KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Az új hit nyomában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzer. Feb. 07, 2018 8:57 pm

-Na várj csak! -mondja kifelé rohanva- Nem szeretem, ha a kliensek, hívd magad nyugodtan tanulónak, folyton változtatják, hogy mit is akarnak. A legkevésbé sem magas szintű mágiát beszéltünk meg második napra. Épp elég az neked, ha az alapokat ennél jobban begyakorlod.
* Odakint ha valóban tovább folytatod azt, amit elterveztél mondani, akkor hamar megkapod az útilaput az istennődhöz vagy az ork sámánhoz. A legkevésbé sem mutat hajlandóságot tanítani egy olyan alakot, aki fél órával ezelőtt még arról panaszkodik, hogy a mágia alapjaival bajban van. Majd csak annak a megtanítására csinos összeget ígér. És egy órája nem ismeritek egymást...
De ne gondold, hogy nem tartja -szó szerint- a markát, ha elég rutinosnak érzed magad már. Igaz a földrengés manna hiányában nem sikerült. És az elementál sem. Sem a levegőből nem tudsz kinyerni energiát hozzá, sem eredeti mágiád erőforrása nem áll már rendelkezésedre.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimePént. Feb. 09, 2018 2:36 am

Robert

Az élet kegyetlen és csak én vagyok hülye de ez van a föld elemhez más hozzáférés kell mint a tűzhöz ez így bomlasztó és még több tanulás vár rám remélhetőleg gyorsabban mint napi 10 perc mert elvesztem az eszem addig. Kint ugyan nem monologizálok inkább át értékelem a helyzetet és új üzletet ajánlok.
-Nos úgy néz ki több mindent kell megtanulnom még tőled új üzletet javaslok.
Megtanítasz mindent amit csak tudsz és én a súlyodat fizetem ki aranyban érte cserében.
A következő kérdésem mester van valami szótár a helyi mágia nyelvhez? Ha akad akkor elkérném az éjszaka folyamán megtanulnám a dolgot hogy ezzel se keljen foglalkoznod és gyorsabban haladjunk. És ha akad még könyv amit elsőre javasolnál és nálad elérhető azokat is át olvasnám és leírnám csak hogy könnyítsem az oktatást. Plusz mert nem pazarolnék egy erős tekercset egy könyvre így szeretnék előrébb haladni a dologgal. És tessék némi kedv csináló az üzlethez.

Egy kisebb ládikát húzok elő, ami arany tömböket tartalmaz. Nem épp erre a célra szereztem de nem fogok pénzt adni addig amíg előrébb nem jutok és igen egy új ötlet fogant meg a fejemben megidézek egy démont vagy erdőszellemet és sámáni alkut kötök vele. Ha annak a vén kóklernek ment a féltöltésem, aztán nekem is menni fog. Előre a tudás és a saját hite útján.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Feb. 10, 2018 1:02 pm

A jósnő bólint.
-Rendben. Holnap elkezdjük az alapoktól kezdve megtanulni az egészet. És a súlyommal azonos aranyat fizetsz nekem. Remélem továbbra is szorgalmas tanuló lesz, mert akkor elég gyorsan fogunk haladni.
* Ezzel elválnak útjaitok és kora reggel kopognak az ajtódon. Ám egy férfi van ott.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Feb. 10, 2018 5:05 pm

Robert


A boszorkány azt hiszi még mindig hogy csak hobbista vagyok de állok elébe. Az árra a szeme se rebben, így már tudom hogy profi hazudozó ami a szakmájában követelmény.
-Rendben én figyelek és tanulok de ne fél óra legyen a max mert ugyan durván lassan öregszem de ezt önről nehezen tudom elképzelni. Szóval lehetne több is ... De holnap találkozunk.
Köszönök el tőle és a szállásomra megyek gyakorolni és próbálkozni további módszerekkel. Mert ez már bosszantó, és egy ötletként megidézek sámáni rituáléval egy kisebb démont már ha megy ugyan is a sámán is csak ezt tehette ha neki működött nekem is fog. Vagy nem. Reggel kopogásra leszek figyelmes, így ajtót nyitok és alaposan megnézem magamnak az ürgét.
-Segíthetek bármiben? Esetleg fegyvert edényt páncélt szeretne? Vagy eladni valamit nekem? Bármi egyéb?-mosolygok rá.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Feb. 10, 2018 6:47 pm

