KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Titokzatos mágus II. Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 10 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Titokzatos mágus II.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 10:46 am


/Folytatás, Rex és Robert/


Visszaérve a végvárhoz Rexxan jóval kevesebb fajtársát láthatja most már. Az emberek és tündék csapatai pedig végleg hazamentek. Vagy királyukat üldözi, ki tudja azt innen megmondani! Őket ismerve sosem nyugodnak a fenekükön.
Az épületeket nem égették porig az elvonulók, de elég sok helyen tudatosan le van döntve a fala, hogy az egész használhatatlan legyen. Az egyik nagyobb tér rabszolgák eladására lett kinevezve. Ketrecek, cellák, rabszállító szekerek és néhol pódium, bár a legtöbben inkább emelvény nélkül kínálják hadifoglyaikat.
Jól láthatóan nem tervezik az oughwariak a beköltözést. Csupán gyilkolni és fosztogatni érkeztek. Ami kapóra jött két másik szövetséges királynak. És ennek hasznát termelik haza, szeretett hegyeikbe. Ám egyik hősünk legnagyobb szerencséjére Tech még mindig itt van. Jelenleg két törzsfőnökkel beszélget a sátrában.
-Még egyszer mondom, hogy én vagyok a knuut. És nem megyünk délebbre. Tavaly szinte egész évben a kontinenst járta az összes harcosunk. És tél vége van, végre vége ennek a második ostromnak is.
Nem hagyom megosztani a Hordát. Mindenki visszamegy pihenni és a következő alkalommal nem fél sereggel akarok elindulni!

* Feszültnek tűnik a hangulat és jól láthatóan a másik kettő kihasználná a rést az emberek védelmén a kulcsfontosságú végvár bukását.

Az öregember viszont választhat, hogy szét akar-e nézni a húskínálat között. Esetleg a könyvtárak és egyéb tudást gyűjtő helyek környékén néz szét. Vagy beköltözik az egyik szétvert műhelybe. Vagy utolsó lehetőségként bármi mást is csinálhat.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 11:20 am

Robert

Utunk csendesen telik már amennyire egy zajos társaság képes csendességre. Az orkok közül Rexet a sámánját és néhány tisztjét interjúvolom meg fegyverek terén illetve a sámánt megkérem hogy az energiáim állítsa helyre illetve hogy hajlandó e segíteni egy elbaszott varázslatot belőlem hogy megszűnjön végre ez a zombi kinézet mert néha az az érzésem hogy eluralkodik rajtam ami nem jó. Ha megpróbál segíteni megköszönöm neki illetve valahogy meghálálom de az elsődleges most is az energiáim helyre álítása hogy Rex egy vezérhez méltó fegyvert viselhessen. Illetve előtte az interjú.
-Rex ha zavarhatlak egy kicsit, az oké hogy fegyverekre van szükségetek de egy hozzád hasonló harcos miért érné be átlagos vagy kicsit jobb fegyverrel amikor hozzájuthat egy direkt neki készített egyedi gyilok eszközhöz. Mond milyen fegyvert szeretsz és mik az elvárásaid e téren. Ne fogd magad vissza bármilyen kívánságod lehet, elf vagy törp munka legyen esetleg ezen kettő kombinációja? Mond mi a vágyad és elkészítem neked. Ehhez persze párszor kérném a sámánod segítségét de ha megkapom és sikerül rövid időn belül olyan fegyvert kapsz amiről álmodtál.
Figyelmesen hallgatom ha mond bármit ha nem akkor az orkjait terrorizálom szavakkal hogy milyen fegyvereket fegyvert szeret az ork csapatfőnök. Aztán a sámánt is előkerítem először az energiáim miatt aztán meg a gyógyulás miatt. Aztán kretén "rabszolgámmal" rekvirálunk egy műhelyt amit felfűttetek vele. Majd a kicsivel is foglalkozom kicsit bár jó ha időben keresek egy ember nőt aki vigyáz rá míg dolgozom mert a kovács műhely nem egy csecsemőnek való. Továbbiakban a nap hátralevő idejét Rex klánjelzésével a hátamon mellkasomon lófrálok a romok közt más törzsek dilis rabjait vagy szolgálóit dettó nem vegzálják "talán", de körül nézek a könyvtár helyén és titkos termet keresek mert alig hiszem hogy ne lenne eldugva egy második könyvtár a tiltott vagy a titkolt könyvekkel tudással.
Vissza az elejére Go down
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 1:34 pm

Újra meg látom a vár romjait, nem vagyok jobb kedvben mint amikor vissza indultunk. Erős lépteimre könnyen felfigyelhetnek a többiek ahogy bemegyünk a városba, ahol az új utazó társunk teszi fel kérdését.
-Balta, lehetőleg elég erős éllel ahhoz hogy azon állig páncélozott valamit amit a sötét elfek démonnak nevezzen is átvágjon.
Mutatok egy démon maradványaira ha már végre ki szedték az árokból hogy valami hasznát vehessük a rajta lévő fémnek. Ha nem így történt akkor másképp folytatom.
-Ott az az ork állig törpe vasban nos, olyan baltára van szükségem aminek egyetlen suhintása átvinné azt az ócska vasat és a benne lévőt.
Közöltem elvárásom majd a Knutt sátrához indulok s megszorítom fegyverem markolatát ahogy belépek oda lese szarva a formalitásokat.
-Kifelé! -Most én beszélek a Knuutal.
Közöltem ahogy hozzám illik, anyaszomorító ork kölyök állnak előttem nem pedig klánok vezérei. Ha pedig erőhöz kell folyamodnom szívesen török le az agyarukból egy méretes trófeát.
-Tech, amit arrébb találtam az több mint aggasztó, ezek a rohadt szektások jobban elszaporodtak mint akartuk és ők végeztek a teljes csapattal, az pedig felettébb zavaró hogy a vezetőik pedig elmenekültek valami démonok segítségével.
Itt álltam meg egy pillanatra, de nem hagyva Tech-et válaszolni.
-Az az elf szuka démonjai lehetek, úgy látszik hogy téged is bőségesen át tud ejteni nehézségek nélkül, kellemes gondolat hogy a Knuutunk is úgy táncol ahogy egy elf fügyent.
Köpök a földre vagy akár mire ami a sátor alját képezte, s várva hogy Knuut következő szavait, de ha harc lenne a vége arra is felkészülten állok.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 3:27 pm

A törzsfőnök jól megmondta, hogy mire van szüksége. Ám mivel a testőr démon maradványaira csak mint a várárok rozsdavörös színe tud rámutatni, ezért gyaníthatóan kevés hátramaradott kőzabáló egyikére fog. Ezüstös színű fémet biztosan ismered a saját világodból abbit ötvözetként, bár itt törpacél néven ismert. Más létsíkokon inox anyagként is említik. De összetéveszthetetlen rozsdamentes tulajdonságáról, valamint alkimisták előtt nem titok savállóságát. Az átlagosnál jóval keményebb vas.
Ha ilyen páncélok ászakitását is elvárja majd Rex az új fegyvertől, akkor jobb lesz összekapnod magad. Hiszen a sámán szemedbe röhögve világosít fel, hogy nem tud neked energiát adni. Most már gyanítod, hogy a múltkori csak az üzenet hozója volt. Ám téged ismerve kitalálsz valamit.

