HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntünk Neminra csodálatos világában!

Regisztráció előtt kérlek tekintsd át a Szabályzatunkat és a Keresett karaktereket is!
Ha ezzel megvagy nincs más dolgod, mint regisztrálni, majd megírni az ETörténetedet.
Légy részese te is egy rejtélyes világ izgalmas kalandjainak!

Várunk!
A Staff jó játékot kíván!

Uráldur
pm||profil
Viridiel
Viridiel
pm||profil
Várjuk megkereséseteket, probléma esetén.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Latest topics
» Az aggódó leány
Today at 4:24 am by Uráldur

» Délos- kapu a tengerre
Yesterday at 8:49 pm by Lashrael Laralytha

» Urb, a kalandosztó városa
Yesterday at 1:01 am by Dreyndra

» A varázsgyürü darabjai 2. rész
Hétf. Okt. 16, 2017 6:48 pm by Uráldur

» Szinek és árnyalatai
Pént. Okt. 13, 2017 8:45 pm by Isis Do’Odrun

» Észak Bivaly Végvár
Vas. Okt. 08, 2017 7:45 am by Uráldur

» Négy pata, négy tappancs
Kedd Okt. 03, 2017 8:25 pm by Lashrael Laralytha

» De gustibus non est disputandum
Vas. Okt. 01, 2017 11:12 am by Uráldur

» kitaposott ösvény..
Hétf. Szept. 18, 2017 10:30 pm by Alia Caroline Azurre

» ColorsofSeattle
Szomb. Szept. 16, 2017 5:28 pm by Vendég

» Út pora
Hétf. Szept. 11, 2017 10:03 pm by Lashrael Laralytha

» Mint a Reichstag
Vas. Szept. 10, 2017 10:33 am by Lashrael Laralytha

Statistics
Összesen 100 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Ayala

Jelenleg összesen 14990 hozzászólás olvasható. in 474 subjects
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Szomb. Május 30, 2015 10:50 pm-kor volt itt.
Top posters
Uráldur

Viridiel

Alia Caroline Azurre

Isis Do’Odrun

Nava Jade Aiglieri

Admin

Helléna Silvermoon

Angel Natalie Moonlight

Fáwen

Hirannis

Share | 

Észak Bivaly Végvár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
SzerzőÜzenet
Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 8:04 pm

Sylla Durkins

-Sose kérdezd mik egy nő okai, Viridiel, és ha úgy adódik kell szemtanú az ítéletedhez-mondom a végén erősen röhögve, és nem is csépelve sokkal tovább a szót mentünk egy jó búvóhelyet keresni. Egy valamiféle szörnyű lény támadt ránk épp amikor odaértünk az egyik házhoz, én is ahogy újdonsült társam is előrántottam pengém, és helyet felmérve igyekeztem kitalálni valami jó tervet.

Viridiel elterelte a figyelmét a szörnynek, ésbár Viridiel mondta mi a neve engem az nem érdekelt, inkább az hogy a farkát is szokta fegyvernek használni.
~eza hely tele van gyenge épületekkel és eza dög pont a fal alatt áll~
indult be az agyam a helyzettel kapcsolatban...
~a zöldike elterelte a figyelmét... megyek és rádöntök egy házat annak elégnek kell lennie!~
szerencsémre a mögötte lévő ház fala már ígyis kifelé dőlt és alig fogta valami a ház többi részéhez, fogtam és egy gerendával a két fal közé nyúlva elkezdtem feszegetni, amitől megadta magát elég gyorsan, a már ígyis gyenge fal....
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 8:19 pm

/Viridiel és Sylla/

Miközben Turion fia felveszi a kristálykardjával a harcot a bestia ellen... Ha a Mesélő jól értelmezi, akkor Sylla előveszi a két kardját a hátáról, majd visszateszi és egy gerendát vesz a kezébe, mellyel egy félig kidőlő ház falának alsó részét feszegeti.
Kreatív ötlet, még ha nem is veszélytelen. És a tanuma ellen harcoló elfet vagy kisegíti a bajból vagy egyedül hagyja. Ám ezt már nem Én döntöm el...

