KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 A kutya ugat, a karaván halad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2015 3:17 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A bazaltorgonák a hegy oldalával egy síkban futottak le, kicsit kifelé tartottak és 1,5 méterenként letört a végük, hogy felszínen mutatkozhassanak az alattuk lévő társaik. És mintha csak a kancsóka virág belsejében a vietnámi dzsungelben a rovarok feljutását megakadályozó kinövések, ezek is úgy szegeződtek a lentről felfelé kapaszkodóra. De át lehet-e rajtuk jutni?
-Azt mondod, a kötél? -elkezdi kioldani a derekára kötött végét- Tessék! Próbálj meg csúszóhurkot kötni rá!
*Ez sem könnyű feladat, aki próbálta már, az tudja, hogy szinte lehetetlen egy kézzel kivitelezni. Még ha kettővel gyerekjáték is. Ha az oawa nem találja fel magát, akkor Aná hamarosan felajánlja, hogy lassabban haladjanak és mind a ketten fél kézzel kapaszkodjanak, másikkal pedig megpróbálnak összedolgozni. Nem a legegyszerűbb két aggyal sem egyetlen csomót létrehozni, ám talán az sikerül, ha nem kapkodnak.
Vajon sikerült-e? És megpróbálja-e az oroszlán egyáltalán? Minden esetre van esély rá, hogy a lasszó beleakadjon fent valamibe.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 09, 2015 5:18 pm


Hát nem pont így gondoltam a köteles dolgot, de sajnos, hogy ezt csak így lehet most. Egyedül nem megy. Végül Aná tesz egy javaslatot, hogy ketten egy-egy kézzel kössék meg a csomót.
Nem sikerül elsőre, sőt kell néhány próbálkozás, amíg végül sikerül megcsinálnunk a csomót. Miután készen van, feldobom, s próbálok fogást találni a sziklákon. Egyszer, kétszer, háromszor, négyszer próbálkozom, mindig kicsivel arrébb célozva.
Ha fenn akad, óvatosan ráhelyezem a súlyom a kötélre, miközben kezem-lában még az előbbi kapaszkodó pozícióban van a biztonság kedvéért. Ha az én súlyomat elbírja a dolog, akkor Anáét is. Ha elbír, elkezdek felmászni rá, bár ezekkel a végtagokkal nekem sokkal nehezebb lesz, mint az elfnek.

Ha nem akad meg semmiben a kötél, Anára pillantok, kissé tanácstalanul.
- Rosszul áll a szénánk. Kerüljünk? - kérdezem. Nem tudom, még is mit kéne tenni, nem vagyok tapasztalt mászó, sőt, ez az első hegymászásom. Neki legalább már volt egy alkalma, bár lehet akkor nem találkozott ilyen helyzettel. Nem is akkora gond, csak ha már ő a tudós kettőnk közül, akkor igazán kitalálhatna valamit erre a problémára.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 09, 2015 7:28 pm


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

A feladat nem egyszerű, ám a két útra kelt igen elszánt. Az egyiket kaland vágy és saját múltjáról a gondolatai elterelése hajtja, míg a másikat saját életének megvédése, hogy ne törjön darabokra egy tragédiával.
És az esetek száma bizony meg is hozta a sikert. Végül stabilan kapaszkodhatott még a súlyos oroszlán is a kötélbe és mászhatott. Ám amikor felért, rá kellett jönnie, hogy csupán csak a csapda helyzet közepébe sikerült feljutnia. A bazalt folt tovább tart, ám annak is örülhetnek, hogy eddig feljutottak. Vagy nem?
Megkapaszkodva a kiálló hegybe, melyre a lasszó felsegítette fordulhat le, hogy hívja mászó társát is. Miután ő is fent volt és talált valami kis repedést, ahol ideig-óráig lóbálhatta lábát, hát újra kellett próbálkozniuk. A siker pedig ezúton sem maradt el. Második szakasz végén már túljutottak a rosszul mászható részen és újra felfelé folytathatták.
Egészen a csúcsig jutottak, amit egy keményebb rész zárta le.

