KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 23 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 23 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeVas. Dec. 07, 2014 12:32 pm

/Guuu/

Miután Viridient hátra hagyta meghalni, a hadvezér, kit titkos célok hoztak erre a vidékre, jobbnak látta lerövidítenie az utat. A még fás völgyek aljából egy magasabban fekvő hágó felé vette az irányt.
El szerette volna kerülni a nehezebb terepet, nem csak nehezen járható volta miatt, de nem érezte magát jól. Viszont nem tudta biztosra, nincsenek-e a közelben az erdei barátai, akik hamar a nyomára bukkannának a sok növénnyel körül véve. Itt fent a tiszta időben messzire látni. A hatalmas sziklatömbök tövébe néhány növény tud csak megélni, amik alkalmazkodtak a zord időjáráshoz. Az egyik igen gyakran felbukkant, mostanában volt az érési szezonja.
A lovat és gazdáját egyaránt megpróbálta a terep. Több helyen mindketten négykézláb másztak fel. De a hátasra szüksége lesz, ha kiér a síkságra. Jobb szeretne a völgyben menni, ahol megült a köd és a fák jobban rejtik. Bár jelentősen csökkenti a látótávolságot, azon a részen ez segíthetné akár abban is, hogy átcsússzon a barangoló orkok között.
Itt nehéz lesz a figyelő tekinteteket elkerülni és ha egyszer befogják, csak a hasadékokba és barlangokba tud megbújni, ahol menekülésre jóval kevesebb lehetőség.

/Rád bíznám, hogy hol és hogyan futunk össze. Smile /
Vissza az elejére Go down
Gushagak
Gushagak
Hozzászólások száma :

27
Join date :

2014. Oct. 23.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Dec. 11, 2014 10:48 am

Bátyám, Gorgo nyolc napja hagyta el a falunkat, hogy a többiekkel tartson fosztogatni. Kiváló harcos, biztos ki fog tűnni társai közül, és sok zsákmánnyal tér majd haza. Én viszont egyre magányosabbnak éreztem magam, mióta elment. Ő volt az egyetlen, aki nem utasított el engem, főleg mióta a falu kezdte sejteni, hogy nincs minden rendben velem. Pedig minden a legnagyobb rendben, csak éppen sámán vagyok. De ezt ők nem tudják egyenlőre, és jól is van így.
Nyolc napja egyre kevesebbet segítek szüleimnek, egyszerűen nem megy. Nem bírom közöttük és kardnál élesebb nyelveik kereszttüzében. Ikgnath, mesterem rejtekét is mind ritkábban kellett felkeresnem, így a hegyek közé menekültem, a hegyek és a természet ölelésének magányába. Bőrökkel körbe tekert talpam alatt roszogott a hó, ahogy a fém kapaszkodók belemartak a fehérségbe. Utaimon számos növényt és reagenst szereztem már a legkülönfélébb rituáléinkhoz, és most is egy ritka, kék virágot kerestem, mely jól elkészítve hallucinációt okozhat. Én szeretem használni a rendelkezésemre álló dolgokat, míg mesterem inkább az elemi varázslatokat és a szellemvilágot kedveli. Azokkal csak annyi a baj, hogy jobban kimerítik az elmét és a testet. Bár hatásosabbak is.
Belenéztem térképembe, amit magam rajzoltam az elmúlt hónapok alatt egy fiatal őz bőrére. Nem mestermunka, de megfelelő. Most is útbaigazított. Nem mintha magamtól nem tudtam volna, hogy a szurdokból hol kezdjek el a hegyre kapaszkodni. Elindultam felfelé, miközben agyam egy része új dolgokkal kísérletezett, és csak fél szemmel figyeltem a külvilágot. Ha ismeretlen terepen járok, ezt nem engedhetem meg magamnak, de itt biztonságban éreztem magam. Lehet nem kellett volna? Szemem sarkában egy sötét alakot pillantott meg, és tudtam, hogy nem szellemet látok, azok már rég nem kísértenek. Felkészültem harcra és menekülésre egyaránt, kezem ügyébe helyezve a porokat, amik kellhetnek. Elkezdtem koncentrálni, hogy hívjam hatalmas farkasaimat is, ha nagy lenne a szükség, és elindultam arra, amerre az alakot láttam.
- Héé! - kiáltottam, remélve, hogy meghallja, és ha értelmes és barátságos lény, akkor elindul felém. Persze az ellenkezője is lehetséges, de felkészültem arra is. És én magam nem fenyegetően közelítek, vagyis nem látszik rajtam, hogy bárkinek árthatnék. Kíváncsiságom egyre nőtt, ahogy tovább haladtam, egyre várva, hogy feltűnjön az alak.


