Angyalszirom
Előfordulás: Emberek királysága, Nysiy, Oughwari hegyek
Gyakoriság: gyakori
Leírása: Bár nem számít kuriózumnak, azért mégse úgy képzeljük el, hogy egy rét teli van ilyen gyönyörű virágokkal! Az orkok területén annyira különleges, hogy gyakran az állhatatosság próbája, hogy elinduljon és leszedjen egyet belőle. Nem egyszer ha a fiatalokat nem engedik portyára menni, elindulnak és addig nem térnek vissza a falujukba, amíg nem szereznek egyet. És ezzel gyakran kivívják a felnőttek tiszteletét, akik ez után a bakfisokat magukkal viszik a következő fosztogatásra.
Emberek királyságában és az Érintetlen vadonban sokkal gyakoribb, talán azért, mert nem ritkítják meg őket hőzöngő serdülők.
Tüskéje enyhén mérgező, gyerekek akár bele is halhatnak, de nagyobbaknál vagy szívósabb szervezetű kölyköknél nem öli meg őket, csak nagy belső fájdalmak a tünetei. (Talán ezért is választotta az ork hagyomány a csatára érettség bizonyításának ezt a virágot.)
A szirmából készíthető egy speciális eljárással olyan nedv, ami a barghesteket sokkal könnyebben megöli. Más fajnál ilyen hatást nem jegyeztek fel. És a démonok nagy szerencséjére mit említettük, nem az ösvény következő kanyarjában bukkan rá az áldozat, ha végre felismeri, ki is vadászik rá.
Szivárványfa
Előfordulás: Neminra szerte, Zevadart kivéve
Gyakoriság: nagyon ritka
Leírás: A szivárványfák helyét csak a legmagasabb tudós rendek és kivételes helyzetű vezetők ismerik. Misztikus növény, melyet végszükség esetére tartogatnak, ugyanis szépségük mellett különleges tulajdonságuk, hogy egy másik tündérfa lábához tudják vinni az utazókat, így nagyon rövid idő alatt megtehetnek nagyon nagy távolságot.
Ám az, hogy csak nagyon kevesen ismerik a helyüket és titkukat, azzal is jár, hogy nem tudják még magabiztosan használni. Így szinte véletlen, hol fog kikötni a bátor próbálkozó. Nagy megkönnyebbülés persze számukra, hogy az éjtündéknek nincs ilyen fája kopár, kietlen birodalmukban, mert nagyon nagy veszély lenne számukra véletlenül átjutni oda.
Ha eső után szivárvány jelenik meg az égen, a szájhagyomány még mind a mai napig emlegeti, hogy valaki azon keresztül utazik, ám a gyerekek hamar rájönnek, hogy sosem érik el a szivárvány lábát, hiszen az csak káprázat.
Boojum (lándzsavirág)
Előfordulás: Neminra szerte
Gyakoriság: közepes
Leírása: Szárazságot és nedvességet épp olyan jól tűrő növény, így sok helyen elterjedt. Azon ritka példányok egyike, akik húsevéssel táplálkoznak. Nagytestű állatokat nem tudnak elejteni, mint ökör, szarvasmarha, elefánt, de az ember méretű lények ha közelükbe tévednek, megtámadja őket. A lándzsavirág elnevezést onnan kapta, hogy a törzsén lévő szúrós töviseket lándzsaként lövi ki és ha tud, az inda szerű -nyugalmi állapotban rejtett- végükkel megpróbálnak rátekeredni, hiszen semmi hasznuk nem lenne belőle, ha az erős idegmérgükkel megölt áldozat elmenekül. Egyszerre akár öt-tíz lövedék is az arra járóra indulhat el. Ha sikerül körbefognia rángatózó áldozatát, akkor a nyúlványok a törzshöz vonszolják és oda kötözik őket, majd lassan elkezdi megemészteni.
Sisakvirág
Előfordulás: Neminra szerte az érintetlen réteken, ám a legelőkről hamar kipusztulástól
Gyakoriság: gyakori
Leírás: Ez a szép virág csak néhány szörnyvadász számára ismert titkot rejt. Ebből készítik titkos recept alapján a mérget, mely a leghatásosabban öli meg a farkasembereket. Más átváltozó fajokra is hatással van, de őket csak nagyon lelassítja mozgásukban, de nem öli meg. Viszont ha nem eredeti alakjukban vannak, akkor visszaváltoznak, így lehullik róluk az álcájuk.
Mivel a természetes élőhelye nagyon visszaszorult az egye terjedő legeltetés és kaszálók miatt, ezért a kipusztulás fenyegeti, így a köznép körében a legnagyobb udvariatlanság ilyen virágot ajándékozni. De ahol még háborítatlanul él, ott biztonságban virágzik és akár többet is találhatunk belőlük.