KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Délos- kapu a tengerre

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Next
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 5:56 pm


/A sánta kutya mese, ISIS leánya/



Délos- kapu a tengerre - Page 14 640x896_448_Through_Your_Eyes_2d_characters_girl_female_woman_male_warrior_love_picture_image_digital_art


A kémek oktatója fennhéjázva kacagott csak a fiatal lány szavain.
-Ugyan már! Kérlek! Mit tudsz te a Birodalomról? Meg a piócákról? Te csak egy magas rangú ember könnyen előre haladó gyermeke vagy. Szerinted itt bárki is akik az én embereim így néznének ki, ha kudarcot vallottak volna egy egyszerű felderítő küldetésben? Szerinted bárkinek elnézték volna azt, hogy egy ellenséges csoport területét fel kell derítenie és utána még el is fogadta magát?
Már az első alkalommal láttam, hogy te csak azért is tudsz valamit elérni az életben, mert az apád mindent megbocsát. Ezeknek itt
-mutatott körbe- sosem volt ilyen lehetőségük. Ők mindent maguk vívtak ki. Hogy elvesztettünk volna egy várost? Sosem volt a tietek. Azt hiszed, hogy az életben minden csak érted van, de én és a Testvériség volt az, aki kivívta, hogy most egy karnyújtásnyira legyünk attól, hogy végre átvegyük az irányítást a város felett.
*Bőségesen szövegelt, nem törődve a rá szegeződő pengével. Csak mikor végig mondta, húzta elő saját görbe szablyáját és gyilkos tekintettel nézett Aglarnisra.
-Állj félre és felejtsd el, hogy valaha is akarták itt valamit! Különben félre állítalak, mint bármelyik másik balekot. Én vagyok a kapitány.
*Higgadtan várta, hogy visszavonulót fújjon a kihívója vagy kettébe szelje. Nem volt kétsége afelől, hogy ki a jobb.
Vissza az elejére Go down
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 7:44 pm

Délos- kapu a tengerre - Page 14 B9fe6e9f

/A sánta kutya mese/

Az eddigi viselkedését is figyelembe véve, egyáltalán nem lepi meg Aglarnis-t, ahogy a kapitány reagált a szavaira. Fogadni mert volna rá, hogy nem fogja könnyedén sem feladni, sem megadni magát, hanem megpróbálja menteni, ami menthető, ha kell akár azzal is, hogy ellene hangolja az embereit.
Nem volt rossz módszer, hogy azt emelte ki ebből, hogy a lány nem a tehetsége által, hanem azért emelkedett ki a többiek közül, mert az apja volt az Első Lord és még azt is el tudta képzelni, hogy ezt maga Al-Sziszi is elhiszi.
Nem tartja kizártnak, hogy a kapitánnyal tartó embere elég hűségesek a férfihez, hogy inkább ővele tartsanak, mint azt, hogy a távoli Zevadar küldöttjével, de ezen semmilyen további beszéd nem segíthet, csak az, ha meg mutatja, hogy ő bizony okkal van itt és nem holmi protekció az, amivel katonakén felküzdötte magát.
- Én nem képzelek semmit Al-Sziszi, - válaszolja halkan, fegyelmezetten, bár forr a vére, - én parancsot teljesítek és nem felejtem el, hol a helyem. Ha ezt válassza, akkor legyen így és mutassa meg, hogy legalább még sötét elf vér folyik az ereiben és nem híg savós embervér. Rajta!
Kicsit hátrébb lép, hogy helyet hagyjon maguk között, de egyelőre csak védekező állást vesz fel, rézsút tartva maga előtt a kardot, hogy bármerről jöjjön a támadás el tudja vezetni.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 8:01 pm



/A Szállítmány, Fekete Szakáll részére/



A kereskedő igen meglepett arcot vág. És ez nem az akcentus miatt van. Azt már megértette, hogy eltér a nyelvük egy kicsit, de tényleg nem számított arra, hogy valaki ne tudná, hová jött.
-Eztet Délosnak nevezik. Ennek a szigetnek a legforgalmasabb kikötője. A fejedelmük neve Astelath. És kedvesek lesznek veled, ha nem állsz szóba hegyes fülű erdei törpékkel.
*Az evésnél sokkal nagyobb szerencséjük van, mert csak mutogatnia kell, hogy mit szeretne és az árus mutatja az ujjaival, hogy mennyibe kerül. Meglepődik a furcsa érméken, de mivel erre felé ritka valuta, úgy véli nem akadékoskodik, hogy itteni réz pénzben mondta az árat. Ki tudja, mikor tudja hasznát venni a külföldi pénznek. Ráadásul értékesnek is tűnnek.

