KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Myra és Feorr Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Myra és Feorr Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Myra és Feorr Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Myra és Feorr Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Myra és Feorr Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Myra és Feorr Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Myra és Feorr Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Myra és Feorr Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Myra és Feorr Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Myra és Feorr Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Myra és Feorr Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 19 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 19 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Myra és Feorr

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Anonymous
Vendég


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeSzer. Nov. 05, 2014 5:45 pm

'Az emberek királyságához egy közelebbi tavacskánál'

Ritkán kapnak a tanoncok felügyelet nélküli kimenőt, de végre elérkezett ez a pillanat is. Már délelőtt összegyűltünk kisebb csoportokba és hamar elindultunk, hogy ne vesztegessük az értékes perceket. Mivel mi mindenképp minél messzebbre akartunk jutni az emberek falvaitól és városaitól ezért elég kevesen csatlakoztak hozzánk.
A lányok folyamatosa csiviteltek az út során, én pedig csak hallgattam őket. Kissé lemaradva követtem őket, hiszen én minden szokatlanabb növénynél vagy kőnél, mohánál leálltam.
Misrtiol tavai... pici korom óta kíváncsi vagyok rá, ám eddig nem volt lehetőségem eljönni ide. Annyi szép madár, annyi érdekes növény van itt, hogy nem is elég egy nap a felfedezésére. A többiek persze csak egy sima kirándulásnak vették a dolgot, engem viszont tényleg érdekelt a környék.
Ez lehetett az oka annak, hogy a többiek jó mókának látták, ha megviccelnek. Amíg én egy kis békával voltam elfoglalva, ők elhalkulva gyorsan tovatűntek. Ezzel nem is lett volna akkora gond, ha nem mennek túl messzire és én véletlenül nem épp a másik irányba indulok. Így már esélytelen, hogy megtaláljanak. Ilyen az én szerencsém.
Hamar sötétedni kezdett és én még mindig a tóparton baktatok. A többiek már biztosan visszamentek a kastélyba, hogy szóljanak valakinek, hogy eltűntem. Nekem is vissza kellene menni, de merre induljak? Talán arra? Vagy arra?
Két tó közötti területen lépkedek tanácstalanul, de azért nem teljesen kétségbe esetten. Talpra esett lány vagyok, megoldom valahogy...
Vissza az elejére Go down
Feorr
Feorr
Hozzászólások száma :

7
Join date :

2014. Nov. 02.


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeSzer. Nov. 05, 2014 6:25 pm

Amondó vagyok, hogy mindenkinek a lelke valamilyen megmagyarázhatatlan módon bizonyos vidékekhez kötődik születésekor, és ha elhagyja azokat, a lelkéből is ottmarad egy darab. Minél távolabb kerül tőle, annál jobban érzi, hogy nem ott van a helye, ahol éppen tartózkodik, hanem például az én esetemben a síkságokon. Ez alól talán csak az emberek a kivételek, mert azok bárhol képesek felütni a tanyájukat a legkisebb honvágy nélkül, megfelel nekik minden vidék, könnyen alkalmazkodnak. Nekem viszont elég volt mostanra a hegyekből meg idegen erdőkből, ideje volt visszatérni a saját földemre.
Amint a térdig érő fűvel borított, enyhén lankás síkságra érkeztem fekete málháslovam társaságában, mintha lelkem itt hagyott része újra egyesült volna velem, és már sokkal egészebbnek éreztem magam, mint eddig. Nem siettem, bejártam a vidéket, eljutva a Mistroil tavakig. Ha rámköszöntene az éj, letáborozok valahol legfeljebb, az oawa falvak úgyis tabuk számomra.
A nap fénye, ahogy forrása lebukott a horizont alá, derengő szürkületbe ment át, majd fokozatosan egyre sötétebb lett. Jobb lesz egy ideális helyet keresni, ahol lecókmókolok. Még szerencse, hogy jobb látással rendelkezünk az embereknél, különben tapogatnom kéne, merre tovább, de a csillagok és a hold elég fényt biztosítottak a tájékozódáshoz.
Először azt hittem, csak a szemem játszik velem, mikor megpillantottam egy alakot kissé távolabb. Közelebb mentem, hogy meggyőződjek annak létezéséről, mert ha valaki itt bóklászik egyedül, az furcsa volna. Azoban amint egyre csökkent köztünk a távolság, meggyőződhettem róla, hogy tényleg itt tévelyeg valaki. Jobb lesz megérdeklődni, mi járatban, mert hát jó tudni, ki közelében ütöm fel a tábort.
- Jóestét! - köszöntem oda. Remélhetőleg nem ellenséges szándékú illető. Ha visszaköszönne, megkérdem tőle: - Mi járatban egyedül errefelé?
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeSzer. Nov. 05, 2014 7:02 pm

