KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 8 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Az új hit nyomában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 21, 2018 7:32 am

Robert

A válasza nem lep meg elf és neki ez a normális hogy mindenhol ott van.
-Tudod ezzel van egy apró bibi, nem olyan nagy csak kiveri az ember-elf szemét. Amikor először jöttem az erdőtökbe jó pár ember látta a teleportálásom a Természet anyához. Aztán ott az őr aki dettó kidőlt velem együtt. Ez szerintem nem mágia volt csak Természet anya fizikai közelsége okozhatta vagy nem. De a lényeg az hogy a hölgy fizikailag is létezik. És az alapján amit mondott, nincs igazad. Oh tudom Természet anya minek jelenne meg egy olyannak mint én és miért ütne ki engem meg egy elfet. Szerintem megteheti a dolgot, hisz nem ártott az elfnek sem csak el altatta és kicsit durván használta az erőm. Szóval abban a részben egyet értünk hogy ha nem találok megoldást akkor pár ezer évig sakkozhatok ötletek után. Az övé is átok és ne hidd hogy nem keresek megoldást rá pontosabban tudok megoldást a bajára nem egy nehéz dolog levenni róla. Csak a hatalmam nélkül zűrös, a dolog. És Természet anya szerint van rá esélyem, csak oda megyek ahol a legerősebb az ő jelenléte mert ott van a teste csak megállított hogy megtaláljam és tanulhassak tőle. De megjegyeztem hol van, és ha csak az erdő nem lesz akadály pálya újra beszélni fogok vele immár ismét személyesen. Nevezhettek örültnek simán belefér a dolog-vonok vállat-de tudom mikor csevegek egy istennel nem a tiétek az első isten akit meglátogattam. Akad halál isten, tudás, harc, sors isten is a listámon, mind hatalmas erővel élnek és ha valaki elég őrült ahhoz hogy hozzájuk menjen bármelyikhez mehet. Szóval Természet Anya tud megoldást a bajomra és segíteni fog. Mert van az hogy a természet nem veletek és a fákkal állatokkal ér véget hanem egy bolonddal mint én, hisz ugyan úgy a természet része vagyok mint ti. És én nem adom fel némi negatív hatás miatt, ami ezen a világon van. Bár még így is én vagyok a legjobb alkimista-kovács a környéken szóval pár ezer év éltöltése kutatással ha nem találok gyors megoldást élvezetes lesz.És bosszantó. De sosem adom fel a tudás keresését egy fajsúlyos gond miatt keresek másik utat hogy energiához jussak hisz csak ennyi a gond és ezt már Természet anyával lerendezem, mert ha amatőrnek tart akkor adjon egy tanárt aki profivá tesz.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 21, 2018 1:51 pm

Látogatásod az erdőben végül kellemesre sikerült. Ám hamarosan sötétedik és... jobb hazamenned. A műhelyedhez néhány építőanyagot már meghoztak, de még szögek és a téglák közé kötőanyag hiányzik. Egy helyi vályogvető viszont már hozott egy szekérrel az árujából, noha csak a kovács klónodnak jelezte, hogy majd később letárgyaljátok az árát, ha megfelel a minőség.
A taverna felé lépkedve majdnem minden ablakban fény van és bentről nagy mulatozás zajai hallatszódnak.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 21, 2018 2:41 pm

Robert

Az élet kegyetlen akár az elfek, köszönték a jelenlétem de gyakorlatilag kiraktak 4 nap után az erdőből. Csendesen szemlélem a másolatom ténykedését de azt hiszem lerúgom. Tisztáztam vele mit tegyen erre kavar itt a vályogvetővel. Mindegy nem bosszantom magam, csendesen sétálok a fogadó felé hogy egyek valamit. Az utcák üresek már a nappalhoz képest. A házakból kellemes fények és vidám hangok szűrődnek ki. Ez felkelti a figyelmem, és benézek. Gyanítom családi dolgok zajlanak odabent de érdekel mert az enyém hiányzik. Nagyon de sajnos rég halottak egy butaság miatt. Egy ideig mozdulatlanul figyelem a vidám életet. Majd tovább lépek nesztelenül, csuklyát a fejemre húzva és szemeimet hagyom izzani nem rejtem senki elől úgy se jár erre senki. És az idő ritkán engedékeny a saját dolgaim csúsznak el mások miatt, ez a kis szórakozás maradt ha már személyeket nem nézhetek a város multját és a lakók neveit gyorsabban megszerezhetem vele ha történt valami azt majd felderítem most csak a városka árnyaival ismerkedem. Nos alig hiszem hogy tolvajok fejvadászok vagy valódi árnyak lennének itt. Csak az itt élők múltja ami kicsit táplál némi információval. Ha csak Természet anya ezt a kis szórakozásom is le nem tiltja bár nem mágia csak az idő átka ez néha nehezen kezelik a furát az itt élők. A tavernához érve megszüntetem a dolgot bár nem szívesen teszem, de senki se szeret a halál szemeibe nézni. Belépve a pulthoz lépek közben kiszúrok egy asztalt magamnak és megszólítom a kocsmárost:
-Űdv van valami laktató vacsorára esetleg valami jóféle bor hozzá. Plusz pár információ a városról. Kicsit új vagyok erre felé és a papnőn pár kovácson és az elfeken kívül gyakorlatilag senkivel se találkoztam, és semmit se tudok a városkáról ha kapnék némi információt azért hálás lennék. Plusz milyen ünnep van ma?
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeHétf. Jan. 22, 2018 4:58 am

