KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Hirion, Zevadar ügynöke II.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:17 pm


/Hirion/


Ahogy egyik este visszafelé igyekszik hősünk a már jól ismert szállására egy könnyű megbízás után, a taverna árnyékából egy nem várt vendég lépett ki.
Arcát sál takarta el ám még rejtőzködése ellenére is felismered nem csak sötét elf voltát, de az assasinok néhány jellemzőjét. Úgy tűnik, hogy mégsem felejtettek itt téged. Rekedt, mély hangon kezdi a beszédet.
-Üdvözöllek, padavan! -ismered fel az egyik mesterük hangját- Remélem alaposan felkészültél, mert egy sokkal nehezebb feladatot fogsz kapni. Kémeink folyamatosan figyeltek és elérkezett a tökéletes alkalom.
A palotában hamarosan fogadja Valora Moor főpapnő két királyi vendégét. Két ellenséges király, akik már úton vannak. A falevélzabálók és ezeknek a szánalmas embereknek a királya.
Mind a kettejüket meg kell ölnöd. Ilyen lehetőség nem adódik egy jó darabig. És megmutatjuk Zevadarnak is, hogy mire képesek jól kiképzett embereink. Visszaállítjuk az assassinok megkopott tiszteletét.
Fő ellenségednek, Uráldurnak, van egy embere itt beépítve. Nagykövetnek adja ki magát, az Első Lord rajta keresztül manipulálja a végvár csapatmozgásait. Ám nem kell vigyáznod arra, hogy életben maradjon.
-gonosz vigyorra húzódik a szája széle, ahogy visszavágást ajánl neked a pók ház felé az eddigi konfliktusaitokért, amiről a hadvezér is egészen biztosan értesülni fog.
* Ismét visszalép a sötétbe, hogy elrejtse az árnyékba teljesen alakját, beleolvadva tökéletesen. Viszont különleges self szemeddel tökéletesen látod.
-Bármilyen módszert használhatsz. És csak szólnod kell, hogy mennyi aranyra van szükséged. Az egyetlen ami fontos, hogy megöld a két személyt az életed árán is.
Moor kisasszony immáron nem a célpontod, de ha ő is meghal, az sem baj. Bárkit megölhetsz a cél érdekében, aki a környéken tartózkodik. Csak teljesítsd a parancsot akár az életed árán is!
A két király még csak Nini-Wellben tart, ám biztosan tudjuk, hogy ide akarnak megérkezni.

*Feladatod tehát bárhol és bárhogyan, de a két uralkodó meggyilkolása. Akár az életed árán is. Így feletteseid feltűnési viszketegségét kielégíted és nem csekély hírnevet szerzel... a várhatóan kihaló saját házadnak. Magára hagyva végkép fél-húgodat.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:29 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Ösztönösen kapok a tőröm után, ahogy a sötétből kiválik egy arcát eltakaró alak, mert soha nem tudhatom, hogy kinek léptem bele a lelkivilágába a feltűnésemmel a palotában. Bár nem igyekszem feltűnősködni, azért lehet, hogy annak a titokzatos tündének csak feltűnök, vagy valaki felhívja rám a figyelmét.
Azonban pillanatok alatt tisztába jövök vele, hogy az előttem álló egy assassins, méghozzá volt mestereim egyike.
Csak egy biccentéssel veszem tudomásul, aztán viszont leesik az állam a megbízás megváltoztatásának hallatán, mert ha eddig nehéznek lehetett nevezni, most egyenesen lehetetlen feladatot kaptam. Két uralkodót is megölni? Egyben biztos vagyok, ha sikerül is, az sosem fogom túlélni.
Az, hogy a merénylet folyamán senkire és semmire nem kell tekintettel lennem, szabadon ölhetek meg bárkit, semmivel nem könnyíti meg a dolgom.
Biztos vagyok benne, hogy a birodalmak vezetőit számos testőr védi, hiszen az úton is veszély fenyegetheti őket.
Azonban kellő motivációt is dobtak oda nekem koncnak, mert Uráldur felbosszantása és terveinek keresztülhúzása elég csábítóan hangzik, legalább valamit visszafizethetnék neki.
Ám a halál nem csábít annyira, nem vagyok fanatikus és ott van még a szolgálólány…….
- Értettem, megteszem, amit a kötelességem diktál. – válaszolok a bérgyilkos mesternek és értsen bele, amit akar.
Már azon töprengek, mit is tehetnék, de csak akkor van esélyem bármire is, ha egy helyen kapom el őket, hiszen, ha végzek az egyikkel, akkor a másikra más nem lenne lehetőségem, annyira védenék. Tehát itt kell elkapnom őket, amikor tárgyaló asztalhoz ülnek.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:31 pm