A hozzászólást Gushagak összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Dec. 16, 2014 10:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://artaanachronicles.blogspot.hu/
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeCsüt. Dec. 11, 2014 9:32 pm

A sötét elf hadsereg legtekintélyesebb tisztje makacsul baktatott felfelé a nyereg felé. A táj egyre zordabb lett. A hóban kotorászva kereste a kapaszkodót, miközben lova egyre kevésbé bírta a meredek emelkedőt. Ám küzdöttek derekasan... rossz hasonlattal, mint kacsa a jégen.
A seregben megtanulta, hogy ha akar valamit, azt bármin átgázolva megszerezze. Ne álljon elébe túlerőtől való rettegés, sem pedig a felszín jelentette akadály. Ráadásul hadvezérként azt is a fejébe véste, hogy ezek nem mások, mint puszta tereptárgyak, melyekhez a tervet hajlítani kell. A többi nép közötti megosztottság vagy az információ lassú áramlása mind olyanok voltak számára, mint egy hegy, mely szétválasztja a katonák állomáshelyeit, vagy egy folyó, mely a haladást lassíthatja vagy akár egy csónakos rajtaütésre lehetőséget ad.
~A katona nem fázik, csak érzékeli a hideget!
*Bár az extrám hideg időjáráshoz minden faj közül ők alkalmazkodtak a legjobban, ám még ők sem fürdenek a csontig hatoló hidegben. Talán csak az orkok azok, kik hozzájuk hasonlóan bírják a telet és északot. És ez a közös vonásuk nem tette egy pillanatig sem szívesebben látottá ama fajt Uráldur szemében. Még mindig nem értesült elmenetele előtt arról, hogy az új király szövetség kötéssel követet indított az ork törzsek vezéréhez. Talán jobb is most még lelki békéjének. Ám azt sem tudni, hogy a másik nép körében mennyire elterjedt a hír, hogy a két faj nem fenyegeti egymást?
- Héé!
Nem véletlen, hogy egy helyivel sem szeretett volna találkozni, ami most megtörtént. Ahogy felnézett a hegyoldalba, megpillantotta a nőt, ki egy szikla mögül előbukkanva már közeledett is felé. Még jóval fentebb volt, mint a tünde, nem kevéssé zavarta is a férfit. Gyorsan visszapillantott a nem rég elhagyott kő felé, hogy a mögött keressen fedezéket, de mivel paripáján keresztül kellett volna keresztülverekednie magát, így lemondott róla. Hátáról lekapva az íjat próbálta megcélozni a másikat, miközben hátasát másik kezével maga és az érkező közé húzni, hogy kicsit legalább takarja őt.
-Nem akarunk titeket fosztogatni. Csak áthaladni a territóriumotokon. Ha nem támadtok meg minket, mi sem bántunk titeket.
*Bár úgy számolta, hogy Saraven talán csak napokkal később fog intézkedni az ide is behatoló felderítőkről, de úgy vélte, hogy ez egy hasznos adu a kezében. A váratlanul megjelenő fajtársairól senki se tudhatja biztosan, hogy csak egyedül kószáló hírszerző vagy egy kisebb-nagyobb csapat leszakadt tagja. Inkább vigye ez a nő hírét, hogy a rettegett had újra elindult, mint hogy kiszolgáltatott, magányos hősnek nézze. (Még ha jelen pillanatban ez is volt a helyzet.)
Egyelőre esze ágában sincs lőni és szívből örülne, ha az ork visszavonulót fújna. De tisztában van azzal is, hogy a legkevésbé sem előnyös a helyzete. Ha nem csak egy magányos vadászba bukkant, akkor a túlerő már adott is. Még nem látja tisztán, így nem tudja kizárni, hogy nincs nála távolsági fegyver, amivel fentről igen könnyen tűpárnává változtathatja. És egyetlen reménye egy csatában a közelharc, melyet csak akkor fog a lány választani, ha úgy ítéli meg képességeit, hogy ez az erőssége. (Összefoglalva ellenséges területen elkapták. Ideje lesz eszesebb dolgot is kigondolni, mint hogy viszonozza a tüzet a nyilaival. Különben nem fogad egy aranyba se, hogy az ő képességei fognak érvényesülni most.)
Vissza az elejére Go down
Gushagak
Gushagak
Hozzászólások száma :