A város múltjában valóban nem sokat látsz. Legalább is hosszra. Pár éve itt még egy üres rét állt néhány fával. Azóta gomba módra nőttek ki a házak és sok más olyan dolog is, ami igazi várossá teszi. Mint például a templom és a városfal.
Ami talán érdekes információkat adhat az egy idegen ember szekta két támadása. Első alkalommal egész a katedrálisig jutottak és ott egy ismeretlen címerű zászlót tartó kisfiút egy vörös páncélos ketté vágott egyetlen csapással. Többször is felbukkan ennek az alaknak a képe azon a napon más csatajelenetekben.
Második alkalommal jóval többen érkeztek a támadók, ám csak a városfalig jutottak. Egy ork horda is volt kívül. Ám a homályos képekből és hírekből egyelőre csak annyit tudsz összerakni, hogy a fegyvereid valóban létszükség számukra. Profi katonákból álló haderőt küldtek többször is az elpusztításukra és talán csak gyors növekedésüknek és meglévő fegyvereiknek köszönhetik, hogy nem vált a tűz martalékává ez a település.
-Jó estét! Amit csak parancsol. Kaszandra főpapnővel mindig jó tartani a kapcsolatot. Az ő isteni meglátásai segítettek minket akkor is, mikor néhány menekült élén Awyris erdejében a legeldugottabb helyen találtuk meg az elf királynőt.
Nem csak egyszerűen istenek szolgálóleánya számunkra, hanem a közösségünk vezetője. Az ünnepekről is ő tud a legpontosabb felvilágosítást adni.

* Közben egy idegen lép melléd és telepszik le a pulthoz.
-Üdvözlöm! És Anakin vagyok, a vályogvető. Szerencsére volt kéznél elég téglám, már egy szekérnyit oda szállítottam a ház helyére. Dél környékén beszéltünk. Abban maradtunk, hogy majd visszatérünk rá, hogy megér-e magának darabja 1 ezüstöt és ami kell még, azt elkezdjem-e készíteni.
Gondoltam este lesz időnk nyugodtabban átbeszélni.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeHétf. Jan. 22, 2018 3:09 pm

