KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Üdvözöllek!
Köszöntelek Neminra világában!

Mielőtt regisztrálnál, kérlek, nézd át a Szabályzatot a regisztrációra vonatkozó kikötések miatt. Az oldal keresett karaktereire is nézz rá, ha esetleg találnál egy számodra érdekes karaktert, akkor arra lecsaphass.

A regisztrációt követően a leírások alapján nekivághatsz az adatlapod elkészítésének és beküldésének, az elfogadást követően pedig szaladhatsz a játéktérre, hogy belemerülj a világ történetébe és részese lehess annak alakításában!

Ha bármi kérdésed van akár regisztráció előtt, akár regisztráció után, a lejjebb található chatablakban felteheted a kérdésedet. A regisztrációt követően pedig az admint is felkeresheted egy privát üzenettel, ha nem szeretnéd a chatet használni rá.

Tárt karokkal várunk és előre is jó játékot kívánunk!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Legutóbbi témák
» Mindent vagy semmit
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Jún. 17, 2021 6:15 pm by Aesma Daeva

» A királyi főtanácsos lakosztálya
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimePént. Május 21, 2021 7:31 pm by Octavia Yar

» Első fejezet: A vidéket járók
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeVas. Május 02, 2021 5:13 pm by Destiny Vex

» Selieth Awarion
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 5:27 pm by Shuga

» Készen vagyok!
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 27, 2021 2:50 am by Wanderer from the Past

» Elithne
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeHétf. Ápr. 26, 2021 12:00 pm by Elithne

» A végtelennek tűnő út
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeKedd Ápr. 20, 2021 9:19 am by Destiny Vex

» Zelgadis Melion
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 4:33 pm by Zelgadis Melion

» Az új világ új csodái és pár manó.
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 1:50 pm by Isabella

» Harlon
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzomb. Ápr. 17, 2021 9:20 am by Harlon

» Egy titokzatos levél
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Ápr. 08, 2021 5:19 pm by Ethugan Merlioth

» Egy új esély
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 5:54 pm by Wora

» Egy város alapítása
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Márc. 04, 2021 12:13 pm by Isabella

» Felaern Laralytha
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeKedd Márc. 02, 2021 5:07 pm by Felaern

» Flern az őrült, de cuki
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2021 2:40 pm by Isabella

» Éjtünde bál, Neminra 473. éve
Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2021 7:48 pm by Isis Do’Odrun

Ki van itt?
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 25 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (49 fő) Kedd Szept. 29, 2020 12:36 pm-kor volt itt.
Top posting users this month
No user
Statistics
Összesen 128 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Elithne

Jelenleg összesen 20728 hozzászólás olvasható. in 782 subjects

Megosztás
 

 Igazi Álom!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Igazi Álom! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Igazi Álom!   Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeKedd Dec. 15, 2015 7:57 pm

Nagyon irigylem Vogon békés lelkiállapotát, ahogy még csak el sem komorodik, vagy a szemöldöke sem emelkedik meg, mikor próbálom rávezetni, hogy ez a világ, nem az ő világa. Sőt, mondhatni a szeme se rebbent. Én is elég hidegvérűnek gondolom magam, de mikor én kerültem álmomban az ő helyzetébe, azért sokkal idegesebb voltam.
- Jó, hogy ilyen optimistán állsz a dolgokhoz, ritka egy képesség és igazi kereskedői hozzáállás. – nézek rá meglepetten, egyrészt a békés beletörődése miatt, másrészt mikor elmondja, hogy az ö népében is van sötét alfaj, de azt száműzték. – Őket, hogy hívják, ha te sötét elfnek vallod magad és hol élnek? – teszem fel a kérdést azonnal. – Nálunk az erdei tündék azok, akik barátkoznak az emberekkel, de még ők sem szívesen keverednek, nem igaz szerelmem? – pillantok a hallgataggá váló férjemre, akin szemmel látható a döbbenet. – A mi népünk nem keveredik, hiszen akkor elveszítenénk az erőnket, ami fajunk sajátja. – borzongok meg a gondolatra is. – Minket itt keményre edzett a birodalmunk és ezt másoknak is el kell ismerniük. – szorítom meg Uráldur kezét. – És mivel kereskednél Vogon, ha megkérdezhetem? Hiszen nem tudok róla, hogy „árut” is hoztál volna magaddal. Itt nem találsz rabszolgákat csak a bányákban, mert ott van szükség a legtöbb munkaerőre, máshol e világon meg tudtommal elítélik ezt. - várom férjuram megerősítését.

Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Igazi Álom! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Igazi Álom!   Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzer. Dec. 16, 2015 8:22 am

Igazi Álom! - Page 4 281-27


Mind a két szürkés bőrű házigazda megdöbbenve és undorral fogadta a gondolatot, hogy a fajok -köztük a drowok- keveredjenek. És a vendégük nem fogyott ki a szóból.
-Nálunk öt alfaj is ismert. Bár Lanurián csak négy található meg belőlük, a zöld elfek, a vér elfek, a fehér elfek és ami én is vagyok, a sötét elfek. Nem rég fedeztük fel VadLand kontinensét ahol már elkezdtek átjönni körülnézni a kék elf testvéreink.
Nekem azért vörös a hajam, mert minden ősöm a családfán több mint tízezer évvel ezelőtt vérelf volt. És nálunk is a sötét mágia használata szürkére színezi a bőrünket. Ám a családom az áttérés közben kifejlesztett egy speciális varázskenőcsöt, amivel semlegesíteni tudjuk ezt a hatást. Így kívülről megmaradt a fehér bőrünk, még ha ténylegesen nem is vagyunk már vér elfek.
De ennyit az én családomról! Visszatérve a kérdésére, tényleg nem értem, miért ragad le mindenki a rabszolgáknál. A családom nem rabszolgakereskedő és engem sem csak erre tanítottak. Tökéletesen értek a könyveléshez és a piaci mechanizmusokhoz, melyek minden árut mozgatna.