/Megbeszélés alapján Jorgalnak külön viszi majd Alia a történet szálat tovább. Sok izgalmat kívánok nekik is!/
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 8:25 pm

Egyre jobban kezdett érdekelni, a kontinens. Rengeteg új dolgot fedeztem fel, a számomra legijesztőbb és legfurcsább momentum, amikor az utcán masírozó, szakállas gyerekeket fedeztem fel, páncélzatban. A két hoplitámnak így szóltam:
- Nézzétek már, derékig érő szakállas kölykök masíroznak katonai felszerelésben az utcán. Miféle hihetetlen világ ez? De legalább valamit ki tudtunk húzni az itteniből, azt mondta a város neve Délosz vagy mi a csuda, meg valami Ászteláth a vezetőjük. Én mondom nektek, lehet csak körbe mentünk, és megint csak a Pérodoszon vagyunk, csak épp talán Karthígóban. Ott élnek ilyen haramiák. 
Miután az étel árushoz értünk, felfedeztem hogy ez már nem a Pérodosz, hiszen ilyen silány szőlőt még nem láttam ezelőtt. Talán borjuk sincs, gondoltam magamban. Kiválasztottam valami gyümölcs félét, meg pár hús félét, amit elviszek majd a hajóra, hogy a jó szakácsunk valamit csináljon belőle. A mutogatás után, elég furcsa pénzérmét vártak tőlem, rézből készült pénzérmét. A hajóm dúskál az aranytól, és rézpénzt várnak tőlem, nos hát legyen szólaltam meg. A mélyebbig zsebembe nyúltam, ahol találtam pár szem réz pénzt, aminek hátulján egy Aráb lovas díszeleg. 
- Nesze itt van. Mondtam az eladónak, majd vásárlás után a hajó felé meneteltünk, hogy ebédelhessen a bagázs.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 8:34 pm



/Sánta kutya mese, ISIS leánya/



Délos- kapu a tengerre - Page 14 640x896_448_Through_Your_Eyes_2d_characters_girl_female_woman_male_warrior_love_picture_image_digital_art


A férfi még kicsit kételkedik, amiért a még szinte csak tanuló kém nem tér ki a felkínált lehetőséget kihasználva. Szája széles mosolyra húzódik, majd a kabátja ujjából előhúz egy hosszú tőrt. Éles, háromszög alakú pengéje elég erős, hogy védelemre használja, bár mérete csak nagyon közeli harcban lenne előnyös támadásra.
-Verem! Hívlak, hogy segítségedet kérjem urad és mentorom nevében!
*Ezzel megvárja a jobb kézfejét felszínesen, melyből elkezd csorogni a vér és a földre esik. Hirtelen a közelében nagy szélvihar támad és egy jégdémonnő kezd el materializálódni. Ez a lény már nem alacsony szintű, közepes veszélyességgel bír a Pokol világában.

Délos- kapu a tengerre - Page 14 Spotlight_witch


A kapitány a lány jobb oldalába próbál kerülni, hogy szablyájával távolról szurkálva minél többször támadjon. Míg a lény a másik oldalt kerül, és méretes kardjával a szabályos támadás-védést tartja.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeHétf. Okt. 12, 2015 10:47 pm


/A szállítmány, Fekete Szakáll/



Kisebb felfedező út végén a kalózok végre vissza térnek a hajójukra és beszámolnak a többieknek a látottakról. Egyszerre meséből előlépett új világ és régi, ismerős momentumok. És egy halvány remény, hogy talán több olyan ember is van, aki hozzájuk hasonlóan utazóként, de beszéli azt a nyelvet, amit legalább valamennyire megértenek.
Ám ebédelésük nem marad zavartalan. Egy jó módról tanúskodó öltözetben egy fekete körszakállas férfi lép a hajó hídjára majd a fedélzetre. Gondosan borotvált, fazonra vágott arcszőrzete és egyenes testtartása jelzi, hogy nem hol mi koldus, hanem magára sokat adó úri ember.

Délos- kapu a tengerre - Page 14 Sheikh-mohammed

-Üdvözlégy Ömberek! A dzunka parancsnokát keresem. Talán érdekelni fogja üzletem, talán nem.
*Ha a kabinodba invitálod, akkor ott a kötelező udvariassági körök után előadja, hogy az egyik nevét elhallgatni akaró tanácsos akaratából jött és bele illenél az ő elképzeléseikbe.
-Város fényes vala nem régiben. De jött új embör és új szokás. Nem túl merev mesterségeket bekorlátozta. Most mindenki éhös.
Nem gyanúsítlak semmivel, de ha lészön neked kedved, hogy itt élj, ajánlhatunk neked dolgozást. Szükség lenne olyanokra, akik kifosztanak idegen dzsunkákat. Mi elintézünk, hogy ne érjen bántódásod, és azt tanácsolom, hogy ha Szirén-öböl környékét járod fent északun, biztosan nem lehet baj.
Nem tudom, mennyire értöd amit mundtam, mert hallom, te nem igen jól beszélöd nyelvünk.
Vissza az elejére Go down
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 3:14 pm