Robert

A kocsmáros hozza az elvárt terelést, ami jócskán ad valós információt de tovább passzolna a város vezetőjéhez akit elég nagy nyílvonáság előtt lekaptam. Szóval egyelőre rossz ötlet hozzá fordulni pláne hogy csak egy apróság érdekel. Sőt az a piszok gondolat ült meg a fejemben hogy a boldogságukat fogom felhasználni az új energia megtalálásához. Ech egyelőre hagyjuk nem vagyok  érzelem vámpír. Viszont olyan vastag a boldogság a városban hogy az már fura pláne ha a harcokat figyelembe veszem amik itt zajlanak.
-Kicsit félre értett semmi komoly dolog nem érdekel csak nem tudtam nem észre venni hogy a város úszik a boldogságban, minden háznál vidámak az emberek ami legjobb ismereteim szerint nincs okuk rá. Szóval valami ünnep van ma vagy lemaradtam valamiről. Mindegy biztos van valami oka a dolognak.
Időközben mellém telepszik egy sár szagú alak akiről minden kétséget kizáróan megtudom mondani ki lehet a vályogvető. Kicsit megszemlélem az egész embert  aki beszél hozzám sőt be is mutatkozik és szerinte már beszéltünk nekem nem rémlik de biztos így van a kereskedők valahogy sosem maradnak meg az emlékemben, szóval érdeklődve hallgatom a merész csevegését, ami pofátlanul drága terméket kínál.
- Egy 10x 15x 40 es tégláért egy ezüstöt elkérni meredek dolog. Érdeklődve hallgatom mi kerül egy vályogtéglán 1 ezüstbe. Mivel figyelembe véve mi kell hozzá kicsit sem reális. Na de listázzuk a hozzá valókat. Adva van a sár ami jó ha agyagos és ez egy erdei területen minimális követelmény szóval agyagos föld adva van. Ezt ugye ki kel ásni és a műhelyéhez szállítani vagy ott helyben feldolgozni bár én az előbbire voksolok szóval szállít. Kell víz ami szintén ingyen van és gyanítom egy folyó mellett van a műhelye vagy legalább is egy patak mellett amiről egy keveset magához terelt. Vegyük azt hogy a parasztoknak zavaró maradékok mint a szalma és a pelyva amit pénzé tehetnek kerülhet némi pénzbe de gyanítom egy szekér rakományi szalmáért olyan 5-10 ezüstöt fizethet. Ne adj isten ha szilárdabb téglát szeretne akkor trágyát is vesz ami legyen mondjuk 10-20 ezüst egy szekérrel mivel ezt felhasználhatják így kevesebb van belőle. A homokot meg se említem meg a kavicsot hogy ne legyen túl tömör a tégla. Ezek ára viszonylag olcsó csak egy lapát kell. A munkáját nem vitatom mert rengeteg meló van a dologgal ami olyan 1 szekérnyi agyagtégla elkészítési ára figyelembe véve hányan dolgoznak rajta és hogy egy szekérre kb 6 köbméternyi fér fel a munkadíj legyen 4 emberre uszkve 6 ezüst amibe a lerakodás is benne van. Így vettünk és hoztunk eddig olyan 10 szekérnyi árút olyan 2-5 aranyért. Amikből lesz kb 6-8 szekérnyi tégla jobb esetben 8 de maradjunk a tényeknél és 8-ra állítjuk be, csak azért mert pazarlóra vettem a dolgot de elméletileg akár  kijöhetne 10 is de akkor az anyagvesztést a selejtekből nem vettem.  Az ön ár rését figyelembe véve ez kicsit fura. Szóval kb 100-120 tégláért 10-12 aranyat kérni durván rablás Ellenben ha egy 3 szintes épülethez való adagot leszállít hajlandó vagyok adni 50 aranyat. Sőt hajlandó vagyok egy vicces dolgot is fel ajánlani, némi segítséggel egy adott területet képes vagyok vízhatlanítottá tenni és felgyorsítani a téglák kiszáradását. Így többet termelhetsz jobb minőséggel, plusz hajlandó vagyok finanszírozni egy nagyobb égetőkemence megépítését amivel csinálhatsz nekem tetőcserepeket és kiégetett vályogtéglákat amik jobban víz és eső állóak. Szóval a téglák ára legyen 10 darab 1 ezüst és még ez is pofátlan ár. De nem nyitok vályogvető műhelyt holott rengeteg téglára lesz szükségem a közeljövőben ami akár 100-200 aranyat is jelenthet tisztán az anyagköltségek felett.Ugyan is egy nagyobb épületet tervezek építeni építtetni. Ami sok sok vályogtéglát igényel és rengeteg cserepet mivel nem vagyok a szalmatető híve. Szóval kibővítjük a termék kínálatot és mindenki jól jár.
Támaszkodom a pultra és egyenesen a szemébe nézek várom a válaszát.
-Oh de udvariatlan vagyok Robert a nevem és szerintem csak az árnyékommal találkozott nem velem. És jó minőségű kaolint vennék szeretnék némi porcelánt égetni valahogy rosszul viselem a fa és fém tányérokat. Szóval egy szekérnyi kaolinért amit ön kikerül mert pocsék a vályoghoz de tuti találkozott már vele egy szekérnyi adagért fizetnék olyan 10 aranyat. Na jó ez túlzás szekérnyit elég nehéz össze szedni legyen egy hordónyi kezdetnek.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzer. Jan. 24, 2018 4:19 am

A vályogvető meg sem szólal a beszéded alatt.
-Nem tudok cserepet készíteni.
* Anakin ezzel a mondattal érezhetően minden további újítástól és modernizációtól elhatárolódott ebben az alkoholszagú kis fogadóban. És nagyon nem is kommentálta a számításaidat. Csak röviden válaszolt arra is.
-Akkor 50 aranyért 10 szekér vályogtéglát kell leszállítanom. Ami elfogadható számomra is. Holnap neki is látok a többit elkészíteni. Ha kész az újabb szekérnyi, akkor majd jelentkezem,
hogy addig se álljon az építkezés.