/Hirion/


Hirion nem marad teljesen segítség nélkül a későbbi tervezésnél sem. A mester egy paksamétát ad át neki.
-Kigyűjtöttünk neked néhány kémjelentést, mert eddig Valora Moor és az itteni viszonyok feltérképezésével voltál elfoglalva. Gondolom a két új célponttal nem volt gondod eddig foglalkozni. Ám mi megfigyeltük őket.
* Ha átlapozod majd, akkor az első két lapon csupán grafit rajzot látsz a két uralkodó portréjával. Igen ügyes kezű, jó minőségű kép, felismerhető lesz róla.
A harmadik egy térkép, ami a két uralkodó útvonalát mutatja be.
-Astelath a saját fővárosából indult, Metropoliból, mig az erdei elf király Awyrisból. Ám ma már összetalálkoztak Nini-Wellnél. Nem tudjuk biztosan, mikor indulnak tovább, váratlanul ott vesztegelnek.
* Ám sok más érdekességet is tartalmaznak az iratok. Az egyik lapon még Szent-Kő vára elleni atrocitásról is írnak, amely vélhetően oka lehet az, hogy miért itt akarnak találkozni és nem a fővárosban.
Egy másik Nini-Wellben történő Kegyelmes Isten egyházának terjedéséről irt egy konkrétumokat inkább mellőző, de nagyon lelkes beszámolót. Amolyan hangulatjelentés.
Ám nem meglepő módon a nagy kíséretükről is leírás készült. Mivel Elarion is tízezer fős katonaságot hozott magával és Astelath is ötezer lovag mellett ugyan ennyi talpast, nagy szégyen lett volna, ha ez elkerüli a hírszerzők figyelmét. Mégis mit vennének észre, ha ennyi fegyverest nem?
Ám az is világossá válik számodra, hogy semmit nem tudsz meg arról, hol és hogyan lesz a feltételezett vacsora. Észak-Bivaly végvárában legalább annyira vakon tapogatózol még mindig a leendő protokollról, mint arról, mit csinálnak jelenleg Nini-Wellben.

Ám a másik éjtünde már lelépett, így több segítséget nem kérhetsz. Egy vastag erszényt hagyott hátra jó sok pénzzel.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:34 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Nem jellemző, hogy az assassinok ennyire segítőkészek, mikor valakit küldetésre indítanak, ezért meglepve kapom a férfira a tekintetem, amikor a kezembe nyom jó pár iratot, amit gyorsan átlapozok és meg kell állapítanom, hogy tényleg alapos munkát végzett a többi kém, akik a két uralkodó megfigyelésével voltak megbízva.
Az útvonal csak annyiban volt fontos, hogy végül egy városban, Nini-Well-ben találkoztak és azóta, valamiért ott rostokolnak.
Mivel bizonytalanná vált, hogy egyáltalán eljönnek-e ide, valószínűleg módosítanom kell a merénylet helyszínét is. Végül is a két király kiiktatása a cél és azt ott legalább annyira meg lehet oldani, mint itt.
Azonban a legzavaróbb a hadsereg, amit mindketten hoztak. Miért a rengeteg katona? Ez nem udvariassági látogatásnak tűnik nekem, hanem inkább háborús fenyegetésnek.
Ezt meg is kívántam volna osztani a mesterrel, de mire felnéztem az nem volt sehol.
~ Hjah! Azt hiszem jobb lesz, ha látogatást teszek Nini-Well-ben! ~
Csak egy a bibi, hogy az erdei tündéket nem tudom átverni, ki is vagyok én valójában!
~ Kéne valamiféle bűbáj, ami leplezi valómat és úgy kerülhetnék a vezérek közelébe. ~
Azt hiszem fel kéne keresnek a vén boszorkányt az üzletében, aranyam van hozzá most már elég.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:35 pm