Rohamosan sötétedik és én még mindig iszonyatosan távol vagyok az emberek lakta területektől. Ugyan nem vagyok egy elveszett lány, de azért a félelem kezdett megfoganni bennem, mert nem ismerem még a külvilágot és azt itt élő ragadozókat.
Amint elég rosszak lettek a látási viszonyok, máris varázslathoz folyamodtam. Kezemet magam elé tartva tenyérrel felfelé egy apró tűzlabdát jelenítettem meg felette, mely fényt adott a sötétségben. Így már legalább nem csak orromig láttam, hanem kicsit tovább is.
A messzeségből hangokat kezdtem hallani, így már elég hamar az érkező felé fordultam. Viszont csak később ismertem fel, hogy egy két lábon járó alak és egy ló közeledik. Először azt hittem káprázik a szemem, de aztán ahogy közeledett az illető, muszáj voltam elhinni, hogy egy oawa lénnyel futottam össze. Sokat hallottam róluk, de még sosem láttam egyetlen macskaszerű humanoid lényt sem.
Hátráltam, de tudtam, hogy elfutni késő. Meg igazából nem is akartam elfutni, hiszen belül nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen is egy oawa. Azt kell, hogy mondjam, gyönyörű. A maga nemében gyönyörű lények.
Csak ne lenne sötét. Mégiscsak egy oroszlánnal futottam össze, hiába mondták mindig, hogy békés népség az oawa nép.
Köszönt. Számomra dörgő hangja kicsit ijesztő volt, de nagyon is illett komor, komoly arcához. Én nem köszöntem, s láttam erre furcsa tekintetet vetett rám, de azért kérdezett. Le voltam blokkolva még pár másodpercig, de aztán sikerült összekapnom magam. Bár beszélni nem tudtam, reagálni a kérdésére igen.
A mellkasomra tettem a kezem, majd a számra mutattam, aztán megingattam a fejem. Ezzel jeleztem, hogy én képtelen vagyok a beszédre. Aztán folytattam.
Kissé nehezen, de azért elmutogattam, hogy nem tudom merre kell mennem. Magyarul eltévedtem. Bár eléggé activity-s ez a játék, én már megszoktam és van már annyi gyakorlatom a mutogatásban, hogy nagyrészt megértsék, mit akarok.
Kicsit igazítottam a maszkomon, hogy véletlenül se essen le, aztán felnéztem azokba a szépséges macskaszemekbe. Aztán közelebb akartam lépdelni hozzá, mert elég messze voltunk egymástól, de én szerencsétlen megbotlottam valami kőben, vagy fűcsomóban és a vártnál közelebb kerültem hozzá. Egészen pontosan nekiestem szegény oroszlánnak.
Visszanyerve egyensúlyom rögtön hátráltam és vöröslő fejjel néztem újra fel rá. Reménykedtem csak, hogy nem tép szép.
Vissza az elejére Go down
Feorr
Feorr
Hozzászólások száma :

7
Join date :

2014. Nov. 02.


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeSzer. Nov. 05, 2014 7:49 pm