27
Join date :

2014. Oct. 23.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Dec. 16, 2014 10:43 am

Az idegen férfi kézbe vette íját, ami ijesztőnek és fenyegetőnek tűnt? Hát ennyire veszélyesnek talált? Megtorpantam egy pillanatra, majd továbbindultam, de lassabban. Meg akartam tudni ki ez az ember és mit keres itt. Ha ellenség, akkor hírt kell vinnem róla, ha barát, akkor talán segíthetek rajta. Már ha segítségre szorul. De meg kell vallani, nem úgy nézett ki.
Elmondta, hogy mit akar, de ez egy cseppet sem hangzik barátinak. Territórium? Milyen szó ez egyáltalán? Ki ez az ember, hogy így beszél? Kicsit pökhendi. Mintha több lenne nálam, vagy bárkinél. Az is igaz, hogy máshol másmilyenek a társadalmi viszonyok. Nem tudhatom..
- És mégis mi célból akarsz áthaladni? És hányan vagytok? - Még hozzá akartam tenni, hogy nem garantálható a biztonságotok, de aztán magamba fojtottam. Az is lehet, hogy egyedül van, elvégre most magányosan közlekedik. És fenyegetően hangzott volna, ami lehet nem vezet jóhoz. Már így is fegyver van a kezében.
Én magam kicsit oldalra fordítottam a kézfejeimet, hogy lássa, nincs bennük semmi, nem akarok ártani neki, de azért óvatos maradtam. Nem szeretnék itt a hegyek között meghalni.
Vissza az elejére Go down
http://artaanachronicles.blogspot.hu/
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeKedd Dec. 16, 2014 12:52 pm

A hadvezér nézte, ahogy a másik immáron lassabban közeledik. Úgy tűnt, nincs nála fegyver. Bár gyanakvó természetű volt, hiszen otthon mesterien tudják fajtársai mosolyogva átkarolni a másikat és hátába szúrni a kést, így mindenkiről feltételezte a rossz akaratot. De ahogy egyre többet nézte, egyre kevésbé tűnt úgy, hogy fegyvere van.
~Ez érdekes. Mítoszokat regélnek a kémek a csatában részt vevő ork nőkről, kik férfi társaik fölé nőnek. Ehhez képest mintha semmi félelme nem lenne.
Leginkább olyannak tűnik, mint a szolgák a lápban. Gyökereket gyűjtenek, bogyósok terméseit... vadásznak. No, igen! Ez a legaggasztóbb. Ahhoz, hogy vadásszanak, meg kell ölniük a kis testű vadat.