/Hirion/


A fattyú újra magára maradt és nem is csüggedt el, amiért nem kapja a megoldást készen. Azonnal hasznára vált azért az itteni város feltérképezése és a gyógyitalok mellett mellékesen mérgeket is árusító asszonyságot kerested fel, és nem kell spórolnod a pénzzel megbízóid jóvoltából.
-Nos, újra a szűk pénztárcájú titokzatos vásárlóm? Ha jól sejtem, megint megsérült és valami jóféle fű kellene rá.
* A méregkeverő nyíltan élcelődik rajtad, amiért eddig az első életmentő alkalmat leszámítva, amikor az életed múlt az áruján, csupán kérdezősködni kerested fel még egy alkalommal, amikor is nem vettél egy mérget sem.
-Miben segíthetek?
* Ha virágnyelven elmondod a problémádat, akkor kapsz néhány hasznos tanácsot. Persze függ nagyon, hogy mit hogyan mondasz el, de ha a két célpont világos, akkor a következő benne lesz a válaszban:
-Fontos az időpont is, amikor beveszik a szert. Hiszen ha ebédnél történik, akkor inkább fél napos hatásút kellene magának, hogy alvás közben érje a halál és ne tudjon ellenszert bevenni, mikor észleli a tüneteket.
Ám ha vacsora alatt történik, akkor elég csak 3-6 óra ugyan erre. Természetesen csak akkor, ha olcsó mérget szeretne és ételbe, italba rakhatót.
Ám komplex, több összetevős méregnél az egyik -olcsóbb- szert nagy tételben tudod szórni mindenbe, míg a másik komponense egyéni módon kerül a szervezetbe, nem szükségszerűen az is étkezéskor. És mivel annál a legfontosabb, hogy a másodikkal mikor találkozik a célpont. És persze az időzítés, hiszen mind a kettejüknek meg kell kapniuk az aktiváló szert.
Hogy jobban értsd, elmondok egy példát. Sokan csinálják azt... no, nem minden buta paraszt, hanem a nagy pénzért dolgozók közül, hogy étellel megmérgezik nagy mennyiségben az egész csapatot. És utána egy levelet küldenek neki olyannal, aki nem vett részt a lakomán. A levél papírját pedig átitatják a második összetevővel, ami nem hat így a futárra és az őrökre, csak aki evett ott és abból, amivel az első mérget bevette.
De persze mondhatok még más módszert, ha megint nem tud dönteni. Minél többet tudok meg arról, hogyan akarja használni a készítményeimet, annál több hasznos dolgot tudok mondani róluk.