Délos- kapu a tengerre - Page 14 B9fe6e9f


Talán ezt hátránynak is fel lehet majd róni Aglarnis-nak, ha ezt az összecsapást is túléli, hogy soha nem hátrál és nem visszakozik a felkínált harctól, még akkor sem, mikor taktikailag, vagy a maga érdekében ez lenne az előnyös, de hát anyja temperamentumát örökölte, csak hát az idő még nem tanította meg, hogy ezt mikor célszerű visszafogni.
Most sem ijed meg a kapitány fenyegetéseitől, sőt most már zubog a vérében a bosszúvágy és a harci kedv, bele sem gondolva, hogy mit hallott arról, hogy milyen képességekkel rendelkezik egy olyan sötét elf, aki démont tud idézni.
Eszébe sem jut, hogy Al-Sziszi nem „tisztességes” párbajt akar vívni, hanem inkább gyorsat és halálosat.
Először azt hiszi a lány, hogy azért kell a kapitánynak a tőr, hogy előnyre tegyen szert, de aztán mikor meglátja mit művel és meghallja az idézés szavait, a düh vörösre színezi az arcát.
- Te álnok, gyáva kígyó! Még csak nem is mersz kiállni velem, szemtől-szembe? Látjátok emberek, milyen vezetőtök van nektek? Álljatok ki ellene és elmondom apámnak, hogy a ti hűségetek megingathatatlan a Birodalom és a Király iránt! – próbálja maga mellé állítani a többieket, hiszen már a démon is nagy falat számára, nem, hogy még közben a férfira is figyeljen.
De nem hagyja magát! Miközben felkészül a démonnal való összecsapásra, Al-Sziszire a dezorientáció átkát idézi, hátha elveszti a kontrolt a megidézett lény felett.
- Talán segíthetnél! – kiáltja oda Vidkun-nak is közben.

Vissza az elejére Go down
Alia Caroline Azurre
Alia Caroline Azurre
Hozzászólások száma :

1661
Join date :

2015. May. 25.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 4:36 pm

/ Szállítmány,Jorgal/

*Ahogy a társaival együtt falatozott Jorgal, a hatodik érzéke eléggé megkondította a vészharangot,és igyekezett minél hamarabb indulásra bírni a társait..
Ez eléggé nehézkesnek bizonyult,mert a társainak eszük ágában sem volt addig elhagyni az asztalt,míg egy finom falat is volt még a tányérokon,és a kupákban a sör.
És ahogy egyre fokozódott benne ez a furcsa érzés,egyre inkább gyanúsnak kezdte találni a körülöttük hangoskodó alakokat,akik a szomszédos asztalnál ültek...
És mikor körbenéz jobban,egy csukjával letakart arccal, két személyt vesz észre a sarok asztalnál,akik csendben iszogatnak,és csak a díszes fegyvereik markolata villan ki egy pillanatra a ruhájuk alól,ahogy emelik fel a kupát a szájukhoz.
Nem néznek rád,de tudod,hogy figyelnek...
..és nem éppen üdvözlő tekintettel..
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 4:37 pm


/A Sánta Kutya mese, ISIS leányának/



Délos- kapu a tengerre - Page 14 640x896_448_Through_Your_Eyes_2d_characters_girl_female_woman_male_warrior_love_picture_image_digital_art


A lány ismét a Testvériség embereihez fordul segítségül és igyekszik Vidkunt is bevonni. Ami már most biztosan kijelenthető, hogy a kapitány hangos, ördögi kacaját váltja ki elkeseredettnek tűnő segítségkérései.
-Nem gondolkodtál még el azon, miért tudta egy maroknyi éjtünde átvenni egy egész város felett a hatalmat? Nem, nem csak a mágiánk miatt. Mert az ő bűnözőik ugyan azon játékszabályok szerint élnek, mint a mi harcosaink.
Ezek a fiúk és lányok már rég megtanulták, hogy itt Zevadar törvényei uralkodnak. Ne köpködj nyálas lovagiasságról, nem fordultunk ki önmagunkból! A győztes mindent visz. És semmi okom úgy tenni, mintha nem lennék jobban felfegyverezve, mint te.