*Komor gondolatok voltak, hiszen nem akart holttestet hátra hagyni. Igen szemre való teremtés volt, aki körül valószínűleg nyüzsögnek az erős harcosok falujába visszatérve. És félt, hogy a szívükre vennék, ha történne a nővel valami. Ám nem csak ez aggasztotta. Viridiellel való találkozása nem sült el valami jól. Amikor már úgy tűnt, hogy a bizalmába tudott férkőzni, akkor szegezte a hátának az íjat. Pedig az erdeiek sokkal békésebb és őszintébb nép hírében állnak, mint az oughwaiak.
Egyre kevesebb esélyt látott arra, hogy egyszerűen csak elsétálnak egymás mellett. És ezt csak tetőzte, hogy a fenyegető blöffnek szánt kijelentésére kellemetlen kérdéseket kapott. Leeresztette a fegyverét, mert egyre kevesebb értelmét látta, hogy ijesztgessen vele, ha már nem akarja megölni. Igyekezett nem túl sok titkot elárulni, hiszen megölne ő is bárkit, aki más népeknek fecseg.
-Még... még nem indu... -görcsösen rándult össze, ahogy a szívéhez kapott- Még a határ más... Üzenetet viszek.
*Ezzel elő húzta a ruhája alól a rejtegetett tekercset, de pár pillanat múlva holtan esett össze. Lelke távozott már a földet érés előtt. És most ott lépeget a holttest mellett hátul összefont kézzel. Három lépést előre tesz, összeüti bokáját, majd megfordul. Mindig egy lépésnyire a porhüvelyétől sétál fel, s alá. Így várja, hogy mit tesz a másik, figyelve néha a szeme sarkából, remélve, hogy nem gyalázza meg a hullát. Nagy hálát ad a sorsnak, hogy az orkoknak nincs mágikus tulajdonságuk. És babonásan rettegnek a bosszúálló szellemektől.
Elégedett arccal sandít néha a lányra kísértet alakja.
Vissza az elejére Go down
Gushagak
Gushagak
Hozzászólások száma :

27
Join date :

2014. Oct. 23.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzomb. Dec. 20, 2014 5:01 pm

Az idegen férfi lassan leengedte fegyverét, úgy tűnt, lehet vele beszélni. Aztán hirtelen megváltozott. Magabiztossága elszállt. Beszélni kezdett, én pedig érdeklődve hallgattam, de nem tudtam kivenni szavainak értelmét. Valami az útjával kapcsolatos lehetett, de mielőtt megérthettem volna vagy kérdezhettem volna, egyszerűen összeesett. Szemeim elkerekedtek, nem értettem hogyan hallhatott meg. Én biztosan nem voltam. Aztán rémület lett rajtam úrrá. Ha társai most erre járnak és meglátják a testet, akkor már esélyem sem lesz a béke útján járni.
Önkéntelenül léptem egyet hátra. Azon gondolkoztam, hogy biztonságosabb, ha távozok, de aztán eszembe jutottak meg nem válaszolt kérdéseim. Vonakodva közeledtem a test felé, hogy kiderítsem kiféle és miféle szerzettel hozott össze a sors. A ruhájában biztos találok papírokat, de már a nála levő holmik is árulkodóak lehetnek.
Nem értem még a hullához, mikor érzékeltem, hogy nincs valami rendben. Mint a rémálmok időszakában, amikor sámán tulajdonságaim ébredezni kezdett és szellemeket láttam, most is ugyanazt éreztem. Mintha figyelnének, és a környezet még hidegebb lenne. Szellemet azonban nem láttam, csak valami homályos mozgást érzékeltem. Nem akartam, de megtorpantam, és ezzel önkéntelenül elárultam magam. Bár hogy ki, és mit tudhatott meg ebből, azt nem tudtam, de éreztem, hogy nem vagyok egyedül. Végül összeszedtem magam, és tovább mentem, hogy átkutassam az idegent. Odaérve lehajoltam, és munkához láttam. Arcom takarásba került, szám némán mozogni kezdett, ahogy felkészültem rá, hogy megzavarhatnak.
Vissza az elejére Go down
http://artaanachronicles.blogspot.hu/
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeSzomb. Dec. 20, 2014 9:55 pm

Uráldur feszülten figyelt, ahogy járkált föl és alá. Egyre erősödött benne a paranoia, hogy az ork nem a holttestet nézi, hanem őt. És elméje állapota csak súlyosbodott, mikor megállt és hátra lépett meglepetten.
~Képtelenség, hogy lát! Ezek csak babonás népek. Nem érzékelik a mágiát.
Ez csak egy ijedt szolga, aki... Túl közel jön. Ki fogja fosztani a hullát. És nekem utána kell majd mennem, hogy vissza szedjem tőle?