/Kockadobás: Hatos
1-3-ig -Sylla sikeresen az emberevő ragadozóra dönti a viskó oldalát.
4-6-ig -A kapitány azon fal alá temetődik, melytől nem is egy lábnyira áll.

Tízes
1-4-ig -Viridielt megkarmolja a lény.
5-10-ig -A hírnök megvágja a szörnyet, mely visszahúzódik a romos pincébe (amennyiben az előző dobás nem volt 1-3-ig)./

A karakter dala:

https://www.youtube.com/watch?v=lyejohCId7A

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Admin
Hozzászólások száma :

452
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 8:19 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

#1 'Hatos' : 6

--------------------------------

#2 'Tízes' : 2

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 9:25 pm

Értem én a viccet, csak nem akkor, amikor a nyakamon szorul a hurok! Elhúzom a számat a lány nevetésére, de végül megállom, hogy nem vágok vissza, hiszen épp egy búvóhelyet készül mutatni nekem, azonban ez sem sül el jól, ahogy az egész napot be lehetne dobni a rötyibe.
A tanuma felbukkanása ezt koronázza meg, de már kellően dühös vagyok, hogy azonnal nekiugorjak.
Mivel a lény elég veszélyes volt, nem értem rá azzal foglalkozni, mit csinál a lány, csak ne legyen útban.
Az égtelen robaj, ahogy a mellettem lévő ház fala ledől, kibillent az egyensúlyomból és a figyelmemet is eltereli egy vészes pillanatra, amit nem is úszok meg büntetlenül.
Felszisszenek, ahogy az éles karom végigszánt a vállamon. Hátra ugrom és a tőrömhöz kapok, majd kihasználva, hogy a törmelék a lényt is lelassítja, megcélzom a rám tátogató száját, hogy a pengét leküldjem a torkán.
- Remélem jól vagy! – kiáltottam arra, ahol legutóbb a lányt láttam.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 9:41 pm

Sylla Durkins

A gyönyörűen kiatlált tervem megint nem úgy alakul ahogy terveztem... sőt a lehető legrosszabbul, mert amikor feszegetni kezdem a falat, nem volt elég erőm azt megmozdítani így botor módon magam felé kezdtem húzni... És amikor engedett én a fenekemre huppanva néztam ahogy közeledik a fal....

Hallottam Viridiel hangját de a sok portól melyet beszívtam köhögésnél többre nem futotta, de a szerencsém azért annyi volt, hogy egy kis lyukba szorultam alul és nem esett baja a csontjaimnak, pár horzsolás és a klausztrofób élmény ami abból fakadt, hogy szinte semmit nem tudtam mozdulni
-Itt vagyok! szedj ki innen!
Ordítoztam a segítségért egyszer és mivel tudtam nem szerencsés hangosnak lennem inkább reménykedtem, hogy a tartós köhögésem elég lesz arrra, hogy Viridiel felfigyeljen élő személy mivoltomra
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 9:54 pm

/Viridiel és Sylla/

Miközben Sylla igyekszik felhívni a figyelmet arra, hogy életben maradt, akinek ez szól, az inkább az életét mentené meg egy szörnyű haláltól. Ám még mindig nem tudjuk, hogy akciója sikerült-e, mellyel kivonni készült a forgalomból az őket megtámadó lényt.
Eközben a romok alatt nem csak az üreget fedezi fel a kapitány, de a por elültével azt is, hogy bal lába a kövek alá szorult. Valami nincs rendben, mert nem érezte a fájdalmat és mozdítani sem tudja. Ez utóbbi nem szorulna magyarázatra ebben a helyzetben, még nem sejti, hogy ha kiszabadítja sem fogja tudni használni csak úgy. Komoly tudomány kell majd ehhez a gyógyításban!

Eközben talán utolsó rohamukat intézik egymás ellen a tünde és a tanuma. Az előbbi kést próbál belevágni a szájba, míg utóbbi a farkával támad, hogy körbe tekerve Viridielt, magával ragadja.