A tanárod elmosolyodik.
-Rendben! Akkor nem fél óra lesz. De most jó éjt!
* Ezzel magára hagyja a tanítványát, aki megint egy nehezen átlátható, szövevényes varázslásba kezd. Nincs mannája, ám valahogy mégis sikerült egy pokoli teremtményt megidéznie. És az nem is habozik sokáig. Karmokba végződő ujjait kinyújtja felé és közben megszólal.
-Lehet a végedet jelenti az, hogy megidéztél, varázsló. Jobb, ha gyorsan ajánlasz valamit azért, hogy ne öljelek meg!
* És amíg nem tudni a végeredményét, addig nem is igazán zargatnánk az olvasók figyelmét a reggel érkező pasival. Hiszen hosszú még az este. És csak a mentorod alszik most már.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Feb. 11, 2018 11:57 am

Robert


Felsóhajtok amint a próbálkozásom ahelyett hogy nem sikerült volt képe működni. Szemét világ. A démon alvilági hangon közölte mondandóját, miközben én le eresztettem a vállam újra felsóhajtottam és a tenyerembe ejtettem az arcom, ami ha nem lenne lejárós most megkarmolnám így nem teszem. A démont figyelmen kívül hagyva dünnyögésbe kezdek.
-A mágiám nagy részt szívatás áldozata lett ezen az elcseszett világon, de ennek sikerülnie kellett, naná a démon idézés az csuklóból megy minden elbaszott kellék nélkül. Dugulj el épp számolok. Még jó hogy nem a temetőbe mentem nekromanciázni a végén még kirántottam volna az összes hullát a sírból. A mocskos életbe. Huh na jó minden figyelmem a tiéd te selejt. Van két dolog amit ajánlok a figyelmedre. Először is néz körül hogy látsz e bármilyen rituális idéző kört a szobában? Nem ugye? na akkor vajon hogy sikerülhetett ez a dolog? Ad kettő minden mágikus energia nélkül kirántottalak a síkodról jobb ha nem baszakodsz velem mert páros lábbal rugdoslak vissza. De térjünk rá az alkura mert ha már itt vagy akkor kihasznállak. Nem áldozok neked embert nem szerzek rabszolgákat nem ölök isteneket és egyéb homályos entitásokat. Nem alapítok kétes egyházat a nevedet szajkózva, ellenben bármi egyéb jöhet kérésben. Cserében te biztosítod a síkod energiáját a számomra amit használhatok végre a varázslataimhoz. Nem érdekel plusz hatalom nem érdekel a tudásod csak elbaszott energia töltést akarok ergo ne akarj lehetetten kérést tőlem mert apró darabokra szabdallak te nagyra nőt démon eleve meg is ölhettelek volna csak azért hogy a tudatod elzárjam -időközben már kardal a kezemben hátazok a falnál. -Nem tettem mert te se érdemelsz halált csak mert démon ördög vagy más sík idegen lény vagy csak úgy mint én. Szóval energiát adsz önként vagy elveszem tőled erővel. Emlékez csak az akaratom elég volt hogy te ide gyere- arra nem térek ki hogy egy impet terveztem megidézni aksinak az is bőven elég erre egy elbaszott hadurat rángatok át ide rémélem nem böki ki a dolog hátulütőjét ami az, hogy rohadtul nincs a padlón bezáró kör. Ez kicsit nehézé tenné az életem kb 10 percig ami bárhogy végződhet. És a halálom még rá ér. De ő 10 perc múlva eltűnik, legalább is erősen remélem hogy szétfoszlik addigra mint kellene.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Feb. 11, 2018 5:47 pm

Ökölbe szorítja a kezét, ügyelve arra, hogy ne karmolja össze és szemtelen első megnyilvánulásodért megpróbál pofon vágni. Jól láthatóan dühös lett.
-Nem vagyok holmi kivert kutya, hogy így beszélj velem! Én egy nálad magasabb létforma vagyok. Az életed a kezemben van.
Csak nagyon alapos okkal zavarhatnak a magad fajták. És csak hogy tisztában légy mit csinálsz... Ha nem akartam volna ide jönni, akkor nem jöttem volna. De az itteni lények igen gazdag ajándékot szoktak adni.