*A dezorientáció igen jó húzásnak bizonyult. Így elvette a lehetőséget ISIS gyermeke, hogy újból bevethesse mester mágus képességeit ellene. Amivel garantált lenne a halála.
Ám a démon irányításához nem kell, csupán a meghívásához. A lény hűségesen követi megidézőjét a harcba és egy könnyű támadást indít Aglarnis fejére a kardjával. Sziszi eközben előre lendül és a dereka felé vág oldalról. Tőrét védekezőn maga elé tartja.
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 5:46 pm

Épp a kabinomban vacsorázok, és egy Aráb külsejű férfi lépett a fedélzetre. Nem tűnt túl harciasnak, és sereget sem hozott magával, biztos valami véletlen. Egész udvariasnak tűnt, és jó szokásomhoz híven, az ilyen embereket mindig behívom a kabinomba. Bár hoplitáim nem örültek a látogatásának, láttam az arcukon. Betessékeltem a szobámba, majd leültettem egy helyre, és elkezdett érhetően beszélni. Leültem a székembe, és hallgattam a mondandóját, és válaszoltam neki.
- Elfogadom az állást, persze vannak saját kritériumaim. Első sorban szükségem lesz, némi élelemre az út előtt, az embereimnek pedig pár tízen hét körüli szajha. Illetve egy jó kovács munkáját sem vetnénk meg. 
Felállok, fogok két kupát majd megtöltöm mind kettőt, egy jó évjáratú körtés-fügés borral, és oda adom neki. 
- Ha megkaptam amit kértem, szívesen besegítek nektek. A rabolt pénzt szeretném magamnak megtartani, vagy legalább az két harmadát, a rabolt kincsnek.
Ekkor illendően megkértem rá, hogy távozzon és hogy keressen fel későbbiekben. 
Vissza az elejére Go down
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 7:56 pm

Délos- kapu a tengerre - Page 14 B9fe6e9f

Ha Aglarnis azt hitte, hogy mindenki olyan hűséges, mint ő, akkor most épp ideje volt kijózanodni, mert heves szavaira semmilyen reakció nem érkezett, nagyon úgy nézett ki, hogy magára hagyták a démonnal és a kapitánnyal.
- Rendben van, hát így állunk. Akkor magam viszem a fejed apámnak. – villantotta körbe elkeseredetten a szemét a lány a többieken és megfogadja, hogy mindenki meg fog fizetni ezért.
Ezek a sötét elfek úgy látszik elfelejtették honnan jöttek és kinek tartoznak felelősséggel és engedelmességgel, de majd eszükbe fog jutni haláluk óráján. Ha nem az ő keze által, akkor majd azok által, akiket Uráldur utána küld. De nem adja majd magát könnyen.
- Akkor élvezd ki a gyávaságodat Al-Sziszi! – köp a férfi felé, majd kihasználja az átok lehetőségét és kibukfencezik az őt bekeríteni vágyó démon és kapitány közül, miközben kardjával a férfi lába felé csap és most a fulladás átkát küldi felé.
Azonnal felpattan, hogy ha kell védje a démon támadását és ő is előhúzza a tőrét, hogy egyenlítsen némileg az esélyeken.

Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 8:17 pm


/Fekete Szakáll/



Délos- kapu a tengerre - Page 14 Sheikh-mohammed


A küldönc szemöldöke felemelkedett kissé, mikor a feltételeket hallotta.
-Természötös, hogy a nagy részöt megtarthatud. A harmadával azt hiszem elégödött lösz a tanácsos. De kurtizán nincs Délosban. Így ezzöl nem szolgálhatunk. Ám majd csak találtuk magatokho valú szíp menyecskít.
*Elfogadta a bort és emelte az egyezségre, hogy ha a nőkről le tud mondani a kalóz, akkor részéről megköttetett az alku.
-Menjötök Wadfok kovácshuz, a jelszó atatök. Fél árun megkaptok mindönt, én tolmácsolok.
*Ha koccintottak, jól is esik az idegennek, hogy vége a megbeszélésnek. A homlokán izzadság cseppek jelennek meg és beszélni is egyre nehezebben tudott. Bár érthető volt számodra, amit mondott, de láthatóan nehéz volt neki. Vagy titkolna valamit?

Ha egy kis időt szánsz a városra ismét, hamar rájöhetsz, hogy nem csak a réz pénz van forgalomban. Bár ezt használják a leggyakrabban, hiszen kis mennyiségű áru ellentétét adja, de tíz ilyet ér egy ezüst érme. És tíz ezüstöt egy arany. Bár kérdés, hogy hol tudhatod ezt meg, amíg az itteni nyelv nehézségei át nem hidalódnak?