* Ezzel ha nem tartod tovább fent ő búcsúzkodni is kezd, kimentve magát azzal, hogy korán kell kelnie. És mikor már az ajtón kívül van hajol közelebb hozzád a tulaj, hogy egész halkan beszéljen.
-Azt hiszem említette már, hogy nagyon messziről jött. Mennyire messzi? Mert már tegnap is rosszul adott. Mintha nem lenne teljesen tisztában vele, hogy egy arany száz ezüstöt ér. És egy ezüst száz rezet.
* Jól láthatóan próbálja kerülni, hogy megbántson mondandójával.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzer. Jan. 24, 2018 10:09 am

Robert


A vályogos egy darab mondattal kinyírta az üzleti lehetőséget:-Nem tudok cserepet készíteni.
Ennyi hát erre most mit mondjak ? Üssem kicsit a fejét hogy érezze a törődést vagy nyírjam ki és támasszam fel vagy mi? Felsóhajtok és kis mondatba kezdek:
-Nem sok különbség van a te munka folyamatod és e közt a különbség mindössze az hogy kisütöd a terméket, miután kiszáradt.De nem erőltetem majd megoldom a dolgot. Köszönöm majd várjuk a téglákat.-köszönök el tőle majd a pultra teszem a fejem megvárom amíg távozik és kicsit ütögetem a pultba a fejem.
-Vajon mindenkit ennyire nehéz rávenni némi újításra vagy csak mindenki nehéz természet? Azt már nem is mertem neki ajánlani hogy egy stabil sárfolyamot kapna, na mindegy így egy vályogmezőt kell a pincében felhúznom. És ne gyere azzal hogy nap is kell a téglához -nézek a kocsmárosra. Aki ezt a pillanatot használja ki hogy személyeskedjen és meg is lep a kérdése. Vajon létezik hogy ez a város nem pletyka csatorna?
-Nagyon messziről. Egy másik létsíkról, de ha jobban érthető bár ezt kétlem egy másik bolygóról. És nálunk kicsit kisebb a ráta de mondom a miénket 1 ezüst 100 réz, egy arany 10 ezüst, és a személyes kedvencem mert néha nagy tételben vásárolok egy mithril 1000 arany. Ez a váltási arány. És mielőtt megkérdeznéd mi az a mithril tessék ilyen -adok egyet a kezébe- de csak mutatóba ha zsebre teszed felégetem a tavernát érte. Elég ritka fém még nálunk is szóval nem pazarolnám. Talán a holdkőből kinyerhető fém ára vetekszik vele az még eléggé azonos erősségű és finomságú. Remek láncingeket fegyvereket lehet belőle készíteni. Sokkal jobbak az itteni vas és acél fegyvereknél egyes példányaik már ha profi a kovács a kristály pengéknél is jobbá teheti de ehhez már alkímia és mágia is kell a véren és a verejtéken kívül. Szóval az eredeti kérdésre vissza térve extrém messziről jöttem. És most épp személyes gondokkal küszködök. Ami nem épp anyagi gond de elég fontos a számomra.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 25, 2018 3:07 am

Úgy tűnik, hogy nem nyűgözött le a szakembör és az ő tudása. Meg leginkább a vágya a fejlődésre és annak mértéke. Ám a kocsmáros ma jobb beszélgetőtárs. Megtudod tőle azt, miért örült annyira az 5000 ezüstért az iménti csevegőtársad.
-Még soha sem láttam ilyet. -forgatja ámuldozva a tulaj majd leteszi a pultra magához közelebb- Ha nem anyagi természetű a gondja, miért nem fordul Anastaciához, a boszorkányhoz? Nem rég érkezett és elég kevés ügyfele van, mert a helyiek a vallásban jobban bíznak, mint az ő fajtája képességeiben.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 25, 2018 2:13 pm