* Ám ha tovább mondod az ütés ellenére, akkor elkezd fantáziát látni benne.
-Ha energiát akarsz, akkor gyűjts nekem szenvedést, amit másoknak okozol! Ezt a szimbólumot magadnál tartod közben. És ha szorgosan dolgozol, akkor kapsz energiát.
Ahogy kérted.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeHétf. Feb. 12, 2018 5:53 pm

Robert

A démon behúzott ami fájt ugyan de nem ért meglepetésként, ami érdekesebb hogy ha igaz lenne mit mond a karmait használja szóval erősen kétséges a dolog. És egyszerre pofátlan és erős de ez van ő démon én meg én vagyok, az a kérdés hogy mi vagyok rejtély de hogy már nem ember az tuti, pláne nem élő ember még ha élek is.
-Még egy ütés és egyszerre fogod élvezni és utálni azt hogy beléd szúrom a kardom. Ez a kard fekete holdfémből van elnyeli a gazdája és az áldozatai fájdalmát érzéseit és egyebeket. A tulajdonost azaz engem nem érint a negatív hátránya mivel magamnak csináltam. De megnézem te hogy bírod a fájdalmat csak üss meg még egyszer. Amit megjegyeznék simán ki kerülhetem hisz mindig előtt látom mások mozdulatát- ami ez esetben a ciki hogy ahhoz egy minimális energia is kellene de talán menne a nélkül is hisz az csak az idő őrvény egyik mellék hatása vagy egy régi varázslatomé mindegy régóta meg van de utálom használni mert amilyen előnyt jelentene védekezésnél pont annyira bosszant támadásnál...-Szóval én jobbat tudok neked kínálni mint pár ostoba halandó rettegése. Kezdetnek itt ez a kard ami el van átkozva -igen el van pereljetek be hogy olyan fémet használtam ami megőrjíti azt aki nem a gazdája ... és minden félelmet rettegést halált amit osztott át élnek vele. Nem ilyenre terveztem de párszor már ellopták és a használóik beleőrültek a dologba, mire rájöttem mi a gond és erre egy ostoba kyr döbbentett rá.-Szóval kezdetnek neked adom ezt nasinak elég csak magad mellett tartani és máris kapod a nyalánkságokat. A másik javaslatom meg az hogy az én érzéseimet kapod meg a medálon keresztül, gondold el 10000-14000 év szenvedés rettegés fájdalom és halál íze egy embertől és neked csak energiát kell adnod neki. Nem tudást, hatalmat szolgákat miegymást csak energiát és te nasizhatsz mindenféle erőlködés nélkül. Nincs kényszer csak egy kölcsönös alku, én megszabadulok némi rossz emléktől és érzéstől te meg mágikus energiához juttatsz amit feltudok használni bármire amire akarom nincs kikötés. Vagy húzhatsz vissza a pokolba és retteghetsz hogy mikor kereslek meg gyenge újszülött formádban azaz a születésedkor és töröllek el a francba amúgy is éhes vagyok némi démonhúsra-dobom be az egyetlen blöfföm ami egy démon számára rettegés, az hogy megeszik ebédre-Szóval kötünk alkut?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Feb. 13, 2018 6:36 pm

A démon nem támad meg megint. És türelmesen is hallgat végig.
-A múltbéli átélt fájdalmak értéktelenek. A Jelen és a Jövőben elkövetkezendő szenvedések lesznek csak jók. És nem törlődnek ki az emlékeidből, nem veszted el őket. Ugyan úgy élnek tovább benned.
Szóval továbbra is csak az a lehetőség, hogy másoknak -vagy felőlem magadnak is- ártasz és ezzel csatolod hozzám a belőle nyerhető energiát.

