KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 18 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 A kutya ugat, a karaván halad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 10:47 pm

Távoli tájakon


A lány szavaira csak egy mondat erejéig szakítom meg a némasági fogadalmamat.
- Kihasználni csak te tudod az én segítségemet, fordítva ez ebben a helyzetben aligha működik. Azért vagyok itt, mert segíteni akarok, de egy fuldokló sünt is elég nehéz kisegíteni a vízből, ha közben az ellen védekezik, aki segíteni akar neki. - Na jó, ez több mondat volt, mint amit akartam, de már mindegy. Vagy megérti, vagy nem. Tovább indulva a földcsuszamláson megyünk, de ez elég veszélyes dolog. A fal mászós ötlet nem hangzik túl jól, főleg, ahogy felnézek a sziklákra. A legnagyobb baj még is talán az, hogy esteledik.
- Keressünk inkább valami védett helyet. Holnap kitaláljuk, mi legyen, jó? - nézek a nőre.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 11:14 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A nő nem gondolt eddig arra, hogy estére meg kéne pihenniük, ám mivel kudarca után nem akart olyannak tűnni, mint aki minden körülményről tudomást sem vesz, így lenyelte a torkában lévő ellenkezést.
-Kicsit odébb volt egy barlang. Ahhoz is másznunk kell majd kicsit, de ha gondolod, oda felérhetünk.
*Picit elgondolkodott.
~Talán jobb is egy olyan hely, ahol nem tud bejönni minden vadállat könnyed sétával. Minden képen jobban védhetőnek tűnik.
*Kérdőn néz rá és ha beleegyezik, elindulhatnak visszafelé.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 11:31 pm

Távoli tájakon


Örültem, hogy végre van valami, aminek nem áll ellen. A bundám viszonylag megvéd a hidegtől a ruhákkal együtt, de éjszaka azért még nekem is hideg lenne ebben a fagyos szélben. A barlang, amiről beszél, jó ötletnek tűnik. Bólintok egyet, majd elindulok vele vissza. Tekintettel arra, hogy Aná fél a szoknyája alá való leselkedéstől, meg sem kérdezem, hogy tartsak-e neki bakot. Jó magam mászom fel elsőnek, figyelve, mely kövek biztonságosak, s amint felértem, mancsom nyújtottam felé, hogy felsegítsem őt is a peremre, amely a barlang szája előtt van. Ha elfogadja a segítséget, ha nem, megvárom, míg feljön, majd bemegyek a barlangba. Nincs nálam olyan dolog, ami a tűzhöz kell, elég nehéz lenne a tűzifát cipelni, a hegyen pedig aligha találni ilyen hidegben. Engem nem zavar, látok a sötétben így körbe tudok nézni, üres-e a hely. Ha igen, nyugodtan ülök le és dőlök neki a hideg barlangfalnak. A kinti félhomály csak egyik oldalamat világítja meg, már amennyire engedi. Bronzszínű szemeim a sötétben néha rávillannak a nőre, ahogy oda pillantok.
- Nem fogsz fázni? - kérdezem.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 12:01 am

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Aná Vot is csendben sétált, ám szemei minduntalan felnéztek, hogy a már ismert jellegzetes formákat nézze fent a sziklafalon. Igyekezett visszaemlékezni, ha olyat talál, ami eszébe jut, hogy az vajon a barlang előtt vagy után volt, illetve mennyivel. Tájékozódni szerencsére jól tud, ha már valahol egyszer járt és látta a szembeötlő dolgokat a terepen.
A bejáratot a nélkül pillantották meg, hogy elsétáltak volna mellette és vissza kellett volna fordulniuk. A társát előre engedte picit, bizony nem tervezte megadni a lehetőséget neki, hogy bármi olyat tegyen vagy lásson, ami nem volna az ínyére.
Ám a segítő kezet elfogadta és ahogy kicsit megpihent, leült a párkány szélére. Az oroszlán körbe nézett a barlangban, amikor pedig feltett egy kérdést, ő csak összefonta a kezét maga előtt és hátra fordulva így szólt.
-Nem. Jól bírom a hideget. Ellenálló fából faragtak, még ha ez nem is mindig látszik. Ha gondolod, vállalom az éjszaka felére az őrködést. Felébresztelek, ha valami gond van.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 12:21 am