Egy ember nővel futottam össze, állapítottam meg, mikor már olyan közel értem, hogy a részleteket is nagyjából ki tudtam venni, beleértve a maszjkát is. Ő kissé meghátrált, rájőve, hogy egy nagydarab félállattal van dolga. Hát igen, elég kellemetlen és ijesztő lehet éjszaka váratlanul belém futni, ez kétségtelen.
Kérdésemre nem válaszolt. Kiéreztem a zavarát és félelmét, jó az orrom. Aztán mutogatni kezdett, mire én húztam össze most a szemöldökömet. Hm. Különös szerzet, talán valami vallási rend, és a maszk is ennek a részét képezi. És némasági fogadalmat tettek? Lehet, hogy most épp a természet harmóniájára próbál ráhangolódni, és meditálni, én pedig kizökkentettem...
- Értem - mondtam, hogy valamit azért reagáljak erre a különös válaszra. Már épp meg akartam kérdezni, hogy megzavartam-e, és hagyjam-e egyedül, de ekkor újra mutogatásba kezdett. Elég gyakorlott volt abban, hogyan értesse meg magát szavak nélkül. Ki tudja, mióta űzi némaságát. Azért megismételtem, hogy biztos az jött-e át nekem, amit ő akart tudtomra adni:
- Szóval eltévedtél a semmi közpén? - igyekeztem olyan kérdést feltenni, amire bólogatással vagy fejrázással válaszolhat, hogy ne ejtsem kísértésbe fogadalmának megszegésével.
Ezt követően már felbátorodhatott, látva, hogy nem szövögetek ellene semmilyen gonosz szándékot, de az esti bóklászás nem embernek való, főleg nem a vadonban, ami nyomban gáncsot is vetett a nőnek. Egyenesen nekem esett, de ellökni természetesen nem tudott. Bevallom, egy pillanatra azt hittem, hogy ő támad rám, és majdnem elugrottam előle. Még jó, hogy nem tettem, különben a földön landolt volna. Alig ért amúgy is a mellkasomig, de így elesve a deréktájékon vetődött nekem. Nyomban visszahúzódott.
Elfojtva egy gúnyos grimaszt, hogy milyen ügyetlenek ezek az emberek, csak annyit kérdeztem: - Nem esett bajod?
Ezt követően nekem kellett a beszélgetés szikráját ápolnom, mivel kettőnk közül én használtam csak hangszálaimat.
- Épp tábort ütni készültem, szóval kivárhatod velem a reggelt - egyedül ostobaság lenne útjára bocsátani, még a végén valami baja esne. - Hacsak nincs más ötleted persze.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeCsüt. Nov. 06, 2014 9:35 pm