* Nagyon úgy tűnik, hogy ha korlátlan mannát szeretnél, akkor sötét varázslóvá kell válnod.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzer. Feb. 14, 2018 5:39 pm

Robert

Na most lett elegem ebből a csalóból, aki tuti nem kín démon csak egy hülye imposztor. És ezt szóvá is teszem.
-Tudod most lett igazam te nyavalyás csaló nem vagy te valami erős démon csak egy hipokrita kezdő. Tuti hogy nem vagy mester csak egy bohóc akit kirántottam és a félelmemből alkotott képet vette magára de ennek most vége. Egy kicsit se félek tőled hisz egy valódi kín démon nyál csorgatva egyezett volna bele az alkuba mivel számukra a kín és a szenvedés még zamatosabb ha megérik. Te bezzeg fintorogtál rá így csak én adtam neked erőt de mint említettem ezt most elvágtam. Rohadék csaló vagy takarodj és felejtsd el az alkut mehetsz haza és készülj rá hogy levadászlak mert felfoglak ismerni a kisugárzásodról és az ízedről finom falat leszel a számomra-tépem le a maszkom és ugrok neki, gyanítom csak egy fizikai illúzió a nyavalyás a valódi csibész meg láthatatlan rejtőzködik.-Addig tűnj el amíg megteheted nem lesz alku.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Feb. 15, 2018 4:08 am

Robertünk első ízben kap pofont talán egy illúziótól. Bár hosszú élete során sok minden megeshetett már vele. Ám ez a pofon a falhoz küldi.
-Ha nem akarsz tőlem semmit, akkor minek idéztél meg? Vigyázz, hogy nehogy vadászból préda legyen! Egy démont nem lehet megidézni csak mert az előző percben ezt kitaláltad. Vannak kockázatai, ahogy ennek a találkozásnak is.
* Ezzel anélkül, hogy bármit csinálnál, egyszerűen csak eltűnik. És te nyugtalan álomba merülsz, valahogy azt sugallta a hangja, hogy valamire készül. Ám reggel -ahogy korábban is említettem- kopogtatnak az ajtón. Ám az idézés nélküli eseményekkel ellentétben a kocsma tulajdonosa az.
-Jó reggelt! -mondja, ha kinyitod az ajtót- Jól aludt? Este nagyon furcsa hangokat hallottunk a szobájából. Valami állatias, eltorzult beszédet.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Feb. 15, 2018 3:45 pm

Robert

Felsóhajtok vajon mit halhattak mert hogy a vitán kívül innen semmi se mehetett ki. Közben végig gondolom, tegnapi csevegésem azzal a csalóval. ha válaszolhattam volna neki akkor megkapja hogy rábaszott nekem összejött holott nem is őt idéztem meg ha megpróbál megszívatni arra felkészülök és miután ezt a csevejt is le tudom ellenőrzök pár dolgot.
-Konkrétan mit hallottak mert volt egy csevejem egy mondhatni új ismerőssel aki kicsit pofátlan árat kért a segítségéért. Szóval mi jót hallottak?-nézek mosolyogva a fogadósra .
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Feb. 17, 2018 8:41 pm

-Hát...- a kocsmáros inkább nem fejezte be a válaszát, arcára van írva, hogy valami sötét és számára nagyon rossz dologra gondolt a kiszűrődő hangok alapján. De most a találgatásaival nem akarja borzolni az idegeidet.
-Nem jó jel, ha hangos éjszaka után kora reggel keresik az embert az ivóban.
* Ha úgy döntesz, utána jársz, ki keres, akkor egy csuklyás fazon ül a középső asztalnál odalent.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Feb. 17, 2018 10:46 pm

Robert

-Hát? Azért ennél többre számítottam. De ha ennyi akkor ennyi, azért azt firtathatná kivel cseverésztem hisz senki nem jött a szobámhoz-mosolygok rá- de hagyjuk is a dolgot az az üzlet nem jött be és marhaság lett volna.
Az arca mint egy nyitott könyv ő is sejti a dolgot de az ember mit mondjon arra hogy egy hanggal cseveg valaki. Semmit max azt hogy varázslattal csevegett. Nos ez elég bosszantó és hiányzik a mágia de erősen. De van még ötletem a dologra.
-Keresnek? Ki a fene alig ismernek ezen a helyen mondhatni pár emberen kívül gyakorlatilag senki. De köszönöm hogy szólt és tényleg gyanús ha kora reggel keresnek bár aludni úgyse tudok.
És egy lendületes mozgással megindulok lefelé, egy fura alakra mutat a fogadós én köszönöm neki a segítséget és reggelit kérnék ha akad bármi hideg tökmindegy mi, aztán irány az asztal. Amint oda érek egyetlen mozdulattal ülök le az asztalhoz.
-Üdv hallom keresel ki vagy és mit akarsz?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeKedd Feb. 20, 2018 7:27 pm

