során, most is mindenkinek kellemes kikapcsolódást fog nyújtani ez a jeles alkalom, és kedvükre lesz mindaz, amit az este folyamán tapasztalnak – áll meg egy lélegzetvételnyi szünetre, megkeresve a tömegben Al-Nuszrát és feleségét, hogy folytathassa – az ő hiányukban aligha lenne értelme magyarázkodni. - Népünknek megannyi nehézséggel kellett megküzdenie az elmúlt időszakban, és a jelentős veszteségeket jelentős változások kísérték, kezdve két királyunk egymás utáni elvesztésével, melyet nem élhettünk volna túl, ha a vezető, erős házfők nem tartanak össze. Ebből vette ki a részét apám, Uráldur első Lord is, akinek eltűnésének híre sokakhoz eljuthatott már, és nincsenek kevesen azok sem, akik azt suttogják, meghalt vagy dezertőrré vált - kezd bele, és bár rengeteg merev, semleges ábrázatot talál, hallja, ahogyan többen összesúgnak. Szavakat ugyan nem ért egyetlen néma beszélgetésből sem, a jelenlévőket nagyjából ismerve sejti a tartalmukat – mindegyik kétségbe vonja apjának visszatértét vagy az ő alkalmasságát a ház átvételére, mert egyértelmű lehet bárki számára, hogy ő akarja kézbe venni a Pókok irányítását.
- Ezen a csodás estén azonban nincs helye rossz híreknek, elvégre ünnepelni vagyunk itt, és ennek megfelelően pedig szeretném, ha személyesen hallanátok tőlem, Uráldur másodszülött fiától a hírt, hogy apám életben van és külhonban folytatja jelenlegi feladatainak ellátását, hogy dicsőséget hozzon nem csupán saját házára, de az egész népének! - Abbamarad a suttogás, és meglepett ábrázatok sorozatán vezeti végig pillantását. Egyértelműen lemondtak már arról, hogy a hírhedt-híres sötételf visszatér, és mielőtt kérdőre vonhatnák ennek igazságtartalmát, folytatja. - Olyan nagyszabású tervek kivitelezésének vetette alá magát, aminél ő maga is helytelenül becsülte meg a véghezvitelének időtartamát, ambíciózus és csörtető személyisége azonban nem hagyta, hogy ezeket félbehagyva térjen vissza, hiszen ez egy vereség elismerését jelentené. Mint katonának nevelt fia, teljes mértékben megértem és azt hiszem, a tisztelt katonatársak ugyanúgy együttértenek ezen elvvel – int egyet, jelképesen mutatva így a tisztekre, akik közül néhányan elég kéretlenül és kényelmetlenül, de kénytelenek egyetérteni ezzel. Valami félbehagyása vagy terepről való visszavonulás szinte minden esetben a bukással egyezik meg az esetükben, ezért is pusztulnak előbb a helyszínen, semhogy sebesülten hazatérjenek, köszönhetően az éjtünde mentalitásnak - az ábrázatokat elnézve pedig elég hihetőnek hangzik ez a magyarázat.
- Éppen ezért a jogörökös utód, bátyám, Thoron és apám jóváhagyásával az Első Lord visszatértéig az én feladatommá vált a Pók-ház vezetése, és így a bál megszervezésének lehetősége egyaránt. Ezen alkalmat ragadnám meg ahhoz, hogy megkérjek mindenkit, egy koccintás erejéig emlékezzünk meg arról, hogy a most távol lévő apám mennyi mindent tett és mostanáig is tesz azért, hogy ma is idegen fajok fenyegetésétől nem félve, gondtalanul itt ünnepelhetünk, hogy míg ő fáradtságot nem ismerve dolgozik és küzd, addig nekünk megadatik a kényelem neki köszönhetően! – Végig tartja a magabiztos, erélyes hangszínt, megtartva a megrendíthetetlen látszatát, elővéve minden karizmatikusságát, hogy ez a nyílt beszéde hiteles legyen, keverve a valóságot a hazugsággal, beleszőve saját hitét, hogy apja jobb esetben mit csinálhat. Folyamatosan, de nem túlzón gesztikulál, hol kicsit oldalra lép, többször váltva azt az irányt, ahova néz, hogy éreztesse, mindenkihez beszél, ez mindenkinek szól, nem csupán néhány főnek szánja a szavakat - és nem puszta meggyőzni akarás mondandója, hanem a színtiszta meggyőzöttség.
Mintha lelkesedést vélne felfedezni a merev arcokon, elsősorban a szövetséges és azok szövetségeseinek szemében, míg az ellenséges házfők inkább próbálják lenyelni elégedetlenségüket. Meglehet, hogy apja most van a leghosszabb ideje távol apja, de közel sem szokatlan esemény, hogy váratlanul felbukkan, mikor már elkönyvelték őt halottnak – és ezzel a tisztek a jelek szerint nagyon is tisztában vannak.  Bár nem iszik a medve bőrére és így továbbra sem hiszi, hogy mindenkinek meggyőződése lenne az Első Lord visszatérte, a visszafogott válaszreakció elegendő jel a számára ahhoz, hogy tudja, sikerült időt nyernie a saját pozíciójának megszilárdításához, ha Uráldur valóban nem térne vissza.
Köszönöm azok megjelenését, akik először vesznek részt a bálon, az egészségükre jómagam poharat fogok emelni, illetve a kékelf nagykövetség tagjait is külön köszöntöm! Remélem, továbbra is gyümölcsöző lesz népeink közt a kapcsolat – emeli kezét a néhányfős kékelf csoport felé, akik nem csupán bőrükkel, de másfajta szabású és mintázatú öltözetükkel is jócskán kilógnak az általános sötételf világból, noha ugyanolyan drága kelméket vettek magukra ők is. - Kívánok továbbá mindenkinek kellemes időtöltést és tartalmas, eredményes beszélgetéseket kiváló borok és étkek társaságában, az este második felében pedig a kedves jelenlévőket és fáradhatatlanokat táncra invitálom az este zárásaként – kúszik vissza a végére a mosoly az arcára. – A bált ezúttal hivatalosan is megnyitom, köszönöm a figyelmet! – hajol meg mélyen egy elegáns karmozdulat kíséretében.