Robert


Mielött nála ragadna elteszem az érmét, tényleg rá gyújtanám a tavernát ha eltenné. Noha itt nem más mint ritkaság.
-Több pénzem van mint amit ezer év alatt el lehetne költeni, hidd el próbáltam a 2. ezernél már nem erőlködtem na mindegy a korom se téma. Azt mondod ez a boszi esetleg tudna segíteni nekem? Hm holnap meglátogatom merre lakik? És miért kerülitek ha már ide költözött közétek? Vallási ok mi? A vallás különbségek néha borzalmas butaságokra sarkal mindenkit. Nézzük az elfeket együtt élnek a természettel beszélgetnek a növényekkel állatokkal, noha az utóbbi nekem is megy de ez most nem téma. Először ellenségként kezeltek aztán ember pap ként ami sértés a számomra egy istent se követek vallási okból. A hit számomra kicsit meredek dolog sajnos a bizonyosság kiölte a hit részt belőlem. -nevetek- A legtöbb isten pontosabban a vallások nekem kötöttek ahhoz képest hogy az istenek néha nem egészen azt mondják amit hallani akarunk. Szóval én azzal kezdtem a hit értelmének kutatását hogy megkerestem az adott isteneket. És néha meglepődik az ember ha összetalálkozik vele. Hopp eltértünk a témától ez az Anastacia esetleg fekete mágus hogy kerülitek? Vagy túl erősen agitált a vallása irányába? Na ezért se lennék jó pap nem szeretek rá kényszeríteni se szóban se tettleg se senkire semmit. Az olyan erőszakos dolog. szóval mi a gond vele? Jut eszembe mielőtt erre válaszolnál volt pár napja egy esküvő amit khm kicsit megzavartam szeretném az ifjú párt kiengesztelni megmondanád merre laknak? És most jöhet a boszi téma.
Forgatok immár egy számára is ismerősebb fémpénzt amit jelentőség teljesen tolok oda elé csak hogy semmikép ne értsen félre. Meghallgatom a válaszát kicsit még iszogatok csevegek helyiekkel. Hajnalban vagy a zárás után sétálok a városban. Így is túl sokat alszom mostanában. Reggelre már a boszorkány háza-üzlete előtt ücsörgök felmérem a környéket majd bekopogok az ajtaján.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 25, 2018 6:44 pm

A kocsmáros kicsit ásít, miközben a vallásról magyarázol. De ezt csak a fáradság hozta ki belőle.
-A csajjal nincs semmi baj. Nem tiltott a mágiája itt és senkinek nincs vele egyelőre baja. De nem telepedett le köztünk. Itt lakik az egyik szobámban már hetek óta.
Egyszerűen csak vannak emberek, akik tőle várnak a problémáikra megoldást. És itt kevés akad belőlük. Mi sokkal jobban bízunk az Égben lakó istenekben. Hogy ők majd megsegítenek, ahogy eddig.

* Az esküvő témát egyelőre nem reagálja le.
-Ott ül most is annál az asztalnál.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jan. 25, 2018 7:31 pm

Robert

Úgy látszik séta helyett ismerkedés lesz a program ami még jobb. Ami megnyugtat hogy a kocsmáros szerint nem bajkeverő, nem úgy mint én. A pénzt ott hagyom a kocsmárosnak és megköszönöm a gyors útba igazítást. Majd vidám léptekkel megindulok a boszi felé. Amint oda érek rá köszönök.
-Üdv a nevem Robert nemrég jöttem a városba és némi segítségre lenne szükségem kegyedtől. Az a gondom hogy valamilyen okból ezen világ mágikus energiái kikerülnek. És nem selfek átka tehet róla mert már a kék elfeknél elkezdődött a dolog. Szóval egy megoldás érdekelne.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Jan. 27, 2018 7:02 am

A nő önbizalomtól sugárzóan elmosolyodik.
-Sok féle mágikus energia van.
*A tenyerét feléd nyújtva fölfelé tartja és egy halk varázsszót elmondva egy tűzgolyó jelenik meg felette.
-Mifélékre gondolsz pontosan? Ha gondolod, tudlak tanítani, de nem lesz ingyen.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Jan. 27, 2018 9:26 am

