KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Egy város alapítása Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Egy város alapítása Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Egy város alapítása Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Egy város alapítása Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Egy város alapítása Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Egy város alapítása Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Egy város alapítása Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 17 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 17 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Egy város alapítása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Aug. 06, 2020 8:50 pm

Elég sok idő telt már aránylag azóta, hogy a többiek elhagyták a szigetet. Talán a napjaid unalmasan telnek talán nem, de egy biztos, hogy a falu és a parton kialakult helyzet javulónak látszik.
Egy hete ment el a hajó és a törpe akit már jól ismersz kezébe vette a helyzetet. Magát már most "Parancsnoknak" nevezteti, sőt az is biztos, hogy a neminrai katonák nagyrésze beállt mögé, mint támogatónak. Egy hét alatt pedig rengeteg dolgot elkezdett elintézni, így például a parton már több faház épül és úgy néz ki, hogy ahogyan a tengerpartról a fák szépen lassan fogynak, úgy kezd egy fából épült város és kikötő vonalai kirajzolódni. Ha már itt tartunk, felfigyelhettél arra, hogy a hajóroncs, ami a parton hevert, még mindig ott van, de mára már mint parancsnoki központ szerepel, sőt az élelem és a nyersanyagok elosztása is ott történik, mindenkinek fejadagok vannak kiosztva naponta és a vízzel is spórolni kell, de összességében a falu segítségével egészen stabilnak tűnik a helyzet.
Te mint a falu megmentője egyébként még egy ideiglenes szállást is kaptál az említett településen, ahol a korábbi lakosok sajnos meghaltak egy támadás alatt. Megismerkedhettél a falufőnökkel és azt is megtudhattad tőle, hogy egy hete senki nem jött az új határokon túlról. Elég érdekes nem igaz?
Minden esetre egyik reggel arra kelhetsz, hogy az ajtódon egy kopogás hallatszódik. Ha odamész és kinyitod egy katonát látsz, fején neminrai emberi sisakkal és a kezedbe nyom egy papírt, egy rövid köszönés után, és hozzáteszi, hogy a "Parancsnok segítséget szeretne kérni tőled". Ha esetleg érdekelne téged több részlet elmondja, hogy nem tud ő sem mást, talán a találka alatt megtudhatsz ezt-meg-azt.
Vajon érdemes őt meglátogatni? Vagy inkább a falufőnöktől megkérdezni, hogy mit tudhat erről?

Információk

Szeretem ezt a kis részt... Szóval első körre nincs sok dolog, mond el hogyan töltötted az elmúlt egy hetet és döntsd el, hogy az önjelölt vezérhez mész-e megkérdezni mit is akar tőled.
Vissza az elejére Go down
Lysardriira Sheeriir
Lysardriira Sheeriir
Hozzászólások száma :

198
Join date :

2017. Nov. 08.


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeHétf. Aug. 10, 2020 11:03 am