"Don't worry about me, I'll be fine. Just don't look into my eyes."
Lashrael Laralytha
Lashrael Laralytha
Hozzászólások száma :

1570
2017. Jun. 27.

TémanyitásTárgy: Re: Éjtünde bál, Neminra 473. éve    Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2020 12:03 am

Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Meszol10

Freia, még Dagnír megérkezése előtt

Amrekth-ért sajnos hiába küldetsz, ugyanis a katonád hamarosan azzal az információval tér vissza, hogy a kíséretednek kirendelt szárnyban nincs. Ha körbekérdezett, akkor elmondták neki, hogy pár perc pihenő után távozott a palotából, kizárásos alapon a városba, őt ismerve pedig nem lenne meglepő, ha valami bajt keverne vagy egyszerűen csak Capital egyik vöröslámpás épületét látogatná meg. Az est folyamán ettől függetlenül még felbukkanhat, ha késve is, viszont kénytelen vagy így másvalakit magaddal vinni a tolvaj helyett, ha szándékodban áll a megszabott két kísérőt kitölteni.

A trónteremben három-négyfős társaságokat pillanthatsz meg elsőre, tagjaik mindenhol díszes, drága anyagból készült öltözetbe bugyoláltak, és egy gyors terepszemlével meg is állapítható, hogy az ilyen csoportosulások a leggyakoribbak. Öltözködésben gyakori a sötét árnyalat valami élénk színű mintázat vagy szegély a ruhák szélein, és ahol látni világos színeket, az is többnyire fehér vagy krémszín - azzal nehéz téveszteni a sötételf bőrrel -, a legtöbbükön szemlátomást ott díszeleg valamilyen formában a házuk jelképe. Vannak ugyanakkor olyan alakok is, akiknek kevésbé fényűző a megjelenésük; ők minden bizonnyal vendégek, akik nem tehetik meg, hogy hatalmas összegeket kiadjanak csupán egy este kedvéért. Rajtuk kívül még az egyenruhát viselő szolgálókat látni, akik a terem különböző pontjairól sietnek egy másikba tálcákkal, edényekkel vagy kancsókkal. A beosztottak közül a sötételfeknek valamivel díszesebb, elegánsabb az öltözékük, mint a rabszolgáké, és bár mindkettő fekete ezüstös mintázattal, egyértelmű a különbség - és ezzel a hangsúlyozása is annak, a két csoport nem egyenlő.
Nemek szempontjából eléggé kiegyenlítettnek tűnik a társaság, noha sok esetben nőt a férfi oldalán, visszafogottan álldogálva vagy annak karjába csimpaszkodva látni, ami egyértelműsíti szoros vagy egyenesen házastársi kapcsolatukat. Nehezen lehet megállapítani azonban azt, hogy ők, mint feleségek vagy feleségjelöltek mennyire szólnak hozzá a beszélgetéshez, viszont találsz olyan sötételf nőket is, akik egyedül, férj nélkül tartózkodnak itt, magabiztos kiállásukról pedig könnyedén megállapíthatod, hogy vagy ők vezetik a házukat, vagy nagyon magas beosztásban vannak, ugyanis inkább katonai kisugárzásuk van, semmint egy feleségé.
Gyorsan találsz magadnak egy triót, akik éppen aktív beszélgetést folytatnak, de nyitott beállásuk alapján nem tűnnek elzárkózóknak bekapcsolódó felekkel szemben. Az egyikük egy idősebb asszony a jelenlévőkhöz hasonlóan drága kelmékben, egyrészes, díszes-fodros, sötétzöld ruhában, mely szabásának köszönhetően a vállait némileg szélesíti, míg a karjára simulva valamivel vékonyabbnak tűnteti fel azt. A szoknyarész elegánsan omlik a padlóig, derékban kiemeli karcsúságát, hajából pedig nem sajnálta az ékszereket, akárcsak füléből a drágábbnál drágább ékköves fülbevalókat és csuklójáról a nemesfémekből készült karpereceket. Csontos, vékony ujjai között már egy borospoharat tart benne a vöröslő folyadékkal, hallgatva a csoport legfiatalabbját, a lelkesen beszélő fiatal férfit. Rajta fekete, vörös motívumokkal teleszőtt ing-nadrág-csizma kombinációja látható, ingjébe mellkasnál pedig egy aranyszín sárkánybrosst tűzött, minden bizonnyal ezzel jelezve, melyik házhoz tartozik. Mivel hallhattál már a vulkán közelében élő Sárkány-házról, nem nehéz kitalálni, hogy onnét származhat, noha erős kétségeid lehetnek, hogy ő a házfő - enyhén szólva fiatalnak tűnik ahhoz -, és amennyire tudhatod, a tényleges házfő a Fekete Mágusok büszke és méltóságteljes tagja, házas éjtünde két gyerekkel. Az előtted álló férfiból aligha lehet mindezeket kinézni.