Robert

A nőben akkora önbizalom buzog hogy már fáj az egoizmus hogy ő taníthat és ezzel lehúzhat anyagilag elönti. Ami nem is probléma ha amit tanít működik is. De ne igyunk a medve bundáján előre pláne ne az erdőben.
-Kicsit más a nézetem energia egy féle van, elérési utak hozzá nos az már több is. -Villantok én is egy tűzlábdacsot ~ez az idióta így is alig van de csak pazarolj barom~ -Engem csak az érdekel hogy hozzá férjek az energiákhoz semmi más vallási marhaság nem érdekel. 3 opciót adok neked üzleti alkuként. 1. Te megtanítasz ezen világ mágikus energiáinak elérésére sikerrel azaz nem csak az elméletre de a gyakorlatra is és én kifizetem a pofátlan árat amit kérsz. 2. Te megpróbálkozol mindent bele adva a tanításomba de tőled független okokból nem sikerül megtanulnom akkor a pofátlan árad felét adom oda fent tartva a gyanút hogy átvertél és nos ne keljen folytatnom. A személyes kedvencem a 3. ami így szól ha átversz az összes reinkarnációd kitörlöm egyszer és minden korra ha nem segítesz és átversz. Azaz a történelmed kitörlődik mindenki tudatából se a szüleid se a barátaid se a társaid nem fognak rád emlékezni mivel semmivé teszlek. Na ez az ajánlatom ha az első kettőt választod akkor mind ketten jól járunk ha a 3. akkor kínos de megmutatom a legféltettebb titkom amit eddig csak egy hülye self látott de neked a szelét is megmutatom csak hogy rá jöjj hogy nem egy birka zsoldos vagyok minimális tudással csak némi technikai gondom van ezen világ mágikus energiáival. De az áradat meg duplázom azzal hogy megtanítalak a mágia mentes alkimista transzmutációra amit a legtöbb tényleg vérbeli alkimista csak vénségére ér el. Sőt ha sikerrel járunk még a bölcsek kövének elkészítését is elárulom. Szóval helyes utat válasz tudom hogy mágia képes vagy engem csak annyi érdekel hogy férhetek hozzá a helyi világ energiáihoz. Remélhetőleg kötünk üzletet mert nagyon szorgalmas tanítvány vagyok és elhiheted nem szeretnék durvulni de nagyon úgy néz ki hogy muszáj lesz ha érvényesülni akarok egyes isteneknél.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 28, 2018 7:54 am

A nő egyre érdeklődőbben nézett rád.
-Önbizalomból nincs hiányod. Ám láthatóan semmi gondod a mágiával. Sem helyi szinten, sem elmélet-gyakorlat terén. Nem igazán értem, hogy napi egy aranyért mégis mit tehetnék a fejlődésed érdekében.
* A jobb szemöldökét kicsit felvonja kihívóan a nő.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 28, 2018 10:40 am

Robert

Felsóhajtok a nő nem épp logikátlan kérdést tett fel de a válaszom is igyekszem érthetővé tenni számára. Kiteszek egy kisebb erszényt elé 10 arannyal kezdetnek és elmondom a problémám lényegét.
-Hát a mágia az megy ez tény, legyen az embereké, az elfeké, az orkoké, vagy akár a buggyant selfeké. Ezek gyanítom mind mennek. Egy egyszerű tűzlabdacs nem tétel sőt ha kicsivel több energiám lenne elementálok se lenne probléma, vagy elemi szellemek ha így érthetőbb csak van egy apró bibi. Egy útszéli kókler ork sámán előbb juttat mágikus energiákhoz mint én magam. Ezt a problémát küszöbölném ki, azaz magamtól szeretnék energiához jutni és azt úgy felhasználni ahogy kedvem tartja. De kezdjük a storyt az elején. Én nem ezen a világon születtem szóval a problémám vélhetően ennek a világ energiáit máshogy lehet elérni. Időm rengeteg van pénzem is több mint egy átlag életet élt rövid életű embernek szóval a fizetéssel nem lesz gondom és ha segítesz adok neked cserébe még 500 évet az életedhez ami alatt akár te is megtalálhatod a halhatatlansághoz vezető utat. Nekem is kb ennyi kellett hozzá bár nem rémlik mikor értem el. Szóval csak az a gondom hogy lassan elfogy az energia készletem és azok a tárgyaim is kifogynak bár még egyet se használtam fel biztonsági okokból,és az italaim cukrom egyáltalán nem működnek szóval a segítséged kell . Ha sikerrel járunk a felsoroltakat megtanítom neked.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 28, 2018 4:28 pm

Láthatóan nagyon nehéz hova tennie a problémádat. Többször lassan lemegy a tekintete a kezedre, majd vissza a szemedhez. Majd végül nagy sóhajtás után belekezd az oktatásba, eltéve a pénzt.
-Oké! Az energiák nem belőled származnak. A meglévőket kell elkapnod és egy kicsit eltérítened. Olyan ez, mintha egy patak vizének egy részét más mederbe terelnél. És dolgoznál vele. A patak megmarad, a természet törvényei megmaradnak. Csak mi csalunk egy picit.
Próbáld meg!
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Jan. 28, 2018 6:06 pm

Robert

A rövid szemezése és hallgatása és az hogy a labdacsot nézi a kezemben tuti zavarja. És azt hiszi hülyére tervezem venni. Amit mond lehetséges sőt egyértelmű. De belekezd végre igaz meg is lep hogy csináljam amit ő, de könyörgöm hogy .... Ezt szóvá is teszem.
-Van pár gondom. Az egyik hogy látnom kéne hogy hogy csinálod a másik hogy alig hihető hogy ennyire egyszerű lenne hisz próbálkoztam hasonlóval de semmi se történt. Szóval megmutatnád rendesen ahogy neked tanították. Kezelj úgy nyugodtan mint egy tanulót és mutasd meg akár többször is mert nem igazán tudom mit kéne éreznem miközben ezt teszem.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Feb. 04, 2018 11:32 am