Elyon Luven
Egy város alapítása 93a30e60a4a67a07e66c4dc236acf9ca

Miután a többiek visszaindultak hajókon, pontosabban a csapat nagy része, köztük gyakorlatilag minden ismerősöm, hamar mozgalmas lett az ott maradók élete. A helybéliektől köszönet képpen, amiért segítettem nekik, és elértük, hogy függetlenek legyenek, ne hurcolják el mindannyiukat egy általuk sosem látott, értük semmit sem tevő királyért vívott háborúba, kaptam egy házikót, ahol lakhatok. Ez volt az a ház, ahová az érkezésünkkor először benyitottunk, és senkit nem találtunk bent. Mint kiderült, a korábbi tulajdonosai meghaltak egy támadásban még az érkezésünk előtt. Maga a ház nem volt túl nagy, de még így is két teljes napomba telt, mire rendbe raktam. Teljesen le kellett pókhálózni, és a por is vastagon állt mindenütt. A bútorokon is meglátszott, hogy nem egy mai darabok, a fa már öreg volt és szálkás, így azt lecsiszoltam. A konyhában az egyik széken lábat is kellett cserélni, a régi már kissé korhadt volt. Egyenlőre elbírt, de inkább nem kockáztattam, és egy seprűnyél darabot szögeltem a helyére. Találtam pár ruhadarabot is, ami szintén a korábbi lakóké lehetett, de nem olyan állapotban, hogy hordani akarjam. Hacsak nem egy helyi koldusnak akarom álcázni magam valamiért. Bár nem voltak valami jó állapotban, de a molyok csodával határos módon nem segítettek ebben. Azt hiszem valami jó is kisült abból a rengeteg pókhálóból. Az ágy az viszonylag jó állapotban volt, az egyetlen probléma, hogy szúrt a benne lévő szalma, így a takaróul szolgáló plédek egyikét is rá kellett terítenem, azonban ezt csak reggelig hagytam rajta mindig. Nem tudom mennyire lenne baj tartósan ott hagyni, tudna-e kellően szellőzni tőle a szalma? Egyébként is jobban szeretem a csillagos ég alatt pihenőre halytani a fejem amikor csak tehetem. Csinálhatnék majd egy függőágyat az egyik erdőszéli fára. De ezen felül a ház berendezését kielégítőnek találtam. Nincs sok cuccom, így nem kellenek szekrények, a néhány polc bőven elég, étkészlet is van, legalábbis ha nem akarok nagy összejövetelt tartani - már pedig nem akarok - és néhány szerszám is akad, ha valamit még csinálnom kéne.
Még azzal együtt is, hogy ilyen sok munka volt rendbehozni ezt a nem túl nagy házat, kicsit pazarlásnak tartom egyedül lakni benne, amikor olyan sokan maradtak itt mások is. Az időjárással szerencsére nem volt gond eddig, és miután végeztem a saját kunyhómmal, mivel a faluban nem nagyon akadt tennivalóm, így segítettem nekik is a munkákban, illetve vadászni, aminek egy részét a helybéliekkel is megosztottam. A munka elég jól haladt, már kezdett kirajzolódni egy település körvonala, a házak, az utcák. Számomra meglepő módon a hajóroncso(ka)t nem szedték szét a többiek, hogy a nagyobb deszka darabokat felhasználják, bár így ott ki lehetett alakítani egy ideiglenes központot, Octavius néhai jobb keze onnan irányította a munkálatokat.
A falufőnökkel is beszélgettem később. Kíváncsi voltam, hogy miután elmentek a király követei, mennyire változik a véleményük a helyzetről, vagy mennyire derülnek ki számomra eddig ismeretlen részletek, amiket a jelenlétükben inkább elhalgattak. Arra, hogy már egy hete senki nem érkezett kívülről, nem tudok mit mondani. Végülis a falu most már elvileg nem a királyság része, és vámokat is be akartak vezetni, így biztosan felállítottak valami határőrséget is. Nem tudom mennyire a vámnak, vagy a balszerencsének köszönhető, hogy nem jött senki, de van egy olyan érzésem, hogy sokan mások is úgy éreznek, mint az itteniek, és el akarják hagyni az országukat, amit nem engednek nekik. Ennek később utána kell majd járnom, mint ahogy a nemesek véleményére is kíváncsi vagyok a királyról. Annyi biztos, hogy egyenlőre a kereskedők hiánya nem jelent komolyabb problémát a falu életében.
Az egyik reggel aztán megjelent egy katona a házikómnál egy üzenettel, mi szerint a parancsnok hívat. Gondolom a törpét érti ez alatt. Elég jól megy a dolga annak ellenére, hogy ő volt a másik, aki eltitkolta előlünk, hogy ellenséges területre készülünk, hogy innen már ki lettünk utasítva Octavius önző viselkedése miatt. Kíváncsi vagyok mit akarhat tőlem, és nincs okom visszautasítani a meghívását, így hát reggeli, és a szokásos kis testgyakorlatom után megyek felkeresni. Nem tudom mit akarhat, de a lándzsámat és pajzsomat magammal viszem. Biztos, ami biztos. Meg a katonáknak a parancsnokuk előtt így illik megjelenni, és úgy tűnik most ez a helyzet.
Vissza az elejére Go down
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Aug. 11, 2020 9:56 pm