Ha a kovácshoz ellátogatsz, ő nem fogja érteni, mit mondasz. De a jelszó esetén hangos kiabálásba kezd a ház belseje felé.
-Attatúk! Attatúk! Attatúk!
*Nem nehéz kitalálni, hamarosan előkerül a hajón megismert ember. De lehet, hogy előbb azt a részt fedeznétek fel, ahol a bordélyokat sejtitek?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 8:36 pm



/Sánta kutya, ISIS leánya/


Délos- kapu a tengerre - Page 14 640x896_448_Through_Your_Eyes_2d_characters_girl_female_woman_male_warrior_love_picture_image_digital_art


A kapitány nem tud olyan jól mozogni a dezorientáció alatt, mint szeretné, ezért egy vágást szenved el a combján, mikor elgurulva mellette a lány megvágja. Ám ekkor hibát követ el. A férfi mágikus képességeit blokkoló igét nem folytatja tovább, hanem fulladást hoz rá.
Bár a mestermágus még egy kis ideig küszködik a levegővel, de nyugalmat erőltet magára. Tudja jól, hogy csak saját halálát okozza, ha elkezd pánikolni. Már nem kezdő varázsló és most ő engedi ellenfelére a dezorientációt.
Hátul marad, még van egy kis ideje Aglarnisnak, amíg csak a démon próbálkozik egy távoli szúrással, de amint sikertelennek érezné, már lép is vissza. Nem gondolja, hogy megöli ennyivel, de ezzel is megosztva a figyelmét és zavarva a koncentrációban. Hogy a kapitány minél gyorsabban felül kerekedhessen rajta a természetfölötti síkon.
Érezheti hamarosan, milyen az, amikor egy mester mágus elméje tereli el állandóan a figyelmét és nem tud egy valamire hosszan koncentrálni.
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeKedd Okt. 13, 2015 9:58 pm

Hosszú napunk volt, de nem engedtem meg hoplitáimnak, hogy megszabaduljanak páncéljaiktól. A hajót elhagyó férfi illedelmesen viselkedett, és fél áron ajánlott felszerelést nekünk. Bár a legtöbb emberem arcán még mindig ott figyel a feszültség, és komor tekintettel figyelik a hajót elhagyó férfit. Kimegyek a fedélzetre, és az első tisztemhez szólok.
- Teomeklész szerinted bízhatunk az Arábban? Az első tiszt pedig válaszul a következőt mondta:
- Uram, bár ki is volt ez, annyi köze van az Arábokhoz mint nekem. De félő, hogy hamarosan ki használják jó legénységed, és a tenger mélyén köt ki szeretett hajónk. Az első tiszt ezzel tovább is ment, a legénységhez. Én meredten álltam, a negyedfedélzeten. Bambulásom közepette egy jó verőemberem jött oda hozzám, és a következőt kérte tőlem.
- Uram, szeretném kérni öntől, hogy had mehessünk magával esti tivornyára. 
Jó katonámat nézem, és elgondolkozok magamban.
Délos- kapu a tengerre - Page 14 Hoplite_by_tamplierpainter-d3h78z3
Jó emberem volt, ő tapasztalt katona és végsőkig hű volt hozzám. Nem érintette még nem életében, a szirének csábító muzsikája sem. A verőlegények közül, ő a legbölcsebb. Derékhadban vonult. Héphaisztész család sarjaként fogant meg, a világon. Az nagyapja, az apja és ő is egy született vezér volt. A többi verőlegény sosem mert kikezdeni vele, hiszen a legenda szerint a családot átjárta Árász istenség vére, ki az értelmetlen vérontás istene. Nem féltem őt, hiszen mikor megmentettem őt, egy szirten volt étel, és víz nélkül. Az ő elmondása szerint, az Arábok tették ki oda, hogy szenvedjen halála előtt. Azt mondta nekem, hogy az életével tartozik nekem, mivel megmentettem az életét.
Ez a jó katona kért meg rá, hogy hagy jöhessenek el velem tivornyázni az éjszaka. Hogyan utasíthatnám el egy ilyen hű katonám kérését? Válaszul hát csak bólintottam neki, és ő máris ment le a többiekhez elújságolni a hírt. A matrózoknak viszont maradniuk kell, hiszen nem engedhetjük meg, hogy a hajó kincstárát megdézsmálják az éjszaka folyamán. Aggódni valóm nem igen van, hiszen nem az a lázadó típusú legénység vett körbe. Bíztak bennem, és különben is ők ajánlották még, hogy menjek kikapcsolódni. 
A verőlegényég örömükben táncolni kezdtek, s egy zenész matróz zenét játszott nekik. Rég nem láttam már őket ilyen boldognak. Mikor már a nap, a horizont alá esik megindulunk a pallón át, egészen a szárazföldik, majd megindulunk a leghangosabb zenebona irányába.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 8:09 am