Örültem, hogy megértette mit szeretnék elmondani neki, talán egy apró félmosoly is az arcomra szökött. Aztán igyekeztem érthetően elmutogatni kérdésére a válaszom, mire ő visszakérdezett, de úgy látszik ezt is megértette. Biccentettem egyet, majd a szemébe néztem. Tanácsot vártam tőle, hiszen az oawa faj a Ceralla síkságok nagy ismerője, az emberek pedig, főleg a pap ifjoncok eléggé zárkózottan élnek birodalmukban.
Közelebb akartam lépni hozzá, hogy jobban szemügyre vehessem és kommunikálni is kényelmesebb legyen, ám olyan ügyetlen voltam, hogy nem vettem észre az előttem lévő, kiálló fűcsomót és megbotlottam benne.
Megijedtem, de hangot persze nem adtam ki. Hogy is adtam volna? Annyi lélekjelenlétem viszont volt az előreesés közben, hogy rámarkoljak a kezemben égő tűzcsóvára, ezzel elaltatva azt. Így viszont addig, amíg össze nem szedtem magam és hátra nem léptem, majd újra meg nem gyújtottam a fényadó tűzgömböt, egészen sötét volt. Nem is várakoztam egy másodpercig sem a lánglabda felélesztésével. Nem szerettem sötétben tapogatózni.
Vöröslő arcomat alig mertem felemelni, de amikor rákérdezett, hogy nem-e esett valami bajom, muszáj volt feltekintenem rá, hogy fejem megingatásával jelezzem, nem történt semmi baj.
Szerencsére eléggé kiegyensúlyozott oroszlánnal sodort össze az élet, így nem mérgelődött fel egy ilyen kis affér miatt, ergo életben maradtam.
Újabb kérdésére széles mosoly terült el az arcomon, amivel egyértelműen elárultam, hogy örülök a felajánlásának. Egy biccentéssel nyomatékosítottam, maradnék.
Viszont nem akartam cseppet sem a terhére lenni, inkább segítségére, úgyhogy amint ezt megbeszéltük serényen gallyakat kezdtem gyűjteni vagy legalábbis olyan dolgokat, amik jól és sokáig égnek a tábortűzön. Itt a síkságon mondjuk nem olyan egyszerű ilyen anyagokat találni, de azért akadt pár.
Pár perc alatt, egy kis varázslat segítségével egészen szép kis tábortüzet raktam össze. Felnéztem rá, s vártam a reakciót, hogy megfelel-e számára. Illetve ha igen, ad-e esetleg valami más feladatot, amivel segítségére lehetek.
Bár féltem, hogy mit kapok majd az eltűnésemért, de örültem, hogy életemben először találkozhatok egy két lábon járó oroszlánnal. Nagyon izgalmasnak találtam a helyzetet és alig vártam, hogy kicsit kommunikálhassak vele. Persze nem vártam, hogy rögtön feltárja nekem az életét, de elég barátságosnak tűnt ahhoz, hogy legalább a saját fajának kultúrájáról meséljen kicsit.
Vissza az elejére Go down
Feorr
Feorr
Hozzászólások száma :

7
Join date :

2014. Nov. 02.


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimePént. Nov. 07, 2014 12:17 am

Tetszett neki az ötlet, miszerint mellettem vészelje át az éjszakát, szóval neki is láttam a közelben, pár lépésnyire jelenlegi tartózkodási helyünktől tábort ütni. Sátrat azt nem állítok föl, hiszen nincs annyira kellemetlen idő, hogy annak meg kéne védenie a természet kegyetlenségétől. Elég lesz pusztán egy tábortűz, ami melegen tart.
Ahogy ügyködtem, azt vettem észre, hogy a nő - vagy lány, az arcát nem látva fogalmam sincs, milyen idős lehet - eltűnt. Egy pillanatra nem is tudom mit éreztem, talán hogy miért nem figyelek rá jobban, a végén még engem terhel a felelősség, ha valami baja esnék, aztán megláttam az odébb fénylő tűzgömböt, melyet ő táplált. Ha nem oltotta volna ki az imént, ahogy nekem esik, menten lángrakaptam volna, ez csak most emésztődött meg bennem. Nem tudtam meg, min ügyködik, csak mikor visszaért a gallyakkal és más éghetőségekkel.
Elég volt a kisujját megmozdítania, hogy táborunk tüzét felélessze, és az, amint fellobbant, bevont bennünket narancsszínű, meleg aurájával.
- Hm, én kovával szoktam megoldani a tűzgyújtást, de ez is elég praktikus - közel hajoltam a lángokhoz, de azért nem annyira, hogy esetleg belém kapjon. Kiskoromba egyszer már sikerült megtapasztalnom a félelmet, amit bundám meggyulladása okozott. Ott azon a kis folton aztán egy aprányit világosabb szőr nőtt újra, kicsit satnyább minőségben mint másutt. - Mondhatni, hogy jobb mint a természetes, csiholt tűz! - tettem még hozzá. - Nagyon rég kóborolsz itt? Mert ha megéheztél, van egy kis elemózsiám.
Ha elfogadja, akkor feltápászkodok, és a málhából előhalászom a füstölt halat, melyet legutóbbi szállásomon szereztem be, és egy kulacs vizet. Bár nem tudom, hogy van-e gusztusa egy oawa által használt kulacsból inni. Mivel nem akartam, hogy kínos csend telepedjen ránk, beszélni kezdtem.
- Jártál már errfelé, a síkságon? Könnyű eltévedni ha már sötétedik, és nincs tisztában az ember az alapvető tájékozódási lehetőségekkel. A csillagokból azért a tanultabbak eltalálhatnak a helyes irányba, ha másból nem is. Ismered a csillagokat?
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitimeVas. Nov. 09, 2014 12:28 am