Mesélői

Legnagyobb örömödre, de talán az időd kárára a kis házad nagyon szépen ki lett rittyentve, már-már otthonodnak is hívhatod, és talán nem is lep meg nagyon, hogy a falusiak a napok alatt hoztak neked pár apróságot, amitől a házad még otthonosabb lett. Kezdve pár apró vázával egészen egy gyümölcskosárig rengeteg féle házavatót kapsz az ottlakóktól, miközben meg is tudsz pár dolgot. A vadásztársaid például elpletykálják, hogy nagy a hiány az ércekből és fémekből, többeknek a szerszámát nem tudják pótolni, sőt ami talán nem is lep meg, hogy a gyógynövényekből sem nagyon maradt, ami bár most még nem nagy probléma, azonban később... Minden esetre ezen túl a szokásos, Neminrán is fellelhető pletykákból hallani, hogy például ki kivel kavar, ki milyen hülyeséget csinált. De nem csak ilyen haszontalan beszélgetésekben van részed. A falufőnök, Alf, ahogyan a nevét is megtudod elmeséli neked, hogy még a szokásos levelező társa se írt neki most, sőt ami azt illeti a futár sem érkezett meg a szomszédos vidékekről, de egyenlőre örül neki, hiszen amíg a készletek megvannak, legalább sok fiatal itt maradhatott, nem kerültek besorozásra, sőt ami azt illeti azt is megemlíti, hogy azóta a lakók is nyugodtabbak, de sajnos... Van pár lopás, amiről szóltak neki, talán egyszer utána járhatnál nem?
Minden esetre úgy döntesz, hogy amikor hívatnak, akkor megjelensz, és nem meglepő számodra, a régóta ott heverő hajóroncsba irányítanak.
Belül az egész inkább hasonlít egy épületre, mint egy fejjel lefelé álló hajóra egy nagy réssel az alján. Az egészet átalakították, több fából épült szintje van, sőt szobák és egyéb helységeket is alakítottak ki benne, ami a nagyjából harminc fokban megbillent hajótestben elég furán hat, hogy mégis szépen egyenes állnak. Egészen a tetejéig kell menned, vagy inkább az aljáig? Hogy megtaláld a törpödet, aki szélesre tárva a karjait üdvözöl téged:
-ÓÓÓÓÓ kedves Elyon barátom! Olyan jó látni téged errefelé! Mesélj mi újság van veled?-kezd bele a bájcsevejbe, talán még van is kedved mesélni neki, amit ő türelmesen meghallgat és utána ha rákérdezel, akkor belekezd abba, amiért jöttél:
-Akadályba ütköztünk, hiányunk van kőből és sok másból is, mint amilyenek a fémek. Ha így haladunk akkor nagyjából pár napon belül kifutunk az anyagokból, és még sok hajótöröttnek nincs fedél a feje felett. Arról nem is beszélve, hogy a kikötő körül felhúzott sárfal nem túl jó védelem, ha esetleg meggondolnák magukat a szomszédaink.-mondja el neked egy asztal felé támaszkodva, amin jól láthatóan a környék térképe látható, azaz annak egy kezdetleges verziója, amit akár egy kisgyerek is rajzolhatott volna egy zsírkrétával a padlóra...
-Sikerült amíg távol voltál megegyezni velük, hogy keresni fogunk bányákat, és ha találunk tőlük aztán ki is termelhetjük, egy kis részesedésért cserébe, szóval van egy ötletem.-mutat rá a térképen egy X-re és belekezd: -Itt van egy banditák által elfoglalt régi bánya, a felderítőink is megerősítették és ezt kéne neked megtisztítani, ha benne vagy.-néz rád reménykedve és ha rákérdeznél, akkor elmondja, hogy legalább négyen-öten vannak ott, de mindig csak kettő van a bánya bejáratánál. Azt is elmondja miért gondolt rád: Mert megbízhatónak vél, és már nincs szabad embere, de a többi hajón látott zsoldosra nem bízná rá. Mondjuk lehet, hogy te sem, mert némelyik, ha jobban visszaemlékezel úgy nézett ki, mint egy elmebeteg sorozatgyilkos.