/Kockadobás: Hatos
1-4-ig -sikerül megölnie a tőrrel a futárnak
5 és 6 -Hamarabb tekeredik a kezére és derekára, ezért ellenállhatatlanul gúzsba kötve vonszolódik a ragadozó után a pince mélyére, ahol elájul./

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Admin
Hozzászólások száma :

452
2014. Sep. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Csüt. Május 25, 2017 9:54 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat

'Hatos' : 4

Felhasználó profiljának megtekintése http://neminra.hungarianforum.com
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 2:47 pm

Szorult helyzetben vagyok, mert ha hangoskodunk, nem csak ezzel a szörnnyel kell szembenéznem, hanem a városi őrséggel is, így csendben és lehetőleg gyorsan kell végeznem vele, vagy csendben meghalnom.
A tőröm halálos pontossággal talál célba és a tanuma még pár pillanatig ugyan dülöngél és csapkod, de aztán eldől mozdulatlanul.
Azonban míg ő nem üt zajt ez nem mondható el a hozzám csapódott ember nőről, aki mindent elkövet, hogy magára felhívja a figyelmet, ám bár, hangja valahonnan tompán, a romok alól jön.
- Csssss! Csendesebben, mert a nyakunkra hozod az őröket. Mindjárt kiszabadítalak.
Szerencsére nem volt sok kő, amit el kellett pakolnom és már meg is találom, de a gerenda arrébb rakására, ami a lábát tartja fogva már minden erőmet össze kell szedni.
- Szszszsz! – nézek a lábára egy fintorral, nem titkolva, hogy nem túl rózsásnak látom a helyzetet. – Ez elég ronda.
Leguggolok és körbetapogatom.
- Maradj nyugton, megpróbálok segíteni. – fektetem rá a tenyerem és a gyógyításra koncentrálok.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 5:10 pm

Sylla Durkins

Amíg Viridiel a bestiával küzd azt kezdem figyelni mitől nem tudok mozogni és azonnal egy gerendára leszek figyelmes a lábamon... Érdekes nem is fáj... De kellemetlen mert nem mozdul ki onnan....
és bár láttam vérzik ez elmondható volt a többi kicsi zúzódásról is itt-ott....
Pár perc múlva puffanást hallok és a kövek mozogni kezdenek felettem és amikor a fény betör mellém Viridiel arcát látom meg és szépen ki is szabadít
-Ne is mond... azért remélem rendbejön....
elpirultam kicsit és folytattam:
-köszönöm, hogy kimentettél.... nem vagyok valami hasznos társ azthiszem
Közben ő a lábamat kezdte gyógyítani, lehet ez lenne a tündék titkos tudománya? gondoltam
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 5:39 pm

/Viridiel és Sylla/

Minden úgy van, ahogy mondtátok. Igen sokat tett Sylla azért, hogy nyakatokra hozza a városőrséget, de ebben sem járt sikerrel... egyelőre. Ám nem szabad túlbecsülnie a lombtündék gyógyító mágiáját sem. Csupán a regeneráció sebességét növelte meg, amit ha folyamatosan fent tud tartani, akkor is legalább egy hónapba kerül. Szakavatott kéz hiányában ez nem fog tudni rövidülni.
Ám ha körbe néztek főleg ott, ahonnan a szörny előbújt, a "barlangjában" nem csak boros hordók, de rengeteg testrész is van. Fogyasztott is az áldozataiból, de úgy tűnik nem minden darabot. Némi pénzt és egyik zsebben egy Kegyelmes Isten Egyháza szent szimbólumot és egy apró képet találtok egy nőről rajzolva. Ám a hölgyet egyikőtök sem látta.
Vajon mi a tervetek most?