A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 2_28

-Ezt nem hiszem el! Ez már nem vízszintes... Ha nem tudsz pókká változni, akkor most ötletem sincs, hogyan lehetne háttal lefelé mászni.
*Bár Annán is meglátszott a nap eddigi megpróbáltatásai és csurgott róla az izzadság, nem kapkodta el az életének eldobását. Sharellel az előbb is le tudták győzni a felmerülő nehézséget. Talán most is lesz valami.
~Úgy tűnik, a puhább kőzet felett egy keményebb van és mintha kifújta volna a gránit tömbök közül a homokkő szerű másik réteg szélét...
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 09, 2015 8:12 pm


Végül néhány próbálkozás és húzódzkodás árán, de feljutottunk az első akadályunkon. A baj az volt, hogy egy ugyan olyan rész következett, mint az előbb volt. Felhúztam a lasszót, miután Aná is felmászott és újra próbálkoztam azzal, ami egyszer már bejött: szerencsénkre ez ismét sikerült. Felmásztam és leszóltam, hogy már Aná is nyugton követhet, segítettem neki feljönni. Ezután felhúztam a kötelet, majd ránéztem a harmadik megpróbáltatásra.
- Hát ez kezd idegesítő lenni.. - sóhajtottam fel. Közben azt figyeltem, körmöm mennyire mélyed bele a kőbe, vajon elég puha-e ahhoz, hogy mint macska a fán, vagy egy menyét a házfalon felmászhassak.
Ha a szikla annyira nem puha, akkor nem erőltetem.
- Van ötleted? - kérdezem Anára pillantva. Ugyan a kimosott részen talán eltudnék kapaszkodni, de nem biztos, hogy ha elindulok egy irányban, akkor az véget ér, vagy úgy ér véget, hogy az nekem, illetve nekünk jó lesz. Ha viszont azonban Aná nem ad más ötletet, kénytelen leszek ezzel megpróbálkozni és a peremen kapaszkodva, oldalazva megkerülni a sziklát.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeHétf. Feb. 09, 2015 9:06 pm

A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Úgy tűnik a férfi és a nő is elkeseredik egy kicsit a visszakunkorodó résztől és bár nem adják fel, sőt(!) áthidaló megoldáson törik a fejüket, ám a tündének nincs hirtelen ötlete, csak hogy megint próbáljanak meg lasszózni.
Megpróbálja párszor, de semmibe nem akad meg ezúttal a kötél. Így a derekukra kötik újból, hogy Sharel megkísérelje a kapaszkodást. Hamarosan ott is fog kapaszkodni, ahol már a homokkövet felváltja a keményebb réteg és kifelé fordulva lenyűgöző látványt nyújt az alattuk elterülő tájról. Ha tovább halad az oroszlánember, miközben lentről Aná igyekszik erősen fogózkodni, hogy ha bármi baj történne, ő felfogja még egy ideig.
Az oawának előbb a lába csúszik meg és gyakorlatilag a levegőben lóg, miközben csak kezeivel kapaszkodik a repedésekbe. Innen két választása van. Vagy megpróbál tovább araszolni kapaszkodóról kapaszkodóra, hogy ha eléri azt a részt, ahol már újra visszafordul előbb függőlegesbe a hegy oldala, majd stabilan meg tudja tartani magát. Vagy megpróbál visszafordulni és egy újabb ötletet összehozni a lánnyal.
Igen rizikós vállalkozás. Fivti-fivti az esély, hogy segíteni tud a kötél végével és felhúzni a tündét. Persze igen hálás és elképedt ő ezért, ám ha nem sikerül és leesik útközben, akkor pont a zöld ruháson a sor, hogy megfogózkodjon és lassan megállítsa Sharelt a további esésben. Bár így sem ússzák meg ebben a kimenetelben horzsolások és fájdalom nélkül.
Ha nem vállalja vagy nem sikerül, akkor hamarosan a kovács társa előrukkol egy másik gondolattal.
-Mi lenne, ha megpróbálnánk azt az ötletet, amit a barlangban mondtál? Hogy körbe nézünk és hátha találunk egy könnyebben járható részt...
*Ha így tesznek, akkor a nyugati oldalon rábukkannak egy bevágódásra, ahol valami mély nyomot hagyott és jobbak valamennyivel az esélyük, hogy meg tudják mászni.
Akár hogy is jutnak fel, a tetőn egy hatalmas méretű fészekre lelnek. Csak egy fióka van benne és két tojás. No meg rengeteg griff pihe toll. Amik megmozgatják valaki fantáziáját.
-Nézd! Mi lenne, ha vinnénk egy tojást is és kikeltetnénk? Vajon életben maradna?
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeKedd Feb. 10, 2015 8:59 pm