A nő olyat tesz, ami jobb körökben nagyon sokszor szokatlan lenne. Sőt! Megbotránkoztató. Ám a vásári mutatványosok és kocsmatöltelékek világában nem is annyira meglepő, hogy felhív rövid beszélgetés után a szobájába.
-Mi gyertyával tanultuk kezdetben. Csak ahogy láttam, te is már el tudod hagyni a segédeszközt. Szóval mutatom.
Oda teszed a tenyeredet a láng fölé. Érzed, hogy átmelegszik és erre az érzésre koncentrálsz, miközben megnöveszted. És golyót formálsz belőle.

* Ezúttal nem Anastacia keze fölött jött létre, hanem a meglévő forrásból növekedett és kezét elhúzva ott maradt. Elég sok ideig tartotta fent, hogy megfigyeld, a gyertya nem égett gyorsabban aközben, hogy nagyobb tűz volt felette.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Feb. 04, 2018 12:30 pm

Robert

A bemutató lassan véget ér de felhív a szobájába ami szerintem sokkal jobb hely a tanulásra mint pár kiguvadt szemű kocsmalakó előtt folytatni. Követem őt és türelmesen megvárom míg becsukja az ajtót. Egyesek sok marhaságra gondolhatnak ilyen esetekben és igen megtörténhet de most erre nincs se esély se okom, első az hogy energiához jussak. Előkészíti a terepet és csendesen várom mit tesz illetve mit kezd magyarázni. Majd én is megpróbálom a dolgot de sok esélyt nem látok a dologra, emellett kipróbálom a tűzimádók technikáját hátha az bejön.
-Nem probléma a gyertya bár mi is hasonlóan kezdtük anno, így nem fogok akadékoskodni. Szóval csak a tűz fölé tartod és koncentrálsz? Végül is miért ne.
Minden felesleges időhúzás nélkül igyekszem követni az utasításait, nem akadékoskodok mert látom hogy megy neki szóval idő kérdése hogy nekem is menjen.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Feb. 04, 2018 1:32 pm

Megpróbálod a te síkodon sogroniták néven híressé vált tűzvarázslók technikáját, ám egyre jobban érzed, hogy köze sincs hozzá. És egyre világosabbá válik, hogy -ahogy odalent a bemutatón is látszott- nem a lángból meríti az energiát. Csak lelki gátat törnek át a hitetlenkedő tanulók, de valójában valami más mozgatja ezen a létsíkon ezt a varázslatot.
-Próbáld meg a "Flammae Globus" varázsigével! Bár nem tudom, hogy szoktátok...
* Ha kipróbálod, akkor egy eldobható tűzlabda keletkezik magától a tenyeredben. Igaz nagyon kis méretű, de sem mannát, sem a láng közelségét nem igényli. Szimplán a te odafigyelésedet. Úgy tűnik megtaláltad a korlátlan energiaforrást.
Még jókor, hiszen a saját mannád elfogyott.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeVas. Feb. 04, 2018 5:28 pm

Robert

Ahogy vártam meg se rezzent az energia háló a varázslat kezdeményezésemre, pech marad a lányé. Így azt is kipróbálom bár nem bízom a dologban valami még zavar így miközben a szavakat mondom és a varázslatra koncentrálok figyelem az erők mozgását. Teljesen meglep hogy sikerül így tovább viszem a varázslatot. Na tűzlabdacsból virágot formázok és anyagi formát adok neki (kevésbé okultak részéről rendes virággá alakítom) Esélyes az örömöm de nem lelkesedek túl egy kisebb tűzlabda miatt. Viszont követve az elméletét kipróbálok valamit, nyitok egy kaput a fogadó elé kicsit hosszabb és cirádás szöveggel. Remélhetőleg sikerűl, ha nem akkor se esem kétségbe csak gyakorolni kell az alapokat de díjaznám ha össze jönne hisz az egyik alap és kedvenc varázslatom az utazás ezen formája nem fogok lemondani róla. Igaz perpill elég korlátozott az utazási lehetőség de időm az van.
-Úgy látszik ez sikerült- nyújtom felé a rózsát- de nem egészen értem a lényegét a dolognak, viszont működik és ez már fél siker. Gyanítom van még mit tanítanod így figyelek hölgyem.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeHétf. Feb. 05, 2018 8:23 pm