Ahogy megpillant, rögtön látod rajta, hogy valamit akar tőled. Jó vicc! Már előzőleg is megmondták ezt neked. De szóval tényleg téged keresett.
-Üdv! Valóban. Hallottam, hogy jártas a természetfölöttiben. Kis információ kellene.
Az erdei elf király már jó ideje elment hadakozni egy gonosz szektával. Viszont semmit nem tudni felőlük. Menjen oda és derítse ki nekem, hogy hogyan is áll a helyzet! És gazdag jutalomban részesül.

* Határozott arccal mondja és nem kell hosszú életű kalandor pályafutás, hogy bizony ez egy pont olyan típusú munkának hangzik.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeCsüt. Feb. 22, 2018 2:05 pm

Robert


Az ürge elrejti az arcát legalább is nem tudom eldönteni hogy ember a vagy elf, bár az elfek megoldanák házon belül a kérdést így maradjunk annyiban hogy épp kémkedni küldenének. De hát az élet csak ilyen, imádom a kalandokat igaz szeretek kalandozókat kísérni és segíteni de hogy dolgozzak is ech.
-A jártas erős alábecsülés és még nem is leptem meg senkit pár trükkel ami a tarsolyomban van. De maradjunk annyiban hogy egy csendes mágia kovács vagyok némi alkimista beütéssel és nem a helyi szintet venném alapul. Az elfek királya csatában van? Ezt is jó tudni. Mit szeretnél mit tegyek ha oda értem? Mert alig hiszem hogy a munka annyi lenne hogy nézzem meg hogy merre jár. Vagy igen? És ha már jutalmat említettél és nagyot -villantok mohó szemeket, mintha csóró lennék, de az ellenkezőjét az egész város tudja szóval tuti idegen a pacák- miféle jutalom lenne az amiért ilyen egyszerű feladatra kérsz fel engem? Kicsit részletezhetnéd tehát mi a feladatom. És hol keresselek ha végeztem?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimePént. Márc. 02, 2018 3:42 am

A csuklya alól elővillan az elfekre nem jellemző kerek arca. Úgy tűnik, őket biztosan kilőheted. De amit most mondani fog, az sem jellemző rájuk.
-Nem az érdekel pontosan hol jár. Inkább az, hogy kinek mire van szüksége ott. Hogy konkrétan fogalmazzak, üzleti lehetőségek után küldeném kutatni.
Sokan tudják, hogy a háború a legjobb lehetőség meggazdagodni. Ám valahogy mégis úgy jön ki... Hogy egyeseknek ez sikerül, a többség viszont elszegényedik. Én nem akarok az utóbbi kategóriába tartozni.
Az élelem ára általában sokszorosára emelkedik. Ám legalább ennyi vesződés lenne a kontinenst átszelni egy szekér kenyérrel. És ugyan ennyire veszélyes, ha az éhezőkre gondolunk. Ha nincs a környéken könnyen elérhető élelmiszerforrás, ezzel nem is vesződnék.
Ám ami igazán érdekel az az, amire a hadseregnek szüksége van és az átlag népnek értéktelen.
Elvállalja?
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimePént. Márc. 02, 2018 5:13 am

Robert

A férfi jól láthatóan ember és nem épp kém mint gondoltam. Csak egy háborús kereskedő, aki ebből él. Az ajánlata érdekes de eddig pénzről egy betűt se ejtett holott kérdeztem, de valószínű bevétel függő mit fizetne így marad az hogy egy vasat se látok belőle. Viszont nem nevezném tisztességtelennek, ahogy egyesek tennék csak egy vállalkozó szellemű kereskedőnek aki profitot szeretne bármi áron, így elfogadom az ajánlatát.
-Nem látom okát hogy ne segítsek, viszont ehhez miért kell egy mágikusa aktív személy? Hisz egy varázsló vagy pap sem tehet többet mint egy átlag ember-hol vagyok én átlag na mindegy -szóval miért éri meg neked egy varázsló felbérlése, kivéve ha tud teleportálni vagy kaput nyitni. -Ami nekem perpille elég sok véráldozatba kerülne, de ez van- A munka érdekel csak nem értelek teljesen de amíg fizetsz nem kérdezősködöm, így a munkát el vállalom.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Márc. 04, 2018 2:35 pm