Távoli tájakon


Táskámból elővettem az étket, mind a kenyeret, mind a húst, a bőrkulacsot is, amiben víz van, s a nő felé nyújtottam, hogy vegyen belőlük.
- Nem kell vállalnod. Ha őrködnél se aludnék, vagy ha még is, a legkisebb neszre is felkelnék.. akár arra, hogy elhelyezkedsz. -mondom nyugodtan, elkezdve a vacsorázást. Bizony az egész napos túra után meglehetősen megszomjaztam és megéheztem, de gondolom ezzel Aná is így van. Csendben eszem a vacsorámat. Miután végeztem vele a sötétben a táskámba nyúltam, s markomba zárva a kezembe vettem egy kincsemet. Becsukva a szemem simogattam a hüvelyujjammal a hideg fém lágy erezetét. Egy pillanat múlva kinyitottam a szemem, lenéztem rá, és vissza tettem a táskámba, hogy aztán fejem neki döntve a falnak ismét behunyhassam a szemem és a szél zúgását hallgassam, várva, hogy elteljen az éjszaka.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 12:59 am

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A tünde még mindig a párkányon ülve fogadta a neki nyújtott ételeket.
-Köszönöm! -mondta egy mosoly kíséretében. Sharel észre veheti, hogy jóval kevesebbet vesz ma, mint amikor a nomádokkal együtt utazott és naphosszat a bakon ült. Szinte már csak jelképes mennyiségnek lehet nevezni. Ám a zöld ruhás lány cseppet sem adta jelét, hogy ennél többre lenne szüksége.
Egész este ott ült és nem sokkal napfelkelte előtt fordult oda a társához.
-Azt mondtad, hogy reggel ki akarsz találni valamit a hegymászásra. Van valamilyen ötleted?
*Egyik tenyerét maga mögött pihentetve a földön fordult vissza és úgy nézte a nagy embert. Ha még nem ébredt fel, reméli nem alszik már olyan mélyen, hogy ne hallja meg. Ki tudja, szundított-e ott ülve? Minden esetre fáradság nem látszódott rajta. Pedig az oawa már megfigyelhette az elmúlt napokban, hogy eddig mindig elment pihenni.
Ám most a szeméből úgy tűnt, sokkal jobban érdekli az elkövetkezendő nap, mint az elmúlt éjszaka.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 1:08 pm


Reggel kinyitom a szemem. Nem aludtam sokat, azt se mélyen, de nem voltam fáradt. A barlang szája felé pillantva Aná még mindig ott ült. Éjjel sem láttam elmozdulni onnan, aludni se láttam. A tegnapi vacsorájából ítélve eléggé aggódhat. Oda lépve hozzá felteszi a legjobb kérdést, amire én is keresem a választ. Felnézek a barlang feletti sziklára, majd el végig a falon. Csendben leülök Aná mellé, s elővéve az étket, ismét megkínálom, akár csak este.
- Egyél, szükséged lesz az erődre. - mondom. Persze nem szólok be, ha keveset vesz belőle, mint tegnap. Ha ennyit tud enni, ennyit eszik, csak valamennyit egyen. Közben nézem a hegyormot, a sziklafalat. Mászáshoz elég redőzött, de ez így is veszélyes. Nagy a szél oda fent...
- Megpróbálhatunk felmászni, de elég veszélyes. Talán inkább keresnünk kéne egy kevésbé meredek részt a hegyen. - merengek hangosan, miközben a szürke köveket nézem, fehér hóval a tetejükön. Kis sóhajtással a táskámba pillantok, kiveszek belőle egy kötelet, megnézem elég erős-e, és hogy milyen hosszú. A mászáshoz elég lesz, azt hiszem. Miután ezt megállapítottam, összetekerem, s visszateszem a táskámba.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 1:39 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Az elf felnéz az ételt nyújtóra és ma reggel már többet vesz belőle, mint előző nap. Ám még mindig csak a felét az eddigi szokásosnak.
-Köszönöm szépen! -mondja.
*Elkezdi rendezgetni, majd az egyik rakoncátlan tincsét hátra simítja. Ez után nagyot harap a reggelibe és már csak akkor válaszol, amikor alaposan megrágva lenyelte.
-Nem tudom, van-e olyan oldala a hegynek, amely kevésbé meredek. A giriffek direkt olyan ormokat választanak, amit nem lehet könnyen megközelíteni. És ha vissza is megyünk, lehet az elején könnyebb lesz, de az utolsó száz méteren meg vízszintes. Szinte kiszámíthatatlan, hogy mi vár ránk az inflexiós ponton túl. Másztál már hegyet?
*Újból harap az elemózsiába, miközben meghallgatja a választ. Ha az nemleges, akkor a következőképen folytatja:
-Nekem egyszer kellett másznom. De az nem volt ilyen nehéz terep. A társammal összekötöttük magunkat és vigyáztunk rá, ha megcsúszott. Viszonylag biztonságos technika. A másik lehetőség, hogy te mész előre és rögzíted a kötelet. Ha leesel, akkor az utolsó rögzítés megfog. Én meg megyek mögötted és felszedem, ha megcsúszom, akkor tudok bele kapaszkodni.
*Ha igennel felel a kérdésre, akkor viszont inkább rábízza magát az oroszlánemberre és nem mond semmi bölcsességet.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 2:17 pm