*Próbálta nyugtatni magát, pedig a pánik egyre csak magasabb hullámokat vert viharos lelkében. Kincstári optimizmussal győzködte magát, hogy csak az élelmet fogja elvenni, ami pótolható. És rohanni fog vissza a falujába, hogy leadja a raktárban. Minél jobban közelebb jött a másik, annál jobban meggyőzte magát, hogy csak egy jelentéktelen szolga, aki a napi munkáját végezte, mikor bele botlott.
De nem volt rendben vele minden. Amióta a testén kívül volt, furcsa zsibbadás telepedett az elméjére, mely meg akarta győzni, hogy együtt működjön a lánnyal. Beszéljen hozzá. Segítsen neki valamiben.
Még ellen állt, de egyre jobban kellett hajtogatnia gondolatban, hogy ő AZ első hadvezér, csak egy közönséges szolgával áll szembe, aki nem a fajtársa. Mindig pánikolt valamilyen szinten, hogy tetszhalott állapotában bántják a testét és képtelen lesz visszatérni bele épségben. De ennyire szörnyű még az első alkalmakkor sem volt.
Amikor elindult Gushagak keze őfelé, nem bírta tovább és átszakadt belül a gát.
-Ne, ne, ne, NE! -kiálltja felé kapva a szellem kezével. Jól tudta, hogy a halandók nem hallják ilyen állapotban, ám ha a sámánasszony meghallja és felkapja a fejét, akkor azonnal elhallgat és visszarántja ujjait. Ha észre veszi a szellem alakját és arcáról leolvasható vagy más jelét adja, akkor pedig a sötét elfnek még a szeme is kikerekedik.
Fizikai valója eközben az élet legapróbb jelét sem adta. Halott marka alatt ott volt lelapulva a feltekert papíros az írással. Másik karja alá oda szorulva az íja. Övére pedig egyszerű szablyát csatolt. Szürke csuhája alatt -mely az emberek papjaira jellemző- kilátszott itt-ott a díszes drow ruhája.
Vissza az elejére Go down
Gushagak
Gushagak
Hozzászólások száma :

27
Join date :

2014. Oct. 23.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeVas. Dec. 21, 2014 9:26 pm

Idegességet éreztem. Ideges voltam én is, de a sajátomon kívül másét is érzékeltem. Mintha nem tudná eldönteni, hogy mit is akar, ki is ő valójában. Emlékeztetett a szellemekre, de már tudtam, hogy nem egy kósza árnnyal van dolgom. Erősebb annál. Kiterjesztettem elmémet, hogy megnyugtassam, megigézzem és irányítsam, de ellenállt.
Közben elkezdtem átkutatni a testet. A fegyverek azonnal feltűntek, nem egyszerű vándorral van dolgom. Katona. Jól felszerelt, de semmi csicsa, biztosan nem magas rangú. Egész jó képű fickó sötét elf létére.
- Ne, ne, ne, NE! – hallottam egy kiáltást a szellemi fátylakon keresztül. Elmosolyodtam. Megvagy, gondoltam. Kezdett összeállni a kép. Valahogy kilépett a testéből, és most a szellemét érzékeltem. Szóval mágussal van dolgom. Akkor jobban kell vigyáznom!
Felnéztem, és próbáltam kivenni az alakját. Nehezen, de sikerült meglátnom. Mikor elkezdtem fókuszálni, egyre jobban kivehetőek lettek körvonalai számomra. Rámosolyogtam. Tudtam, hogy észrevett, tudtam, hogy rájött mi vagyok. De most én vagyok előnyben, szellemként nem árthat nekem. Legrosszabb esetben elvágom a testének torkát, és akkor hiába próbál meg visszatérni belé. Legalábbis azt hiszem. Bár nem szeretném, ha erre a kísérletre sor kerülne.
- Kérlek! – próbálkoztam. Bár tudom jól, hogy milyen hír jár az orkokról, így csak remélhettem, hogy hisz nekem, és nem akar birokra kelni se fegyverrel, se mágiával. – Nem akarok rosszat, a testedet se áll szándékomban kifosztani. Beszélhetünk békésen?
Bár nem mondtam, de az még mindig érdekelt, hogy mit keres itt, veszélyt jelent-e népemre. Bár remélhetőleg ez úgy is kiderül. Előhúztam egy kést, hogy biztosítsam magam, de nem tartottam túl fenyegetően.
- Ha tudunk beszélni, akkor visszatérhetsz a testedbe, visszakapod sértetlenül! – figyelmeztettem. Majd újra mosolyogtam egyet, a bizalom jeleként. Legalábbis én annak szántam.
Vissza az elejére Go down
http://artaanachronicles.blogspot.hu/
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitimeHétf. Dec. 22, 2014 7:31 am