Agyaras hősünk addig is elmegy Minden Orkok Urát felkeresni, aki mostanában nem konfliktusmentesen éli napjait. Pedig egy győztes csatán van túl és népében még ott van a lendület, hogy tovább menjen újabb dicsőséget -és nem kevés zsákmányt- szerezni.
Eközben a vénség befoglalta a maga műhelyét.
A két falu főnöke egy percig nem gondolkodott el azon, hogy kimenjen csak a te utasításodra. Ha erőlteted a dolgot, akkor legalább annyira hajlandóak betörni a te orrocskádat, mint te az övéket. És nem különben jó húsban vannak, termetükkel és harcban jártasságukkal szerezték a címüket, ahogy te is így váltál vezetővé.
Ha nem robban ki verekedés köztetek és hagyod őket bent, akkor viszont szavaidra Tech sem fog barátságos szavakkal válaszolni.
-Hányszor mondjam el szűk agyú törzsfőnökeimnek, hogy a hadjárat befejeződött? Hamarosan itt vannak az áradások és mi egyre távolabb az otthonunktól. Múltkor megszívtuk, mikor túl messzire elmentünk és falvainkat feldúlták a selfek.
Még egyszer nem követem el ezt a hibát. Ha készen állunk és szövetségeseinkkel is megbeszéltem a dolgot, majd tovább megyünk.

* Úgy tűnik itt a négy oughwarinál pattanásig feszült a helyzet.


Lobelt könnyedén talál egy helyet, ahol olvasgathat. Egy ork megy vele, mivel a legtöbb rabszolga onnan ismerszik meg ebben a városban, hogy láncot visel a kezén. Jobb lesz valakinek kimentenie, ha elállnák az útját.
A szekta egyik templomának igen nagy könyvgyűjteménye van. Egyik szekrényt pedig minden bonyolultabb mechanika nélkül könnyedén elforgathatod, feltárulva mögötte a titkos szoba. A többi vallás eretnek írásait őrzik itt és a sajátjuk titkait.
Első könyv nem arra ad választ, amit keresel. Valora írása, amit egy másik ismert szereplőnk is olvasott már. Első pár oldalt elég átfutnod, hogy világos legyen a kép előtted. A legtöbb hatásos isteni beavatkozást közönséges mechanikai tudással érték el. Ám legnagyobb meglepetésedre a különleges mágia -utolsó- fejezetben az elemek irányításának igazi varázslatait részletezi. Megtalálod köztük az általad a boszorkánytól tanult manna nélküli tűzgolyót is. Úgy tűnik ezt a szekta mágiára fogékony tagjai is tudják. De csak a kiválasztottakként emlegetik őket, nem minden papnak adja meg az isten ezt a kegyet. Csupán a legfanatikusabb híveinek.
Tovább kutatva az ősi vallásnak is számos kiadványába botlasz. Kis idő elteltével egyik listát is készít az elején a régi hit isteneiről. Hogy egy könyvtárban miért nem ez van legelöl, ami alapján rendszerezhetnék a gyűjteményt? Nos, mert ezen isteni lények többségét még az őket hamisnak tekintő egyistenhívők papjaik is -követőikkel együtt- olyan jól ismerik, hogy számukra felesleges a felsorolás. Olyan tudás ez számukra, mint a magyar királyok nevei nekünk a valóságban.
A lényeg, ami a lényeg!
Megtalálod a listát és ott az utolsók egyikeként fel van jegyezve Szakrál, a mágia istenét. Ám több órányit kell bányásznod, hogy egy olyan bőrkötésű gyöngyszem a kezedbe kerüljön, ami szentel neki és papjai ceremóniáinak egy fejezetet. Úgy tűnik, vagy nagyon jól megvédte az írásait, vagy -összecsengve a SzentKő városában hallottakkal- mára szinte teljesen elfelejtették őt.
Pedig a világ igenis mágiával átitatott.
Vissza az elejére Go down
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 5:01 pm

Leszarom a másik két törzsfőt bár legszívesebben felmosnám velük a vár romjait, de majd később előbb Tech-el van elintézni valóm és ez fontosabb.
-Talán az a kibaszott agy amivel a szellemek téged áldottak meg Tech elfejtette veled hogy legutóbb az én Klánom baszta meg mások telhetetlenségét?!
Baszok egy kibaszott nagyot az asztalra már ha akad ilyen, ha nem akkor csak két kezemet megropogtatva és át gázolva a két törzsfőn nézek egyenesen Tech szemébe.
-Üss!
Kiálltok rá várva az ütést, ami ha nem jön akkor én mérem az elsőt egyenesen a vállammal és annak fémből készült ami talán egy méretesebb csontra hasonlít. Ha ez talál akkor Tech jó eséllyel kerül a földre és foghatja az eltalált részt.
-Leszarom a többiek véleményét, és lassan a tiédet is Tech, röhejt csináltok a kibaszott hordából, tényleg azt akarjuk hogy legközelebb mikor farkas szemet nézünk valakivel az röhögjön?! Akkor jól csináljátok, ha nem akkor pedig kezdjétek szedni a kibaszott lusta természeteteket és álljatok neki végre egy háborúra felkészülni, olyanra ami akkor robbant ki amikor a sötét elfek feldúlták a falvainkat.
Ekkor még mindig Techre nézek és várom hogy támadjon, elvégre szabadon hagytam neki ezt de ha így folytatódik akkor ebből egy újabb verekedés lesz, és meg látjuk mi történik ezután.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 6:09 pm