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 6:35 pm

Mikor megpillantom a sebesült lány arcát és ráadásul most hallhatóan elvesztette a gúnyolódó stílusát és még köszönetet is mondott, azon nyomban előjött belőlem a segítőkész elf.
- Nem vagyok lelketlen self, hogy magadra hagyjalak a bajban. – hárítottam a köszönetet halkan. – Főleg, hogy csak enyhíteni tudom a fájdalmat és kicsit gyorsítani a gyógyulást, de mindenképpen keresnünk kell egy gyógyítót, hogy rendbe tegye, ha mostanában használni akarod mindkét lábadat. És azok nem olcsók…..
Nem szívesen maradok ezen a helyen, de biztos akarok lenni benne, hogy a tanuma fészke üres, így körülnézek. Láttam már elég halottat, de a mészárszéket az én gyomrom sem sokáig bírja, így gyors vagyok. Biztos, hogy jó pár ember eshetett áldozatául, így találok némi aranyat, egy ismeretlen nőt ábrázoló képet és egy itteni egyházi szimbólumot.
Ezeket megmutatom Sylla-nak is.
- A gyógyítóra legalább van pénz, te ismered esetleg őt? – nyomom a kezébe a képet. – Jobb ha közben elindulunk, mert ha hangosabbak voltunk, akkor várható, hogy erre néz egy őrjárat. – kerítem a karját a nyakam köré és felhúzva elindulok a város belseje felé, de az árnyékba maradva.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 6:49 pm

Sylla Durkins

-pedig nem is fáj....-bár mélyen belül már tudtam, hogy majd fog, csak a tudat, hogy baj lesz... nos hogy úgy fogalmazzak az adrenalin dolgozott és emiatt nem éreztem még a fájdalmat, de amikor Viridiel elment szétnézni, és visszaért akkor már erősen fájt, amíg ő elvolt kicsit bekötöttem és sínbe tettem addig is értelmesen töltöttem az időt...
-ezt a lányt? nem, nem láttam még sajnos... nem vagyok ide valósi sőt nem is akarok itt maradni sokáig, szerintem te sem.
Majd amíg a vállára vett engem az őrökről beszélt
-Igazad lehet, sajnálom, hogy csak a gondot okozom....
Bár általában erősnek lehet néha bunkónak tűnök, azért nem igaz ez rám, ha segítenek hálás vagyok érte és igyekszem meghálálni valahogy, és most úgy néz ki egy jóképű tünde az akinek a vállára támaszkodom......
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Pént. Május 26, 2017 7:05 pm

/Viridiel és Sylla/

A nő meglepő módon nem csodálkozik el azon, hogy a jobbulás első jele az, hogy borzasztóan fáj a sérült testrésze. De legalább tudja, hogy ott van és végre kapcsolat van újra az agya és az ottani hús között. Még ha nem is találták fel az idegsebészetet, ezt anélkül is tudja.
A nő kiléte homály marad még, ám pénzéhes gyógyítót hamar találtok. Az első hely ahová suttogva küldenek egy vegyeskereskedés, mely néhány nyomornegyedi alak szerint gyógyfüveket is árul és ellátja a bajba jutottakat (jó pénzért).
Ám itt csak egy nyúlánk, sápadt arcú ürge nyit nektek ajtót hivatalnokokra jellemző ruhában. És hamar közli, hogy nem kéne őt az otthonában állandóan zargatni. Az előző lakó állítólag elmenekült a katonák nyomozásai elől, mert több méregkeverésbe és egyéb dologban gyanúsított volt. Ám nagy szerencsére nem akarja kideríteni, hogy ti mégis mi végre keresitek a vénasszonyt. Nem derül ki számotokra, hogy ez a jóasszony az nap este csomagolt össze, miután Hirionnak egy bizonyos igen drága szert el tudott adni és talán egész más helyen felbukkan ő még történeteinkben.
Egy másik helyen viszont vidáman száll fel a füst és egy piszkos bőrkötényes alak jelenik meg a bejáratnál. És ahogy elmondjátok miért keresitek, szélesebbre nyitja.
-Gyertek be nyugodtan! Ott van a tűz, leteheted mellé. Mindjárt helyre hozom.
* Ezzel egy piszkavasat tesz bele a kovácskemencébe.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szomb. Május 27, 2017 5:20 pm