* Rajtad áll, mennyire teríted ki a lapjaidat.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:39 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Nem tudom, hogy a város alvilágának segítő kuruzsló öregasszony, a pult alól árult mérgek mellett tud-e segíteni nekem valami olyan mágikus dolog beszerzésében, ami legalább pár órára elfedi sötét elf voltomat, még hozzá úgy, hogy azt még egy jószemű erdei elf se szúrja ki.
Mindenesetre egyelőre más nem ismertem, aki ebben a segítségemre lehetne.
Közönyös arccal hallgattam a kissé gunyoros megjegyzését a fukarságom miatt, de hát nem is fogom elszórni a pénzem, ha nem feltétlen muszáj. Még most sem, hogy van belőle bőven, most is megnézem mire adom ki, de persze egy ilyen merénylet megköveteli a maga árát.
- Valami jó szer kell….. – kezdenék bele, de máris azt sorolja, hogy milyen mérgekkel tudnék hatásosan fellépni, én meg végig hallgatom, mert végül is az álca csak egy része a dolognak, valahogy tényleg meg kell ölnöm őket és a méreg tűnik a legalkalmasabbnak, ha még élve el is akarok onnan tűnni.
- Most a legjobb kell nekem. – szögeztem le. – Tehát a két komponenses és abból is a leghatásosabb. Az amit utoljára elmondtál meg is felelne, de ez csak az egyik része a kérésemnek. A másik, hogy kell valami, amitől embernek, vagy lombevőnek látszom majd legalább fél napra, nem mutatkozhatok ebben az alakban, mert akkor semmilyen méreg nem segít.
Természetesen nem árulok el ennél többet neki, ki tudja nem-e játszik a banya kettős játékot, na meg az itteni alvilágnak sem kell tudnia mindent.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:40 pm


/Hirion/


Az öregasszony arca felderült ennek hallatán és amint kimondtad, hogy az utolsó kell, máris fordul meg és egy rejtett fiókból kihúzva vesz ki egy fiolát. És az álcázás indoklásaként mondott dolgodra csodálkozva kérdez rá.
-Mégis mi féle szerzet vagy te akkor, gyermekem?
* Az étel-ital méreg, ami a fiolához tartozó első komponens még nem teszi ki az asztalra, megvárja azt, hogy fizesd az árát ki.
-Tizenöt arany lesz.
* Igen drága dolog, ám eddig úgy tűnik, hogy a banya érti a dolgát. És ha elárulod az igazat a voltadról, akkor fiatalokat megszégyenítő módon kirohan a hátsó ajtón.
-Segítség! Egy sötét elf, segítség!
* Úgy tűnik az alvilági kapcsolatok ellenére sem akar egy drow közelében maradni egy percig sem. Fajod átka még ezen a kegyetlen szekta által uralt városban is érvényesül.
Ám ha más valamit mondasz, akkor ad egy tippet, hol tudnál beszerezni olyan féle dolgokat, amiket szeretnél venni.
-A papírsajtoló mellett kettővel van egy varázsló kovács. Azt mondják, talán ő tud bűbájt bocsátani az általa készített tárgyakra. Ám én álruhával nem foglalkozom, csak gyógyitalokkal.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:42 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Nem voltak kétségeim felőle, hogy a vénasszony boldoggá fogom tenni azzal és talán kissé meg is lepem, ha a drága, két összetevős mérget fogom választani, hiszen magában már elkönyvelt valami sóhernek.
Ettől függetlenül azért szíven üt, amikor közli, hogy 15 arany lesz az ára, mert szerintem ez erős túlzás. Viszont nem akarok most vitatkozni vele, mert egyrészt a múltkor sem engedett az árból, másrészt meg ez a könnyebbik része a dolognak, mert ha ezt használom, már azt jelenti, hogy a közelükbe jutottam és az a nehezebb.
Egyáltalán nem számítottam rá, hogy nem tudja ki vagyok, mert a korát tekintve és a beavatottságát, már bőven kellett volna ismernie mind erdei, mind sötét elfet, de kérdése gyanakvóvá tett.
- Nem látja? – kérdezek vissza. – Mégis mit gondol ki vagyok? Egy biztos, nem látszom embernek és erdei elfnek sem és annak szeretnék látszani. – szögeztem le, nem adva neki egyenes választ.
Gondoljon, amit akar, de ennyi pénzért igazán tarthatja a száját, még ha gyanakszik is.
Nem örülök, hogy nem tud az átváltozásban segíteni, mert épp elég volt vele megosztani még ha érintőlegesen is az információkat, nem, hogy még egy másik emberrel is.
De nem volt mit tennem.
Kifizettem amit kell és mentem a kovácshoz, már, ha közben nem oldott kereket
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:44 pm