Robert


Megérkeztem végre, de mi a fenének egy kicsike háború sincs itt, így a munkám ott ahol kezdtem véget is ért. Van egy zacskó aranyam pár khm ékkő (jól van ebből még van de ígérem ezeket is elszórom Razz) Szóval adva van egy rom és az hogy Rex nem olyat kért ami lehetetlen illetve először a démonok miatt esett le az állam majd a páncélon amit egy ork csapat viselt. Nos ha nem egy rakás túlképzett gyilkos ragadozó közt lennék most kislányosan sikítozva ugrálnám körül mind a démonok tetemét mind az abbit páncélos orkokat. De így marad a szolid csendes töprengés majd pár lámpa gyullad a fejemben ami rég elfogadta a kihívást míg én ott tartok hogy hogy is kéne.
-Értem azt a páncélt vagy abból az anyagból készült páncélt-pajzsot kéne ketté vágnia ha ne adj isten a démont nem bírná ugye? Ezek a feltételek, hm hát nem könnyíted meg az életem de a kihívást elfogadom mivel imádom a kihívásokat. El fogom készíteni mire indultok aztán meg látjuk hogy fog tetszeni.
Elköszönök Rextől és lenyúlok egy alacsonyabb rangú orkot hogy senki ne vegzáljon mint szökevény rabszolgát (bírnád mi ?), kinézem a legjobb állapotban lévő műhelyt és a csecsemőt meg a kerge inkvizítort ott hagyom jó néhány instrukcióval többek közt hogy azt a kemencét kezdje el fel fűteni. Az üzletre kifestem Rex zászlajának jelét, nem díjaznám ha valami kerge ork lenyúlná a két védencem. Majd roham tempóban vissza Rex csapatához és két újabb orkal gazdagabban vissza az üzlethez.
-Ti itt őrködtök arra a kettőre, én elmegyek Rex fegyveréhez némi nyersanyagot beszerezni szóval ha valaki elviszi őket a lelketeket kitépem és egy plüssbabába zárom örökre. Szóval első prioritás vigyázunk Rex idióta ámokfutó fegyverkovácsának gyerekére és rabszolgájára mert Rex széthasítja a fejeteket érthető voltam? De ha ügyesek vagytok Rex mellett nektek 3 toknak is készítek valami minőségibb fegyvert. Szóval mindenki munkára fel.
Ezzel nagyokat lépve indulok a szerintem templom könyvtár épülete felé. Ahol először kiakadok de ez van senki nem mondta hogy csak úgy hozzám vágnák a kért infót mert mosolygok. Mielött messzire mennék a trióból egyet magammal viszek. Szóval a templom pont azt hozta amit vártam, a nagy büdös semmit. Kicsi keresés után végre megtaláltam azt a nyamvadt rejtett könyvtárat ahol rövid kocsis szöveg után neki álltam válogatni mi kell mi nem. Az első sikernek elkönyvelendő szerzemény a varázslatokat tartalmazó könyv át forgattam kicsit ki akadtam de egyelőre jobb mint a semmi. Aztán több óra kutatás borogatás után végre találtam 1 darab könyvet 1 darab fejezettel és sírni támadt volna kedvem. De már végre tudom a nevét a nyavalyás rejtőzködő istenségnek.
-Szakrál, vajon ki adhatott neki ilyen idióta nevet ech de mit válogatózom ő az egyetlen aki megadhatja azt amit akarok (Természet Anya csak azért nem mert ő le amatőrözött). De végre van nyomom és nem kevés könyvem erről a világról. Na mehetünk lopni cimbora aztán este összedobunk egy jóféle sült hús adagot meg sört hozzá.-Nézek az unatkozó orkra. Vissza felé a késemmel jó pár démon tetemét megcsonkítom, úgyse kell senkinek meg a vérrel kipróbálok egy egyszerű fényvarázst remélem jól gondolom a dolgot és sikerül. Ha nem akkor így jártam és marad a villám kipróbálása de ahhoz valahogy nem fűlik a fogam. Na de lopás és varázslat próba után vissza a műhelybe.
-Üdv mindenkinek, nyavalyás hozz egy nagyobb kő darabot ami elég nagy hogy 5 is jól lakhassunk ha épp átalakítom hússá.-majd ellenőrzöm a kemencét és egy gilron tűzét tartalmazó szelencével felturbózom a tüzet. A kő hússá alakítása után megsütöm és szervírozom a 3 orknak. Majd a kezükbe adom a kedvenc kulacsom ami képes még egy törpe csapatot is leitatni. -Ez a tiétek pihenjetek igyatok zabáljatok én dolgozni fogok szóval az elkövetkező 8 órában egy lélek se fog tudni ide bejönni se kimenni innen. Nyavalyás te vigyáz a gyermekre-az orkokat kirakom söröstül húsostul egyenek amíg bírnak csak odakint.
Majd előveszek egy apró dobozt amit munkához használok ha a megrendelő szöszös az idővel. Előveszek minden alap anyagot a sima fémeket el is teszem marad a 3 mithril érmém amikből kiszedem az ékköveket majd az inkvizítor kezébe ejtem -ezekre vigyáz -a fémlapokat a tűzbe dobom, majd további fémekkel kezdek gondolkozni és úgy döntök hogy a fehér-fekete mithrill mellé egy vörös holdfémet választok. Két okból is az egyik hogy ez kicsit ütősebben sebzi a démonokat, és jobban idomul a mithrillhez.
-Na szóval az a helyzet hogy idebent meg nyújtom az időt, miközben oda kint eltelik 8 óra idebent legalább 1 hét. Négy fegyvert kell készítenem ebből egy nagy erejű lesz. Ez alatt te mesélsz nekem a vallási helyzetről, akár a saját isteneddel is kezdheted nem érint csak beszélj aztán ha eleget beszéltél tiedről térj rá Szakralisra róla mindent amit csak tudsz vagy azt hogy hol szerezhetek még több infót róla aztán jöhet a többi isten és vallás. És azt is elmesélheted mi vitt az inkvizítorok közé, szóval mesélj magadról ha megunod akkor én mesélek magamról bármit kérdezhetsz nincs titkom.
És munkához látok végre hogy "reggelre" végezzek a 4 fegyverrel.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 7:57 pm


/Rex/


Nyílt kihívás, amit az egyetlen vezetőd ellen intézel. Volt már ilyen, de akkor Braslov alatt a sérülésed miatt abba maradt. Most nem fegyverrel fogjátok vívni, ám a másik kettő tiszteli azt a kevés szabályt, ami az öröklésre vonatkozik. Félre állva érdeklődve nézik az eredményt.
-Nem a többiekért, hanem a kincsért... Rex!
* Ezzel üt egyet gyomorszájra, nem kímélve magát. másik kezével pedig megpróbál megragadni és leszorítani.