- Hát komolyan nem hittem el, mikor errefelé tartottam és megláttam azt a tüskés behemótot azzal a gusztustalan, undorító pofázmányával! – kap a homlokához további lelkesedéssel. – Majdnem kettéharapott, de az élőholt lovam gyorsabb volt ám – húzza ki magát egy kissé, mire a nő megforgatja a szemeit, kortyolva egyet a borból inkább. A mellette álló, látványra katonának tűnő férfi viszont megszólal, folytatva a társalgást:
- És akkor miért van az oldaladon kard, ha nem tudod magad megvédeni? – kérdezi, megemelve az egyik szemöldökét, miközben karba teszi a kezét, állával bökve rá a fiatal éjtünde övén függő fegyverre. Az érdeklődő kicsit idősebb, de még bőven középkorú éjelf, tartása magabiztos és feszes; egyértelműen egy magas beosztású tiszt vagy egyenesen házfő, ruhái azonban nem tükrözik teljes mértékben azt a fajta eleganciát, ami a körülöttetek lévők többségén található. Rajta sötétkék öltözetet látsz ezüsthímzéssel, oldalán ugyanúgy ott pihen a kard egy övről lógva, rövidköpenyén pedig ott a saját házának címere: egy keselyű.
Ha csatlakozol ehhez a csoporthoz, akkor a nő éles, borvörös pillantásával alapos kutatás alá vet. Habár arca merevségéből sokat nem olvashatsz le, a nyílt fürkészése egyértelműsítheti, próbálja megmondani, te ki vagy, tekintete végül megakad a ruhádon lévő brosson. A Keselyű-házhoz tartozónak is megemelkedik enyhén az egyik szemöldöke puszta érdeklődéséből, és már mozdulna, hogy illendően üdvözöljön, a láthatóan aktívabb és hallhatóan naivabb sötételf már ugrik is eléd, hogy meghajoljon előtted - hacsak nem nyújtod a kezed kézcsókra, mert akkor azonnal eleget tesz ennek, főleg talán azért, hogy elkerülje az előbbi kérdés megválaszolását. A Keselyű-ház tagja feszes tartással, de udvariasan hajol meg előtted, míg az idős nő csak biccent egyet távolságtartón, továbbra is vizsgálódón.
- Üdvözlöm kegyét! - néz a szemedbe aztán a Sárkány-tag mosolyogva, sárga szemei ugyancsak kacagnak, majd felegyenesedve hátrarakja a kezeit. - Mi még nem találkoztunk; én tisztelt Ivory von Draco nagyuram helyett vagyok itt, Myneom Zabaran vagyok a Sárkány-háztól - biccent egyet. Van lehetőséged jobban megfigyelni, fiatal vonásain és barátságos pillantásán túl a pisze orra is rásegít arra, hogy rokonszenves legyen már csak ennyiből, rövid, ezüstszín haját pedig lófarokba kötötte, bár így is van néhány rakoncátlan tincs, melyek elszabadultan kikandukálnak.
- Erlnar Lygnet vagyok, a Keselyű-ház vezetője - mutatkozik be a középkorú férfi, a fiatalabbról átvezetve a pillantását rád. Sokat a házról nem hallhattál: annyi bizonyos, hogy erőteljesen militarista, a kiképzéseik szokatlanul kemények, de nyilvánvalóan egy kisebb házról van szó, és talán nem a semmiért. A kemény kiképzések sötételf vidéken gyakran azt takarják, nagy a halálozási ráta, de a rostában maradtak kivételesen jól teljesítő egységek. A férfi arcát is szemügyre veheted; vonásai valamelyest keményebbek az átlagos sötételfhez képest, arca jobboldalán egy vágás éktelenkedik, valamint baloldalt a szájánál is egy fegyver okozta heg található. Szemei vékonyak, acélkék tekintete óvatos, de magabiztos, orra enyhén horgas, haja pedig kétoldalt szinte teljesen lenyírva, fönn is csak néhány centire hagyta megnőni. Látványra elég frissen vágott.
Van időd itt bemutatkozni, ugyanis a nő nem óhajt azonnal hozzászólni ehhez; ő hol a brossodat, hol téged fürkész, az ábrázata és szemei azonban nem mutatnak semmit, ami alapján tájékozódhatnál: jelenleg a teljes közöny uralkodik rajta. Sejtheted ugyanakkor a vizsgálódása miatt, hogy valamit vagy tud, vagy már most nem kedvel téged.