*Uráldur ekkor érezte úgy, hogy közbe kell szólnia.
-Vogon! Ha megengeded egy percre. Nálunk nincs piac és pénz. Használunk néha aranyat, de minden amire szükségünk van, azt mi állítjuk elő a szolgákkal. Akik ellátják a maguk területén a lakosságot és felfegyverzik a hadsereget. És bár nincs ellenemre, hogy megismerj minket, számolnod kell azzal, hogy az a világ, amiben éltél, és ami mindent pénzben mér, azt senki nem szeretné itt bevezetni.
*Higgadt és türelmes maradt a két férfi, láthatóan nem igen izgultak amiatt, hogy a beszélgetésben a Beebebrox és a többiek nézőpontja igen messze esik egymástól.
Vissza az elejére Go down
Isis Do’Odrun
Isis Do’Odrun
Hozzászólások száma :

898
Join date :

2014. Dec. 20.


Igazi Álom! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Igazi Álom!   Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzer. Dec. 16, 2015 6:46 pm

Most akár még hasznát is vehetjük, hogy Vogon ilyen bőbeszédű és láthatóan nem tartja vissza semmi rosszindulatú gyanakvás, hogy ne ossza meg velünk azt, ami az ő világában megszokott és én, de láthatóan férjem is, figyelmesen és érdeklődve, helyenként megdöbbenve hallgatjuk.
~ Zöld, fehér, vér és sötét elfek, na és kékek is! Azt hihetném mindezt most találja ki, hogy elkápráztasson bennünket, de hát nyilvánvaló azzal a vörös hajával és a fakó bőrével, hogy nem tartozik ismert világunk egyik fajához sem, ha csak………nem valamiféle félvér…….. ~ elmélkedek beszéde közben.
Hiába, népünk sajátja a gyanakvás, hiszen életünk során számtalan intrika, merénylet és egyéb támadás ér minket, nehéz hitelt adni ennek a ……történetnek és ha nem lett volna ez az álom előző éjjel, valószínűleg Vogon barátunk már egy kínzókamrában dalolna.
- Hmm……csak….álmomban….ezzel foglalkoztál, ez lehet az oka, de akkor ezt hagyjuk egyelőre.
Ekkor Uráldur is megszólal és rávilágít a kereskedő egyik sarkalatos problémájára, ami birodalmunkban eléggé megnehezíthet az életet, vagyis mondhatnám ellehetetleníti az optimista elképzeléseit.
- De szívesen meghallgatjuk, hogy milyen az élet a te világodban, hogy miként éltél eddig és merre jártál, persze csak, amit úgy gondolod megosztanál velünk. – vetettem fel, hogy ne vegyük el azonnal az összes kedvét. – Talán van mit tanulnunk egymástól, ami mindkét fél számára hasznos lehet. – finomítok a helyzeten, bár meglepő módon férjuram is teljesen békés most az idegennel.


Vissza az elejére Go down
Uráldur
Uráldur
Hozzászólások száma :

5926
Join date :

2014. Nov. 28.


Igazi Álom! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Igazi Álom!   Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitimeSzer. Dec. 16, 2015 9:25 pm




Igazi Álom! - Page 4 281-27


Vogon hosszan beszél egy olyan világról, ahol az emberek nem éltek. Csupán pár évszázada szálltak partra és az őshonos fajok rovására először erőszakosan, később pusztán létszámukkal foglaltak el területeket. Mire a Beebebrox megszületett, a kontinens legnagyobb része már az ő kezükben volt és közöttük nőtt fel. A nehéz múlt ellenére nem neheztel rájuk, jól beilleszkedett az elmondottak alapján. Ám elég rossz véleménnyel volt a városról, ahol élt. Telart csak egy pöcegödörhöz hasonlította részben a mindent átható ürülék bűzétől, részben az emberek egymásra oda nem figyelésével.
Ám a rabszolgapiac számára jó is volt, meg rossz is. Sok kereskedő kapzsi és leginkább nem tisztességesen játszik. Mágusoktól varázsszereket vesznek nem ritkán, hogy a legszebb árujukat megbűvölve felverjék az árat és ezzel neki, tisztességes kalmárnak okozzanak kárt. Hiszen így érdemtelenül költik el a pénzt a módosak, gyakran piszkos trükkökkel kiszorítva az egyéni vállalkozót, hogy a legszebbeket megvegyék.
Elmeséli, hogy aki nagy tételben foglalkozik ilyesmivel, nem ritkán fegyveres őröket fogad fel. És a kikötőnél megbízza őket, hogy szorítsák hátra a riválisokat és ne engedjék őket licitálni és nézelődni, amíg meg nem vették azokat, amik számukra a legkedvezőbb.
És persze beszél arról, hogy mennyire fontos, hogy felvásároljanak mindannyian, még ha vannak viták köztük, hiszen ez motiválja a csatatéren a harcosokat, katonákat, hogy ne öljenek meg másokat, hanem hagyják választani őket. Lényegében az egész az élet védelméről szól.
És beszél ismeretlen istenekről és istennőkről...


/Köszönöm a játékot!/
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Igazi Álom! - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Igazi Álom!   Igazi Álom! - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Igazi Álom!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

 Similar topics

-
» Pokoli Álom
» Téli álom
» Az igazi ellenség
» Az igazi szörnyeteg (16+)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Neminra világa :: Játéktér :: Más Létsíkok-