KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Földből vétetett Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Földből vétetett Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Földből vétetett Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Földből vétetett Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Földből vétetett Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Földből vétetett Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Földből vétetett Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Földből vétetett Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Földből vétetett Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Földből vétetett Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Földből vétetett Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Földből vétetett

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 7:04 pm


Egy erre ritkán látott alak vág át a búzamezővel körbevett főúton a vidéki tájon. A királyság szerte elő-előbukkannak papok, kik mágiával felvértezve indulnak a király megbízásait teljesíteni vagy évente egyszer az új tanítványokat felkutatni a falvakban.
Ám a legtöbb feladattal ellátott csuhás a határ irányába halad gyorsan tovább és nem a nagyobb városok közötti összekötőutakon bukkan fel. Ám maga a főpap mégis itt gyalogol, valószínűleg nem sokat fecsegve kísérőjével arról, hogy Ulrikhoz tart, a szörnyvadászok vidéki házába. Elbeszélgetése lesz vele.
Ez idő alatt épp egy földművesnek segített egy páncélba bújt zsoldos. Ám a munka úgy hozta, hogy be kell mennie a közeli városba a kovácshoz valamiért. Így találkoznak össze.
Lehet, hogy elmennek majd egymás mellett...
Vissza az elejére Go down
Erelar Bearhelm
Erelar Bearhelm
Hozzászólások száma :

24
Join date :

2015. Oct. 14.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 7:28 pm

Mint valami kis játékautót úgy húztam magam után a nehéz ekevasat, mely szépen felszántotta a környező földeket szépen sorjában. Még veríték sem gyöngyözött a homlokomon, mikor eme nehéz vas darabot az utolsó útjára vonszoltam, hogy azután a közeli pajtába vigyem játszi könnyedséggel.
- Oh, drága fiacskám, de hálás vagyok neked. – recsegi egy vénséges vén öregasszony kedvesen.
- Nincs semmi asszonyom. Azért vagyok, hogy segítsek.– mosolygok a hölgyre barátságosan.
- Ajj bárcsak lenne, ilyen szép száll fiam nekem is….
- Ugyan asszonyom túlságosan dicsér.
- Mindenestre hálás vagyok neked. Szegény lovunk megpusztult sajnos, és biztos éhen haltunk volna, ha nem lettél volna. Már csak egy utolsó kérésem lenne számodra. Kérlek, menj a drága Vincenthez, hogy elhozd tőle a fejszenyelet, amit rendeltünk tőle, még múltkor. Ő a város egyik kovácsa, hidd, el hamar megtalálod.
Elmosolyodok és bólintok. Szerettem segíteni az időseknek, és eme idős házaspár örömmel fogadta segítségem. Így, hát miután visszabújtam a páncélomba, és felszerelkeztem fegyvereimmel, már indultam is meg a város fele. Egy kis idő után, már hangos koppanásokat kísérve jártam a szűk utcákat az úti célom fele lassan haladva, hogy ne menjek neki lehetőleg senkinek se. Természetesen nem tudok mindenfele figyelni, így lehet, hogy valaki véletlenül nekem jön.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 8:57 pm

Földből vétetett 2sfuiojo0mvv39e1d0t

Gwardowyr már elszokott a hosszas gyaloglástól, de egyáltalán nem panaszkodott, hiszen ez az út jó volt arra is, persze a tervezett célon felül, hogy kicsit kimozduljon, a saját szemével lásson dolgokat, meg megmozgassa magát. A kastélyban töltött évek, nem múltak el nyomtalanul és erőnléte már régen nem a régi.
Hűséges tanítványa sem volt az a szószátyár alkat, pont ezért is hozta magával, így útjuk csendes elmélkedések és a táj, meg az emberek figyelésével telt.
- Már nem lehetünk nagyon messze, lassan utunk végére érünk. – közölte azért mikor meglátta a feltűnő házakat, amik azt jelezték, hogy végre megpihentetheti fáradt lábait és megtöltheti valami meleg étellel a hasát, nem csak azzal, amiből amúgy sem sok lapul már az iszákjukban. – De jobb lesz, ha megszállunk eme városban, hogy megpihenjünk és rendbe szedjük magunkat. Nem akarok Ulrich-nál porosan és fáradtan megjelenni.- mondta, de csak inkább magának, ahogy elhagyták az első utcát.
A meleg fürdő és a puha ágy csábítása kissé figyelmetlenebbé tette, meg már a füle sem volt olyan, mint több évtizeddel ezelőtt, így nem csoda, hogy szinte bele szaladt egy termetes páncélba, majd azzal a lendülettel fenékre is huppant.
- Miért hagyják ezek a kereskedők az árujukat az út közepén! – höbörgött a fejét fogva, nem is nézve „annyira” fel, hogy lássa, nem csak egy kazanyi páncélba ütközött, hanem abban van is valaki.

Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 9:28 pm


A papság vezetője korholja a kereskedőket a hanyagságukért, miközben hát mögött a tanítvány szokásához híven csendben marad. És nézi, ahogy egy pajzsra rászáll egy kis madár.
A szél lágyan ringatja az út menti fák ágait és minden békés.

/Nem szeretném ennél részletesebben leírni a semmit. Gondolom érthető okok miatt. Smile /
Vissza az elejére Go down
Erelar Bearhelm
Erelar Bearhelm
Hozzászólások száma :

24
Join date :

2015. Oct. 14.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 15, 2015 9:39 pm

Már majdnem ott voltam az úti célom felé, amikor hirtelen váratlan dolog történt. Egy ember ütközött nekem, aki ezután panaszkodva próbált felkelni a földről. Egy idős férfi volt, kin meglátszott az évek sora. Ősz haja és szakálla, mint valami pamacs díszelgett a fején. Bár a férfi nagyot koppant, én rajtam nem túl sok kár keletkezett, viszont tekintetem a sérült fél felé tévedt. A páncélom zörögve alkalmazkodott testváltásomhoz, ahogy kezeimmel lehajolok elég mélyre, hogy a férfi megfoghassa páncélos kezemet. Természetesen számítok arra, hogy nem fogadják el a jobbosomat, de nem sértődök meg ez esetben, ám ha megragadja, kezemet finoman megpróbálom talpra állítani, végül a páncélon át is tisztán hallhatóan, csengő hangomon szólok hozzá.
- Bocsásson meg nekem jó uram, nem voltam elég óvatos. Remélem nem okoztam túl sok kellemetlenkedést.
ezt egy kisebb meghajlással próbáltam előadni, de természetesen páncélzatommal együtt elég érdekes látvány volt.
A férfira néztem valami választ várva, ám ő nem láthatott engem így csak hangomból találgathatott mire gondolok jelen
pillanatban. Végül azonban, ha nem válaszol, egy utolsó biccentéssel az út szélére állok, megpróbálva nem elállni egy bejáratot sem, mielőtt útjára engedem.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimePént. Okt. 16, 2015 3:22 pm

Földből vétetett 2sfuiojo0mvv39e1d0t

- Uram, ezt…..ezt nem a kereskedők hagyták az úton. – világosítja fel a főpapot csendes tanítványa halkan, amire már maga Gwardowyr is felpillant és meglátja a felé nyújtott páncélos kezet és a keskeny résen az élénk tekintetet, mely rá tapad.
- Khmm…..khmmm! Igen….igen! Te bocsáss meg lovag, úgy látszik nem csak a hallásom, hanem a szemem sem a régi már. – fogadja el a felkínált segítséget és hamarosan már ismét a saját két lábán áll és bár szívesen megdörzsölné fájó ülepét, mégis csak adnia kell a látszatra, meg a hölgy jelenlétére.
A meghajlása tényleg hagy némi kívánni valót az udvari etikettet figyelembe véve, de a főpap nem ad ilyen kicsinységekre, főleg ha olyan termetes személlyel párosul, mint aki előtte áll.
- Hát fiam, téged aztán jócskán megáldottak az Istenek, ahogy elnézem. – méri fel a lovagot tetőtől talpig és csak azért nem füttyent, mert már rég elfelejtett, hogy kell. – Nem kell szabadkoznod a történtekért, mert én voltam, aki nem nézet a lába alá és még szerencsém, hogy beléd botlottam és nem egy szekér hajtott át rajtam, amiért botor módon nem néztek körül. – lapogatta meg a páncélos vállát, csak gesztusként, mert az érezni biztos nem érzett belőle semmit. – Egy fogadóba tartok, hogy megpihenhessek, de ha tudsz mutatni egyet, hálám jeléül meghívlak egy seritalra, ha elfogadod.
Vissza az elejére Go down
Erelar Bearhelm
Erelar Bearhelm
Hozzászólások száma :