Egy biccentéssel tudomásul veszem, hogy nem ismeri a képet, amúgy is kevés esélye volt, hogy igen, de mivel ugyan olyan átutazónak mondta magát, mint amilyen én voltam, ennek még kevesebb valószínűsége volt.
- Jól mondod, tudod, hogy mennyire kívül szeretném tudni magam. A nyakam a tét. A főpapnő nagyon a keze között szeretne tudni.
Mivel ilyen állapotban nem hagynám magára, így annak terhe is rajtam marad, hogy keressek neki egy gyógyítót.
Az éjszaka szerencsére előhozza a kétesebb egyéneket is, akik elsősorban a pénzt szeretik, és csak utána jön a vezetőikhez kötődő hűség, ezért aztán kapunk is nem sokára egy-két címet, ahol segítséget remélhetünk.
Az elsőnél azonban már nem találjuk a méregkeverőt, aki talán enyhet is hozhatna a bajba jutott társnőmnek.
A kinézete alapján nem akarok többet időzni az alaknál, mivel élek a gyanúperrel, hogy hamar feladna minket, a második címnél már szerencsénk van. A férfi aki ajtót nyit segítőkészen tessékel be minket.
Első ránézésre kovácsnak tűnik, de ha tud segíteni, tőlem az ördög öreganyja is lehet.
- Mikorra tud majd járni? – kérdezek rá mikor leteszem a lányt, ahova mondja, de megállok nem messze tőle és kezem a kardom ügyben tartom.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Szomb. Május 27, 2017 8:23 pm

Sylla Durkins

Viridiel nagyon kedves és gondomat viseli, enyhítette kicsit a fájdalmat és elvileg hamarabb is gyógyulok majd meg, de még ígyis rettenetesen fáj, Próbálom elviselni de úgy érzem ha még sokáig így marad akkor az nagyon meg fog viselni... és bármilyen erős is vagyok, azért fájdalom mégis nagy úr...
egy elég kétes kinézetű ember nyit ajtót nekünk a második alkalommal, és Viridiellel be is megyünk a kedves úrhoz, majd betette a piszkavasát a tűzbe, ekkor bepánikoltam
szemeim kikerekedtek és verni kezdett a víz:
-mit akar azzal a piszkavassal?
kérdezem remegő hangon, ami a pánik és a fájdalom miatt is lehetett.....
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 7:16 am

/Viridiel és Sylla/

Sikeresen megtaláltátok a csontkovácsot. Viridielnek nagy a bizodalma benne, ám a tengerre született nő egyre inkább aggódik a módszerei iránt. Hiszen ez az ember első sorban a fémekhez ért, ahogy ez külsejéből és otthonából is azonnal kiderült. Mellette jó pénzért gyógyít.
-Ki kell égetni a sebet, hogy el ne fertőzzön, mielőtt a kalapácsommal helyére ütöm a csontot.
* A legkisebb vicc sem hallatszik a hangjában. Ám első sorban a betegnek kell eldöntenie, mennyire bízik a szaktudásában ennek az alaknak.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 2:43 pm

Sok felé jártam már a világban és az emberek között, hogy tudjam, sokszor a falu kovácsa látja el a gyógyító tevékenységet, így engem természetesen nem lep meg a dolog.
A piszkavas felmelegítésénél sem gondolok rosszra, de aztán alaposan meglep, amit mond.
- Ez elég barbár megoldás, nem gondolja? – lépek felé rosszallóan. – Inkább fertőtlenítő gyógyfőzetet kéne használni és a csontot gyengéden a helyére húzni, már ha egyáltalán elmozdult. Úgy látom társnőm elég jól rögzítette. – intek a sínbe tett végtag felé. – De feltételezem az előbbi szavaidat csak tréfának szántad, nem? – nézek rá, mert az emberi tréfákat nem mindig értem.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 4:47 pm

Sylla Durkins

-Kiégetni??? Volt ilyen sebem és már nem is vérzik azt akkor kell kiégetni ha nagyon folyik ki a vérem! Ezt még én is tudom jó ember!-jól láthatóan ingerelt vagyok és pánikolok is... legutóbb amikor ilyen történt velem akkor annak csúnya hege is maradt, ami ma is látszik a vállamon.... Közben próbálok menekülni a félőrült elől ha kezdene felém közelíteni...
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 5:03 pm