Szavaira megingatom a fejem. Persze, hogy nehezen megközelíthető hegyet választanak, de nincs tökéletes, hacsak nem maguk építik. Amit nagyon kétlek. Aztán valamilyen olyan szavat mond, amit nem értek, szóval kissé homlok ráncolva nézek rá.
- Infek..mi? - kérdezem értetlenül, majd az ő kérdésére megrázom a fejem. - Másztam már házak, várak oldalát, ha a szükség hozta. De hegyet soha. - mondom megrázva a fejem. Meghallgatom a módszerét és elmerengek.
- Ez jó ötletnek hangzik, de mivel rögzítjük a kötelet a falon? . kérdezem rápillantva, mert nálam jelenleg nincsenek szögek, bár úgy sejtem, amit én használok patkókhoz és vaskapukhoz, amúgy se lennének jók az ilyesféle használatra. Közben elfogyasztom reggelimet és elteszem az étket


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 4:03 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

-Inflexiós pont. -ismételte meg higgadtan, hogy jól hallható legyen és segítsen megjegyezni. Noha tudta, hogy az ilyen szavak puszta ismerete nem feltétlenül hoz a jövőben több hasznot- Tudod, ahogy haladunk felfelé, a látkép csalóka. Bár tudjuk, hogy hajlik a hegyoldal és látjuk is, de ezért úgy gondoljuk, hogy kellő rálátással vagyunk. De csak az oldal egy részét látjuk. Elsőre könnyen úgy tűnhet, már mindjárt ott vagyunk. Majd fél óra és egy óra múlva is így látjuk akár nagyon hosszú ideig.
Akkor jutunk túl a nehezén, ha már ténylegesen látjuk a hegytetőt. Addig csak mindig oda sejtjük, ahol a domborulat elkanyarodik 50-100 méterrel a szemünk előtt.
Alulról látszik, hogy nem kicsi ez az orom, ám még az útról sem láthattuk be a nagy részét. Nem tudjuk, mi vár ránk az utolsó részen, de lélekben fel kell készülnünk arra, hogy akár a jelenleginél is nehezebb.
Nálam nincs felszerelés. Úgy terveztem, egyedül mászom meg. Szerintem akkor kössük a derekunkra a kötelet és ha valamelyikünkkel valami történik, a másik minden erejével kapaszkodik. És megvárja, míg stabilan fogózkodik.
De egy kicsit várjuk! Hajnalban belepte a dér a köveket. Várjuk meg, míg eltűnik. Nézd!
-mutat a mélybe- Este a felhők is leereszkedtek és fél óráig nézhetjük, ahogy játszik a napfény a hátukon.
*A hegy oldala eltűnik alattuk vagy háromszáz méterrel a párában. A hideg levegő levándorolt az éjszaka folyamán a völgybe így egy nem mindennapi látványban lehet részük. Míg Sharel aludt, a két légréteg határát jelző jelenség eltűnt a hegy csúcsáról és csak délre vagy délután fog újra kialakulni várhatóan.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 7:49 pm


Csendben figyelem felváltva Anát és a hegy oldalát, ahogy magyaráz. Értem amit mondd, és teljesen logikus is, csak nem tudtam, hogy ennek ilyesmi neve van.
- A flexiós a hajlást jelenti? - kérdezek vissza, rápillantva - Tudós vagy? - kérdezem. Ez végül is most a leglogikusabb dolog. Megjósolt egy halált, furcsa tudományos szavakkal ír le egy jelenséget.. teste gyenge, akár egy lágyszárú virág, de elméje és akarata akár a vas. Teljesen eltudom róla képzelni, hogy a tudományokba temetkezett, jobban is áll neki, mint a harc.
- Ha velem történik valami a sziklákon, te hogy akarsz megtartani? - kérdezem szájhúzva. Nincs szögünk, amivel magamat rögzíthetném, és ha én megcsúszok és esni kezdek, magammal rántom a mélybe... de ha ő csúszik meg, én megtudom tartani. Kis merengés után táskámba nyúlok és előveszem tőröm. Általában ezzel nyúzom meg a vadat, amit fogok, illetve belezem ki. Egyszerű, kicsi, könnyű, de éles. Még egyszer végig mérem, majd oda nyújtom neki.
- A kezed közelébe helyezd, hogy hamar előtudd venni. Elég hosszú a kötelem, látni fogod, mikor baj van, hogy el kell vágnod. Te nem tudsz megtartani, ha megcsúszom, én pedig nem kívánlak a mélybe rántani.. úgy hogy vágd el a kötelet, amikor szükséges. - mondom a kezébe helyezve, majd lepillantok a felhőkre.
- Mennyi időnk van még a  mászásig? - kérdezem, miközben a barlang felé fordulok. Lehet, hogy amíg várunk, én megnézem, hová vezet. Talán velünk lesznek az istenek...