24
Join date :

2015. Oct. 14.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimePént. Okt. 16, 2015 6:39 pm

Aggódó pillantásokkal néztem a férfit, aki felborult bennem. A kezeimet nyújtom felé, amelyet elfogadott, és rögtön talpra is állítottam. A látszólagos útitársa is próbált az öreg segítségére sietni, hogy nem vagyok semmilyen áru, mire én halványan elmosolyodtam a páncélban.
- Oh, milyen tragikus, ezek szerint mindketten hibásak vagyunk. – mondom jót derülve, és ez kifelé is hallható volt - De részemről nincs harag, remélem Ön sem haragszik rám a figyelmetlenségemért. Nem tudnék jól aludni, ha valaki mérges lenne rám.
Végül azonban egy kis hümmögés után végül megfordultam, és arrafele mutattam amerről jöttem.
- Arrafele egyenesen elmenve 3 utcával jobbra közvetlenül lesz egy fogadó egy kakas címerrel. Nem tudom, hogy megfelel-e az ízléseiknek, sajnos nem ismerem a fogadót. Nem vagyok helyi. De azért még megfelelő lesz. Mellesleg a földszintjük kocsmaként üzemel. Én előreláthatólag még egy 3 óráig el leszek foglalva, de ha az Úr úgy gondolja, szívesen ellátogat oda, ha végeztem, és talán összefutunk még. Mindenesetre, ha mégsem… további szép napot. – mondom, majd egy finom kézfogás után (ha elfogadta) megindulok a kovácsműhely felé, persze ha csak nem akarnak tőlem még valamit.


A hozzászólást Erelar Bearhelm összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 21, 2015 10:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimePént. Okt. 16, 2015 7:28 pm

Földből vétetett 2sfuiojo0mvv39e1d0t

A főpap már eddig is eléggé megdöbbent volt a lovag méretétől és erre csak még rátett egy lapáttal, hogy a marcona külső, milyen udvarias és segítőkész belsőt takar.
- Akkor maradjunk ennyiben, barátom, én sem haragszom természetesen, így nem lesz okod álmatlanul tölteni az éjszakádat. - mosolyodott el Gwardowyr.
Figyelmesen végig hallgatom, hogy merre találhatjuk azt a kakasos fogadót és mivel nincs messze, így mindjárt vidámabban bólogatok a termetes páncélos vitéznek.
- Nem vagyok nagy igényű, csak legyen ehető ételük és egy puha ágyuk, mert a földön alvás, már nem az én öreg csontjaimnak való. Azonban egy napot mindenképpen itt töltünk, így az ajánlatom továbbra is áll, ha végeztél, akkor szívesen látlak egy kupa sörre vagy bármire, amit megkívánsz, amiért ilyen jólelkűen álltál egy idegenhez, aki ráadásul majdnem fellökött.
Persze az öreg is tudta, hogy messze volt ő attól, hogy akár megingassa ezt a monstrumot, de hát jobb volt ezt így kimondani.
- Neked is szép napot és viszont látásra a fogadóban.
Az útmutatás után simán megérkeznek az ivóval összekötött fogadóba, ami szerény ugyan, de tisztának tűnik és hely is akad, így tanítványának és neki is akad szoba.
Miután kicsit rendbe szedte és felfrissítette magát, visszasétált a kocsmába és az egyik asztalhoz telepedve várta tanítványát, addig pedig étket és italt rendelt.

Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimePént. Okt. 16, 2015 8:20 pm