A megbízó ekkor látta eljönni az idejét annak, hogy a most még nem beszélt részleteket is rád bízza.
-Ha sikerrel járok, akkor a profit tíz százaléka lesz a sikerdíjad. Azt hiszem, ez így korrekt. Nem kérem, hogy mondok egy összeget és te akkor is lelkesen dolgozzál, amikor már megvan az első lehetőség. És felmarkolhatnád a pénzt. De ha valaki nem csak olcsó lehetőséget szerez nekem, akkor az kapjon többet, mint aki az első lehetőségnél visszafordult.
Az áru beszerzése és szállítása legyen csak az én gondom! Természetesen bárkit felbérelhetnék erre a feladatra. De mint említettem, mindenki tudja, mekkora pénz is van a háborúban. De végül mégis elszegényedik. Miért?
Ha egy juhászt küldök oda, azt mindenki juhásznak fogja nézni. Annyi titkot is biz majd rá. Ha egy nemesnek mondanám ugyan ezt, mint neked, annak meg nem lenne szüksége rám. Már az első beszélgetésünk során valószínűleg birtokában lenne a legtöbb érdekes információnak és ha van kedve ilyen üzletbe beszállni, elég pénz áll a rendelkezésére, hogy saját maga vásároljon szekeret és béreljen fel embereket a vagyona megtöbbszörözéséhez.
Ellenben te igen jól értesz a feltűnés keltéséhez. És szeretsz fontos emberek közelébe kerülni. Ezt eddig jól bizonyítottad, hiszen Kasszandra főpapnővel is találkoztál, az új műhelyhez gondolom a városi vezetéssel is beszélned kellett és mindezeket látványosan tetted.
Mágia tudóként a papok között elvegyülve értékesebb források is szívesen megosztanak majd veled dolgokat. És elég ötletesnek tűnsz eddig, hogy hamar kiderítsd, mire van szükség és mire nem.
*Ha minden világos, akkor épp itt az ideje, hogy átgondold, miket viszel majd az útra. Sok minden függhet ettől.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeHétf. Márc. 12, 2018 6:30 pm

Robert


Ez amit így elém tár hirtelen lefagyaszt agyilag, de gyorsan beindulnak más kerekek sajnos több egyszerre. Amit ajánl az vicces de igazából amíg állja a költségeket nem érdekel. Az ötletem gyorsan elé is tárom mielőtt totál más marhaság jön közbe.
-Na csak hogy jól értelek e azt szeretnéd hogy játsszak piacfelmérőt egy csatánál? Ahol 3 dologra tuti vevők mindig. Nyílvesszők fegyverek élelem gyógyszer jobb esetben gyógyítók vagy csatamágusok. Ezen két utolsóból több is jó hasznosítható. Szóval kérnék némi pénzt beruházásra, ugyan is árú nélkül totál értelmetlen elindulnom. Ha nem is azzal amit te hoznál de egy szekérnyi adaggal minimum. Szóval kérnék némi apanázst a dologra mivel neked dolgozom nem magamnak.
Aztán ha fizet akkor elkezdek felkeresni minden értékelhető gyógyfüvest és helyi alkimistát, körül nézek még nyílvesszők és kardok után ami biztos hogy kevés lesz de majd út közben duzzasztom a készletem. Ja és az élelmet ki ne felejtsem a sorból minden kevésbé romlandóból is begyűjtök amit csak tudok. Ha az alap meg van kiosztom az új feladatait a másolatomnak amikbe bekerül a mágia tanulás is a boszinál. Aztán mielőtt rossz irányba mennék megkérdezem merre is csatáznak az elfek.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Márc. 17, 2018 2:26 pm

A fickó bólint.
-Úgy látom, nem először csinálsz ilyesmit. Ha jól hallottam, kovács vagy. Akár magad is elkészleteznéd a nyílhegyeket. De ezt rád bízom.
Hamarosan hozok pénzt és küldetek szekeret, hogy elkezdhesd összevásárolni a szükséges dolgokat.