Egy gyengébb, ám annál őszintébb félmosolyra húztam a szám, amikor feléledt a tábortűz és az oroszlán elismerő szavait meghallottam. Aztán úgy ítéltem meg, hogy talán másban már nemigen tudok segíteni neki, így törökülésben letelepedtem a tűztől kicsit távolabb a selymes fűbe.
Kérdésére rápillantottam és egy pillanatra elgondolkodtam. Először nem akartam elfogadni, hisz ki tudja milyen hosszú út áll még előtte, de aztán eszembe jutott, hogy esetleg megbántanám, ha nem fogadnám el, amit felajánlott. Meg persze éhes is voltam, így bólintottam, majd még egyet biccentettem, hogy egyértelműen jelezzem, elfogadom az ételt.
Amint elővette és felém nyújtotta a füstölt halat, leszedtem belőle egy darabot, amivel éppen kihúzom reggelig. Nem akartam egy darabkával sem többet, mert úgy gondoltam, neki sokkal nagyobb szüksége lehet rá.
A vizet nem vettem el, de nem azért, mert nem lett volna gusztusom inni a kulacsából. Egyszerűen csak nem voltam szomjas, na meg a tiszta víz kincs. Szintén nem szívesen fogyasztanám el, amire később még nagy szüksége lehet. Jó eséllyel én reggelre megint a palotában leszek, de ő? Ő vajon merre jár majd?
Pár percre csend telepedett ránk. A lassan, komótosan lobogó, békés táncot járó lángokat bámultam és elgondolkodtam. Az életemen és az övén. Vajon neki miket kellett átélnie? Olyan kíváncsi lennék rá...
Talán kínosnak találhatta a csendet, mert megszólalt, kérdezősködni kezdett. Persze én ezt nem bántam, sőt. Csak még nem tudtam, hogyan fogja bírni az én egyedi társalgási szokásomat, a némán mutogatást. Eddig úgy tűnt nem zavarja, de hosszú távon valakinek fárasztó lehet.
Első kérdésére, miszerint jártam-e már itt, máris megingattam a fejem. Aztán figyeltem további szavait, majd hirtelen eszembe jutott valami. Biccentettem utolsó kérdésére, mert valamelyest ismerem a csillagokat, bár biztonsággal tájékozódni nem hiszem tudnék.
Miután nem kérdezett többet, kihasználva a pillanatnyi szünetet, feltápászkodtam a helyemről, kerestem a tűz mellett egy még nem égő botot, majd visszahelyezkedtem az előbbi helyemre.
Pont köztünk volt egy kisebb terület, melyet nem borított növényzet, így tudtam rajzolni a homokos talajra.
Gyermeki rajzaim remélem megfelelőek lesznek arra, hogy megértsen. Egy kis várat rajzoltam, mellé egy pálcika embert, közéjük pedig egy nyilat. Az emberkére mutattam, majd magamra. Nem tudom mennyit tud társadalmunkról, de ebből annyit biztosan megért, hogy én a kastélyban élek. Felé rajzoltam egy kifli alakú holdat, majd magamra, aztán a várra böktem "ceruzámmal", aztán ugyanezt eljátszottam, azt követően, hogy egy napot rajzoltam a hold mellé. Lefordítva, bár biztos megértette, én éjjel, nappal a várban vagyok.
Ezután rá mutattam és kérdőn néztem rá. Felváltva mesélünk magunkról pár szót. Szerintem izgalmas lesz így az esténk, remélem benne lesz ebben a kis játékban.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Myra és Feorr Empty
TémanyitásTárgy: Re: Myra és Feorr   Myra és Feorr Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Myra és Feorr

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Feorr, az álnok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Mistriol tavai-