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 9:03 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Aná elmosolyodik és végre talán igazán boldogan néz a sörényes útitársára.
-Igen. Hajlítás, hajlat. Jól látod. -majd kicsit elgondolkodik egy másik kérdésen- Sosem tartottam magam tudósnak. Nem is hiszem, hogy valaha is használnám ezt a szót. Az embereket juttatja az eszembe. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ha valami felkelti az érdeklődésemet, akkor utána nézek. Ezt lehet hasonlítani Astelath embereihez, de nem érzek teljes rokonságot. Kérdezted régebben a kocsmát. Igen, ott is dolgoztam egy ideig. És elég sokáig, hogy kialakuljon a véleményem a férfiakról. Ezt például nem tudom elképzelni egy olyanról, aki azzal keresi a pénzét, hogy a világ dolgaiban járatos.
*Úgy tűnik, talán van némi halvány remény a jégkirálynő felolvadására, noha ezt még túlzás lenne állítani a jelen helyzetben. Csupán egy kérdésre adott egy választ, ő így látja. Ahogy azt is látja, ahogy elővesz egy kést a nagymacska és neki odaadja. Érti az elmondottakat és azt is érteni véli, miért is mondja ezt. Ám úgy tűnik, az oawa nem sok tündével találkozott. Még lebecsüli az ő testi erejüket. Igaz, nem mérhető Shareléhez, aki nem csak faja miatt erősebb, de férfi is és kovácsolástól edzett. Ám a zöld ruhás hölgy arcán végig futó grimasz jelzi csak azt, milyen nehéz neki most magába fojtani, hogy megint felháborodjon azon, hogy gyengének és felkészületlennek tartja egy ellenkező nemű.
-Nem leszek öngyilkos. Ezt megígérem. De szerintem lebecsülsz ismét.
*Csak ennyit mond és dacosan néz a messzeségbe még jó pár percig, mire válaszolna az utolsó kíváncsiságra.
-Fél óra vagy inkább egy óra, ha jól sejtem. Elvileg a hegyekben igen gyorsan felszárad. De mivel pont a nyugati oldalon vagyunk, a hegy takarása miatt lassabb. Meglátjuk.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 9:21 pm


Úgy tűnik, a makrancos hölgy feloldódni látszik, ahogy a hegyről és a tudásáról kérdezem. Sosem állítottam, hogy ostoba, csak hogy tapasztalatlan ha harcról van szó. Aztán elmeséli élete egy apró részletét hogy mikor is alakult ki effajta véleménye a férfiakról.
- Nos belátom, hogy kocsmákba nem éppen az úri lovagok szoktak járni. Képzelem, miken mentél át. - nagyon is jól tudom mik mennek egy ilyen helyen. Jó magam -lévén szegény vagyok, mint egy templom egere- is sokszor megjártam ezeket a helyeket. Aztán az ő biztonsága érdekében oda adom a tőröm, de megint csak egy makacs pillantást kapok vissza. Szavaira túljátszott megkönnyebbülést színlelek, kihúzva magam.
- Ó hát ez remek! Ezek szerint még az elf nők is oly erősek, hogy egy lefelé zuhanó, nagyjából egy mázsás tárgyat is elkapnak és megállítanak lassítás nélkül, anélkül, hogy karuk szakadna. Micsoda nép... - mondom némi iróniával a hangomban, majd végül komolyra fordítva a szót hajolok közelebb hozzá.
- Én volnék a legboldogabb, ha valóban képes volnál ilyesmire, ha netán történne ilyesmi.. az Istenek és minden szellem, amely látja a lelkem a tanúm arra, hogy nem lenézlek, lebecsmérellek, vagy hasonlók. Felénk ezt úgy hívják féltés. A saját tőrömet adom kezedbe, hogy magadat védd vele, ha úgy hozza a sors. Remélem, soha nem kerül sor arra, hogy bizonyítsd mekkora erő rejtőzik karcsú alakodban és vékony karodban. Igazán lerombolná az imidzsemet, ha egy nő tartana fent a szirten... - mondom immár némi humorral a hangomban. A kezdeti idegeskedés után a nő bosszantása már inkább kezdene szórakoztatni...? A végén még meg is kedvelem....? Gondolataim között leveszem táskám, a barlang szájához teszem, majd a nőre nézek.
- Megnézem, hová vezet a barlang. Ha elég mély, legkésőbb egy óra múlva visszatérek. Ha nem térek vissza... eltévedtem, vagy valami megevett. Ne kövess, mássz fel. A kötelem ott van a táskámban. Persze jöhetsz te is, ha akarsz és ha tudod tartani az iramot.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 10:40 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Aná figyelmét nem kerülte el, hogy barátja nyílt iróniával firtatja képességeit, de csak annyit ért el vele, hogy újra a kinti világot nézi messze. Vörös haja alatt ismeretlen gondolatok kavarognak. Ám a barlang és annak mélyének említése felkelti a figyelmét.
-Veled megyek. Minden érdekel, ami újdonság és senki nem tudja megválaszolni.
*Még egy tiszavirág-életű mosolyt is megengedett, úgy tűnik, hogy nem csak a magasság vonzza most, hanem a mélység is. És hamar feltápászkodik a földről, felvéve a másik táskáját is és átnyújtja, miután kivette a kötelet.
-Ha mind ketten megyünk, ezt jobb magunknál tartani. Gondolom ebben egyet értünk.
*Ezzel ha nem kérdezik, ő szótlanul követi a nagymacskát. Egyre sötétebb területre érnek, de mindvégig két lépéssel mögötte halad. Reméli az elf, hogy tünde érzékszervei nem kerülnek terítékre, talán csak Sharel jó látását használja ki és követi puha léptei hangját ilyen közelről. Vagy az is elképzelhető, hogy nem a hegyes füleire támaszkodik, hanem érzékeny szaglásával tudja egy oroszlán szagát elkülöníteni.
Ám a tényen nem változtat, egész jól bírja, miközben a hasadék kacskaringós folyosóiban végül teljesen elveszik egy ponton túl a kintről beszűrődő legapróbb, halvány fény is.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 11:07 pm