Információk
Kérlek döntsd el, hogy elvállalod-e a feladatot, illetve kérlek írd le a felszerelésedet
ha elfogadod, akkor már el is indulhatsz a helyre is ha gondolod, ami alapjában az erdőn át vezet, a feladathoz adnak ételt, italt és választhatsz két egyéb tárgyat is.
Vissza az elejére Go down
Lysardriira Sheeriir
Lysardriira Sheeriir
Hozzászólások száma :

198
Join date :

2017. Nov. 08.


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimePént. Aug. 21, 2020 10:02 am

Elyon Luven
Egy város alapítása 93a30e60a4a67a07e66c4dc236acf9ca

A törp tárt karokkal üdvözöl. Én nem akarom megölelni, az olyan kínos. Megvakarom a fejemet, hogy mit csináljak, és végül csak köszönök neki, semmi több.
-Üdv... parancsnok. Hát, nem tetszik a királypártiak hozzáállása. Olyan mintha teljes határzárlat lenne, semmi futár, semmi levél, semmi kereskedő. Semmi hír a kis falun kívülről. Mintha megpróbálnának szándékosan rosszat elérni nekik. Egyébként egész szépen rendbe raktam a házat amit kaptam, és minden rendben a faluban. Kicsit nyersanyag híján vannak, de az eddig is így volt.
Ez után gyorsan kiderül, hogy miért is hívott: ők is nyersanyag híján vannak. Ez nem is olyan meglepő, csak az, hogy a kő is kevés. Nem messze ott egy egész nagy, sziklás partszakasz. Ezek szerint ott rossz kövek vannak? Nem mintha túlzottan értenék ehhez, de attól még furcsa. Mindegy. Megnézem a térképet amit ad, egy X-szel jelölve a bányát, amit az ott tanyázó banditáktól el kéne hódítanom. Hát, a térképen nem lesz könnyű kiigazodni.
-Rendben. Meglátom, mit tehetek.
Azzal el is indulok készülődni. Kissé kételkedek benne, hogy mégis mikor és kikkel egyezett meg a törp a bányát illetően, de meg fogom próbálni megszerezni, az biztos. Nem tudom mennyire bízhatok benne, hogy nem követi el korábbi felettese hibáját. És ha azok a banditák nem királypárti katonák, akkor az is biztos, hogy nem lenne jó ötlet őket hagyni szabadon garázdálkodni. Szerencsére a fegyverem pont nálam van, azonban barlangban sajnos a lándzsa az túl nagy fegyver, így egy kardot is szerzek, továbbá egy kötelet is elteszek az útra, az mindig jól jöhet. Akár másokat kell megkötözni, akár szakadékba leereszkedni, akármi...
Viszont ahogy elindulok, hamar eszembe jut a megoldása a helyzetnek. Biztos vagyok benne, hogy így semmi sem sülhet el balul. Akár banditák, akár a törp hazudott és a király emberei. De még az is lehet, hogy a bányánál többet szerzek. Mindössze annyit kell csinálnom, hogy egyszerűen odasétálok a bánya bejáratánál lévő őrökhöz...
Vissza az elejére Go down
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeHétf. Szept. 07, 2020 12:38 pm