/Lobelt/


Fájdalmas megtudnom, hogy a könyvtárban találtak nem elégítették ki teljesen az információ utáni vágyadat. Ám többet nem tehetek, az ügy kapcsán. Ám talán az inkvizítor később...
A démon maradványokból több meg van csonkítva, hiszen a legyőzőik szerettek volna egy trófeát hazavinni, amit mutogathatnak. Ám a teljes böhöm vackot ki cipelné a hátán, hogy a végén leszólják. Egy karom, másikból egy szárny...
Egy szóval siker. A talán legnehezebben beszerezhető rész megvan, bár a különleges ötvözőid sem gyakoriak. Sőt! De hát azokat jó sok pénzért akár meg is vehetted odaát. Ám az időtorzítód működik és a műhelyben a munka is elkezdődik.
-Nem parasztozlak le, de nagyon nincs képes a papokról meg a vallásról. Nem is értem, miért kutatsz utána, ha az alapok sincsenek meg.
Én nem közülük való vagyok. Nem varázsló, hanem amolyan mágia-felügyelő. Nem a természetfelettire meg az istenekre tanítottak, hanem a nyomozásra. Amikor valaki visszaél a hatalmával, mint most te, akkor a nép joggal dühös, hogy a másoktól, istenektől a világ jobbítására kapott ajándékot önös céljaira elpazarolja.
Ekkor jövök én, a király hivatala a képbe. Kiderítem, hogy vajon tényleg történt-e ilyen. Téves elképzelésük van sokaknak, hogy mit csinálunk mi igazán. Nem egy ember azt hiszi, hogy vannak a papok, akik jók. Meg vannak a boszorkányok, akik gonoszak. És ennyi amire figyelnünk kell.
Nem csak papnők hagyják ott a király hivatalos egyházát és térnek a kapzsiság útjára. Egész hálózatuk van a királyságban és nem egyszer igen szövevényes nyomozáson keresztül derítjük fel egy nagyobb szeletét. De férfiak is kiugornak őfelsége szolgálatából és épp úgy figyelni kell rájuk is. És vannak, akik nem is szakítanak a palotával és a hittérítő álcájukkal, hanem őfelsége neve mögé bújva válnak korrupttá...
* Eddig a négy fegyver elkészítése rendben halad.


/Kockadobás: Hatos
1 és 2 -Kikerülve az ütését vállvédődet mélyen a húsába nyomod és földre küldöd vele.
3 és 4 -Sikerül az öklözése, ám mielőtt megrántana, te is beviszed az ütésedet, hátra lökve. Ám ő sem esik el.
5 és 6 -Tech gyomorszájon vág és sikeresen a földre lök.
/
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Hozzászólások száma :

657
Join date :

2014. Sep. 29.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 7:57 pm

The member 'Uráldur' has done the following action : Szerencse, játék, kockázat


'Hatos' : 6
Vissza az elejére Go down
https://neminra.hungarianforum.com
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 8:04 pm

Tech üt, és ráadásul jól. Az ütése gyomorszájon érint, kellemetlen azonban az hogy meg próbál leszorítani. Már mint neki kellemetlen ahogy meg ragadom a nálam kisebb ork karját s át rántom őt vállamon majd ezzel a lendülettel töröm a kezét mielőtt elengedem, most nem vagyok sérült, se fáradt, erőm teljébe vagyok s tudom Tech-et nem becsülhetem alá de ki fogom használni méret beli előnyöm vele szemben. Ahogy folytatódik a küzdelem hagyom feltápászkodni a földről remélhetőleg már törött karral amikor meg ragadom és én is igyekszem őt gyomorszájon térdelni csak hogy egyelő legyen ez a számla is. Az hogy innét miként folytatódik vagy hogy egyáltalán eddig eljuttok azt majd eldöntik a szellemek akik eddig is kedveztek a Knuutnak. Egy dolog biztos, most már nem fordulok vissza.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeSzomb. Ápr. 07, 2018 8:37 pm

Robert


-Értelek de azt is belátod ha tévedsz? Azt mondod önös célból teszek dolgokat vicces ezt a te szádból hallani hisz épp a te életed és szabadságod a tét és én ezért nem kapok semmit még egy szimpla köszönöm öt se. De hát az emberi faj már csak ilyen hálátlan tiszteletlen taknyosok. Több ezer év van a hátam mögött, ha nyomorult vagyon szerzés lenne a célom nem veszlek meg az orktól hanem ott hagylak a fenébe. De nem tettem mert eléggé bocsánatot fogsz kérni a gyermek anyjától akit meg akartál pörköltetni mázli hogy Természet Anya odafigyel az övéire és így túlélte az ostoba előítéletedet. Azt a füstöt egy 5 éves taknyos is elkészíti pár rézért és igen arra is jó hogy meglépjenek, de arra is hogy a tüzet tápláló levegőt kiszorítsa és így könnyebbé tegye az oltást. Alapvető természet ismereti játék semmi több. Amúgy a papok közt is akad szélhámos igen és a boszorkányok közt jó. De óvatosan kell dobálózni az ítéletekkel még a végén a Sors seggbe rúg ha sok marhaságot teszel. Emlékez az életeddel tartozol ha az orkok leléptek azt a vackot leveheted semmi mágia nincs benne de addig amíg a környéken vannak muszáj rajtad lennie. Tény ezen világ dolgaival nem vagyok tisztában. Az is tény hogy eddig csak Természet Anya amatőrözött le és tiltotta meg hogy elvegyek egy követ egy kis névtelen szektától, és azt is megtiltotta egyelőre hogy az elfek mentális hálójára kapcsolódjak pedig elhiheted gyönyörű látvány otthon nincs ilyesmi mint itt. És igen én másképp állok az istenekhez, én nem hiszek bennük hanem tudom hogy léteznek. Ez a bibi a vallás részével. Amúgy tőlem boszorkány-mesterezhetsz de előbb utóbb megszabadulok az átkomtól és igen ez önös cél de aki belém köt azt felégetem a francba aztán mély meghajlással kérek elnézést. Nem igazán értem mit zavar mindenkit ki hogy varázsol és mit csinál. Én mágia kovács vagyok az a dolgom és a hobbim hogy tárgyakat alkotok és néha túladok rajtuk. Ha ez bűn akkor így jártam senkit nem fogok megtámadni érdekből de ha belém kötnek megvédem magam.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 6:26 am

Mivel Tech a maga három méterével szintén nem egy olyan jelenés, akit kedved szerint dobálhatsz és törhetsz, nem igazán jön be második ötleted sem. Egy átlagos orknál könnyedén kerekedhetnél felül, ám úgy tűnik a szellemek nagyon védik a jelenlegi vezetőt. És összejön a két másik törzsfőnökkel neki az is, ami neked nem sikerült.
-Kifelé! Mindenki! Én vagyok a knuut és mondjátok meg a többi elégedetlenkedőnek is, hogy fegyverrel jöjjön, ha kétségbe vonják ezt!
* És íme, az ő intésére megragadnak a vesztes párbaj után és elszégyellve magukat kikísérnek. A vitát, amire bejöttél, a harcotok és a harci szerencse eldöntötte végleg. A törzsednek lesz elég ideje hazahordani a fosztogatások eredményeit. A Braslovban, az Észak-Bivaly kincstárában és legutóbbi portyád a nemes várában eredményét. Egy fordulóval nem is tudjátok mindet elszállítani.
De ameddig a harcosaid ezt meg nem teszik, velük tarthatsz vagy itt is maradhatsz azzal a párral, aki őrzi majd az újabb rakományt elszállításig. A város adta lehetőségeket persze kihasználhatod, pénzed is van hozzá elég és a romok is rejthetnek észre nem vett kincseket.