/Hirion/


A füvesasszony elengedi a füle mellett a kérdést, hogy mit gondol a fajodról. Mintha meg sem hallotta volna. Csupán az üzletet bonyolítja le gyorsan.
-Ezt bele teheti ételbe és italba. -tesz ki egy több dekás port tartalmazó zacskót az asztalra- És akár száz emberre is elég. Persze akkor, ha a fiolában lévő mérget is megkapja.
Azt locsolja rá a levélre, főleg a szélén, ahol fogja! És amint megszárad, nyoma sem fog maradni a papiroson.

* Ahogy mész kifelé az üzletéből, kijön a pult mögül és követ téged. És hallhatod éles füleiddel, hogy kattan a zár mögötted és minden bizonnyal mára inkább bezár.
A kovácsot hamar megtalálod. És a műhely nincs bezárva. Belülről pedig sűrű kopácsolás hangja hallatszik.

Hirion, Zevadar ügynöke II. Ase%20sepp%C3%A4


-Adjon az istenünk! Miben segíthetek?
* Ha elmondod neki, hogy alakot akarsz változtatni, akkor kiröhög. És sajnálattal közli a rossz hírt. Nincs mit tenni ellene.
-Én ilyen fityfangokat nem tudok készíteni. Nem tudom, miért hozzám jött. A színészek jobban értenek az ilyesmikhez. Ha beáll közéjük, akkor átváltoztatják akár éjtündévé is!
Én csak kisebb hatalmú ékszereket tudok készíteni. Az egyik, egy egyszerűen elkészíthető gyűrű láthatatlanná tudja magát tenni. De csak pár percre.
És nem könnyű elkészíteni, rajtam kívül talán senki nem is tudja. Ha megfizeti, akkor három nap múlva hatvan arannyal jöjjön vissza érte! És negyvenet hagyjon itt most előlegben!

* Rajtad áll, hogy hogyan döntesz. De ez minden megtakarításodat elviszi és a most kapott pénzt. Ám igen alaposan fel lennél vértezve immáron méreggel is, és egy feltehetően tényleg varázstárggyal.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:45 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Sok pénz az. amit ki kell adnom a mérgekért, de most az egyszer úgy érzem megéri. mert esélyt biztosít rá, hogy sikerrel árjak és még akár életben is maradhatok általa.
Figyelmesen hallgattam az öregasszony mondókáját, hogy miként használjam fel a második komponenst és azt is, hogy hol találom a kovácsot, aki állítólag majd segít nekem abban, hogyan fedjem el magam és juthatok így a két uralkodó közelébe anélkül, hogy lebuknék.
Természetesen egy kovácsot nem túl nehéz megtalálni, mert már a fémek kalapálásának hangja is messzire hallatszik, így hamar odaérek.
A nagydarab férfi is az üzletben van, aki akkora kalapácsot forgat a kezében könnyedén, mint a fejem.
Kérdésére csak egy pillanatig habozok, aztán neki is elmondom mit szeretnék, természetesen azt elhallgatva, hogy ki ellen kéne az álca.
Persze tudhattam volna, hogy a kérésem teljesítéséhez legalább egy mágusra lenne szükségem, de azért reménykedtem, viszont igen csak meglepődtem, amikor elmondta, hogy egy láthatatlanná tévő gyűrűt tud készíteni. Ki nem néztem volna belőle!
A három nap hosszú idő és a hatvan arany felemésztené az összes pénzemet, de az ajánlat igen csak csábító. Még csak meg sem láthatnának, ha gyors vagyok.
- És a gyűrű többször felhasználható? – kérdezem egy kis gondolkodás után óvatosan.
Ha a válasz igen, akkor megrendelem tőle a különös ékszert, ha viszont nem, akkor inkább a színészeket látogatom meg és rájuk bízom az álcám elkészítését, valószínűleg jóval kevesebb pénzért a munkáért és a hallgatásukért.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:46 pm