Elég veszélyes ez a játék, amit művelek a kapaszkodással. A kezem nem ér biztos pontokra, a lábammal nem tudok kapaszkodni. Még nem távolodtam el igazán a peremtől, melyen Aná áll, mikor megcsúszik az egyik kezem. Nem esek le, de ez elegendő ahhoz, hogy inkább vissza másszak és megpróbáljunk kitalálni valami mást. Pár perc múlva Aná ötletére keresgélni kezdünk, s találunk egy viszonylag mászható utat felfelé.
Lenézve a hegy tetejéről csak a felhőket látom, s kicsit görcsbe ugrik a gyomrom. Innen még le is kell menni.... Épp az esélyeimet mérlegelem, amikor Aná szájából az eddigi legborzalmasabb ötletet hallom meg.
- Hé! Már az őrültség volt, hogy felmásztunk ide griff tollakért, te meg meg is lopnád a fészket? Neeem, azt már nem! Az a griff így is haragos lesz, ha rajta kap minket, hogy itt vagyunk, és nem kívánok egy több ezer méter magas hegy tetején megküzdeni vele! Fogd a tollaidat és menjünk innen, mielőtt a fióka riasztja az anyját! - hangom enyje balsejtelemről árulkodott, és a testem is, ahogy az eget, a felhőket fürkésztem körbe-körbe, minduntalan tartva attól, hogy jön a griffmama, felkap, arrébb repül, majd leejt mint egy diót, hogy majd a köveken törjek össze. Nem épp a legszebb halál-ideál. Remélem Aná fogja a tollakat és egy perc múlva már itt sem leszünk!


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 11, 2015 8:57 am

A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Aná Vot elég gyorsan észbe kapott, hogy valóban elhamarkodott ötlet volt a fióka, de gyorsan összekapkodta az összes tollat és gyorsan elkezdhettek ereszkedni is visszafelé. Az az ötlete támadt, hogy a nem rég nagy nehezen átvészelt beszögelés részen pihenjenek meg. Egy griff madár rikoltozva ért haza. A tünde kihajolt a peremen túlra és még látta a mamát, ahogy két zebrát hozott a kicsinyének. Valóban... nem lett volna jó, ha a női kistáskájából kifigyelő gyermeke mellett őt és egy oroszlánembert talál. Főleg nem mászás közben...
-Ezt megúsztuk. Remélem.
*Vártak kicsit, hogy mi fog történni, de a madárka inkább felmelegítette a már lassan kihűlő fészket. Úgy tűnik, egyelőre megúszták. Óvatosan haladta tovább, hogy lent az úton megkeressék a nő elvesztett cipőcskéit.
-Köszönöm, hogy segítettél. Nagyon hálás vagyok. -mosolygott rá.
Vissza az elejére Go down
La'Sharel Dana
La'Sharel Dana
Hozzászólások száma :

71
Join date :

2015. Feb. 03.
Age :

43


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeSzer. Feb. 11, 2015 9:30 pm