A rövid ismerkedés után elválnak egymástól. Ám nem tervezik hosszan, csak amíg a régen megrendelt árut megnézi a nagy ember, hogy elkészült-e már. Hamar meg is találja a műhelyet, nehéz lenne eltéveszteni. Az ajtó felett nagy tábla hirdeti is a nevét, így tudja, hogy jó helyen jár.
-Á, igen! No lássuk csak, félre raktam azt hiszem, még nem fejeztem be. No igen! Itt is van. Hiányzik még hozzá egy adag fémet. Csak a szükséges fát és az elkészítés árát adták ide. Ám a fejsze fejéhez a nyersanyag hiányzott, ezért nem fejeztem még be.
*A lovagon múlik, hogy mitévő lesz. Elveszi csak a fejsze nyelét vagy inkább megpróbál ismét segíteni. Ha előbbit választja, a mester száját húzva, hogy ez nem kész, átadja. Ám ha utóbbit, akkor elmondja neki Vincent, hogy három faluval odébb talál egy törpét, akinél mindig szokott lenni minden fémből bőségesen érc. Ám nem ingyen szokta oda adni, természetesen.
Vissza az elejére Go down
Erelar Bearhelm
Erelar Bearhelm
Hozzászólások száma :

24
Join date :

2015. Oct. 14.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeSzer. Okt. 21, 2015 10:31 pm

Lassan haladtam a palota felé. Sajnos régen elmúlt már az ifjonti éveim, és jószerével, már alig-alig maradt erő ezekben a vénséges lábakban. De nem panaszkodtam. Sosem voltam az a fajta, aki morgolódásba folytatta bánatát. Én inkább egy mély sóhaj kíséretében kiadtam magamból minden rosszat. Végül azonban elhagytam azt a szakaszt, amelyet oly nagyon ismerek, és hamarosan, már olyan talajt tapostam, amelyen még sosem jártam ezelőtt. Így hát fa barátaim szava mellett a jól bejárt botomat is kezelésbe vettem, hogy kitapogassam az utat magam körül. Végül azonban olybá tűnt, hogy nem volt elegendő alapanyaga a kovácsnak, mint ami kellett volna. Így, hát megköszöntem segítségét, majd visszatértem a parasztcsaládhoz. Bár csalódottak voltak, hogy nem tudtam elhozni az árut, de biztosítottak arról, hogy nem szükséges aggódnom e téren, majd tesznek valamit ez ügyben máskor. Végül megköszönték a munkám, majd miután elköszöntem a város felé indultam ismét. A nap már lenyugodni készül, mikor végül ismét a fogadóba térek. Mikor benyitok, az eddig nyüzsgő, kacarászó kocsmaszint szinte varázsütésszerűen elnémult szépen sorjában, és minden szem rám szegeződött. Ahogy a pult felé lépdeltem sok ember nézelődött és böködött felém, majd mikor megálltam a pultosnál ő komoran végigmért. Az emberek többsége azonban, már folytatta is a megszakított tevékenységeit, és bár volt még, aki bámult, már szinte elenyésző mértékben.
- Egy estére szeretnék magamnak egy szobát bérelni. Van esetleg üres? – kérdezem barátságosan.
- Akad. – vonja meg a vállát a csapos, kissé megnyugodva, hogy csak ennyi van.
Bólintok, végül majd a szoba árát kifizetve felmegyek az emeletre, majd a szobámba levetve a páncélzatom, hétköznapi ruhába tértem vissza a földszintre, majd a lépcső mellett körültekintve kerestem, hátha megpillantom az idős urat.

Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitimeCsüt. Okt. 22, 2015 10:04 am

Földből vétetett 2sfuiojo0mvv39e1d0t

Látta megérkezni a szép szál termetű lovagot és ismét megnyugtatta magát a főpap, hogy jól tette, hogy nem folyamodott első mérgében valami könnyed varázslathoz, azt hívén, hogy egy halom vasat kell csak arrébb söpörni az útból.
Egyelőre a páncélos vitéz nem nézelődött sokat, csak kivette egy szobát és csörömpölve felvonult az emeletre.
A főpap sejtette, hogy hamarosan viszont látta, de biztos elvétette volna, ha nem várja, hogy le is érkezzen valaki, így a lépcsőn tartotta a szemét.
Így bár a férfi arcát sosem látta, azért nagy valószínűséggel ő volt az, akinek nekiment, aki most jött le egyszerű gúnyában.
Az idős férfi kissé megemelte a kezét, hogy magára vonja a férfi figyelmét, bár a lovag biztosan nem téveszthette el, nem az a hétköznapi jelenség ő sem.
- Ülj le asztalomhoz és rendelj magadnak bátran, fiam! - szólítja is meg,a hogy közelebb ér.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Földből vétetett Empty
TémanyitásTárgy: Re: Földből vétetett   Földből vétetett Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Földből vétetett

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Emberek királysága-