-Én belátom, ha tévedek, de vajon te is?
Az orkok felfegyverzése azért, hogy még több embert ölhessenek nem biztos, hogy a népünk javát szolgálja. A boszorkánynak meg halnia kellett. Engem úgy hívtak oda meg. És rögtön az elején, kínzás nélkül is elismerte, hogy az. Ami meglepett, hiszen az öreg várúr elmondása alapján nekem is úgy tűnt, mintha egy megrendezett pert kellene csinálnom. Nem mintha egy nemes kérésére nem tettem volna meg.
És köszönöm, hogy megmentetted az életemet. Amennyire én látom, vagy az orkok sámán tudásába merülj el vagy vigyél vissza Királyöbölbe, hogy a palota papjai és akár az Inkvizítori Szék is válaszoljon a kérdéseidre! De egy kipusztított, gonosz szekta könyvei közt kevés igazságot találsz.


/Rex bármikor írhat, de ha Shuga ir, akkor írok neki közbelsőt, mert az idő várhatóan el fog csúszni köztetek. És jó lenne a beszélgetés végére jutni, mire ork törzsfőnökünkre ráköszönt a reggel és kész lesz az új fegyvere./
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 7:14 am

Robert

-Mit is ismert be? Hogy mágiát használ nem azt hogy mások kárára cselekszik önös célból. Mert nézzünk egy átlag embert aki ugye önös érdekből dolgozik. Hogy mi ez az érdek? A legfontosabb hogy ne pusztuljon éhen, se ő se esetleg a családja. Szóval itt is van már önzés és mindjárt kettő is. Attól a nőtől te bocsánatot fogsz kérni hisz te is beismerted a boszorkányok közt is van jó és nem mind önérdekből dolgozik. De az hogy egy féreg meg az apja mondvacsinált vádakkal meg akar égetni egy nőt akinek az ősz bűne az hogy követi a Természet hangját és állatokat mentene a tűzből nekem nem tűnik hű de kivégzendőnek. Vagy te kételkedsz az istenek döntéseiben? Hogy én tévedhetetlen lennék? Erre elég ha láttad az arcom az is az egyik hibám eredménye-nevetek fel- és még csak nem is én csináltam elbaszott élőholt fejet hanem valamelyik másik idősíkbeli kretén énem. Szóval minden élőlény hibázik még én is, így ez sajnos tény.-Felsóhajtok-Tudod az orkok mágiája is meg van már rég, abban nincs új. Az sem meglepő hogy démonokat szellemeket követnek páran. Hisz ez a sík egy még a démonok által lakott sík. Démonnal előbb találkozom mint angyalokkal, és a démonok teste nem porlad el mint más síkokon, itt megmarad szóval ez a világ elég khm sötét a többihez képest. Az orkok felfegyverzése nem változtat a történelmen. Hogy hiba e esetemben-vonok vállat-valószínű az, de tudod van egy dolog a hiúságom hogy vajon meg tudom e tenni, el tudom e készíteni amit kérnek. Számomra nem az a kihívás hogy alkossak mondjuk egy láthatatlanná tevő köpenyt vagy egy egyszerű gyógyító gyűrűt, hanem az hogy ne tegyem. Engem az mozgat hogy el készítsek bármit, amit más nem képes alkossak valami hasznosat vagy szemetet totál mindegy én mágia kovácsként, igen nem kovács mágusként mert nem csak elcseszett fegyvereket tudok készíteni vagy védő eszközöket. Gyakorlatilag bármit tudok . Tele van a raktáram haszontalanabbnál haszontalanabb fegyverrel tárgyal ékszerrel amiknek nagyrészt egy embernek, elfnek, orknak, ki tudja még kiknek se adnám oda mert amilyen alsóbbrendűek a hatalom magával ragadná őket és pusztulást hoznának magukra. Én már rengetegszer meghaltam volt időm gondolkodni többször is mint kellett volna. Hogy én jobb vagyok e nálatok? Fogalmam sincs nincs hatalmi törekvésem nem akarok rabszolgákat pénzem több van mint egy országnak összesen igaz most nem férek hozzá de ez van ettől még gazdag vagyok nekem a pénz a hírnév a gazdagság nem motiváló. Én szeretem az élőket, az ahogy éltek és gyerekből felnőttek majd a választott szakmájuk irányától függőn dolgozni kezdetek majd ha szerencsések vagytok öregen a család által körbe véve elhunyni Nos ezt irigylem tőletek de nem haragszom e miatt inkább szomorúvá tesz és kiégetté, van nálatok ez az új szekta mint már említettem. Igen ők érdekelnek és valószínű a prédáim lesznek, mert akik elnyomják mágikusan a más hitvallás szerint élőket a könyörület nevében nem érdemelnek életet. Akik a vér útjára lépnek a hatalomért és még élvezik azt azok pont úgy fognak járni mint a szülőföldem és nem lesz pardon senkinek. Utálom, azokat akiknek mágia kell hogy uralkodhassanak más felett. Ha emiatt rettegni fognak tőlem? Vagy boszorkány-mestereznek? Nem érdekel, az a fontos hogy az emberek-elfek orkoknak a szíve és a döntése hogy mit tesz a sajátjuk legyen ne valami vallási hatalom kényszerítse őket erre mert ez rabszolgaság és sajnos nem veszik észre. Hogy jó ember vagyok e? Néha abban is kételkedem hogy ember vagyok e még vagy ugyan olyan szörnyeteg amik odakint fekszenek.-Csendesedek el.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 8:30 am


/Közbelső/


-A boszorkánynak, mint mondtam, halnia kellett. Ezért küldtek levelet.
De ne keverd össze az átlag embereket a mágiatudókkal! Akik nem részesültek az isteni kegyben, azok törhetik a fejüket a megélhetésükön és a boldogulásukon. Ám aki természetfeletti hatalmat kapott, azoknak csak jó cselekedetre szabad használni azt.
És ne ringasd magad illúziókba! Minden boszorkány gonosz. Ha nem lennének azok, akkor simán csak varázslónőnek hívnánk őket. Benned is azért merülhetett fel a kérdés... mert valószínűleg igaz.
Ezeket a törvényeket nem én hoztam. Csupán betartatom őket. És ha közben eltehetek egy-két nemes talpa alól néhány nem kívánt személyt, azt szívesen megteszem.