/Fekete Szakáll/



A kapitány a sikeres megbeszélés után emberei biztatására úgy dönt, hogy elmennek kirúgni a hámból. Ebben a városban ez nem nehéz, hiszen Délos teli van kocsmával, ahol a tengerészek kedvükre engedhetik ki a gőz.
Mivel még mindig nem beszélik az itteni közös nyelvet, ezért egy városfalon kívüli, lepusztultabb kocsmába térnek be. A vendégek között vagy húsz ork és félork van, valamint tizenöt a legkülönbözőbb fajból, köztük emberek is.
Az agyarasok gyanakodva nézik az új belépőket. Beszélgetések alatt is gyakran oda fordulnak. De vajon ők mit tesznek?
Vissza az elejére Go down
Jorgal Goldbeard
Jorgal Goldbeard
Hozzászólások száma :

8
Join date :

2015. Oct. 04.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 10:13 am

Társaimat úgy kellett noszogatni, hogy mozduljanak végre.
Ekkor feltűnt két eléggé gyanús, csuklyás alak a sarokban. Láthatóan fegyvert viseltek. Hát, ha elég ostobák ahhoz, hogy egy csapat felfegyverzett törpöt megtámadjanak, akkor csak rajta. Megfogtam a fejszémet s jól láthatóan leállítottam magam mellé, amolyan erődemonstrációt sugallva.
Ha pedig társaim végre befejezik a zabálást, akkor máris megyünk kifelé.
Vissza az elejére Go down
Alia Caroline Azurre
Alia Caroline Azurre
Hozzászólások száma :

1661
Join date :

2015. May. 25.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 10:33 am

/Jorgal/
*A Törptàrsak végre befejezték a nagy lakomàt,de elég sok mennyiségü sört ittak,hogy nem is vették észre azt,hogy Te a fejszédet magad mellé téve felkészültél minden eshetöségre..és nem nagyon akaròzott indulniuk,mert most elökerült a kocka,és a jàték jobban lekötötte öket,minthogy veled tartsanak még.
A sarokban a két alak meglàtta,hogy észre vetted öket,ìgy fizettek és kifelé vették az irànyt az ivòbòl.
Sietösen tàvoztak,de az egyikük köppenye alol még a cimeres vértjének egy darabjàt làthattad,ahogy libbent a ruha,ahogy elviharzott az asztalotok mellett..
Azajtòbòl még visszanézett ràd,de aztàn kilépett az ajtòn.
Bàr sokan vannak a fogadóban,de ha figyelted a tàvozàsukat,akkor az ajto nyitódàskor làtható volt,hogy igazàból nem vannak egyedül.A tàrsai kint vàrakoztak eddig az épületen kìvül.
..Talàn csak véletlen..de az is lehet,hogy nem az...
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 4:41 pm

A kocsmába térve, megláttam azokat. Nem tudtam mit mondani, sosem láttam efféle különös teremtményeket. De folyton minket néznek, és ez bennem feszültséget szül. 
- Kapitány, azok a fattyak meg kik? Úgy néznek ki mint.. Nem is tudom, nem láttam még hasonlót sem életem során.  Mondta az egyik katonám.
Nem tudtam neki válaszolni, csak hosszan bámultam a lényeket. Majd inkább egyenest a kocsmároshoz mentünk. 
- Mit kértek? kérdeztem tőlük.
- Valami helyi különlegességet uram.
Rákönyököltem a pultra, majd megszólalok azon a nyelven, amivel még az Aráb külsejű fickóval beszéltem.
- Mit ajánlasz kocsmáros?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 5:18 pm


/Fekete Szakáll/



A kapitány és a legénysége betért italozni, ám már elsőre is gyanakvó szemek kereszttüzébe kerültek. És amikor a pultnál kértek...
-Hogy mi? -kérdezte a közös nyelven a tulaj.
Úgy látszik, a titokzatos vendég több nyelven is tudott és véletlenül megértette magát Fekete Szakállal is. Ám az itteniek zöme nem beszéli ezt a nyelvet.
A nyelvi nehézségek áthidalására nem sok idejük marad, hiszen az egyik ork feláll és befurakszik közéjük. Jól láthatóan le is öntve a kapitányt.
-Jaj, bocsánat! Nem tudom, mi üthetett belém. -kezdte el törölgetni a sártól mocskos kezével a sört az ingen, amivel még szét is kente.
Ez talán sokkal érthetőbb jelrendszer számára, mint az itteni beszéd.
Vissza az elejére Go down
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 6:30 pm