Abban reménykedtem, hogy inkább marad, de kíváncsisága ... vagy mondjuk inkább tudásvágynak, erősebb volt, így velem tartott, ami azt jelentette, hogy nem haladhattam olyan gyorsan, mint akartam. Nem baj. Egy ideig még én is tökéletesen láttam a sötétben, de amikor már a legapróbb fény sem érte szemem, már én is sokkal nehezebben láttam. A furcsa az volt, hogy az elf is követett. Nem tudom, hogy a fal tapintása alapján jön-e utánam, de érdekes, hogy mennyire fejlett nép az övé. Végül éreztem, hogy sörényemet súrolja valami, ezért kicsit megtorpantam és felnéztem. A sötétben azt hiszem egy nyúlánk kő ért hozzám, amit nem vettem észre. A barlang szűkülni látszik. Négy lábra ereszkedtem. Kicsit kényelmetlen így, de az állatias hátsólábak miatt még mindig könnyebb, mint mikor az emberfélés csúsznak-másznak a földön. Már vagy 5 perce sétálhattunk, amikor elágazáshoz értünk. Az jobbra lévő alagút kicsit lejtett, a másik úgy tűnt vízszintesen halad előre.
- Na mit mondd a hölgy? Jobbra le, vagy előre egyenesen? - kérdezem. Hangom röviden visszhangzik a kissé nyirkos falakon. A szél süvítése egyáltalán nem hallatszik már el idáig, sőt, már azt sem érezni, hogy vinné kifelé a levegőt. Az most csendben, dohosan áll körülöttünk. Közben fülemet megüti valamiféle.. zaj, de nem tudom beazonosítani, hogy mi az, vagy hogy honnan jön, ahhoz még én is túl halkan hallom. Talán Aná nem is hallja.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 11:38 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Sharel kedvenc vöröse határozott léptekkel követte őt és nem adta látható jelét annak, hogy amikor teljesen megszűnt a fény, ő megrémülne. Ugyan olyan tempóban lépkedett a bundás kísérője mögött, majd amikor az hirtelen megállt a fején érzett valami miatt, ő maga sem lépett újat. Halkan súgta oda, hogy alig lehessen hallani.
-Vigyázz! -nem tudni, mit akart mondani, nem értek egymáshoz, ez tény. Így még valószínűbb, hogy a hangok és a szagok vezették eddig. Ám ez után le kellett ereszkednie térdre és a nála nagyobb méretű oroszlánt követni az összeszűkülő alagútban.
Így haladtak előre, ám jóval lassabban, mert folyton előre kellett szólnia, hogy lassan kússzanak. Szoknyáját állandó igazgatásra kényszerítette az, hogy nem lehetett benne kényelmesen mászni. De ha megvárja az oawa, akkor haladnak előre, mint a templomtorony.
Egészen addig, míg egy elágazáshoz nem értek. Itt úgy tűnik, még a vándor kovács is elbizonytalanodott és kikérte a véleményét. A nő hirtelen gyorsabban vette a levegőt és remegő orrcimpáját körbe-körbe forgatva igyekezett minél több hasznos dolgot kideríteni. Végül így szólt.
-Ha be akarod bizonyítani, hogy mekkora nagy macsó vagy, akkor nyugodtan mássz le a lefelé tartó gödörbe! Én itt megvárlak és azon töröm majd a fejem, hogy milyen szavakkal is dicsőítselek, ha visszatértél!
*A kését saját megnyugtatására elő húzta a táskájából, mely nem volt ugyan az, amit nemrégiben kapott. Egy kicsit elgondolkodott, majd próbaként azért egy rúzst is beledobott a lefelé menő járatba, ahová az imént a cicát próbálta biztatni, hogy menjen le.
Sok minden elfér egy női kistáskában.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 11:59 pm