* A fiatal kora lehet a magyarázat arra, hogy még egy értelmes okot nem tudott mondani. Ám jól láthatóan nem tanulatlan. Visszaböfögi a fűrészpor ízű mondatokat, melyet annak idején lelkesen elraktározott az elméjében és ijesztően érzelmek nélkül tudja mondani őket. Maga az előadásmódja is meggyőz arról, hogy dekadens lélek. Minden féle megbánás nélkül adja elő először a bizonyítékokat, utána vallja be, hogy a gyermek anyja sosem érdekelte őt, csupán egy előkelő kérésére kiáltotta ki boszorkánynak. Majd tér vissza ismét ahhoz az állásponthoz, hogy csak a magad fajta varázslóknak kell szenteknek lenniük. Különben visszaélnek az istenek ajándékával és halált érdemlő bűnt követnek el.
Az lehet az érzésed, hogy ha tízszer megmentenéd még, akkor is egy szörnyeteget látna benned, akit nyilvánosan kivégezni nem bűn, ám minden féle lelki vihar nélkül ő együttműködhet és segíthet neked, ha épp az életét hosszabbítod meg.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 9:01 am

Robert


A kifakadása nevetésre ösztönöz, mi tagadás kicsi álszent inkvizítorom elég érdekvadász és valószínű ilyen a neveltetése. Nem egy nemes seggébe érhet a nyelve ha ezt tisztának és jónak érzi.
-Kicsit tévedsz a dologgal. Nem olyan vészeset csak egy embernyit. Azt hiszed a mágiahasználók nem emberek elfek orkok sárkányok. De ezek mind emberek ráadásul a te kis álszent monológod fogja az inkvizíció bukását okozni. Ad egy a varázshasználók se többek csak emberek és miegymás ahogy mondtam azzal az apró különbséggel hogy képesek mágiát használni. Nem lesznek jobbak tőle a mágia használat nem egy spirituális megtisztulás vagy nemesedés csak egy hülye eszköz az életükben. Ti a rendednél kicsit elbaszott nézeteket vallotok. Ismerek durva inkvizítorokat akik nem ilyen pitik mint ti ők kőkeményen a bűnösökre csapnak le de képesek bocsánatot kérni ha tévednek. A boszorkány szó amúgy gyógyítót jelent nem valami fekete mágust csak az emberek félnek attól amit nem kötnek a szabályok. Igen ez a tény rettegtek attól hogy a mágiahasználók összefognak az inkvizició ellen és páros lábbal rugdosnak ki titeket a hatalomból. Pedig a varázslók boszorkányok boszorkánymesterek jó ez utóbbiak javarészt tényleg sötét bunkók, de köztük is akad elvétve jó. De amíg az inkvizíciótok csak a varázshasználókat diszkriminálja jobb lesz ha felkészíted a rended hogy nagyon sok sulijuk fog leégni hamarosan. Persze az sem lehet kizárva hogy egyet kettőt én gyújtok fel ha továbbra is ez a kettős mérce lesz a mérvadó. Meg kéne tanulni hogy nem a mágia teszi gonosszá az embert hanem a buta elvek és a félelem az erősektől- bököm meg a fejszével a mellkasát-
Nem mintha gyilkolni lenne kedvem és biztos hogy senkit nem fogok ott megölni de a sulik égni fognak mint a rongy. Mert amit a szavaidból kiszűrtem egy nemes neked előrébb való mint az igazság, annyira vagy te inkvizítor mint amennyire én gonosz gyilkos szörnyeteg. Ha tényleg gonosz lennék az erődben nem csak téged fogtak volna el hanem nőket asszonyokat és a férjeiket. Nem volt fura hogy milyen gyorsan véget ért a csata? Aki tudott elmenekült mert  én az ős gonosz megmentettem mindenkit és így hírét vitték az orkok fosztogatásának. Szóval kezdj el más érveket is meghallgatni és szedj össze némi gerincet, de lássuk be az is hasznos lesz ha kihúzod a nyelved a nemesek seggéből mert így nem ember vagy csak egy szánalmas gonosz féreg hatalom árnyékában. Ha csak azért végeztetsz ki valakit mert pénzt, támogatást kaptál semmivel se vagy jobb mint akiket tényleg el kéne kapnod. Amúgy ha engem akarsz tűzre vetni sokat kell pedáloznod megfelelő tűzért. -nyúlok a kovácstűzbe használva egy eredetileg varázs-erőgyűjtésre alkalmas technikát csak hogy ne égjek meg- mert rohadt sokáig fogok kockázni akár egy láva alatt is. Ős mágus vagyok népem gyilkosa, hatalommal telítve és rengeteg szomorúsággal hogy bármerre megyek az emberi sötétség mindig ott lesz nem igazán  értelek meg titeket. Jöttök egy hazugsággal amiből az igazság kardját csinálnátok és kiderül hogy az a kard se áll másból csak sötétségből és szarból.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 9:34 am


/Közbelső/

-A rendem és egyéb vallási megfogalmazás helyett inkább használj Hivatalt! Én nem egy isten vagy valami magasabb dolog követője vagyok, hanem a király alkalmazottja. Nem a pénz a lényeg, csupán a befolyás. Hogy az öreg várúr a lekötelezettemmé vált. Tudok valamit... amit nem akart volna nyilvánosságra hozni, de mivel halott, így vele már nem lépek előbbre.
Az, hogy nem tetszik a munkahelyem, rendben. Egy varázshasználónak nem is szükséges, hogy tetsszen az őket ellenőrzők. De ha a szabályokat kétségbe vonod, az már közeledik a felségsértéshez. Megkérdőjelezni a mostani és elődei bölcs döntéseit csak az orkok között lehet...
Ezerszer gondold meg, hogy a király egyik Hivatalát felgyújtod!

* Meglepően őszintének tűnik. Ezen a létsíkon valóban nem egyház hozta létre eme intézményt. És halványan még az ő szavaiból is sejthető, hogy szükség van valamire, ami megakadályozhatja a varázslényeknek, hogy láthatatlan praktikáikkal az emberek elméjét hatalmukba kerítsék és esetleg titokban egész városok felett átvegyék a hatalmat.
Ám az is világos, hogy eme apró és legális indok miatt létrehozott kormányszerv pöppet túlpörgette a munkát és javarészt kontrapunktikus vált.
Ez a beszélgetés talán nem alkalmas arra, hogy felgöngyölítsd, mik vezettek mégis a fennmaradásához. Ideje üzlettársadnak oda adni a fejszét, mely élesebb és hatékonyabb lett a raydani kovácsműhelyek átlagos termékeitől is.
Vissza az elejére Go down
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 10:16 am