* Ha körbenézel a városban, hamar rájöhetsz, miért vetette fel a saját gyártást. Fegyverből nem sok eladó van. És azok is drágák. Nyílvesszőkért persze más kovácsoknak is fizethetsz. Mást nem is biztosan bíznál rájuk. Falusi mesteremberek szintjén vannak, nem a király fegyverkovácsai valamelyik fővárosban. Még csak nem is szakosodtak. Minőséget SzentKő városában úgy tűnik a te másolatod fog készíteni. Persze amennyire az ideje engedi.
Élelem viszont van olcsó. És gyógyfüvek is, melyeket számos erdei elf árus kínál a piacon. És lábas jószág is akad eladó szép számmal, noha a csordában hajtása gyakorlatot igényel.
Napközben visszatér a megbízód és egy kétkerekű homokfutó szekeret és egy kövér zacskó ezüst pénzt hoz számodra.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeSzomb. Márc. 17, 2018 4:19 pm

Robert


-Értek hozzá több világon is hadi kereskedőként tengettem a napjaim. Igen kovács vagyok.-annyit tennék hozzá hogy elég sokszor kellett a pénzemért nyavalyás tábornokok nyakára járnom és ott nem villogtathattam mágia tudásom mert akkor kivégeztek volna mint kémet- Az a kérdés hogy mennyit szánsz rá a dologra. És várlak addig nézelődök.
Az űrge elment én körbe néztem és elkezdtem felvásárolni azt amit feleslegként aposztrofáltak az árral nem vitáztam noha néha alkudoztam hisz az üzlet része az alku. A fegyverektől nem voltam el ájulva de ez van nincs itt egy fegyverkovács se, de nyílvesszőkből felvásároltam mindent és egy tetemes előrendelést is adtam le rájuk legpocsékabb esetben a nyakamon marad de akkor is megveszem majd őket. A fogadóban híreket szereztem a sereg létszámáról és felépítéséről faji elosztásban noha alig hiszem hogy pontos lenne de azért már lehet számolni vele. Bolond kereskedőnek össze állítok egy listát aminek a fő részét z élelem teszi ki, kocsmáros és a kereskedők árajánlatát figyelembe véve számolom össze a tételeket, ami gyanítom 10000-30000 arany közti árban fog ki jönni. Mellé a kíséretek és azok élelmezése felszerelése amik megint csak 300-500 arany körül lesznek. Kíváncsian várom mit hoz ... Amikor megérkezik, nem igazán tudom megítélni hogy leszúrjam e vagy kiröhögjem vagy sírjak a dolgon. Körbe járom majd rá kérdezek.
-Ez mi a fene? Tejes embernek készülsz? Ugye nem nekem hoztad ezt a vackot? Ha igen csúnya dolgokat mondok. Mindegy térjünk rá egy fontos kérdésre te mennyit szánsz a dologra, pontosabban mennyi pénzed van rá. Ha kevesebb mint amit össze írtam szívesen beszállok az üzletbe és még a nyereség pénzbeni része teljesen a tiéd lehet.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2018 6:30 am

Az elválásotok előtt a kalmár nem adja meg a választ, hogy pontosan mennyiben is gondolkodik. Csupán sejteti, hogy a pénzzel nem lesz probléma. Újabb találkozásotokkor a kis kétkerekes ezért is lehet meglepetés. Ám a listáddal nem teljesen elégedett.
-Egy kis felderítésért nem kell ennyi pénzt és időt áldozni. Észak-Bivaly messze van. És amikor beszélgettünk, azt hittem világos számodra, hogy én nem a tucat áruk iránt érdeklődöm. Tíz-húszezer arany megforgatásával keresek mondjuk... egy-kétezer aranyat. Ha minden jól megy. De ugyan ennyi pénzt összeszedhetek egy társzekér rakománnyal is. Csak tudnom kell, miért fizetnének ekkora felárat.
Tízezrekből gond nélkül lefizetek egy hivatalnokot és az kideríti nekem napok alatt. Értékelem az igyekezetét, de nem tervezek nagy karavánt vinni sehová.
*A te felajánlásod sem érdekli, hogy kölcsönzöl neki kamat mentesen annyi pénzt. Úgy tűnik a fickó szimata azt mondja neki, hogy valami rendhagyó dolog kell az erdei elf királynak. Vagy valakinek az ottani seregből. És ezért bőségesen fog vagyonából áldozni, ha helyben oda viszitek.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2018 11:10 am