/Hirion/


Meglepő módon a kovács a legnagyobb nyugalommal jelenti ki, hogy a gyűrű bármennyiszer felhasználható lesz.
-Óránként egyszer használhatod néhány percre. Ha sokáig nem használtad, ez lehet kicsit több, ha folyton bekapcsolod, akkor egy legfeljebb két perc. De még így is igen nagy hatalommal bír és megéri bőségesen az árát. Csak azért nem adom drágábban, mert alig van aki meg tudja fizetni.
De ha hozzám küldött valaki ilyesmiért, akkor az igazi vásárlónak egészen biztosan nem kell a fogához vernie a garast.

* Amint átvette az előleget, máris engedi, hogy menj az utadra. És az idő lejárta után egy vörösrézből készült ékszer az, amit átad. Első ránézésre mintha több száz éves lenne, meg sem látszik rajta, hogy újonnan csinálták. Fénye erősen kopott.
Ha készen állsz, akkor indulhatsz a küldetésedre üres zsebbel és hasznos eszközökkel felvértezve.
Vissza az elejére Go down
Viridiel
Viridiel
Hozzászólások száma :

3300
Join date :

2014. Nov. 23.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:49 pm

Hirion, Zevadar ügynöke II. 139-7

Őszintén meglepődtem azon, hogy egy egyszerű kovács ilyen varázseszközt tud nekem csinálni. Igaz, hogy borzasztóan drága volt, de ha tényleg tudja azt, amit a mesterember ígért, akkor minden pénz megért. Ha túlélem a merényletet, akkor még sokszor válhat hasznossá a számomra.
Valahol azért gyanakodtam, hogy talán a férfi nem is az akinek tulajdonképpen mondja magát, csak ez valami álca a részéről is, de mit érdekelt engem, ha megcsinálja.
Persze várnom kellett, de azért minden nap elnéztem a műhelye felé, nehogy már lelépjen a pénzemmel, az előleg sem volt kevés.
Mikor aztán elkészült, hitetlenkedve forgattam az ujjaim között, semmi különöset nem láttam rajta, egyszerű rézgyűrűnek tűnt.
Természetesen eszemben sem volt kipróbálás nélkül elmenni.
- Kérek egy tükröt. – mondtam neki, aztán felhúztam az ékszert.
Ha tényleg eltűntem szem elől, akkor lelkiismeret-furdalás nélkül számoltam le neki maradék pénzemet és mentem vissza a szállásomra, hogy összecsomagoljak és induljak Nini-Well-be, hogy megkezdjem a feladatomat.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 16, 2017 9:51 pm


/Hirion/


A kovács az asztalra tesz egy tükröt lefelé fordítva. És megvárja, hogy felhúzd az ujjadra a gyűrűt. Csak ezután fordítja fel a talpára, hogy lásd a bolt bejáratát, az utcán sétáló embereket... és hiányzik a te alakod a képről. Ha ez egy trükk, akkor nem jössz rá, hogyan csinálja, mert akár hogy forgatod, az arcod nem tükröződik benne. Feltéve, ha az ujjadon marad végig az ékszer. Máskülönben hamar felbukkansz a visszatükröződő felületben.
A mester viszont talán a tükör állásából, de mintha végig téged nézne, hogy mik a reakcióid. Ám ideje kiadnod erre az összes felhalmozódott vagyonodat. És elindulj a küldetésre.


/Történet folytatása itt:
https://neminra.hungarianforum.com/t175p325-nini-well-a-tevelygok-es-megterok-varosa#12659
/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Hirion, Zevadar ügynöke II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hirion, Zevadar ügynöke II.   Hirion, Zevadar ügynöke II. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Hirion, Zevadar ügynöke II.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Hirion, Zevadar ügynöke
» Hirion
» Hirion
» Zevadar növényvilága
» Zevadar szörnyei és állatai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Emberek királysága :: Észak-Bivaly-