/Viridiel és Sylla/

Hőseink hamar útnak erednek ismét, szinte menekülve a lehetséges megmentőjük elől. Noha azt el kell ismerni, hogy akit majdnem felbéreltek, az jobban jártas saját foglalkozásában, mint a gyógyításban. És most talán nem is a legalkalmasabb arra, hogy a már hellyel-közzel ellátott végtagot rá hagyjátok, hogy megbolygassa.
Mivel Sylla kapitány nem igazán akar a kezei alá feküdni, nem erőlteti tovább a dolgot. Látszólag barátságosan enged el, jó szerencsét kívánva nektek, de már jól tudja, honnan fog mégis egy kis pénzt keríteni az elállt üzletből. A város őrsége hamarosan megtudja tőle, hogy ti biztosan együtt vagytok és egy sebesült lábú nőt érdemes főként keresni, hiszen a közelében ott lesz a vadászott elf is.
Ám amíg ők kutakodnak utánatok, addig ti újabb módszeren gondolkodhattok, hogy a kapitány válságos állapotát és természetesen a futár dolgát egyengessétek. Ám ebben ezúttal teljes szabad kezet kaptok ötletelni.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 5:21 pm

Mivel a kovács csak megcsóválja a fejét és biztosít róla, hogy nem tréfál, már én is úgy gondolom, hogy jobb, ha keresünk valaki mást, aki egy kicsit kíméletesebb módját ismeri a gyógyításnak, egy mágikus képességekkel megáldott egyén lenne a megfelelő, hiszen gyors gyógyulásra lenne szükség, ha Sylla hamar el akarja hagyni a várost.
Biztos vagyok benne, hogy az alvilágban némi pénzért találunk olyat, aki rendelkezik ezen képességekkel. Egy utcakölyköt édesgetek magamhoz némi apróval és az ő információi alapján keresünk segítőt.
- Bírod még? – érdeklődök a lánynál, mert nem lehet könnyű elviselni a fájdalmat, de eddig hősiesen tűrte.
Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 6:00 pm

Sylla Durkins

Szépen lassan haladtunk és az idő gyorsan telt, azonban nem találtunk másik segítőkész gyógyítót és már-már azon gondolkodtam, hogy vissza kéne menni oda... de sajnos az sem vezetett volna sehova. Ekkor kérdezett Viridiel:
-Bírod még?
-Igyekszem... egy kicsit lekéne ülnöm viszont, ha nem haragszol meg
Majd miután leültem folytattam:
-feltartalak....
Szégyenlem magam amiatt, hogy új társamat feltartom, és tudtam jól, hogy már rég kint lenne a városból ha nem velem kell foglalkoznia... ekkor jutott eszembe valami:
-Viridiel! Az ilyen régi városoknak vannak általában régi csempész útjai, lehet utána kéne kérdezni, én meg elleszek valami búvóhelyen, és addig hátha találsz gyógyítót is.
Kíváncsian várom mit mond rá, végülis nem olyan fiatal város ez, hogy nelenne titkos járat kimenekíteni a nemest, vagy ami nekünk még jobb lehet csempészútvonalak, mint sok-sok városban ahol jártam már, remélem itt is van ilyesmi, ésha tényleg létezik akkor ott kimehetünk akár meggyógyultam akár nem.
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 8:16 pm

/Viridiel és Sylla/

Az utcagyerek hamar elmondja az egyetlen helyet, ahol az általad kutatott tudást fellelheted.
-A Kegyelmes Isten papjai és papnői rendelkeznek ilyen hatalommal. Ha istenünk méltónak találja rá, bárkit meggyógyítanak pillanatok alatt.
* Igen ritka a természetfölöttivel megáldott személy ebben a varázstalan fajban és őket is a két fő egyház gyűjti maga köré. Nem csoda hát, ha nincsenek a többi kontinensen megszokott magányos varázslótornyok és kocsmában züllő rend nélküli mágusok. Ám ez nem lehet ok az elkeseredésre.
Különösképpen, mert a társnőd ötlete igen csak járható és ha a csempészeknek is utánakérdeztek, akkor 500 arany ellenében mind a kettőtöket kivisznek. Ezt egy százhúsz kilós félszeműtől tudod meg, aki a Lovadradülőnek elnevezett kocsma asztalának másik végéből közli veletek az árat.
És ez bizony egy egész éves bevételnek sem utolsó sok egyszerű ember számára.