Délos- kapu a tengerre - Page 14 B9fe6e9f

/Sánta kutya mese/

Talán jól választotta meg a taktikáját Aglarnis, mikor a dezorientációt választotta és ezzel megzavarta a kapitányt a mágia használatába és még meg is tudta sebezni, bár sajnos nem elég súlyosan ahhoz, hogy véget is vessen a küzdelemnek, ami egyáltalán nem volt egyenrangúnak nevezhető, hiszen egy mester mágus állt egy tanulóval szemben, ráadásul még egy démont is ráuszított.
A lány úgy gondolja, hogy ezek után egy fulladásos átok még jobban meggyengítheti a férfit, de talán elszámolja magát, mert Al-Sziszi rutinosabb, mint azt várja és talán ki is képezték ilyen támadással szemben, mert hamar alkalmazkodik a támadáshoz és inkább nyugton marad és a démonra bízza addig a harcot, míg Aglarnis átka meg nem gyengül és akkor Isis lánya igen csak bajban lesz megint.
Csak, hogy nincs ideje, mert érzi, hogy figyelme lankad és ez tudja jól, hogy kinek köszönheti még úgy is, hogy közben a lány mágiájával küzd. Erős ez a sötét elf, talán Aglarnis nagyobb fába vágta a fejszéjét, mint amivel elbír.
Kivédi a démon gyenge támadását, félresöpörve annak kardját, de lassúra és tétovára sikerül a visszatámadása, nem is éri el a lényt.
Persze nem is rá kéne koncentrálnia, mert ha a megidézőjét le tudná győzni, akkor a démon is eltűnne, így a kapitány a fő célpont.
Kardjával a férfi nyaka felé sújt, miközben igyekszik gáncsot vetni neki, tőre közben készen áll, hogy ha a férfi félre ugrik arra is lecsapjon.
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeSzer. Okt. 14, 2015 8:54 pm

Dühömben a förmedvénykinézetű lelketlen haramiát arrébb löktem, kardélre hánytam, mellkasának közepébe találva, megforgattam otromba testében a kardom. A katonáim megdöbbenve nézték szíven kilobbanását. A testből kihúztam kardom. Az idő mintha csak megállt volna. A legderekabb a verőlegényeim közül, a Kártai felkiált. - Kőr falanx, szorosan zárni a pajzsokat, első dárdások alacsonyan, hátsók fejmagasság. ZÁR! Ha még egy ocsmányság a közelünkbe lép, leszúrni! A katonák körbe álltak engem, bár nem féltem a veszélyt, de ők óvtak engem a haláltól. Ekkor a legfiatalabbik jobb lábával elkezdett egy ismerős dallamot énekelni, s "dobolni".
" Légy üdvözölve, Hádász kapujában *dobbantás* "
" Istenek melyek csak nekünk kegyelmeznek *dobbantás* "
" Arász vezeti kardom, s kezem mint Heusz villámai *dobbantás* "
" Úgy szúrják szíved *dobbantás*"
" *kánonban* Légy üdvözölve Hádász kapujában, az alvilág urának hazájában *dobbantás*"
A híres csatadal elhangzása után, megmarkolták a dárdákat, s készültek a közelharcra is. 
Vissza az elejére Go down
Jorgal Goldbeard
Jorgal Goldbeard
Hozzászólások száma :

8
Join date :

2015. Oct. 04.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 12:34 am

Mikor észrevettem az ivóból kilépők egyikénél a királyi címert, nagyon meglepődtem s agyam forogni kezdett. Hivatalos királyi küldetésben járunk. Biztosan tudnak róla, hogy törpök jönnek és mivel én a közelben egyetlen nyavajás törpöt sem látok magunkon kívül, így leesett a tantusz, hogy valószínűleg ezek az uralkodójuk parancsára figyelnek minket.
Odaléptem a kockázó társaimhoz s néhányukat jó alaposan fejbecsaptam. - Abbahagyni lusta banda! Van egy olyan érzésem, hogy odébb állunk. Mire visszajövök, indulásra készen álljatok, vagy szétcsapom a pofátokat!
Ahogy befejeztem, siettem ki az ivóból és az előbb minket figyelőkhöz kiáltottam. - Hé ti! Láttam a gúnyátokon a királyi címert. Jómagam és a társaim, királyi küldetésben járunk. Azt hiszem nekünk dolgunk van egymással!
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 10:17 am




/Sánta kutya, ISIS leánya/


Délos- kapu a tengerre - Page 14 640x896_448_Through_Your_Eyes_2d_characters_girl_female_woman_male_warrior_love_picture_image_digital_art