A Szellemek nem kedvelnek engem úgy látszik, nos nem nagy probléma de a két törzsfőnek nem engedem hogy kivigyenek. Magam sétálok ki, ha ez nem tetszik akkor újabb klonfiktus kerekedhet.
-Magam is kitalálok.
Közöltem ahogy ha kell félre lököm az egyik törzsfőt hogy utat nyissak, jöhet utánam de egyre inkább szarok a horda és azok íratlan szabályaira is és ezt törzsem sem féli meg mutatni. Ha a törzsfő utánam indul egyik vadászom dárdájának a hegyével néz farkas szemet. Talán meg sértek jó pár szokást, lese szarom ez a horda sehol sincs az egykor dicsőhöz amiről őseink meséltek.
-Indulhatunk, az első körben az esetleges sérülteket, a sámánok és a fiatalabb vadászok, harcosok indulnak meg a legtöbb cuccal amit össze szedtünk, a tapasztaltabbak maradnak hogy elássák a cuccok és a kovácsunk védelmét!
Csak a kovácsot várom hogy elvégezze dolgát és elhúzok innét, ennél fontosabb és jelentősebb ügyek várnak rám arról nem is beszélve hogy valamit ki kéne találnom arra hogy az agyatlanabb törzsfőket eltüntessem az útból. Egy új hordát kellene kovácsolni, olyat amelyikben nem szarunk arra amit más fajok velünk tettek, de hát ez egy hosszú folyamat lesz még azzal az új baltával is ha tényleg képes leszek át vinni azt a törp ócskavasat.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 10:35 am

Robert

Miközben beszélgetünk, illetve vitázunk a fegyverek mellett miközben egyes pihentetési szakasza van Szakralis szimbólumát is elkészítem. És alaposan át tanulmányozom mi kell a szertartásaihoz.
Tudom az esélye nulla hogy reagál de szükségem van rá és ez most a fontosabb számomra.
-Hivatal mi? Egy újabb szitok szó, de azt nem vitatom hogy kell egy ellenőrző szerv jobb híján hisz a legtöbb vallás papja nem több mint nos nehezék a mágiaképesekhez képest. Ahogy olvastam elég problémás errefelé rendes pappá válni is. Az meg biztos kiakaszt mindenkit hogy valaki isteni, démoni vagy egyéb hatalmi tényező nélkül képes varázsolni -igen én háh- Viszont rossz az irány ami felé tekintetek. Természetesen némileg kontrollálni kell a dolgokat de ezt egy hivatal addig teszi amíg tényleg lázadás nem lesz belőle a túlkapások és a hamis vádak miatt. Nem szabad ezt a hivatalt a Nemesek érdekeinek alárendelni hisz egy nemes mindig hisztis ha nem kapja meg amit akar pláne ha rágyújtja az illető boszi a házát és nem az ágyába invitálta be a hülye nemest. És ez igaz a nők részéről is hisz egy nemes asszony is képes a szarkeverésre csak hogy megkapja amit akar. Szóval az inkvizíciónak szervezettebbnek kellene lennie és kívül esnie a politikán. Hisz ezen dolognak nem kéne része legyen a döntéseknek. Jóóó tudom a nemesek imádják érvényesíteni az akaratuk akár pénzel akár erővel. Mert van az a mese a buta gyerekről és az alvó csörgő kígyóról. A kígyó addig nem agresszív amíg nem piszkálják de ha megbökik egy bottal támadni fog. Szóval ha egy nemes töke viszket ne egy jobb kinézetű boszorkánnyal vakartassa meg mert ráéghet a vagyona. És jöttök a dumával hogy gonosz és elcsábította a nemest de a lofaszt se tett csak az a nyomoronc volt kanos.-A gyerekre nézek és elkezdek nevetni-Az élet kegyetlen mi? Te kapod a címet a rangot és a vagyont kisember pontosabban egy romot némi csontvázzal de a cím nos az a tiéd csöppség. Látod inkvizítor az élet a kegyetlen nem kell még az embereknek is annak lennie. Nem félni kell a hozzám hasonlóktól hanem együtt élni. Igaz vannak bűnözők köztünk is de az átlag emberek közt is. És amíg a tényleges gyilkosok fekete mágiát használók ellen léptek fel egyikőtök se lesz veszélyben. Ha érdekből cselekedtek sajna nos ítélkezni fogok mint afelé szörny. A két nemes is elhalálozott a bűnükért ideje hogy egyensúly legyen bűn és bűnhődés terén. Hogy nekem van e igazam ebben a témában, fogalmam sincs de te azt bizonyítod hogy a sötétség nem a varázshasználókban van, hanem bennetek.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 12:19 pm

Letelik az egy hét, amit odakint, a normál időben csak egy éjszakának éreztek. Az inkvizítor a napfényre kilépve ismét hallgatagabb és kedvesebb lesz. Az új fegyver pedig végre tulajdonosa kezébe kerül.
Ha próbára szeretnéd tenni, akkor két bakra fektetett gerendán gyakorolhatsz, ám a kellő pillanatban nem tudod visszafogni a lendületedet. Nem csak a fán ment át, de olyan sebességgel állt az utca kövébe, hogy már első pillanatban azt hiszed, Arthur király újabb kardot kapott. Ám könnyedén kifordítod vele a kemény kövezetet és kis nehézség árán, de kiszabadítod a fejsze fejét. Egy csorbulás sem látszik rajta.
Úgy tűnik, jó fegyver. Ám törzsfőnököket meggyőzni, az oldaladra állítani hosszú és küzdelmes sor lesz. Dönthetsz úgy, hogy Braslov felé kerülve mész vissza. Ám veheted egyenesen haza az utad. Ha délnek vennéd az utad, immáron nem számíthatsz másokra, csupán a sajátjaidra. Könnyen egyedül maradnál arrafelé.

És külön kérdés, hogy a varázsló melletted merre felé tart majd szíve szerint. Még találnia kell egy papot, aki felszenteli a mágia istenének, Szakrál igehirdetőjévé. A gyermek is a vállát nyomja, ha felteszi rá. Ha csak a karjában viszi, akkor inkább lefelé húzza a kilométerek sokasága után.
És Rexxan sámánja elárul egy titkot. Ha a törzzsel együtt megy haza, Oughwar szegény és vad hegyeiben van egy gyógyszer, amivel meggyógyíthatják az arcod.
Vissza az elejére Go down
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 2:04 pm

Talán ép csak felvirradt amikor a kovács megérkezett új baltámmal, két hatalmasabb fán tesztelem. Hatalmas lendületem, erőm és a fegyver tökéletességének hála a penge egyenesen az utca kőbe állt. Hát beszorult, nem rossz kellet egy kis erő mire kiszedtem s látván a pengének semmi baja fordulok a kovácshoz.
-Remélem az élét ugyan így meg fogja tartani, egyébként merre tartasz, a törzsem hasznát venné egy tehetséges kovácsnak és azt se titok számodra hogy lenne mivel fizetnem.
Nézzek rá ahogy még mindig tesztelem az új fegyverem súlypontját és lassan igyekszem elsajátítani az új tánclépéseket vele. Mosolyt is észre lehetne venni az arcomon hírtelenjébe ha nem lennék szín ideg, és nem azon gondolkoznék hogyan fogom ezt a szépséget tesztelni, talán ideje meg látogatni egy két előrébb tolt sötét elf tábort? Meg látjuk amikor ténylegesen eldöntöttem merre induljuk, jelenleg még a romokat nézetem át, ahogy a legtöbb egészséges rabszolgának valót is igyekszem árán alul meg szerezni.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 2:19 pm