"Don't worry about me, I'll be fine. Just don't look into my eyes."
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

651
2016. Oct. 09.
41

TémanyitásTárgy: Re: Éjtünde bál, Neminra 473. éve    Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitimePént. Okt. 16, 2020 5:07 pm

/Ale őrségben /

A bál még el sem kezdődött máris tele van élettel a kastély. Az őrök, szolgák hada sürgölődik, teszik a dolgukat, hogy mire nyitják a kapukat minden és mindenki a helyén legyen. Aztán elhangzik az ominózus startjelzés is, mint egy varázsütésre az eddigi kavalkád egy jól működő szervezett csapattá áll össze. Normál esetben rejtve jelenne meg itt ott, mint jó pár hasonló estélyen ahol senki se szúrhatta ki jelenlétemet. De most az van, hogy tiszthelyettesként ellenőrzöm minden rendben zajlik e. A kapu nyitását egy felső ablakból szemlélem, odalent most csak útban lennék. Az elhelyezett rejtett őrszemek is dolgoznak, figyelik, ki érkezik, ki távozik. Egy lélek sem hagyhatja el a bált a tudtunk nélkül. Remélem Rathal is díjazni fogja, hogy az ő munkáját végzem, miközben nagy valószínűséggel az egyik lezárt teremben lopja a napot. Miközben ezt figyelem, a folyosók is életre kelnek, a kijelölt kísérők sorba kopognak be a szobák ajtóin, hogy a nemesi vendégeket a helyükre kísérjék. Egy aprócska hibát sem vétenek, noha nem hiszem hogy mindenki lelkes attól hogy ezt a bált a Pók háza rendezi. Hát pedig jól teszik ha élvezik, mert ha nem akkor velem fognak elbeszélgetni. Bár ez csak álom, hisz nem érhetek egyikhez sem, ha csak hülyeséget nem csinálnak. Az a butaság hogy fegyverestül jöhetnek, mehetnek kicsit idegesít de ez van, Dagnír szava most a parancs, no meg az úrnőé. Rathal meg, nos biztos ejtőzik valahol. Lassan sétálok a vendégek sora mellett, hisz ők a fontosak, így én az Örség mentén haladok, és tartom szemmel az érkezőket. Jelenleg még nem történt baj, csupán egyes érdekcsoportok kezdenek el egymás közelében elhelyezkedni. A munka nem maradhat félbe, hisz az bukást jelentene. Mire Dagnír a helyére ér már én is elfoglalom a helyem Rathal mögött már ha megérkezett, de azért látszódva. Az ifjú úr, nem kis meglepetést, és fricskát tartogat egyes vezetőknek, ez talán Al Nuszra arcán lehetne megfigyelni. Szavai igazak, és miért ne térne vissza az apja ha nem halott avagy bukott el. De míg ezen mélázgatok, a szóáradatot befejezi, és az este elkezdődik.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Éjtünde bál, Neminra 473. éve    Éjtünde bál, Neminra 473. éve  - Page 2 Icon_minitime

Éjtünde bál, Neminra 473. éve

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2