Meglepő módon nem lehet úgy kombinálni ezt a varázslatot másokkal, mint a te síkod mozaik mágiáit. Az anyaggá változtatás nem sikerül, ám egy tűzrózsát kapsz, melyet ha átnyújtasz, felrobban a kezetekben. Vagyis...
-Jobb másnak nem hozzányúlnia. -mondja, hiszen ismeri saját világa természetfölötti dinamikáját- De szép. És nagyon tehetséges vagy. Viszont mára ennyit! Gyakorolj még, ha gondolod! Szerintem lesz elég idő arra, hogy megtaláld újra az erődet. Egy nap egy varázslat bőven elég.
* Rád mosolyodik és megingathatatlannak tűnik, hogy ne legyetek nagyravágyók.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeHétf. Feb. 05, 2018 9:19 pm

Robert

Amit mond nem hogy megnyugtatna inkább felmérgesít mert nagyon úgy néz ki hogy csak az elemi mágiához elég de az nekem kevés.
-Egy kérdés és mára nem zavarlak tovább csak elemekkel játszotok vagy tudsz teleportálni szellemet-démont-bármit idézni ne adj isten átkot szórni elmulasztani élőholtalkat létrehozni elpusztítani? Ne adj isten gyógyítani? Bármi mást az elemi manipuláción kívül? Az alakváltást már nem is említem.
Remélem pozitív választ ad ha nem le kell vadásznom valami entitást hogy vissza nyerjem az eredetihez hasonló mágiát. A rózsát tovább növelem immár először kard majd humanoid formába.
-Mert ez jó játék de kevés nekem.
Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzer. Feb. 07, 2018 5:13 pm

A nő bólint. És mosolyog.
-Aki elemeket tud mozgatni, az minden mást is tud manipulálni. Ez nem olyan, mint az elfek mágiája, hogy csak a növényekre hat. Természetesen magas szintű tudás kell hozzá.
* Nem tart fel téged sokáig, hiszen a Mesélő már kíváncsi mit fogsz csinálni a tanárnődtől elválás után.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Shuga
Hozzászólások száma :

653
Join date :

2016. Oct. 09.
Age :

45


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitimeSzer. Feb. 07, 2018 5:49 pm

Robert

Kicsit nem azt a választ kapom amit szeretnék, most vagy ő hülye vagy engem tart őrültnek de jobb ezt tisztázni némi erődemonstrációval. Most hogy vágom mi kell az elemi manipulációhoz kicsit vagányabban állok némely dolgokhoz. Koncentrálok és kicsit a haragomból is beleveszek a varázslatba és megremegtettem a környéket, no nem lerombolom csak egy kicsit. Remélem. Mindegy a károkat ki tudom fizetni. Majd mielőtt komoly hülyeséget tennék befejezem és lehiggadok.
-Azt hiszem nem értjük egymást egészen tisztán. Elemi manipulációval nem hogy térben de még időben se lehet utazni. Sem komolyabb varázslatokat helyettesíteni. Az egyik fontos amit szeretek használni a tér mágia amit pakolásra és utazásra használok több ezer év óta. Szóval ahhoz kell nekem energiát szereznem. Nem holmi elemi manipulálással beérni. Szeretek alakot is váltani bár van olyan tárgyam ami kiváltja de az is kötöttöt sajnos, vagy nem tudom mivé változtat. A teleportálás és némi természetes anyagi mágia meg még a szakmámhoz is kell hisz fegyverkovács vagyok pontosabban fegyverzet amolyan mindent bele módon. De  menjünk ki a fogadó elé és mutatom mi a gondom, utána talán rendes választ kapok a kérdésemre. Amely így hangzik képes vagy másra is vagy csak elemi manipulálásra.
Ezzel nem sokat adva az etikettre elmarom a csuklóját és ki megyünk az utcára. Itt kicsit lehiggasztom magam.
-Szóval, a kérdés még mindig az képes vagy alakváltásra, teleportálásra, teremtésre, átok szórásra levételre vagy sem?
És figyelembe véve az esti hűvösebb időt a levegőből kivonom a hideget és a vizet, amiből egy 3-4 méter magas jég elementált idézek meg  mondjuk sárkány formában.
-Halljuk a választ a kérdésemre, ha jól válaszolsz és nem mellé beszélsz 50 aranyat fizetek neked, és a válaszodtól függően levadászok egy istent vagy egy sámánt az erőm visszaszerzése érdekében.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Az új hit nyomában - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új hit nyomában   Az új hit nyomában - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Az új hit nyomában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

 Similar topics

-
» A menekülő nyomában
» A gyilkos nyomában

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Awyris erdeje :: Szentkő Vára-