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."
Viridiel
Hozzászólások száma :

2294
2014. Nov. 23.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 9:24 pm

Úgy érzem, egyre jobban szorul körülöttünk a hurok. A várost nem ismerem és könnyen belefuthatunk olyan dologba, amit szeretnénk elkerülni. Viszont nem is vagyok olyan, aki csak úgy magára hagy valakit, aki bajban van és sérülten főleg.
- Én is lehetnék a helyedben és akkor örülnék, ha lenne valaki, aki segítene. – ráztam meg a fejemet a mentegetőzésére.
Aztán viszont egyet kell, hogy értsek vele, mert egyedül könnyebben kutakodhatnék.
Egy kölyök hajlandó is infóval ellátni, de abban nincs köszönet, mert oda biztos nem teszem be a lábam, maximum, ha visznek.
De ekkor váratlanul jön a segítség és hamarosan egy eldugott és lepukkant kocsmában ülünk egy igen csak terebélyes fickóval az asztalnál. Csempész, ahogy Sylla tanácsolt.
Nem kérdéses azonban, hogy rengeteg pénzről beszél és akkor sem fizetnék neki ennyit, ha lenne.
- Sajnálom, de ez nekünk nagyon sok, keresünk mást.

Helléna Silvermoon
Hozzászólások száma :

319
2016. Dec. 14.
22

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Vas. Május 28, 2017 10:09 pm

Sylla Durkins

Úgy néz ki társammal a mélyvízbe kerültünk, bár a papokhoz mindkettőnknek egyértelmű nem megyünk, azért az ötletem mégis jónak tűnik és nemsokára egy csempésszel szemben találjuk magunkat, aki borsos árért de kijuttat minket a városból
-Viridiel várj. Adnál nekünk négyszem közt pár percet kérlek?
Persze társam jól tudta nem szaladok el és azt is sejthette mit akarok, mégis egy férfival szemben vagyunk és én mégiscsak egy nő vagyok.... lehet ezt értette is, a másik dolog, hogy nekem is tartoznak és lehet a férfit kapzsiságával lehet meggyőzni inkább, nos neves embertől behajtható szívesség lehet jobban érdekli az arany helyett, persze azt is kérhetek majd tőlük....
Először inkább saját testi gyönyöreimmel akarom őt meggyőzni a fuvar kedvéért ha az nem megy... nos akkor marad a jóval értékesebb szívesség felajánlása... a fickó válaszától függetlenül Viridiel persze visszajöhet, hogy ő is halhassa az üzlet megkötődötte vagy sem
Uráldur
Hozzászólások száma :

5008
2014. Nov. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   Hétf. Május 29, 2017 4:55 am

/Viridiel és Sylla-még mindig az ünnep forgatagában/

Turion fia már feladja a dolgot. Vagy egyszerűen csak az alkudozás része lett volna, hogy a kijárat felé indulva hátha marasztalja a csempész? Ez nem fog kiderülni talán sosem, hiszen Sylla nem akarja véletlenül sem elszalasztani a lehetőséget. Így először magát kínálja fel az 500 arany helyett.
És második ötletét már be sem kell vetnie. A súlyos fickó közel egy óráig kiélvezi az ágyban nyújtott teljesítményét, az eddigi üzleti gondolkodás helyett kimondottan barátságos hangot üt meg veletek. És utána ölben viszi a sebesült nőt egy ház mögötti pincelejáróhoz. (Remélhetőleg jól bírja a fájdalmat, hiszen a szobában fent töltött idő alatt bizony mocorogtak és párszor ránehezedett a súly a törött lábára.)
-A szuterénből nyílik majd a padlón egy csapóajtó. Azon keresztül lehet majd lemászni egy létrán a titkos alagútba. Mire megvirrad, már kint is vagyunk. De senkinek el ne áruljátok, mert az ostrom során rengeteg pénzt tudunk keresni vele, ha élelmet és más hiánycikket hozunk be a városba!

/Sylla úgy tűnik igen gyorsan szerez barátokat, ismerősöket idegen városban is. Smile /

A karakter dala:

"A Sötétben születtem,
mégis világos lettem.
Az Életben én sok jót
és rosszat is tettem."

Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Észak Bivaly Végvár   

Észak Bivaly Végvár

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
16 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Similar topics

-
» Hegységek - Kanada és Alaszka (Észak-Amerika)