A rúzs gurult egy ideig, de aztán megállt, mert a lejtő túl enyhe volt ahhoz, hogy sokáig hátán vigye a szépészeti eszközt. Viszont a nő szavaira felhorkantam, s pár ugrással, ügetve eltűntem a lefelé haladó mélyedésben. Egy ideig még lehetett hallani gyors lépteim, majd azok is megszűntek.
Egy perc múlva kövek görgetése, kaparászás és egy valamivel hangosabb csattanás hallatszott, majd Aná meghallhatta a hangom is, ahogy távolabbról szólítom.
- Aná! Gyere! - hangom cseppet sem volt kétségbe esett, vagy segélykérő. A csodálkozó és érdeklődő annál inkább.
Ha a nő elindult utána, észre vehette, hogy nem sokkal az elágazás után a barlang kiszélesedik. Aztán tesz egy balra kanyart, aminek a végén kékes fényben egy bal kanyar is látszódik, pár méterrel hátrébb. Mire odaér, a neszezés már tisztán hallható, sőt, vízszagát lehet érezni.
Ha Aná eléri a balkanyart, ráláthat egy nagyobb résre a járat végében.. azon szűrődik kifelé valamilyen kékes szín.

Jó magam már bent vagyok ebben a teremben. Kicsit nehézkes volt bemásznom a lyukon, de bejutottam. A terem nem volt túl nagy, nagyjából 20 méter átmérőjű lehetett... Körben egy három méteres sugárban a külső peremet alkotta a barlang padlózata. Középen egy apró, nyugodt tó feküdt. Aprón szétnyílt szájjal, kerek szemekkel meredtem a barlangplafonjára, amin mint valami fénylő gyöngyök lógtak lefelé a férgek., vagy mint a csillagok a fekete égbolton. Volt, amely a fal oldalán mászott, de a legtöbb csak csüngött, mint valami növény. A vízfelszín olyan szépen tükrözte vissza az egészet, mintha csak ott is fénylő férgek lennének, csak éppen ágaskodnának csüngő társaik felé.
- Soha nem láttam még ilyet... - léptem közelebb a falhoz, hogy megvizsgáljak egyet közelebbről is. Másfél hüvelyk hosszú, sok-sok lábú fénylő férgek... - Lényükhöz képest egész szépek.



A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Cave_nuova_zelanda_1


A hozzászólást La'Sharel Dana összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 07, 2015 1:24 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 10:16 am

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A zöld ruhás tünde izgatottan várakozott, míg nem az előre rohanó társa szólt, hogy érdekes valamit talált. Előre felé mászott és egyik mozdulatánál hatalmas reccsenést hallott.
-A fenébe! A hollók játsszanak a szemeivel annak, aki ezt varrta! -mérgelődött, miközben kezével tovább hasította elszakadt szoknyáját, így egyik lába kikandikált alóla. Dühös volt, hogy ilyen ostobaságba belerángatták. De megindult újra előre immáron gyorsabb tempóban. Nem kellett állandóan a ruháját igazgatnia.
Elrakta a nála lévő varsót és meg sem állt addig, míg fel nem tudott egyenesedni a barlangban.
-Egy szót se! -mordult oda dühösen az oawának, igyekezett valahogy visszabugyolálni a gyűrött viselete mögé a kikandikáló lábát. Egy üvegcsét és a Shareltől nem régen kapott kést vette elő a táskájából és a hegyével megpróbálta az új otthonába belepiszkálni figyelmük tárgyát. Nem azt, amelyiket az oroszlán próbált megfogni, volt elég bőven ahhoz, hogy egy másikkal kísérletezzen. Ha ez sikerült, megvizsgálta a fémet, ahol a kis jószággal találkozott és amennyiben semmi fenyegető nem történt, begyűjt még kettőt ugyan oda.
-Igen érdekesek. Vajon mivel táplálkoznak?
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 1:04 pm