Robert

A kereskedő nem igazán beszél emberi nyelvet vagy én nem értem mit akar. Mi a jó francot lehet eladni egy háború idején? Információn és felszerelésen kívül? Ezt szóvá is teszem.
-Elnézést de azt hiszem tényleg félre értjük egymást, de érdekelne mit kínálsz az említett uralkodóknak legalább valami fogódzó hogy tudjak érdemben mire hivatkozni. Nem tervezem az üzleted át venni csak adj támpontot.- Ha végre ad valami információt akkor egyeztetünk egy időpontot amikorra vissza kell érnem. Majd elköszönök tőle a pénzt nem veszem el mert az nekem is van a kocsi jöhet maximum gyorsabban utazom. Viszont mielőtt távozok a városból 3 dolgot elrendezek. Első a boszi tanítóm akivel közlöm hogy kicsi időre lelépek de a másolatom majd jön tanulni, a fizetés folyamatos szóval nem kell aggódnia. Következő utam nos kicsit zűrösebb és valószínű katonák őrzik tőlem az ősi istenek temploma felé veszem utamat. Igazából egy villám látogatást teszek és egy papot kérdezek a mágia istenéről és ha bármi is van róla könyvben tekercsen kőtáblán azt elkérem olvasási szándékkal és alaposan kikérdezem szegény papot róla. Felemás eredményt biztos elérek viszont utána a kereskedőknél vett sok szart elrakom nem úgy ahogy terveztem de ez van nincs időm tötyörészni. Amit lehet beteszek a rejtekembe igazából mindent beteszek. Aztán megkeresem magam és közlöm a munkáit feladatait és hogy merre mit tegyen pénzt is hagyok nála. Aztán távozok remélem semmit se felejtek el.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitimeVas. Márc. 18, 2018 3:25 pm

A kufár a fejét rázhatja csak.
-Nem, nem. Félre értett. A maga feladata annyi lenne, hogy kiderítse, hogy mi is pontosan az, amire szükségük van. De nem triviális.
Hogy jobban megértse, a vár védői nem olyan régen hatalmas mennyiségben vettek homokot és követ. Persze joggal mondhatja bárki, hogy akkor már inkább nyílhegyekkel meg kardokkal üzletelne, mindkettőből óriási mennyiségre van szükség, de legalább pénzt keres rajta.
Viszont nem egyszerű anyagokat szereztek be. Valamiért az áruk állítólag egy arany is volt kilónként. Azt hiszem, most már értheti, mi érdekel. Sajnos ebből az üzletből kimaradtam és a főpapnő az éjtündékkel fuvaroztatta és védette a szállítmányt. De amikor ezt felvásárolja valaki... Nem hiszem, hogy ott ennyibe került.
Az ostromlóknak is szükségük lehet valamire, amit mi innen nem is gyaníthatunk. Egy járvány elleni orvosság, muníció egy csodafegyverbe, vagy sok hasonló. Nem olyan ördöngös dolgok, de azért kell némi terepismeret ahhoz, hogy kezünkre játsszon a szerencse.

* Miután elváltok, meglepődve tapasztalod, hogy valaki vagy valami bezárta a zsákod mélyén a dimenzió kaput. A boszorkány pedig jót kacag azon, mikor előállsz a történettel, hogy van egy másolat rólad, ami intelligens és helyettesíteni tud.
A templomban a papok először nem akartak beszélni veled a mágia istenéről. Ám lerázhatatlan természeted miatt végül az egyikük csak kiböki.
-A mi vallásunk békés. Nincs az égben mágia istene, de a király vallásának papjai ismernek sok természetfölötti dolgot. Nyilván az ő isteneiktől kapják és ott lehet egy, aki felelős mindezért.
De a hétköznapi emberek nem tudják megmondani ki ő, ha létezik egyáltalán.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Az új hit nyomában - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Az új hit nyomában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

 Similar topics

-
» A menekülő nyomában
» A gyilkos nyomában

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Awyris erdeje :: Szentkő Vára-