Mesélői

A törpe a mondandód után kissé morcosabbnak tűnik, tekintetéből láthatod, hogy számított erre, sőt a szavaiból is kiderül: -Áhh ne is mond... Amikor a jómúltkor sikerült velük megegyezni mindenki azt hitte, hogy mint jószomszéd segíteni fognak nekünk, de ezek a szemetek inkább arra játszanak, hogy mi itt szépen kihalunk és megadjuk magunkat nekik. Hagynak kis mozgásteret, meg képesek megegyezni egy-két dologról, mint ez a bánya, de te nem láttad, hogy milyen képet vágott végig a követ. Mint aki tudja előre, hogy ez teljesen felesleges.-majd miután elmondtad, hogy végülis vállalod egy nagy megkönnyebbülést látsz rajtuk.
-Mindannyiunk nevében köszönöm, szerintem elég baljós idők járnak majd ránk, de ha belegondolsz, hogy ránk még vár az anyaföld... talán velük sikerül majd ezt áthidalni.-mondta reménykedő tekintettel a végére. Talán még el is gondolkodsz azon, hogy az eddigiekkel ellentétben, most tényleg mindent rendesen akar csinálni és nem úgy mint a hírhedt Octavius.
Ezután ha nem beszélgetsz tovább, akkor látod, hogy már valóságos sor áll mögötted, akik rá várnak és beszélnének vele ügyes bajos dolgokról, te pedig a kért felszerelések beszerzése után el is indulsz a bányába.
Az út egészen kellemes, az erdőben madarak és pár kisebb vad hangját hallani, és ha követed a megjelölt hely felé az irányt, akkor hamar egy kilógó kövektől tűzdelt füves részre érsz ki az erdőből, ahol még egy pár percet sétálva meg is látod a földbe mélyesztett bányabejáratot.
A bejárat egyébként eléggé rusztikus. Pár fagerenda közé besúvaszott ajtó van feltéve, amik egyébként sem illeszkednek egymásra jól, előtte pár fakocsi, amiknek a két kerekéből jó ha az egyik még megvan, azonban azon az egy ép kocsin már látod is a célpontodat. A több kivájt kőtömb ami a kocsin hever jó háttámaszt ad a rajta ülő két banditának, akiken állatbőrből készített rögtönzött ruhák találhatóak, egyikőjüknél egy íjat látsz a másiknál meg egy rozsdásnak tűnő kardot.
Ha pedig elkezdesz feléjük sétálni és nem lopakodni, akkor hamar észrevesznek, a két tünde férfi pedig hamar fel is pattan a helyéről, megragadva a fegyvereiket fenyegetően, majd a kardos hangját hallod meg:
-Mit akarsz itt?! Tűnj innen vagy még a végén fe-fel kell koncolni téged!-mondja kicsit határozattlanul, talán ha közelebb mész és újra felszólítanak meg is hallod az okát, bizony ő kicsit részegnek tűnik, ellenben a társa a kezében az íjjal, olyan biztosan tartja a kifeszített fegyverét, hogy a legyet lelőné a fejedbúbjáról. Mit teszel?
Vissza az elejére Go down
Lysardriira Sheeriir
Lysardriira Sheeriir
Hozzászólások száma :

198
Join date :

2017. Nov. 08.


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimePént. Szept. 18, 2020 12:28 pm

Elyon Luven
Egy város alapítása 93a30e60a4a67a07e66c4dc236acf9ca

Ahogy elindulok a bányához, út közben azon gondolkozok, hogy tényleg kell-e az nekünk. Mármint bánya az kell, de ez hasznos lesz-e számunkra? Ha a szerszámainkat pótolni kell majd, kőcsákánnyal nem tudom hogy lehet bányászni, a vasunk kevés, és ha sok vas lenne a bányában, akkor biztos használnák a bányát, nem? Na mindegy, ezzel majd a törpnek gyűlik meg a baja, nem nekem. Őt pont ezért tartjuk, hogy az ilyen dolgokat megoldja. Szerencsére eddig ebben ügyesnek tűnik, annak ellenére hogy az idióta főnökünk jobb keze volt, és igen csak elszúrták nekünk az egész ideérkezésünket. Nekem van most más problémám is, a térkép ugyanis... nem a legjobb.

Hosszas séta után végre megpillantom a bánya bejáratát, fából készült bányászcsilléstől. Van egy olyan érzésem, hogy az elf képzeletével ellentétben ezek itt nem vasból készült síneken futnak. Benne némi kő található, és két célpontom. Nem túl barátságosan fogadnak, de hát ez teljesen várható volt. A pajzsommal a kezemben (egy nyílvessző hárítására készen) sétálgatok egy kicsit, miközben megpróbálok barátságosan szólni hozzájuk, oldani kicsit a hangulatot. Azért túl közel nem megyek hozzájuk, és megpróbálok úgy helyezkedni, hogy a Nap mögém kerüljön, ha nem hallgatnának a szép szóra.
-Áh, ti banditák vagytok, ugye? Remek. Na végre, hogy ide találtam! Ilyen béna térképet nem láttatok még, fogadjunk! Ha lenne lányom, ő is tudna ilyet rajzolni, hahaha. Na, de térjünk is a témára. Örülnék, ha azokkal a fegyverekkel nem nagyon mutogatnátok felém. Mármint, azért küldtek, hogy megöljelek mindnyájotokat, de nem is tudom, hogy sikerülne-e, meg aztán támadt is egy sokkal jobb ötletem. Nem tudnátok szólni a főnöknek? Lenne egy ajánlatom, kíváncsi vagyok, mit szólna hozzá.
Vissza az elejére Go down
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeKedd Okt. 06, 2020 3:03 pm