Rá se igen néztem a nőre, mikor megjött, csak akkor, amikor szólt, hogy meg se szólaljak. A szoknyájára néztem, majd egy rosszalló fejcsóválás közben vissza pillantottam a csúszómászóra. Az egy helyben állt, aztán hirtelen villogni kezdett. Anára néztem, s épp akkor tuszkolta bele az egyik szerencsétlent az üvegcsébe. A foglyul ejtett példány hevesen villódzott, a pengén pedig egy keserű szagú, zöldes váladékot hagyott. Egy pillanatra rá az egész terem lüktetni kezdett, ahogy a fények kialudtak, majd felvillantak párszor és végül teljesen kialudtak, hogy ismét korom sötét legyen idebent. Csak a neszezést: apró, rengeteg lábuk léptét lehetett hallani, meg halk csipogásszerű kommunikációjukat.
- Hát ennyi volt a móka mára. Elijesztetted őket. - mondom visszafojtott nevetéssel figyelve körbe. Közben érzem, ahogy valami a lábamat piszkálja. Oda nyúlva nyálkásat érzek, a kezembe véve puha, a szemem elé emelve csiga.
- Lehet ilyesmivel táplálkoznak. Vagy mohával. Vagy egymással. - vonom meg a vállam, s lezárom a mancsomon "szaladó" meztelen csigát.
- Maradjunk, vagy menjünk vissza? Gondolom meg akarod figyelni őket. - pillantok hátra a nőre, majd a vízhez sétálok, hogy megmossam a kezem.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 1:47 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Aná megelégedésére volt, hogy a férfi nem használta ki a helyzetet, hogy fedetlen lábát nézegethesse. Persze mondta, hogy nem tartozik a szépségideáljai közzé, ám ettől még nem érezte volna jobban magát, ha mégis ki lett volna téve egy -őt csúnyának tartó- tekintet vizslatásának.
Így viszont kicsit magabiztosabban lépett oda. Begyűjtötte az első lényt és rögtön ekkor olyasmi történt, amit... elcsépelt lenne azt mondani, hogy amit még soha nem látott, hiszen ilyen állatokat se látott még soha. Se pedig ilyen megvilágítást a föld mélyén.
A lényegen az ő tudatlansága nem változtat semmit, a dolog megtörtént és a jelenség előbb villózni kezdett, majd kialudt, mint az égők a karácsonyfán. Sharel most is átengedte a döntés jogát, mialatt megmossa a mancsát. És a tünde lány nem is szűkölködött a döntés lehetőségében.
-Szerintem akkor menjünk! Rossz érzésem van.
*A cipője gyorsan és magabiztosan kopogott a kijárat felé még a teljes sötétben is. Ott négykézláb ereszkedett megint és már csak ruhája gyors súrlódása neszeit lehetett hallani.
-Majd később megvizsgáljuk ezt az egy példányt.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 9:19 pm


Furcsa és rövid élmény volt ez a barlang. Még soha nem láttam ilyet. Vajon ezek csak errefelé élnek? Nem marad sok időm gondolkodni. Megmosom a kezem a csiga után, majd elindulok Aná nyomában.
- Nem fog megfagyni a levegőn? Oda kint jelentősen hidegebb van, mint idebent. - kérdezem, miközben átpréselem magam a résen. Még hátra nézek a sötétbe, majd négy lábon elindulok vissza. Nyugodtan sétálok. Az egy órából talán ha fél eltelt. Mondjuk bele telik pár percbe, amíg vissza érünk a peremhez, de a dér olvadtáig még lesz idő akkor is. Néha még hátra pillantok, hátha meglátom a kékes fényt, de már nem fogom meglátni a kanyar miatt.
- És miként vizsgálsz meg egy ilyen férget? - kérdezem. Nem tudom elképzelni, hogy mit csinálhat vele. Hogy vizsgálja meg? Felvágja? Mire kell neki? Mit tanul ebből az egészből?


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 9:56 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A páros elindult kifelé és közben az oawát egyre inkább elkezdte érdekelni a tudomány. Nem is olyan meglepő, ha azt vesszük, maga a fém megmunkálása is egyfajta tudomány. Ám a nő igen szűkre mérte megint csak a beszélgetési kedvét.
-Nem tudom. Gondolom, ha egy kis szénával kibélelem, az melegen fogja tartani. Majd szedek valahonnan pár szikla virágot.
*Igyekezett leplezni társa előtt, hogy tényleg nincs túl sok ötlete sem az életben tartásukra sem pedig a vizsgálatukra. Egyszerűen csak vonzotta, mint egy rendkívüli dolog, mely így magában hordozta az új tudás lehetőségét. Visszafelé már gyorsabban haladtak egy kissé, hiszen ismerték a járást, nagyjából számítottak is arra, hogy mi fog következni. Aná egészen addig nem állt meg, míg el nem érték az első kanyart és kezét a szeme elé téve elkezdett hunyorogni. Ha nem vigyáz az oroszlánember, akkor könnyen neki is szaladhat. Ám csak rövid ideig tart, míg visszaszokik a szeme a világossághoz.
A párkányhoz kilépett hamarosan az elérhető távolságban lévő növényeket igyekezett leszakítani. Bár 2-3-nál így sem volt több, mely kis virágok egy-egy repedésben mosolyogtak a Napra, ám még így is több, mint a semmi. Szerzeményéért egyelőre csak ennyit tudott tenni.
Ahogy eltűnt a kövek tetejéről a dér, újra a kötél felé terelődött a figyelem, hogy a repedésekbe kapaszkodás közben a hibák ne legyenek azonnal halálosak.
-Indulhatunk? -kérdezte, miközben levette a cipőjét, melyeket lehajított az útra. Ha eddig a nagymacskának kétségei voltak, hát láthatta, hogy valóban nem egy öngyilkos típus és mindenre elszánt.
Ám csak annyit sejthettek most még, hogy több száz métert kell még feljutniuk, mire elérik a griffek fészkét...
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 10:29 pm