Szerencsére Aná belátja, hogy a gyerekrablás igen rossz ötlet, így miután felmarkolta a tollakat, már mehetünk is. Épp időben, mert a griffmadár azután érkezett meg, hogy vissza értünk a peremre. Vijjogása bántotta a fülemet, de hamar abbahagyta, és nem is keresett bennünket. Ennek hála pár óra alatt le tudtunk ereszkedni a hegyről, különösebb gond nélkül. Oda lent még meg kellett keresni Aná cipőit, de aztán mindkettő meg lett. Valahogy itt a földön sokkal jobban érzem magam, a fenti levegő már kezdte dérrel csipkézni a sörényemet.
Habár nem szoktam csak úgy ingyen segíteni akárkinek, valamiért nem volt kedvem ezért pénzt kérni. Talán azért, mert részben élveztem? Nem tudom magamban eldönteni, hogy akarjak-e még találkozni Anával, vagy sem. Hol élveztem, hol rüheltem ezt a pár napot, de így a végén összegezve annyira nem volt rossz kaland.
Oda lent aztán Aná rám mosolygott és megköszönte a segítséget, én pedig biccentettem egyet.
- Nincs mit. Innen boldogulsz egyedül is? - kérdezem, hiszen innen még haza is kell utaznia. Ha a válasza igen, elbúcsúzom, s elindulok a legközelebbi falu vagy város felé, hogy készleteim feltöltsem. Ha a válasz nem, elkísérem még egy darabig, amíg csak kell.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitimeCsüt. Feb. 12, 2015 8:13 am

A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Elf_no_01_by_benjavun-d80v924

Ahogy végre visszakerült a cipő a lábára, megkönnyebbül az elf nő. A veszélyes mászásnál érezni akarta, hogy mi van a lába alatt, a mozgása könnyebbé vált, de hiányzott már a lelkének, hogy újra tisztességes nőként nézzen ki. Megigazítgatta az izzadságtól ragacsos haját és nagyot sóhajtva köszönt el. Az udvarias kérdésre pedig röviden válaszolt.
-Igen, innen már nem lesz gond. A természet majd megvéd. -mondta mosolyogva.
*Hamarosan összefutott egy a hegyoldalakon birkáit legeltető újabb fajtársával. A pásztor egykedvűen fordult oda, amikor meghallotta a lány érkezését. Mintha csak egy végig vonuló őzet nézne, pásztorbotját álla alatt támasztva továbbra is nézegette, majd visszafordult a felhők felé. Mikor elég közel ért megszólalt a juhász.
-Sikerült? -hangja oly közönyös volt, mintha semmi nem múlna a válaszon.
-Igen. Elég sok tollat gyűjtöttem és... ezt. -húzta elő az üveget, amiben a már meghalt féreg volt található.
-És ez mi? -kérdezte csöpp érdeklődést a hangjába erőltetve a férfi, miközben kezébe vette a tároló edényt és forgatta a szemei előtt.
-Amikor rátaláltam egy barlangban, világított. És a többiek is. A szerpentin felett derítettük fel egy oawával, amit mondtatok, hogy ott menjünk. Egy kőomlástól nem messze volt. Gondoltam érdekes lehet, sose hallottam még ilyenekről.
-Én sem. Ráállítok egy embert, hogy vizsgálja meg alaposan. Oda haza szeretik a különleges állatkákat. -mosolyogva vissza fordult Anához- Jó pont, hogy hoztad ezt is. Az emberek királyságában lesz a következő feladatod. Az ottani összekötő várni fog a Mistriol tavakhoz közel lévő kocsmában. Jeromos Bölcsességét keresd!
*A zöld ruhás hölgy egy alig észrevehetően nagyobb lélegzetet vett. Ki lehet találni, mit gondolt.

/Köszönöm a játékot!/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kutya ugat, a karaván halad   A kutya ugat, a karaván halad - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

A kutya ugat, a karaván halad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

 Similar topics

-
» A kutya ismét ugat, a karaván meg halad
» Sánta kutya - zárás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Nagy füves puszta-