Mesélői

Habár a nap felől érkezel mégis észrevesznek, bár nem nehéz főleg, hogy feltűnően barátságosan köszöntöd őket. Az egyikőjük a szemüket is eltakarja, hogy jobban kitudjon venni, már amennyire így is lehetséges.
A mondandódra viszont összenéznek, nem értve, hogy mégis ki vagy te és mit képzelsz, de egyenlőre úgy néz ki működik, mert nem támadnak, vagy éppen mészárolnak le. Aztán aki szólt hozzád összeszedi minden gondolatát és egy rövid kellemetlen felnevetés után megszólal:
-Hmm... legyen dobd le a fegyvereidet, pajzsodat és odaviszünk elé, mit szólsz?-néz rád komolyan, hiszen te is sejtheted mire gondol. Valószínüleg arra, hogy egy őrülttel van dolguk, de hátha valami dolgod van tényleg a főnökkel.
De sejtheted, hogy nem teljesen hülye. Hiszen a fegyvereidet eldobatja veled, szóval ha arra gondolnál, hogy elteszed láb alól gyorsan a főnököt, akkor így nem fog menni neked.
A kérdés, hogy engedsz-e neki.
Vissza az elejére Go down
Lysardriira Sheeriir
Lysardriira Sheeriir
Hozzászólások száma :

198
Join date :

2017. Nov. 08.


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeVas. Nov. 08, 2020 11:40 am

Elyon Luven
Egy város alapítása 93a30e60a4a67a07e66c4dc236acf9ca

Nem tűnnek nagyon erőszakoskodónak, de a fegyvereim és a pajzsom nem tetszenek nekik. Nem is tudom miért vártam, hogy teljes fegyverzetben a vezetőjük elé visznek majd. Viszont igen csak feszélyez, hogy minden nélkül kellene elé állnom. Nem tetszik, hisz mégis csak banditák, akikkel nekem is lehet hogy el kellene bánnom, azért is küldtek, és ők is lehet, hogy engem csak ki akarnának rabolni. Szeretem ezt a lándzsámat, nem akarok tőle megválni. Fegyvertelenül sem szeretek felfegyverzett ellenség között sétálni, de a lándzsámat is féltem... További hosszas hezitálás után végül úgy döntök, hogy engedek nekik. Félig-meddig.
-Legyen! A fegyvereimet itt hagyom. A pajzsom viszont magamnál tartom. Annyira azért nem bízok bennetek, a főnököt meg úgysem tudom megölni vele, úgyhogy nincs mitől tartanotok. Ti is eltehetitek a fegyvereteket, ha szeretnétek.
Ezt követően lassan megindulok a bánya bejárata felé, a lándzsámat csak két ujjal tartva, hogy oda támasszam azt, mi után a többi fegyveremet is leteszem mellé.
-Ajánlom, hogy még itt legyenek, amikor végzünk.
Vissza az elejére Go down
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeVas. Feb. 21, 2021 1:47 pm

Mesélői

A banditák kicsit meg is nyugodnak attól, hogy látják, hogy a fegyveredet hogyan fogod, le is teszed azt a pajzs ellen nincs ellenvetésük, hiszen "mi is így döntöttünk volna". Nem sokra rá pedig ki is rajzolódik előtted a beltér. Egy nagy tér köszönt rögtön a vékony bejárat után, majd hosszú és sok-sok számú járat vezet szerte széjjel, ha figyelsz, akkor megszámolhatod, hogy 6 járat visz befelé azon kívül amin téged levisznek, ami nem mellesleg a legszélső bal oldali. Sok embert bent nem látsz, egy támasztja a falat a gerendák közelében, míg egy másik éppen fáklyákat cserélgeti, hogy ne legyen annyira zavaró a szürkeség és a sötétség. Persze az utad nem itt ér véget, ötven métert sétálhattok a fáklyákkal és a csákányhasítokkal tördelt falak mellett, mikor egy szőnyegezett nagy helységbe értek a végén egy jól láthatóan régi királyi katona ül egy hatalmas faasztal mellett.
-Nocsak, csak nem egy látogató?-kérdezi morcos hangján a bal szeme alatt vágással rendelkező ősziesedő férfi. -Miben segíthetek furcsa bőrű barátom?-talán érezhetően furcsán kedves bandita létére? De vajon mi lenne a jó lépés?
Vissza az elejére Go down
Lysardriira Sheeriir
Lysardriira Sheeriir
Hozzászólások száma :