Hallom és látom, ahogy megáll, így nem megyek neki a nőnek. Megvárom, amíg ismét elindul, s csak azután haladok én is tovább. Kiérve a magasabb részre ismét felállok két lábra, majd követem a párkányra. Előveszem a kötelet, majd utasításai szerint teszek. Ha elmondja, hol másszunk, elmegyünk odáig és ott indulunk neki. Mondjuk furcsának tartom, amit a cipőjével csinál.. meg a szoknyát is igazán megköthetné a lábai között, hogy ne legyen gondja vele, de már inkább nem szólok semmit, mert a végén ezért is letépi a fejemet.

Ha készen vagyunk mindennel, és meg van a hely is, elkezdünk mászni a falon. A szél hideg, de a bundám miatt egyenlőre nem érzem vészesnek. Karmaimat használom kapaszkodásra, hogy a legkisebb kiálló kövön is gond nélkül kapaszkodhassak. Néha lenézek Anára, hogy minden rendben van-e nála, de az idő nagyrészében felfelé nézek, arra, amerre haladunk.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Feb. 07, 2015 10:49 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A vöröske nem véletlenül dobta a barlang alatti szerpentinre a lábbelijét. Mivel a kőomlástól visszafelé jövet nem láttak kényelmes részt, és hiába mennének visszafelé, az ösvény csak a hegy oldalán kanyargott felfelé, hát inkább az egyből felfelét választja. Ha már járatosabb lenne, valószínűleg tudna valami bölcset is mondani, de csak egyszer csinált ehhez hasonlót, így inkább rendíthetetlen elszántságára tudott hagyatkozni.
Igyekezett a társa mellett kapaszkodni, de a nagymacska igen hamar lepipálta. Talán a szoknyáját ért gondolat nem lett volna rossz, de ha felvetette volna is Sharel, olyat kapott volna valószínűleg érte, ami nem lett volna kedves a szívének. Az még Aná Vot döntése volt, hogy a gyönyörű cipellőjét feláldozza ideiglenesen a szent cél érdekében, de hogy szabadon mutogassa lába vonalait...
Igen sokáig bírták, míg nem beérte mászótársát a nő és lihegve, elkeseredetten fordul oda a kérdéssel.
-Na jó! És most hogyan tovább?
*Remélte, hogy az oroszlánember kitalál valami olyat, ami neki nem jutott az eszébe, mert felettük szabályos hatszögletű bazalt orgona képződmény volt, melyen alig volt néhány pici repedés. Az oldaluk sima, nehéz kapaszkodót nyújtanak.
El fog kelleni a kovács ötletessége, mert különben meg kell kerülniük. És ehhez bizony közel fél órát kellene oldalazva kapaszkodniuk, nehezebb és veszélyesebb így mászni.
Nem is beszélve arról, hogy ha egyszer ép bőrrel leérnek, nehéz lesz megtalálni Aná cipőjét.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2015 12:32 pm


Egész gyorsan haladok, hamar lehagyom Anát, bár ez annyira nem érdekel, ez nem verseny. Nem sokára azonban ő is összeszedi magát és beér engem, főleg, hogy meg állnom, mert a hegy egy -amúgy szép, de most- idegesítő oldalát mutatja felénk. Aná kérdésére rápillantok.
- Csupa ostoba és hasztalan ötlet... hogy fellendítelek, vagy hogy a rétegek közé ékelve valamit leválasztjuk őket egymásról. - mondom szájhúzva méregetve a köveket. Elnézek oldalra, hogy a kerülés mennyi időbe telne, de túl hosszúnak tűnik.
- Esetleg ha van feljebb egy kiálló része ennek a kődarabnak, feltudlak húzni, akárcsak a kutasvödröt. De ahhoz kell egy olyan párkánya ennek a dolognak, amire feltudjuk lendíteni a kötelet és ott is marad. - mondom nézegetve a felettünk lévő köveket. Az ujjam már kezd fáradni, ezért karmaimat még erősebben vájom a kövekbe.


Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

A kutya ugat, a karaván halad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

 Similar topics

-
» A kutya ismét ugat, a karaván meg halad
» Sánta kutya - zárás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Nagy füves puszta-