A hadvezér elmosolyodott, mikor meghallotta a kérdést. Vár egy picit, mert még mindig nem akarta elhinni, hogy a nő nem csak blöfföl. Bár... az is elég fura lenne, ha valaki csak magától beszélget egy hulla fölött egy kitalált személlyel. De az ugyan ilyen furcsa, ha egy sámán egyedül bóklászik a hegyekben és növényeket gyűjt.
~Majd elhiszem, ha Fáwen ablakot pucol a lakosztályában!
Oké, hogy van varázsereje annak a temérdek szolgának, aki a lápban élelmet, tudatmódosítókat és varázslathoz szükséges kelléket gyűjt, de csak azért, mert az elfek között mindenkinek van. Ha ork társadalomban élnénk, akkor megbecsülnénk azt a pár varázstudót, és hagynánk dolgozni. És a semmire kellő szolgákat küldenénk az elvégezhető munkára.

*Közel hajolt a nő arcához, mikor elővette a kést, és anyagtalan léte szó szerint a másik képbe mászott. Bár nem túl drasztikusan, nem akarta, hogy véletlenül lássa az agyát, amit még ő sem látott. Ám az orra -vagy inkább annak kézzelfoghatóan érezhető hiánya- áthatolt a másik szaglószervén. Kicsit pirosodni is kezdett, talán, mikor az állapotának megfelelő hideg, természetellenes aura még intenzívebben érintkezett vele.
-Ám legyen! Ha csak ez a kívánságod, beszélgessünk. Ha vissza tudnék térni a testembe és fenyegetsz, gondolom megölnélek sem perc. Ha megmaradok szellemnek, akkor örökké kísérteni és látomásokkal, rémálmokkal gyötörni foglak, míg meg nem tébolyodsz és meg nem ölöd magad.
Melyik lehetőségről beszélgessünk részletesen? Csak egy lidérc vagyok, aki itt maradt a holtteste mellett, amíg nem jönnek a társaim és haza nem viszik. Védem, hogy ne bolygassanak meg örök álmomat és végre békére leljek.

*Idegesen forgatta a szemeit, bár ez a nézőpont nem tette lehetővé, hogy túl sok mindent körbe nézzen. De igyekezett koncentrálni és megérezni valahogy, hogy van-e a nőn mágikus ékszer. Rossz szellemeket távol tartó talizmán, auralátó eszköz... Bármi, ami magyarázza, hogy ő csak egy hétköznapi lény, csupán valaminek a segítségével történt ez meg vele.
Még talán hasznos lesz, hogy összehordott mindent érkező és átvonuló csapatokról. Gondolkodott, hogy mit kellene kezdenie ezzel a helyzettel, mert még mindig túl kockázatos volt, hogy egy buta liba semmibe veszi a fenyegetését. Vagy egy sámán, aki kellően védettnek érzi magát egy halottól, tudását túlértékelve. (Noha nem becsülte alá a hadúr, de volt annyi önbizalma, hogy előbb-utóbb megtalálja a módját, hogy kijátssza akár halhatatlan lélekként is és a gyötrő álmok igen intenzíven térnének vissza akkor Gushagak életébe.)
-Hajlandó vagyok egy kompromisszumra. Elképzelhetőnek tartom, hogy az élelmet magaddal vidd. Abból nem kell a temetéshez. De a fegyvereknek és minden másnak -félek- maradnia kell.
*Ezzel kicsit hátrébb húzódott, hogy most már tisztán lássa újra a másik kezeit és a fegyvert. Cseppet sem bízott a másikban.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."   A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok." Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

A Béke Követe -"Csak azért látszom óriásnak, mert hatalmas hegyek vállain állok."

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» A Béke Követe-Mert hajózni muszály
» Zarándoklat- A Béke Követe
» Keresd a hidat! -A Béke Követe
» Ahol a madár sem jár.-A Béke követe
» Határmenti falvak-A Béke Követe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Oughwar hegység :: A havas hegyekben-