198
Join date :

2017. Nov. 08.


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeVas. Feb. 28, 2021 12:39 pm

Elyon Luven
Egy város alapítása 93a30e60a4a67a07e66c4dc236acf9ca

Én is megnyugszok, miután a banditák megnyugszanak a fegyvereim letételére, és nem kezdenek el aggresszívkodni az immár fegyvertelen velem. Ahogy vezetnek a bánya belsejébe, megpróbálok minél inkább az egyes járatokra figyelni, hogy ki tudjak majd találni ebből a labirintusból, de végül hamar megérkezünk a főnökükhöz, így a kitalálással biztosan nem lesz probléma, ha a dolgok rosszul sülnek el sem. Ráadásul még a főnökük is egy értelmes embernek tűnik, akivel lehet normálisan beszélni. Nem mondom, hogy ezt vártam volna a banditáktól, de reménykedtem benne, és örülök, hogy szerencsém is volt.
-Hát.. nem szeretem ha a bőröm alapján hívnak valaminek, van nevem is, Elyon Luven. De ha már így tette fel a kérdést, akkor hagy térjek egyből a lényegre: segíthetnél követ bányászni.
Megvakarom a fejem. Ez így elég furcsa lehet, ezzel csak így hirtelen letámadni valakit, úgyhogy nekifutok még egyszer, távolabbról.
-Nem tudom hallottatok-e már róla, de messzi földről érkezett hajósok vagyunk, akik kikötöttünk itt a közeli partszakaszon, és most komolyabb építkezésbe kezdtünk. Az építkezésekkel pedig az a helyzet, hogy általában kell hozzá sok alapanyag, fa, kő, és itt jön képbe ez a bánya, ugyanis a környéken erről az egy helyről tudunk, amit sikerült kiharcolni a királyi erőkkel szemben. Az építkezésekkel van egy olyan dolog is, hogy sok munkaerő is kell hozzá, úgyhogy egyedül kellett jönnöm, hogy a helyi banditákkal is harcoljam le a bányát, de tudod, nem szeretem a felesleges vérontást, és idefelé jövet támadt egy ötletem. Ha ti bányásznátok nekünk követ ételért cserébe, akkor nekünk nem lenne problémás sem a munkaerő, sem a kő, a helyi lakosok nem halnának éhen miattatok, titeket pedig nem akarnának megölni több százan azért amit csináltok. Mindenki nyerne! Mit gondolsz?
Vissza az elejére Go down
Isabella
Isabella
Hozzászólások száma :

571
Join date :

2016. Dec. 14.
Age :

28


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm

Mesélői

A beszédedet az ottlévők csendesen hallgatják végig és mély hümmögéssel jelzi a főnök, hogy érti miről beszélsz, de egyben látod rajta azt is, hogy nem tudja mit kezdjen hirtelen ezzel az ajánlattal.
-Természetesen hallottam róla, ki ne tette volna a sok nagyobb fajta mágia elszórása után, amit még kilométerekről is lehetett látni. Az ajánlat is egészen csábító, de...-hagyja itt félbe, mikor társaira néz akik téged kísértek. -Dezertőrök vagyunk és mint így ilyenek nem lennénk túl védettek, ha a királyságból keresnének minket. Benne vagyok az egészben, ha biztosítotok nekünk védelmet és menedéket. Ebbe beletartozik a rendes ház is.-néz rád kicsit problémásan tekintve rád, miközben bólint egyet és csak ti ketten maradtok ott a helységben pár percig, maga a főnök feláll két fa kupát maga elé rakva és megkérdezi: -Egy pohár vizet? Társaimból és barátimból hívattam be párat, hogy megvitassuk ezt az egészet, de amit mondtam, szerintem nekik is tetszeni fog. Persze ha ti is benne vagytok a hajósaiddal Elyon.-ha pedig kérsz vizet tölt neked is bele és közben elmondja a nevét is: - Egyébként Ramta vagyok, Ramta a Hajnali fény jelenlegi vezetője.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Egy város alapítása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy város alapítása   Egy város alapítása Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Egy város alapítása

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Lukoil, a csendes város

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Avaratia-szigetek :: Fekete-partok-