A lány hamar rájön, hogy bajban van és ellenfele nem is olyan óvatlan, hogy a dezorientációt felcserélje bármi más trükkre, így a továbbiakban is megfosztja a mágiától és jól tudhatja azt is, hogy a dobások is pontatlanok lesznek ez után. Koncentrál is az egyetlen módszerre, ami viszonylag hatásos a közelharcra.
Aglarnis könnyedén kivédi a pokoli teremtmény gyenge támadását, ám most újból két ellenféllel kell szembe néznie. Veszélyes játék, még ha közben kap is egy kis segítséget.
-Unokám! A démon minden bizonnyal szerződést kötött az elffel, ezért áll ki mellette olyan elszántan. Máskülönben nem jellemző rájuk, hogy segítenék az éjtündéket. Különösen nem két fajtársunk között.
*A mentora szelleme jelent meg mindenki számára látható formában. Nagy kérdés, hogy miközben a fiatal kémnek küszködnie kell az odafigyelésre, vajon jól tette-e, hogy megjelent?
Egy kombinált támadással próbálkozik, ám a kapitány a védekező tőrével újfent kivédi a csapást és kardját maga elé szegezve mellkasa előtt, hogy ha túl közel ér a nő, akkor felnyársalja magát. A sérülése miatt nem tud gyorsan mozogni, ezért szilárdan megveti a lábát.
Eközben a démon oldalról súlyt.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 10:28 am



/Fekete Szakáll/



Arminó könnyedén átdöfi provokálóját és az emberei is résen vannak. Bár a halott barátai megindulnak, addigra már rendezett katonai alakzatba vágják magukat. Az első összecsapások során két embere megsérül, ám öten feküdnek az orkok közül holtan, vérükben ázva a kocsma padlóján. Nyughatatlan lények, melyek viszont nem voltak felkészülve a phalanxra.
Ez után visszavonulót fújnak és az idegen emberek csatadalt énekelnek. Míg az agyarasok taktikát váltanak. Üvegek, székek és minden ami mozdítható kezd el repülni feléjük. Az egyik falmélyedésben lévő gyertya mellett álló egy rongydarabot töm a tömény szeszes üveg szájába és meggyújtja.
-Ne! Ne gyújtsátok fel! Menjetek ki, ha gyilkolni akarjátok egymást!
*A tulaj egy nyílpuskát vesz elő a pult alól, mikor a koktél az embered bronz pajzsán csapódik. A te nyakadba is jutott elég a szerte szét robbanó üvegcserepekből és még el sem kezdték elővenni az övükből a tőröket vagy a székeknek támasztott íjakat...
Vissza az elejére Go down
Sötét Szakáll Arminó
Sötét Szakáll Arminó
Hozzászólások száma :

54
Join date :

2015. Oct. 06.


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 5:33 pm

A repülő felénk dobott tárgyak többségét felfogtuk, de két emberem így is megsérült. Ki akart rohanni, és esztelen viadalba kezdeni, de nem engedtem utat haragjának. A bal karját érte a méretes csapás, szerencséje hogy a pajzsra, de így is belezsibbadt a keze. A másik katonám, pedig a sisakjára mért ütéstől szédült meg. A kocsmáros viszont kérte tőlünk, hogy ne a kocsmájában verekedjünk.
Mi úri emberek vagyunk, ezért a kőrphalaxnak parancsot adtam, hogy alakzatban az ajtóig vonuljanak, hogy a szörnyek képtelenek legyenek, őket támadni. 
Kint vártuk őket, ugyan olyan alakzatban de most én magam is részt veszek a viadalban. A sérült társamat viszont a kőr közepére engedtem. - A Szalaműsziai cselt fogjuk alkalmazni. Feleltem.

A Szalaműsziai csel Szipón nevéhez fűződik, aki a legfiatalabb de talán a legtehetségesebb hadvezérek között volt. Szipón harminc két gyalogsági egységgel, állt szemben az államháborúk idejében, kilencven két Alsó Gürgivel szemben. A hadmozdulatot utána Gürgia szerte tanítani kezdték. Egyszerű módon vihető végbe, az ellen vonalait háromszög formában törjük fel, egy gyémánt alakzatban, egy alakzatban 4 en állnak, mivel 11 en vagyunk én plusz két ember, állunk majd a két csapat között. Miután az ellenséges csapatok centrumába érünk, onnantól négyzetphalanxba tömörülve harcolunk tovább. 
Délos- kapu a tengerre - Page 14 216510414N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_
Kint várjuk őket, hogy megütközzünk.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Délos- kapu a tengerre - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Délos- kapu a tengerre   Délos- kapu a tengerre - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Délos- kapu a tengerre

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
14 / 23 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Next

 Similar topics

-
» Elveszett KApu
» Délos - a folyami kikötőváros

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Emberek királysága :: Délos-