Robert

A teszt viszonylag hozza az elvártakat. Ez nem lep meg ahogy Rex kérdése sem, ami sok töprengést hoz.
-A kérdésed fogós dolog. Három fele lenne dolgom ebből az egyik melletted. A másik kettő meg amolyan kötelezettség féle amiket letudok és megyek utánad. Mert csak az alkunk kis hányadát teljesítettem így kötelesség köt hozzád is. De először átnézem ezt a romot mert úgy érzem itt van a titok nyitja amit keresek. És még ezt a gyermeket is lepasszolom az édesanyjának. Plusz van még egy kis szórakozás a számomra. De utána minden hozzád vezet. Viszont kérnék egy szívességet, nem tervezek konfrontálódni a helyi orkokkal valami féle biztonságos dolog kellene hogy ne nézzenek uszadéknak a többi törzs tagjai. Szóval kutakodnék kicsit egy ősi isten után mert kicsit rossz bőrben vagyok és ő az egyetlen aki segíthet rajtam. De a kötelességem nem felejtem.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 7:55 pm

Úgy tűnik, az ork elégedett és te pedig el vagy havazva felderítendő dolgok sokaságával. Egy ork kísérőt kérsz, ám ígéretes -és erre a melléd adott útitárs garancia lehet-, hogy visszatérsz még szakmáddal újabb értékes fegyverekhez jutni az új hordát tervező vezetőhöz.
Rabszolga bőven akad, ha külön szempontjaid vannak, akkor céltudatosan is vásárolhatsz. Nőkből több van, de az erősebb nem is képviselteti magát. Sok közül az az alak, akin nem csodálkozol, hogy megadta magát a betörő agyarasoknak és nem küzdött utolsó véréig. Sebesültből is van több, akik közül akad jó fizikumú.
Szóval tetszés szerint választhatsz gyönyörű tenyészalanyokat félvérekhez vagy dolgos kezű férfiakat vagy bármi mást... Ám a sötét elfek előre tolt táborait lehet magadnak kell megtalálnod. Zevadar félszigetén egész biztosan van, hisz védik valahogy fajuk élőhelyét. Babonás félelem lengi körül azt a vidéket. És hatalmas gyűlölet.
A fejszével hamar megtalálod a fogást. Ideális súlyozása miatt mintha csak a te kezedbe teremtették volna. Talán tényleg így is van.

Robertre viszont más kihívások várnak. A gyermek édesanyjáról sok mindent megtudott. De még mindig homály számára az, hogy hol lehet jelenleg. És Észak-Bivaly romjait átkutatva a következő napokban egy érdekes feljegyzésre bukkan. Az égi istenek követőinek központi faluját jelöli egy térkép.
Hirtelen egy mondat ugrik be emlékei közül. Kasszandra el akarta kísértetni oda egy papnővel, mert talán a műhelyben akad még darabkái az égből pottyant kőnek. Visszautasította amiatt, mert az időt meghamisítva lopta volna el. Még a Múltjukat, Jövőjüket és Jelenüket is.
Most itt van ez a darab papír és a könyv, amit ha végig olvas, akkor talán az is kiderül belőle, hogy mikor esett a földre a meteorit...

Meg talán az istenek is megverik, ha tényleg kitörli az emberek békés kolóniáját a történelemből.
Vissza az elejére Go down
Pokoljáró Rexxan
Pokoljáró Rexxan
Hozzászólások száma :

118
Join date :

2017. Jun. 07.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeVas. Ápr. 08, 2018 8:41 pm

Ahogy végig sétálok az árú között semmi érdekes, sajnos túlságosan is a szokásos. Majd csak csak veszek egy egy erősebb fizikumút a gyengébbik nemből, többre nem pazarlom az értékeimet mert nem érik meg semennyire. Ahogy a kovácsra gondolok eszembe jut hogy utána küldöm az egyik legígéretesebb vadásznőmet és a fiatal sámán tanoncunkat is, lehet tanulnak valamit ez idő alatt, ha mást nem is türelmet.

Ahogy közeledik a többi törzs távozása is én magam is össze kapom a legjobbjaimat és eltervezem legújabb célpontunkat.
-Visszatérünk mi is a hegyekbe, de kitérőket teszünk egyes törzseknél, szóval csak néhányotokat, a legjobbakat a harcban viszem magammal, eljött a változás ideje, a többiek pedig visszatérnek az új földjeinkre és megerősítik a védelmet.
Ahogy elindulunk több törzsnél is megállót tervezek kisebb kíséretemmel, de az első ork törzs akihez vendégségbe érkezünk azok a törpeócskavasasok, de ez egy másik történet amely elmesélésre vár, de ezek csak az első lépései egy új és tényleg dicsőséges horda meg alakulásának.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2018 5:09 am

Robert

Rex meglepően engedékeny igaz két testőrt is rám állít ami kicsit zavaró de lássuk be én kértem. Kutatásom a városban napokig tart. Miközben a kicsivel is foglalkozom és a hülyével is. Sok dolgot megtudok erről a világról, és villámcsapásként ér egy apró dolog ami egyszerre sokkol és egyszerre visz hisztériás kitörés felé. Testőreim nem érdekelnek, a dolog kicsit , nos nem kicsit tesz dühössé.
-Komolyan szívattok, ez nem lehet igaz-majd hosszú hangos nevetésben török ki -ez a nő napról napra egyre jobban szívat engem.-A két orkra nézek majd az inkvizítorra-Tudjátok az a vicc hogy van egy város ahova némi joghézagot kivéve elvben tilos mennem, no nem azért mert a városban üldöznének , csak Természet anya kicsit megtiltotta. Igaz más okból de talán engedékenyebb most hogy totál más miatt megyek oda. Vagy nem. -vonok vállat. -A lényeg hogy utazunk és téged valamelyik városban ott felejtünk -nézek az inkvizítorra -mert más a nézetünk és még bajt is kavarnál nekem. És nekem elég az hogy élsz nem vagyok hozzászokva hogy körülöttem szolgák ugráljanak, pláne egy olyan aki megnézné hogy égek. Szóval amint lehet könnyes búcsút veszünk egymástól. Na de irány a gyermek anyja után. Hogy hogyan is találjuk meg? Háh majd meg látod nem olyan nehéz az csak figyelj. Van egy jó hírem irány az erőd ahonnan jöttünk ott találok nyomot a gyermek anyjának hollétére.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitimeHétf. Ápr. 09, 2018 7:54 pm

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Titokzatos mágus II. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Titokzatos mágus II.   Titokzatos mágus II. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Titokzatos mágus II.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Titokzatos mágus
» A mágus és a zsoldos
» A mágus és a boszorkány
» Egy titokzatos levél
» Egy titokzatos levél

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Ceralla síkság :: Emberek királysága :: Észak-Bivaly-